Shp Haberleri

Shp haber, Shp son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Shp 25.7.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kurultay salonuna geldi
Salonda eski genel başkanlardan Altan Öymen ile eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın da bulunuyor.
Shp 28.6.2020
Haftanın tarihine bakış
1993 - Türkiye'nin ilk kadın başbakanı Tansu Çiller'in oluşturduğu DYP-SHP koalisyon hükümeti TBMM'den güvenoyu aldı.
Shp 14.6.2020
Haftanın tarihine bakış
Demirel'in siyasi yasağı, 1987 yılında yapılan referandumla kaldırıldı. Doğru Yol Partisinin (DYP) genel başkanlığını 24 Eylül 1987'de Hüsamettin Cindoruk'tan devralan Demirel, 29 Kasım 1987'deki genel seçimlerde yeniden Isparta milletvekili oldu. DYP, 1991'de yapılan genel seçimlerden birinci parti olarak çıkınca, kendi başkanlığında DYP-SHP koalisyonu kuruldu.
Shp 4.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 22
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da, "CHP İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı ve SHP 18.
Shp 20.2.2020
CHP Dış Politika Danışma Kurulu Toplantısı Kılıçdaroğlu başkanlığında yapıldı
Toplantıya, eski CHP Genel Başkanı Hikmet Çetin, eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, eski CHP Genel Başkan Yardımcıları Faruk Loğoğlu ve Osman Korutürk, eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, eski CHP milletvekilleri Rıza Türmen, Oğuz Oyan, Hüseyin Pazarcı ve emekli Tümgeneral Cihangir Akşit katıldı.
Shp 16.2.2020
Haftanın tarihine bakış
1995- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile Sosyal Demokrat Halkçı Partinin (SHP) CHP bünyesinde birleşmesi kararlaştırıldı.
Shp 14.2.2020
Lojman cinayeti davasının sanığı cezaevinden firar etmiş
Eski SHP Milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün 24 Haziran 1991'de TBMM Lojmanlarında öldürülmesine ilişkin Abdullah Gökalp'in yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
Shp 8.2.2020
MHP siyasette 51 yılı geride bıraktı
Yalçın, 1977'de CHP'nin Meclis Başkanı adayı Cahit Karakaş'ın desteklenmesi, 1991 yılında kurulan DYP-SHP koalisyonuna güvenoyu verilmesinin bunun örnekleri olduğunu anlattı.
Shp 19.1.2020
Haftanın tarihine bakış
2006- Eski SHP Genel Başkanı Aydın Güven Gürkan, İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 65 yaşında vefat etti.
Shp 11.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Özelleştirme uygulamalarının Avrupa ve ABD'de 1960'lı yılların başında başlayıp 1980'li yılların sonuna kadar devam ettiğine işaret eden Ağar, "Türkiye'de ise özelleştirme 1970'li yılların sonuna doğru gündeme gelmiş, 1994 yılında SHP'nin koalisyon ortağı olduğu dönemde yasal ve anayasal zeminine kavuşturulmuştur.
Shp 13.11.2019
Prof. Dr. Mümtaz Soysal son yolculuğuna uğurlandı
Çeşitli gazetelerde köşe yazan, SHP'den Ankara Milletvekili seçilen Soysal, bir süre Dışişleri Bakanlığı görevinde bulundu.
Shp 11.11.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
1991 seçimlerinde Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) listesinden Ankara'dan kontenjan adayı oldu ve TBMM'ye seçildi.
Shp 11.11.2019
ESKİ DIŞİŞLERİ BAKANI PROF. DR. MÜMTAZ SOYSAL VEFAT ETTİ
1991 seçimlerinde Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) listesinden Ankara'dan kontenjan adayı oldu ve TBMM'ye seçildi.
Shp 11.11.2019
Eski Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Mümtaz Soysal vefat etti
1991 seçimlerinde Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) listesinden Ankara'dan kontenjan adayı oldu ve TBMM'ye seçildi.
Shp 31.10.2019
CHP'li Özkoç'tan ABD Temsilciler Meclisinin kararlarına tepki
Özkoç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, eski Başbakan Yardımcısı ve SHP Genel Başkanı Prof.
Shp 31.10.2019
CHP'den "Yerel Yönetimler Yasası" önerisi (1)
Torun, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısına, eski SHP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Prof.
Shp 31.10.2019
Kılıçdaroğlu, Erdal İnönü'yü andı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakan Yardımcısı ve SHP Genel Başkanı Prof. Dr. Erdal İnönü'yü vefatının 12'nci yılında saygı ve rahmetle andı.
Shp 31.10.2019
CHP'den "Yerel Yönetimler Yasası" önerisi
Torun, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısına, eski SHP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Prof.
Shp 31.10.2019
Erdal İnönü mezarı başında anıldı
Eski Başbakan Yardımcılarından ve eski SHP Genel Başkanı Prof. Dr. Erdal İnönü, ölümünün 12. yılında Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.
Shp 16.10.2019
"TBMM Lojmanında cinayet" davası
Eski SHP Milletvekili Erol Güngör'ün oğlu Mustafa Güngör'ün 24 Haziran 1991'de TBMM Lojmanlarında öldürülmesine ilişkin Abdullah Gökalp'in yargılandığı davada dönemin milletvekillerinden Ahmet Ersin ve eşinin "tanık" olarak dinlenmeleri kararlaştırıldı.
Shp 6.10.2019
Kılıçdaroğlu'ndan Bahriye Üçok paylaşımı
Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından SHP Parti Meclisi Üyesi, eski milletvekili ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.
Shp 29.9.2019
Haftanın tarihine bakış
1990- Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) Parti Meclisi üyesi Doç.
Shp 23.9.2019
"PKK'yı kınamaktan niçin imtina ediyoruz?"
CHP'nin HDP ile arasına mesafe koyması gerektiğini vurgulayan Ağıralioğlu, şunları kaydetti: "Terörle arasına mesafe koyamayan HDP'ye bir demokrasi toleransı tanınıyorsa HDP'ye 'Siz de terörü telin edeceksiniz, PKK ile aranıza mesafe koyacaksınız. Kandilin gölgesinden kurtulacaksınız. Bu Kandil'in gölgesinde siyaset yapacağınız yerin adı asla TBMM olamaz. Hem Kandil ile irtibat kurup hem de devletin imkanlarını hovardaca kullanacağınıza dair cümleler kurup, TBMM çatısı altında legal, meşru bir parti muamelesi göremezsiniz' demesi lazım. Biz de bu durumda CHP'ye diyoruz ki bunlar terörle arasına mesafe koyamıyorsa siz bunlara biraz mesafeli durmak zorundasınız." Ağıralioğlu, özellikle bazı HDP'li belediyelere kayyum atanması ve sonrasında çocukları dağa kaçırıldığı için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturan Diyarbakır annelerine işaret edip, CHP'nin buna yaklaşımıyla ilgili hassasiyetlerini paylaştığını dile getirerek, şöyle devam etti: "Kayyum atama sürecinden sonra gelişen, ondan sonra Diyarbakırlı annelerin işaret ettiği, 'çocuklarımız bunlar vasıtasıyla dağa götürülüyor' hassasiyeti içerisinde bir koordinat vermeye çalıştım. Sebebi de demokrasimizin kalitesini düşürmeyelim ama demokrasiyi muhafaza edeceğiz diye teröre tolerans tanımayalım ki bu topraklar için, bizim rahat yaşamamız için can verenlerin ruhlarını incitmeyelim. Onların çocuklarını yüzüne bakamayacak bir durumun içine girmeyelim. Hassasiyet gösterip ittifak içinde güç birliği yaptığımız arkadaşlarımıza 'geçmişte CHP'nin SHP'leşmesi gibi bir tehlikeyle karşı karşıya kalmayalım' diye uyarıda bulundum.
Shp 29.7.2019
Eski TBMM Başkanı Bozbeyli son yolculuğuna uğurlandı
Bozbeyli'nin cenaze törenine, Bozbeyli'nin eşi Güngör Bozbeyli, oğulları Mehmet ve Emre Bozbeyli, yakınları, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, eski TBMM başkanları Cemil Çiçek ve İsmail Kahraman, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Cihan Paçacı, eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın ile bazı milletvekilleri katıldı.
Şu an buradasınız: Shp Haberleri | Shp Haber - Haberler - Shp haberleri, son dakika shp haber ve gelişmeleri burada. Eski milletvekili Postacı, Başkan Günel'i ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 04:32:48. #1.14#
title