Haberler

Wagner ile aralarında bir benzerlik var mı? SADAT Başkanı Melih Tanrıverdi tartışmalara son noktayı koydu

Güncelleme:

SADAT Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi, Haberler.com Youtube kanalına konuk olduğu programda, Rusya'daki isyanın ardından sıklıkla Wagner ile bağdaştırılmaları hakkında konuştu. Sektörde 3 çeşit katman olduğunu belirten Tanrıverdi, en alt tabakada paramiliter hizmet sunan şirketlerin ikinci tabakada ise lojistik hizmet sunan şirketlerin olduğunu söyledi. Tanrıverdi, SADAT'ın sadece stratejik danışmanlık ve eğitim hizmetleri verdiğini, Wagner'le bir benzerlikleri olmadığını söyledi.

Sadat Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi, Haberler.com Youtube kanalında katıldığı yayında Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur ve Sunucu Melis Yaşar'ın sorularını yanıtladı. Tanrıverdi, Rusya'da yaşanan isyanın ardından Wagner'le bağdaştırılmaları hakkında konuştu.

"WAGNER'LE BENZER YANLARI VAR MI?"

Tanrıverdi, Bedia Teymur'un "Wagner'le benzer yanınız var mı?" sorusuna şöyle yanıt verdi: Wagner sadece Türkiye'de değil, uluslararası kamuoyunda da çok tartışıldı bu olaylardan sonra. Şimdi uluslararası literatüre baktığınız zaman özel askeri şirketler veya askeri müteahhitlik şirketleri gibi isimlendirmelerle karşılaşıyoruz. Ben şöyle isimlendiriyorum içinde bulunduğumuz sektörü: Savunma Sanayinin Hizmet Sektörü. Ben sektörü katmanlandırarak tasnif ediyorum.

"SEKTÖRDE 3 TABAKA VAR"

En alttaki katmanda paramiliter şirketler olduğunu değerlendiriyorum. Şu an dünyada 150 şirket var, bunların bir kısmı paramiliter hizmet sunan şirketler. Kara bölgede kalıyorlar. Bir üst tabaka lojistik tabaka sunanlar var. Bu bölgenin de bir kısmı kara bölgeye bir kısmı da beyaz bölgede kalıyor. Çünkü çatışma bölgelerine silah, mühimmat tedariki sağlayan şirketler var.

"WAGNER EN ALT KATMANDA"

Sektörün tamamı bunlardan ibaret değil. Hepsini aynı kefeye koyamayız. En üst katmanda da burayı tamamen beyaz bölge olarak isimlendiriyorum. Bu bölgede stratejik danışmanlık ve eğitim hizmetleri veren şirketler var. Bu bölgede şirketlerin paramiliter örgütleri yok. Dolasıyla para karşılığı çatışmalara giren şirketler işin en alt tabakasında. Wagner de bu kapsamda. Tüm dünya bunu tartışıyor şu anda.

"TÜRKİYE'DE GÜNDEME GETİRİLMEMİZİN SEBEBİ ÇOK FARKLI"

Bizim Türkiye'de gündeme getirilmemizin sebebi farklı bir arka planı var aslında. Bu tür şeyler yaptığımızdan değil de başka bir sebeple gündeme getiriliyoruz."

Kaynak: Haberler.com / Güncel

YouTube SADAT Rusya Güncel Haberler

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

İsrail ve Hamas, esir takası ve ateşkes müzakerelerine yeniden başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun mayıs ayından sonra hızlı bir düşüşe geçmesini bekliyoruz

Burdur'da diyalize giren hastalar rahatsızlandı: 18'inin durumu ağır

Burdur'da diyalize giren hastalar rahatsızlandı: 18'inin durumu ağır

Bakmadan Geçme

YKS deneme sınavı tarihleri: YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman olacak? MEB online deneme ne zaman? Son yılların en iyi bilgisayar oyunları hangileri? İşte dünyanın en iyi oyunları Teşrik tekbirlerinin dinî hükmü nedir, bu tekbirleri kimler ne zaman getirir? Kulak çubuklarındaki gizli tehlike! Kulak temizleme çubukları neden kullanılmamalı? Anadolu parsı nesli neden tükendi? Türkiye'de Anadolu parsı var mı? Jon Bon Jovi'nin oğluyla evlenen Millie Bobby Brown kimdir? Kaç yaşında, nereli? 2024 deprem konutları ne zaman teslim edilecek? Deprem konutlarının ne kadarı teslim edildi? Fatih Karagümrük Samsunspor maçı CANLI izle! (HD) 25 Mayıs Fatih Karagümrük Samsunspor maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Galatasaray başkanı kim oldu? Galatasaray başkanlık seçimi bitti mi, kim kazandı? Başkan Süheyl Batum, Dursun Özbek mi oldu? İnci Taneleri hangi kanalda? İnci Taneleri dizisi ne zaman, nerede yayınlanıyor? İnci Taneleri hangi gün yayınlanıyor? Whatsapp çöktü mü? Whatsapp'ta sorun mu var, neden açılmıyor? 25 Mayıs Cumartesi Whatsapp sorunları! FA Cup Finali hangi kanalda? FA Cup Manchester City - Manchester United maçı nereden izlenir? Bridgerton 3. sezon 2. kısım ne zaman? Bridgerton 3. sezon 2. kısım hangi tarihte yayınlanacak? Trendyol Express Pazar günü çalışıyor mu? Trendyol Express Pazar günü dağıtım yapıyor mu, açık mı 2024? Pril boykot mu? Pril İsrail malı mı, boykot listesinde var mı? Pril Türk malı mı, sahibi kim?
Mahmud Ahmedinejad, İran'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabilmek için şartları değerlendiriyor

Mahmud Ahmedinejad, İran'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olabilmek için şartları değerlendiriyor

500

Yorumlar (3)

Atilla Han:

Wagnerle benzerlik var mi diyecekti?elbette yok diyecek

16
2
yanıtYanıtla
Temel Temel:

Benim Polisim Askerim MİT'im var ise, ben devlet isem, Sadat nedir ya. Devlet içinde Devlet gibi anlarım ben. Para kazanmanın kolay yolu. sadat kimlerden kurulu bir bakmak lazı. Yıllık geliri nedir inecelemek lazım. En önemlisi ne iş yapar ne için yapar.

5
1
yanıtYanıtla
Hacı Şembeki:

Bazılarının kafası kalın,bilgileri dinleyip,anlayabilme kapasitesi yok ,araştırma, sorgulama yok, Gercekten Doğruya ulaşma düşüncesi niyeti yok... ..malesef.. İdeolojik körlük olunca....Yazın Sıcağında Güneşi bile inkar eder bunlar..Ortaçağ Avrupasının Skolastik Düşüncesinden ne beklenir ki zaten..

2
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title