TBMM GENEL KURULU HABERLERİ

Tbmm Genel Kurulu Haberleri

Tbmm Genel Kurulu haber, Tbmm Genel Kurulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tbmm Genel Kurulu - 21.9.2020
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Anayasa Mahkemesi'nin oy birliğiyle aldığı kararla, milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu'nun "seçilme ve siyasi faaliyette bulunma hakkının ihlal edildiğine" hükmettiğine işaret eden Öztrak, şöyle konuştu: "Buna ne sebep olmuştur? Milletvekilimizin dokunulmazlığını görmezden gelerek, hukuksuz biçimde sürdürülen yargı sürecinin sonunda verilen hukuksuz karar ve bunun TBMM Genel Kurulu'nda Anayasa Mahkemesi'ne yapılan müracaatın sonucu beklenmeden okutulmasıdır.
Tbmm Genel Kurulu - 17.9.2020
Son dakika gündem: Anayasa Mahkemesi, Berberoğlu için ihlal kararı verdi
MİLLETVEKİLİĞİ DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ Enis Berberoğlu'nun aldığı 5 yıl 10 ay hapis cezası, 2018 yılında, Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi tarafından onanmıştı. Berberoğlu, Yargıtay kararıyla milletvekilliği sona erinceye kadar cezasının infazının durdurulduğu için salıverilmişti. Kesinleşmiş ceza, TBMM Genel Kurulu'nda 4 Haziran'da okunmuş, CHP'li Berberoğlu'nun milletvekilliği düşürülmüştü.
Tbmm Genel Kurulu - 17.9.2020
Enis Berberoğlu'nun bireysel başvurusunda ihlal kararı çıktı
Yargıtay kararı üzerine tahliye edilen Enis Berberoğlu hakkındaki kesinleşmiş ceza, TBMM Genel Kurulu'nda 4 Haziran 2020'de okunmuş ve CHP'li Berberoğlu'nun milletvekilliği düşürülmüştü.
Tbmm Genel Kurulu - 14.9.2020
Son dakika haber | AYM, Berberoğlu'nun dosyasını 17 Eylül'de görüşecek
AYM Genel Kurulu, Enis Berberoğlu'nun bireysel başvurusunu 17 Eylül Perşembe günü yapacağı toplantının gündemine aldı. Berberoğlu başvurusunda, dokunulmazlık hakkını yeniden kazanan bir milletvekili hakkında yargılamaya devam edilmesi ve tutukluluğun sürdürülmesi nedeniyle seçilme ve siyasi faaliyette bulunma hakkı ile kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının, iddia tanığının duruşmada hazır edilmemesi nedeniyle de tanık sorgulama hakkının ihlal edildiğini öne sürmüştü. AYM Genel Kurulu, 23 Temmuz'da Berberoğlu'nun başvurusunu gündemine almış, bir üyenin dosyayla ilgili hazırlıklarını tamamlayamaması nedeniyle görüşmeyi iç tüzük gereği ertelemek durumunda kalmıştı.Berberoğlu, durdurulan MİT TIR'ları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verdiği iddiasıyla yargılandığı davada, 'siyasi ve askeri casusluk maksadıyla devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgilerini açıklama' suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezası aldı. Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 20 Eylül 2018'de Berberoğlu'nun hapis cezasını onadı, milletvekilliği sona erinceye kadar cezasının infazının durdurulmasına ve salıverilmesine karar verdi. Yargıtay kararı üzerine tahliye edilen Enis Berberoğlu hakkındaki kesinleşmiş ceza, TBMM Genel Kurulu'nda 4 Haziran'da okundu ve Berberoğlu'nun milletvekilliği düşürüldü.
Tbmm Genel Kurulu - 12.9.2020
Başkan Dağtekin, muhtarlarla tütündeki kooperatifleşmeyi konuştu
Sarmalık tütün üretimi için son 12 yılda ciddi aşama kaydettiklerini dile getiren Aydın, kooperatifleşme ile birlikte yeni bir döneme girildiğini aktardı. TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen torba kanunu hatırlatan Aydın, torba kanun, tütün çiftçisinin kendi ihtiyacı için ürettiği tütünü kıymasına, sarmasına, makarona doldurmasına, taşımasına ve kullanmasına hiçbir yasak veya kısıtlama getirmediğini, yetki belgesi alarak, kooperatiflere üye olanların üretimini ve satışını kayıt altına alanlara bir cezanın söz konusu olmayacağını aksine bu kanunla birlikte tütünün yasal bir zemine kavuştuğunu söyledi.
Tbmm Genel Kurulu - 8.9.2020
Sayıştay daire başkanlıklarına Güçlü ve Özdemir seçildi
Güçlü, 1970'te İnegöl'de doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde eğitimini tamamladı. 1992'da Sayıştayda göreve başladı ve sırasıyla denetçi, başdenetçi ve uzman denetçi olarak görev yaptı. 2010 yılında TBMM Genel Kurulu'nca Sayıştay üyeliğine seçildi.
Tbmm Genel Kurulu - 24.8.2020
Komisyondan, Tuma Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılması tavsiyesi
KOMİSYON, TAVSİYE KARARINI AÇIKLADI Komisyon, görev süresinin dolduğu bugünkü toplantısında kararını verdi. Komisyon, Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılması yönünde tavsiye kararı oluşturdu. Komisyon Başkanı AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, toplantı sonrası yaptığı açıklamada Tuma Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin tavsiye kararını oy birliğiyle verdiklerini söyledi. Başkan Özkaya, komisyonun 2 Eylül'e kadar raporuna hazırlayıp Adalet ve Anayasa Karma Komisyonuna sunacağını kaydederek, "Eğer komisyon üyesi arkadaşlarımızdan farklı düşüncesi olan varsa ilave gerekçelerini yazacaklar ve karma komisyona bu haliyle havale edeceğiz. Karma komisyonda tekrar bu süreç tekrarlanıp tamamlanacak. Karma komisyonun kararına göre dokunulmazlığın kalkması veya kalkmaması konusunda Meclis iradesi belirlenmiş olacak. Rapor genel kurula sunulacak. TBMM Genel Kurulu 1 Ekim'de açılacak" dedi.
Tbmm Genel Kurulu - 24.8.2020
TBMM Hazırlık Komisyonundan, Bağımsız Milletvekili Çelik'in dokunulmazlığının kaldırılması tavsiyesi
Karma Komisyonun 1 Ekim'den sonra karar vermesinin ardından konunun TBMM Genel Kurulu gündemine geleceğini anlatan Özkaya, daha sonra Genel Kurulun takdiriyle dokunulmazlığın kalkacağını ya da kalkmayacağını kaydetti.
Tbmm Genel Kurulu - 6.8.2020
Meclis Başkanı Şentop: Erken seçim, hukuken mümkün ancak bu sistemde zor
TBMM'nin 2'nci ve 3'üncü yasama yılı faaliyetlerini anlatan Şentop, şunları kaydetti:   "1 Ekim 2019- 28 Temmuz 2020 tarihlerinde TBMM Genel Kurulu'nda 118 birleşim yapıldı.
Tbmm Genel Kurulu - 6.8.2020
TBMM Başkanı Şentop, 27. Dönem 2. ve 3. yasama yıllarını değerlendirdi: (1)
Şentop, 1 Ekim 2019'dan 28 Temmuz 2020 tarihine kadar TBMM Genel Kurulunda 118 birleşimde 574 oturum gerçekleştirildiğini, bu oturumlarda Genel Kurulun 908 saat 52 dakika mesai yaptığını ve 38 bin 821 sayfa tutanak tutulduğunu aktardı.
Tbmm Genel Kurulu - 29.7.2020
KEFEK Başkanı Aksal: "(Sosyal medya düzenlemesi) Kişilik haklarının korunmasını perçinliyoruz"
Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, sosyal medya düzenlemesine ilişkin kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda 16 saat 13 dakika süren görüşmelerin ardından kabul edildiğini anımsattı.
Tbmm Genel Kurulu - 29.7.2020
CHP'li Özkoç: "Sosyal medyaya ilişkin kanun için Anayasa Mahkemesine başvuracağız"
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM Genel Kurulu'nda bu sabah kabul edilen sosyal medyaya ilişkin düzenlemeler içeren kanunun iptal edilmesi için Anayasa Mahkemesine başvuruda bulunacaklarını açıkladı.
Tbmm Genel Kurulu - 29.7.2020
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu gündemi değerlendirdi Açıklaması
Sosyal medya düzenlemesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanuna dair görüşlerini dile getiren Karamollaoğlu, bu alanda bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu ancak bu mecralardaki söylemleri kontrol etme havasına girildiğinde tekelci bir zihniyetin ortaya çıkacağını kaydetti.
Tbmm Genel Kurulu - 29.7.2020
Yeni sosyal medya düzenlemesine hukuki yorum
TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifiyle ilgili hukuki görüş bildiren avukat Elvan Kılıç, "Almanya ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde mevcut olan bu tür düzenleme için Türkiye'de çok geç kalındığını, ancak gerekli olduğunu" söyledi.
Tbmm Genel Kurulu - 29.7.2020
Sosyal medya düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM'de kabul edildi
TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin imzasını taşıyan, 'İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' görüşülerek kabul edildi.
Tbmm Genel Kurulu - 29.7.2020
Sosyal medya düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, TBMM'de kabul edildi
TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin imzasını taşıyan, 'İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' görüşülerek kabul edildi.
Tbmm Genel Kurulu - 29.7.2020
Sosyal medya düzenlemesi TBMM'de kabul edildi
Sosyal medya düzenlemesi olarak bilinen internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanunda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
Tbmm Genel Kurulu - 29.7.2020
FLAŞ
Sosyal medya düzenlemesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
Tbmm Genel Kurulu - 28.7.2020
TBMM Genel Kurulu
TBMM, sosyal medya düzenlemesine ilişkin kanun teklifinin görüşmelerinin tamamlanmasının ardından 1 Ekim'e kadar tatile girecek.
Tbmm Genel Kurulu - 28.7.2020
Cahit Özkan: "Sosyal ağ sağlayıcıları artık temsilci bulundurmak zorunda"
Cahit Özkan: "Sosyal ağ sağlayıcıları artık temsilci bulundurmak zorunda" " Şu anda yapmış olduğumuz düzenleme uluslararası anlamda hem sözleşmeler bağlamında gerek Avrupa Birliği müktesebatına direktif ve yönergelerine uygun şekilde hem de Anayasamızın çerçevesinde korunması gereken özgürlükleri çerçevesinde meseleye yaklaştık" ANKARA - AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Şu anda yapmış olduğumuz düzenleme uluslararası anlamda hem sözleşmeler bağlamında gerek Avrupa Birliği müktesebatına direktif ve yönergelerine uygun şekilde hem de Anayasamızın çerçevesinde korunması gereken özgürlükleri çerçevesinde meseleye yaklaştık" dedi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleştirdiği basın toplantısında; 3'üncü Yasama yılının kısa bir özetini paylaşarak, sosyal medya düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, 3'üncü Yasama yılının sonuna gelindiğini hatırlatarak bu süre içerisinde 108 kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda yasalaştığını aktardı.
Tbmm Genel Kurulu - 28.7.2020
AK Parti Milletvekili Ankara Zeynep Yıldız: "Sosyal medya düzenlemesi konusunda vatandaşlarımız...
AK Parti Milletvekili Ankara Zeynep Yıldız: "Sosyal medya düzenlemesi konusunda vatandaşlarımız müsterih olsunlar" ANKARA - AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, "Adalet Komisyonu'nda farklı bir zeminde ilerlemiş olsa da tartışmalar. Bu konuda muhalefet edilecek bir taraf yok. Muhalefet tarafından teklifin içeriğine çok odaklanılmadığını görüyoruz. Özgürlük kısıtlayan hiçbir yanı yok bu kanunun bilakis özgürlükleri koruyan bir yanı var. Vatandaşlarımız son derece müsterih olsunlar. Burada, onları korkutmak isteyenlerin yapmak istedikleri gibi bir düzenleme yok" dedi. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlanacak sosyal medya düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerinin imzasını taşıyan kanun teklifinin muhalefet tarafından yanlış anlaşıldığı ve aktarıldığını belirten AK Parti Ankara Milletvekili Yıldız, "Sosyal medya düzenlemesi bugüne kadar dünyada pek çok ülkenin yaptığı bir düzenleme. Bir veri ekonomisi oluşuyor, bu veri ekonomisi oluşurken bunun hukukunun da oluşuyor olması lazım. Dolayısıyla bu hukuk oluşurken bizim de bundan geri kalmamamız gerekiyordu. Aylardan beri gündemimizde olan bir konuydu. Kanun teklifinin hangi aşamalardan gelerek olgunlaştığına da bizzat şahitlik ettim. Ben çok faydalı bir düzenleme olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı. "Temsilcilik konusu çok önemli" Bugün içerisinde TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi planlanan kanun teklifinin hangi konularda faydalı olacağına dair de düşüncelerini paylaşan Yıldız, "Biz, sosyal ağ sağlayıcılarından bir temsilci atamalarını isteyeceğiz.
Tbmm Genel Kurulu - 28.7.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Sosyal medya düzenlemesi çok kıymetli bir düzenlemedir.
Tbmm Genel Kurulu - 28.7.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Siyasi Ahlak Yasası'nı çıkaracaklarını açıklayan Kılıçdaroğlu, "Bütün vatandaşlarıma sormak isterim; Sen, TBMM'de temiz insanların milletvekili olmasını istiyor musun, istemiyor musun? Para ile iş takibi yapan milletvekili istiyor musun, istemiyor musun? Para ile ihale peşinde koşan milletvekili istiyor musun, istemiyor musun? Açıkça 'Ben TBMM Genel Kurulu'ndayım' deyip, Genel Kurul'da olmayıp yurt dışında olan, böyle sahtekarlık yapan milletvekili istiyor musun, istemiyor musun? İstemiyorsan yönün ve adresin belli.
Tbmm Genel Kurulu - 28.7.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı.
Tbmm Genel Kurulu - 28.7.2020
AK Parti'li Özkan'dan 'sosyal medya düzenlemesi' açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Özkan, 27'nci dönem TBMM Genel Kurul çalışmalarına 7 Temmuz 2018'de başlandığını belirterek, 1'nci yasama yılında 10 birleşim, 2'nci yasama yılında ise 105 birleşim, 3'ncü yasama yılında da  117 birleşim olmak üzere toplam 232 bileşim gerçekleştirildiğini kaydetti. Özkan "Kabul edilen kanun teklifi 108 adet olup, 53 adedi milletlerarası antlaşmanın onaylanmasının uygun bulunduğu tekliflerdir. TBMM İçtüzüğünde değişiklikler yapılmasına ve 11'inci kalkınma planı onaylanmasına ilişkin 2 adet karar onaylanmıştır. Değerlendirme faaliyetleri olarak bin 14 yazılı soru önergesi verilmiş, cevaplandırılan yazılı soru ise 20 bin 434 adettir. 3 bin 165 meclis araştırma önergesi verilmiş, 45 meclis araştırma önergesi birleştirilerek görüşülmüştür. Bu dönemde 6 adet Meclis Araştırma Komisyonu kurulmuştur. TBMM Genel Kurulu; geride bıraktığınız 3 yasama yılında toplam 232 birleşimde, 989 oturum yaparak, 1644 saat 41 dakika çalışmıştır.
Tbmm Genel Kurulu - 28.7.2020
AK Parti'li Özkan'dan 'sosyal medya düzenlemesi' açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Özkan, 27'nci dönem TBMM Genel Kurul çalışmalarına 7 Temmuz 2018'de başlandığını belirterek, 1'nci yasama yılında 10 birleşim, 2'nci yasama yılında ise 105 birleşim, 3'ncü yasama yılında da  117 birleşim olmak üzere toplam 232 bileşim gerçekleştirildiğini kaydetti. Özkan "Kabul edilen kanun teklifi 108 adet olup, 53 adedi milletlerarası antlaşmanın onaylanmasının uygun bulunduğu tekliflerdir. TBMM İçtüzüğünde değişiklikler yapılmasına ve 11'inci kalkınma planı onaylanmasına ilişkin 2 adet karar onaylanmıştır. Değerlendirme faaliyetleri olarak bin 14 yazılı soru önergesi verilmiş, cevaplandırılan yazılı soru ise 20 bin 434 adettir. 3 bin 165 meclis araştırma önergesi verilmiş, 45 meclis araştırma önergesi birleştirilerek görüşülmüştür. Bu dönemde 6 adet Meclis Araştırma Komisyonu kurulmuştur. TBMM Genel Kurulu; geride bıraktığınız 3 yasama yılında toplam 232 birleşimde, 989 oturum yaparak, 1644 saat 41 dakika çalışmıştır.
Tbmm Genel Kurulu - 28.7.2020
AK Partili Özkan, sosyal medya düzenlemesini anlattı
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) gerçekleştirdiği basın toplantısında; 3'üncü Yasama yılının kısa bir özetini paylaşarak, sosyal medya düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, 3'üncü yasama yılının sonuna gelindiğini hatırlatarak bu süre içerisinde 108 kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda yasalaştığını aktardı.
Tbmm Genel Kurulu - 28.7.2020
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gündemi değerlendirdi Açıklaması
Sosyal medya düzenlemesi Kalın "Bugün TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek sosyal medya teklifinin 'sansür' düzenlemesi olduğuna dair iddialar var.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tbmm Genel Kurulu Haberleri | Tbmm Genel Kurulu Haber - Haberler - Tbmm Genel Kurulu haberleri, son dakika tbmm genel kurulu haber ve gelişmeleri burada. CHP'den, TBMM Başkanı Şentop'a 'Enis Berberoğlu' ziyareti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.9.2020 15:36:59. #1.14#
title