Sabancı Üniversitesi Haberleri

Sabancı Üniversitesi haber, Sabancı Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sabancı Üniversitesi - 09.04.2021
İş insanı Sakıp Sabancı, vefatının 17'nci yılında anılıyor
Sakıp Sabancı, ayrıca 1987 yılında "Belçika Kraliyet Nişanı" ve 1992'de Japon Hükümeti tarafından verilen "Kutsal Hazine Altın ve Gümüş Yıldız Nişanı" ile, 2000 yılında Sabancı Üniversitesi Müzesi'ne bağışladığı ve "Altın Harfler" adı altında Türk Hat eserlerinin ve tablolarının ilk defa Louvre Müzesi'nde sergilenmesini sağlayarak Fransa'da Türk kültürünü tanıtmadaki başarılı katkılarından dolayı Fransız Hükümeti tarafından "Legion d'honneur" Şeref Nişanı ile onurlandırıldı.
Sabancı Üniversitesi - 08.04.2021
Sabancı Topluluğu, sağlık çalışanlarının ailelerine destek verecek
Bu süreçte Sabancı Topluluğu şirketlerinin eğitim videolarının yanı sıra Sabancı Üniversitesi Kariyer Geliştirme ve Staj Ofisi tarafından kariyer destek programları da uygulanacak, Sabancı Üniversitesi öğretim üyeleri ve mezunları tarafından bölüm ve meslek tanıtımları yapılacak.
Sabancı Üniversitesi - 05.04.2021
Küresel güç geçişi çerçevesinde Çin-İran anlaşması
[İran dış politikası, güvenlik ve askeri kültürü, Orta Doğu'da Şii jeopolitiği ve Direniş Ekseni konularına odaklanan siyaset bilimci Dr. Ezgi Uzun Sabancı Üniversitesi öğretim görevlisidir] [1] https://www.
Sabancı Üniversitesi - 01.04.2021
Garanti BBVA İklim Değişikliği Programı'nın Global A listesinde yer aldı
Tekfen Holding ile birlikte Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu'nun Türkiye çalışmalarını yürüttüğü CDP'nin Global A listesine girme başarısı gösteren Garanti BBVA ayrıca Tedarikçi İlişkileri Derecelendirmesi kategorisinde de Küresel A Listesi'nde yer aldı.
Sabancı Üniversitesi - 01.04.2021
CDP Türkiye 11. İklim Değişikliği Sanal Konferansı
Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu'nun Garanti BBVA ana sponsorluğunda yürüttüğü "CDP Türkiye 11.
Sabancı Üniversitesi - 31.03.2021
CDP Türkiye 11'inci İklim Değişikliği Sanal Konferansı
Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından Garanti BBVA ana sponsorluğuyla yürütülen Türkiye İklim Değişikliği ve Su Programları'nın 2020 sonuçları CDP Türkiye 11'inci İklim Değişikliği Sanal Konferansı'nda açıklandı.
Sabancı Üniversitesi - 29.03.2021
CEF seminer serisi, Chicago Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ufuk Akçiğit ile çevrim içi yapıldı
Sabancı Üniversitesi'nin Akbank'ın kurucu sponsorluğunda hayata geçirdiği, "Sabancı Üniversitesi Center of Excellence in Finance'in (CEF)" seminer serisi, Chicago Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ufuk Akçiğit ile çevrim içi olarak gerçekleşti.
Sabancı Üniversitesi - 29.03.2021
Tersine beyin göçüyle Türkiye'ye dönen bilim insanı yeni nesil termoelektrik malzemeler geliştirecek
"TÜBİTAK laboratuvar kurmak için 1 milyonluk bütçe verdi" Dr. Öğretim Üyesi Mahmut Akşit, AA muhabirine, 2008'de Sabancı Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümünden mezun olduğunu, 2014'te ABD'de bulunan Cornell Üniversitesinden aynı alanda doktora derecesini aldığını söyledi.
Sabancı Üniversitesi - 25.03.2021
"Teknolojinin Gücüyle Geleceğe" webinarı
Sabancı Üniversitesi'nin Akbank ve Eczacıbaşı Holding iş birliğiyle kamu ve özel sektör yöneticilerini bilim ve teknolojiyle buluşturmak amacıyla düzenlediği "Teknolojinin Gücüyle Geleceğe" webinar serisinin dördüncüsü "Sağlık ve Biyoloji İçin Yapay Öğrenme" başlığıyla yapıldı.
Sabancı Üniversitesi - 19.03.2021
Finans Mükemmeliyet Merkezi seminerlerinin konuğu Prof. Dr. Akçiğit olacak
Akbank'ın kurucu sponsoru olduğu Sabancı Üniversitesi Finans Mükemmeliyet Merkezi'nin (Center of Excellence in Finance-CEF), salgın döneminde başlattığı online seminer serisinin konuğu Chicago Üniversitesi'nden Prof. Dr. Ufuk Akçiğit olacak.
Sabancı Üniversitesi - 18.03.2021
Kadın çalışanların yüzde 62'si son 3 ayda en az bir kez şiddete maruz kaldı
Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu'nun hazırladığı "Salgın Sürecinde Çalışma Hayatı ve Ev İçi Şiddet" raporuna göre, kadın çalışanların yüzde 62'si son 3 ay içinde ev içinde veya birlikte oldukları kişiler tarafından şiddetin bir türüne en az bir kez maruz kaldı.
Sabancı Üniversitesi - 18.03.2021
ABD'de Biden-Blinken dış politikası şekillenirken Trump dönemi devam ediyor
[1999 yılından bu yana İstanbul'da yaşayan Adam McConnel, tarih alanındaki yüksek lisans ve doktora derecelerini de almış olduğu Sabancı Üniversitesi'nde Türk tarihi dersleri vermektedir.
Sabancı Üniversitesi - 11.03.2021
Sabancı Üniversitesi profesyonel yüksek lisans programları için erken başvuru dönemi
Sabancı Üniversitesi, 2021-2022 profesyonel yüksek lisans programları için erken başvuru dönemini başlattı.
Sabancı Üniversitesi - 10.03.2021
Salgın ile birlikte sağlık sigortalarına ilgi arttı
Sabancı Üniversitesi danışmanlığında her kademedeki çalışan, stajyer, acente ve tüm paydaşların iş ve sosyal hayatlarındaki gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Anadolu Sigorta Akademi projesini hayata geçirdiklerini anlatan Tiryakioğlu, şunları kaydetti: "Üniversite öğrencilerinin iş hayatına hazırlanmalarına ve kariyerlerini planlamalarına yardımcı olmak için Anadolu Sigorta Gençlik Senatosu/Young Vision programını başlattık.
Sabancı Üniversitesi - 09.03.2021
Savunmadaki sanal fuar "gerçek işlere" kapı açtı
Sabancı Üniversitesi Tümleştirilmiş Üretim Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi de yurt içinden ve dışından katılımcılarla görüşmeler gerçekleştirip iş birlikleri için bir altyapı oluşturdu.
Sabancı Üniversitesi - 04.03.2021
Yapay zeka ve veri analitiği geleceği çok farklı bir noktaya taşıyor
Sabancı Üniversitesi'nin Akbank ve Eczacıbaşı Holding iş birliği ile kamu ve özel sektör yöneticilerini bilim ve teknoloji ile buluşturmak üzere düzenlenen Teknolojinin Gücüyle Geleceğe Webinar Serisi'nin ikincisi Veri ile Karar Verme: Yapay Zeka ve Veri Analitiğinin Geçmişten Geleceğe...
Sabancı Üniversitesi - 03.03.2021
"Dayanıklı KOBİ'ler, Güçlü Yarınlar Buluşmaları" webinarı
Ekonominin lokomotifi KOBİ'lerin yüksek katma değer yaratmasının yolunun, yüksek teknoloji kullanımı ile markalı üretim ve ihracattan geçtiğini aktaran Turan, geçmişin iş yapma alışkanlıklarında müşterinin velinimet olduğunu söyledi. Turan, devamla şunları kaydetti: "Dijitalleşme ile artık müşterinin veri nimet olduğu yeni bir çağ başladı. Ülkemizin ve KOBİ'lerimizin gerçek gündeminin dijitalleşme olması gerekiyor. Dijitalleşmenin bir lüks değil, zorunluluk olduğunu aklımızdan çıkartmamalıyız. Yeni ekonomik sistemde verimlilik, çeviklik ve rekabetçilik, dijitalleşmenin kodlarıyla belirleniyor. Kültürel ve zihinsel bir değişimi de ifade eden dijitalleşme, çalışma hayatından iş yapma modellerine, sosyal alışkanlıklarımızdan tüketim tercihlerimize kadar hayatı dönüştürüyor. Bu dönüşümün bir parçası olmak için elimizdeki dijitalleşme anahtarını kullanmanın tam zamanı. Gelişmiş ülkelerle geleneksel üretim kollarında rekabet etme şansımız yok ancak dijitalleşme, dönüşüm odaklı yeni ekonomik sistemde yarışa aynı kulvarda başlama fırsatı da tanıyor." "Sürdürülebilir kalkınma hedeflerini amaçlayacak şekilde yönlendirilmeleri gerekiyor" Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü Prof.
Sabancı Üniversitesi - 26.02.2021
YÖK üniversitelerin "topluma hizmet ve sosyal sorumluluk" performansını açıkladı
Bu göstergelerden biri sosyal sorumluluk projesi oldu. 2019'da 150 üniversitede 3 bin 850 sosyal sorumluluk projesi yürütüldü. Bu yılda, sosyal sorumluluk proje sayısının yüksek olduğu üniversitelerin ilk sırasında 475 ile Atatürk Üniversitesi yer aldı. Gaziantep Üniversitesi 410 projeyle ikinci, Ankara Üniversitesi 332 projeyle üçüncü, Ege Üniversitesi 289 projeyle dördüncü ve Sabancı Üniversitesi 142 projeyle beşinci oldu.
Sabancı Üniversitesi - 25.02.2021
YÖK üniversitelerin bütçe ve finansmanına ilişkin verileri açıkladı
172 üniversite bütçesinin ortalama yüzde 3,66'sını Ar-Ge kapsamında harcadı Bu mali yılda 172 üniversite, bütçelerinin ortalama yüzde 3,66'sını Ar-Ge kapsamında harcadı. Bu kapsamda yüzde 35,39 ile Gazi Üniversitesi birinci, yüzde 28,68 ile Sabancı Üniversitesi ikinci, yüzde 17,51 ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi üçüncü, yüzde 17 ile İstanbul Teknik Üniversitesi dördüncü ve yüzde 16,65 ile Abdullah Gül Üniversitesi beşinci sırada yer aldı.
Sabancı Üniversitesi - 24.02.2021
Sabancı Holding, "yeni ekonomi" ile iki kat büyüme hedefliyor
"Topluluk olarak pandemiyle mücadele kapsamında desteklerimizi, bilim ve teknoloji odaklı yürüttük" Sabancı Topluluğu'nun faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde dijitalleşme ve sürdürülebilirlik yatırımları sayesinde öne çıktığına dikkati çeken Cenk Alper, şunları kaydetti: "Elde ettiğimiz finansal sonuçlar, 2020'deki küresel zorluklara rağmen portföyümüzün ne denli dayanıklı ve dengeli olduğunun bir göstergesi. Tüm bu süreçte, finansal sonuçlarımızdaki bu başarılı rakamlardan ayrı olarak öncü ve örnek olma misyonumuz çerçevesinde, tedarikçilerimize, bayilerimize, iş ortaklarımıza destek olmaya da devam ettik. Ayrıca kurumsal vatandaşlığı her zaman önceliği olarak gören Sabancı Topluluğu olarak pandemiyle mücadele kapsamında desteklerimizi, bilim ve teknoloji odaklı yürüttük. Kordsa Teknoloji ve Mükemmeliyet Merkezi'nin (KTMM) tüm altyapısını Sağlık Bakanlığı'nın kullanımına açtık. Daha en başında 150 bin tanı kitini Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü'ne teslim ettik. Kovid-19 aşı ve serumunun geliştirilmesi için Sağlık Bakanlığı'na yönelik hibe programını devreye aldık. Sabancı Üniversitesi'ndeki hocalarımızdan birinin geliştirdiği Antimic adlı 10 bin ton yeni nesil dezenfektanı yine Sağlık Bakanlığı'na bağışladık.
Sabancı Üniversitesi - 23.02.2021
Sıfır emisyon hedefine ulaşmak için satılan her 2 araçtan 1'inin elektrikli olması gerekiyor
Birol, Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından dijital ortamda düzenlenen "Küresel Enerji ve İklim Politikalarında Yeni Bir Dönem: Yeni ABD Yönetimi Gündemi" başlıklı toplantıda yaptığı konuşmada, iklim değişikliğine yol açan emisyonların yüzde 80'inin enerji sektöründen kaynaklandığını söyledi.
Sabancı Üniversitesi - 19.02.2021
İran ile ABD arasında yenilenmiş 'akıllı' diplomasi dönemi
[İran dış politikası, güvenlik ve askeri kültürü, Ortadoğu'da Şii jeopolitiği ve Direniş Ekseni konularına odaklanan siyaset bilimci Dr. Ezgi Uzun Sabancı Üniversitesi öğretim görevlisidir] [1] https://www.
Sabancı Üniversitesi - 18.02.2021
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Sporcu Bursu Tanıtım Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Programda, Bakan Kasapoğlu, Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof.
Sabancı Üniversitesi - 17.02.2021
Baymak'ın Stratejik Pazarlama Müdürü Ece Salihoğlu oldu
Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2013 yılında mezun olan Salihoğlu, yüksek lisansını 2014 yılında İngiltere'de Warwick Üniversitesi'nde Mühendislik İşletme Yönetimi alanında tamamladı.
Sabancı Üniversitesi - 12.02.2021
Sabancı Üniversitesi, Yüksek Enerji Astrofiziği Araştırma Uydusu Projesi'ni hayata geçiriyor
Sabancı Üniversitesi, Türkiye Uzay Ajansı (TUA) ve TÜBİTAK Uzay ile yapacağı "Artırılmış X-Işını Zamanlama ve Polarimetri Uydusu Geniş Alan İzleme Uygulama Yazılımı" projesinde Türkiye'de astrofizik amaçlı enstrüman tasarlayan ve üreten tek laboratuvar olan Yüksek Enerji Astrofiziği...
Sabancı Üniversitesi - 10.02.2021
Biden-Blinken yönetiminde ABD-Türkiye ilişkilerinin seyri değişebilir mi?
[1999 yılından bu yana İstanbul'da yaşayan Adam McConnel tarih alanındaki yüksek lisans ve doktora derecelerini de almış olduğu Sabancı Üniversitesi'nde Türk tarihi dersleri vermektedir; 20.
Sabancı Üniversitesi - 10.02.2021
Erdoğan: Birinci hedefimiz Cumhuriyetin 100'üncü yılında aya ilk teması gerçekleştirmektir
PROGRAM KAPSAMINDA 4 PROTOKOL VE SÖZLEŞME İMZALANDI Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TUA'nın marka tescil belgesini takdim etti. Daha sonra Milli Uzay Programı kapsamında 4 protokol ve sözleşmenin imza töreni gerçekleştirildi. Törende TUA koordinasyonunda TUSAŞ, TÜRKSAT ve TÜBİTAK Uzay arasında 'Milli Uydu Üretim Şirketi' kurulmasına ilişkin protokol, TUA ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) arasında 'Havacılık ve Uzay Teknolojileri Alanlarında Bilimsel ve Teknolojik İş Birliği' protokolü, TUA, Sabancı Üniversitesi ve TÜBİTAK Uzay arasında 'Artırılmış X Işını Zamanlama ve Polarimetri Uydusu Geniş Alan İzleme Uygulama Yazılımı Proje Sözleşmesi' ile TUA, ODTÜ ve ODTÜ Teknokent arasında kurulacak 'Uzay Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Ortak Ar-Ge ve Teknoloji Geliştirme Çalışmaları Yapılması ve İşbirliği Protokolü' imzalandı.
Sabancı Üniversitesi - 09.02.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Uzay Programı Tanıtım Toplantısı'nda konuştu: (4)
Türkiye Uzay Ajansı, Sabancı Üniversitesi ve TÜBİTAK Uzay arasında "Artırılmış X-Işını Zamanlama ve Polarimetri Uydusu Geniş Alan İzleme Uygulama Yazılımı Proje Sözleşmesi" imza altına alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sabancı Üniversitesi Haberleri | Sabancı Üniversitesi Haber - Haberler - Sabancı Üniversitesi haberleri, son dakika sabancı üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Sakıp Sabancı, Aramızdan Ayrılışının 17. Yılında Uluslararası Araştırma Ödülleri İle Anılıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 19:45:37. #1.15#
title