Sadat Haberleri

Sadat haber, Sadat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sadat - 30.06.2021
Afganistan'ın kuzeyinde 2 ilçe Taliban kontrolüne geçti
Bir ilçe Taliban'dan geri alındı Ülkenin kuzeyindeki Baglan vilayeti Emniyet Müdürü Sayed Eşref Sadat, vilayetin Host ilçesinin Taliban'dan geri alındığını kaydetti.
Sadat - 01.06.2021
TBMM Genel Kurulunda, bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklifin görüşmelerine başlandı
Genel Kurulda, İYİ Parti'nin "Akaryakıt ürünlerine ilişkin ÖTV artışı", HDP'nin "SADAT adlı kuruluş" ve CHP'nin "Marmara Denizi'nde görülen müsilaj" hakkındaki araştırma önergelerinin bugün görüşülmesine ilişkin grup önerileri ele alındı.
Sadat - 23.05.2019
Mısır'da Fabrika Yangını: 3 Ölü, 8 Yaralı
Mısır'ın El Manufiya kentine bağlı El Sadat bölgesinde bir plastik fabrikasında yangın çıktı.
Sadat - 08.05.2019
Afganistan'da Emniyet Müdürüne Saldırı
Afganistan'ın Lagman vilayeti Alingar ilçe Emniyet Müdürü Sayed Arif Sadat'ı hedef alan bombalı saldırıda, emniyet müdürü ile 3 korumasının öldüğü bildirildi.
Sadat - 23.04.2019
Afganistan'da 23 Nisan Coşkusu
Kabil Yunus Emre Türk Kültür Merkezi (YETKM) tarafından gerçekleştirilen etkinlik Kabil devlet yetimhanesinde öksüz ve yetim çocuklarla düzenlendi. Kutlama törenine Türkiye Kabil Büyükelçisi Oğuzhan Ertuğrul ve Afganistan İslam Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Seyid Enver Sadat olmak üzere çok sayıda Türk ve Afgan yetkilinin yanı sıra yetimhanede kalan 300 çocuk katıldı.
Sadat - 10.04.2019
İran'da Sel Bölgelerindeki 60 Bin Kişiye Tahliye Kararı
İran'ın Huzistan eyaleti Ahvaz kentine bağlı 5 ayrı bölgede sel uyarısı yapılarak, risk taşıyan bölgeler için tahliye kararı alındı. 60 binden fazla kişinin yaşadığı bölgelerde tahliye kararı verdiklerini açıklayan Huzistan Valisi Golamrıza Şeriati, "Eyne-do, Goldeşt, Sayahi, Sadat ve Selim Abad bölgeleri bir an önce tahliye edilmelidir" dedi.
Sadat - 10.04.2019
ABD ile Taliban Arasındaki Barış Görüşmelerine İlişkin Metinden Haberimiz Yok"
SAYED KHODABERDİ SADAT - Afganistan Yüksek Barış Şurası Başkanı Muhammed Kerim Halili, Taliban ile ABD arasında devam eden barış görüşmelerinden umutlu olduklarını belirtti.
Sadat - 18.12.2018
Dha Dış - İngiltere'deki İranlı Öğrenciler Öğrenim Ücretlerini Kripto Parayla Aracılığıyla Ödüyor
Trump'ın Kasım ayında uygulamaya giren İran üzerindeki yaptırımları, İran merkezli bankalar üzerinde de etkili olurken, The Guardian'da yer alan bir haberde İngiltere Reading Üniversitesi bir öğrencisine, öğrenim ücretini ödememesi durumunda uzaklaştırılacağı uyarısında bulundu. Parsa Sadat isimli hukuk öğrencisine okul yönetiminin gönderdiği e-mailde, "Noel tatili sırasında İran'a gidip öğrenim ücretinizi nakit olarak buraya getirmeniz için yeterli süreniz var.
Sadat - 18.12.2018
Birleşik Krallık'taki İranlı Öğrenciler Öğrenim Ücretlerini Kripto Aracılığıyla Ödüyor
Trump'ın Kasım ayında uygulamaya giren İran üzerindeki yaptırımları İran merkezli bankalar üzerinde de etkili olurken, The Guardian'da yer alan bir haberde Birleşik Krallık Reading Üniversitesi bir öğrencisine, öğrenim ücretini ödememesi durumunda uzaklaştırılacağı uyarısında bulundu. Parsa Sadat isimli hukuk öğrencisine okul yönetiminin gönderdiği e-mailde, "Noel tatili sırasında İran'a gidip öğrenim ücretinizi nakit olarak buraya getirmeniz için yeterli süreniz var.
Sadat - 17.11.2018
Futbol: Hazırlık Maçı
Konuk takım Afganistan ise Ovays Azizi, Abassin Alikhil, Hassan Amin, Kanischka Taher, Adam Najem, Noor Husin, Farshad Noor, Fareed Sadat, Omran Haydavy, Milad Intezar, Sharif Mukhammad 11'iyle sahaya çıktı.
Sadat - 04.11.2018
Derbi Öncesi Vefat Eden Koray Şener, Son Yolculuğuna Uğurlandı
CENAZE NAMAZINA FENERBAHÇE'NİN YANI SIRA BİR ÇOK TAKIM TARAFTARI KATILDI Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi öncesi kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Fenerbahçe taraftarı Koray Şener'in evinde alınan helalliğin ardından Körfez Mimar Sinan Cami'nde ikindi namazı kılındı. Cenaze namazına Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yöneticiler Volkan Ballı, Vefa Küçük, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, AK Parti ve CHP Kocaeli Milletvekilleri, Fenerbahçe UNİFEB, Genç Fenerbahçeliler ile Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon takımlarından bir çok taraftarlar katıldı. Kocaeli Üniversitesi rektörü Sadatten Hülagü, Üniversite içindeki bir spor salonuna Koray Şener adı verileceğini söyledi.
Sadat - 04.11.2018
Dha Yurt Bülteni 11
Derbi öncesi vefat eden Koray Şener, son yolculuğuna uğurlandı CENAZE NAMAZINA FENERBAHÇE'NİN YANI SIRA BİR ÇOK TAKIM TARAFTARI KATILDI Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi öncesi kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Fenerbahçe taraftarı Koray Şener'in evinde alınan helalliğin ardından Körfez Mimar Sinan Cami'nde ikindi namazı kılındı. Cenaze namazına Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yöneticiler Volkan Ballı, Vefa Küçük, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, AK Parti ve CHP Kocaeli Milletvekilleri, Fenerbahçe UNİFEB, Genç Fenerbahçeliler ile Galatasaray, Beşiktaş,Trabzon takımlarından bir çok taraftarlar katıldı. Kocaeli Üniversitesi rektörü Sadatten Hülagü, Üniversite içersindeki bir spor salonuna Koray Şener adı verileceğini söyledi.
Sadat - 04.11.2018
Fenerbahçe Taraftarı Koray İçin Evinin Önünde Helallik Alındı(2)
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi öncesi kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Fenerbahçe taraftarı Koray Şener'in evinde alınan helalliğin ardından Körfez Mimar Sinan Cami'nde ikindi namazı kılındı. Cenaze namazına Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yöneticiler Volkan Ballı, Vefa Küçük, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, AK Parti ve CHP Kocaeli Milletvekilleri, Fenerbahçe UNİFEB, Genç Fenerbahçeliler ile Galatasaray, Beşiktaş,Trabzon takımlarından birçok taraftar katıldı. Kocaeli Üniversitesi rektörü Sadatten Hülagü, üniversite içersindeki bir spor salonuna Koray Şener adı verileceğini söyledi.
Sadat - 18.10.2018
Afganistan'da Genel Seçime Doğru
Afganistan Seçim Şikayet Komisyonu sözcüsü Ali Reza Ruhani, başkent Kabil'de düzenlediği basın toplantısında, Maydan Vardak'tan milletvekili adayı Ruhina Velizey, Kunduz'dan milletvekili adayı Abdullah Sahil ve Gur'dan milletvekili adayı Gulam Nabi Saki'nin önceki görevlerinden hala istifa etmemesi, Belh'ten milletvekili adayı Samira Hairhah'ın adaylık yaşını doldurmaması, Herat'tan milletvekili adayı Ahmed Şah Sadat Hüseyni'nin İran vatandaşı olması, Farah'tan milletvekili adayı Abdulkerim Şafak'ın tutukluluk hali, yine Herat'tan milletvekili adayı Habibullah Guryani'nin de hapis cezasına çarptırılması nedeniyle listeden çıkartıldığını duyurdu.
Sadat - 03.07.2018
Mersin'de Eczane Çalışanlarının Darbedilmesi
Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Şiyar A, Osman A. ve Kemal A. tutuklandı, Muhammet Ç, Sadat İ.
Sadat - 25.06.2018
Erdoğan'ın Seçim Başarısı
Burada konuşma yapan Camiatül Medine Medresesi hatibi Mevlevi Sayed Kamil Sadat, Müslümanların lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın başarısını tebrik etti.
Sadat - 31.05.2018
Türk Kızılayı ve Tdv'den Afganistan'da İftar
Kabil Üniversitesindeki programa Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Atakan Doğan, Maarif Vakfı Afganistan Ülke Direktörü Mucip Uludağ, Afganistan Türkmenleri İslami Birlik Şurası Başkanı Sayed Nematullah Sadat ve TDV Eğitim ve Kültür Hizmetleri Uzmanı Yahya Uyar katıldı.
Sadat - 29.05.2018
Tdv'den Afganistan'a Ramazan Yardımı
Kabil'in Kale-i Fathullah bölgesindeki dağıtım törenine Türkiye'nin Kabil Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Atakan Doğan, Afganistan Türkmenleri İslami Birlik Şurası Başkanı Sayed Nematullah Sadat ve TDV Eğitim ve Kültür Hizmetleri Uzmanı Yahya Uyar katıldı.
Sadat - 28.05.2018
İsrailli Akademisyenden Türkiye Ekonomisine "Yahudi Lobisi" Tehdidi
Bar-Ilan Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Begin-Sadat Strateji Araştırmaları Merkezi analisti Cohen, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Arapça "Türk Lirasına Yardım Edin" başlığıyla açılan hashtagle yaptığı değerlendirmede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak, "Ey Hüsran Erdoğan!" ifadesini kullandı.
title