Özel Eğitim Kurumları Haberleri

Özel Eğitim Kurumları haber, Özel Eğitim Kurumları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özel Eğitim Kurumları - 04.09.2021
SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİMİZ 303 GENCİ ÜNİVERSİTELİ YAPTI
"YÜZDE 87'LİK BAŞARI GELDİ" Toplamda kayıtlı 347 öğrenciden 303 öğrenciyi üniversiteli yaparak yüzde 87 başarı sağlayan Büyükşehir Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi, 3 tıp, 3 hukuk, 2 eczacılık, 2 diş hekimliği, 13 Psikoloji Danışmalık Rehberlik (PDR) sosyoloji, psikoloji, 24 mühendislik, mimarlık, 19 hemşirelik, fizyoterapi, veterinerlik, sağlık, 86 eğitim fakültesi, fen edebiyat, BESYO, güzel sanatlar, 47 iktisadi ve idari bilimler ile 105 öğrenci de 2 yıllık programlara dahil etti. Tamamen ücretsiz olan ve haftanın 7 günü eğitim veren merkezde, rehberlik, eşit ağırlık, sayısal ve sözel branşlarda alanında uzman öğretmenler görev yapıyor. Özel eğitim kurumları standartlarında eğitim veren sürekli eğitim merkezi ayrıca öğrencilerin kaynak kitap ihtiyacını da ücretsiz olarak karşılıyor.
Özel Eğitim Kurumları - 02.04.2021
Tokat'ta "otizmi en iyi ben anlatırım" resim yarışması ödül töreni düzenlendi
Özel öğrenim için Tokat'ta yapılan işlere değinen Balcı, şunları kaydetti: "Tokat'a 50 milyonluk özel eğitim kurumları kuruyoruz.
Özel Eğitim Kurumları - 19.03.2021
İstanbul Ticaret Üniversitesi yılın en itibarlı eğitim kurumu
İstanbul Ticaret Üniversitesi, sektörünün önemli standartlarından biri olan The One Awards'ta özel eğitim kurumları kategorisinde yılın en itibarlı eğitim kurumu oldu.
Özel Eğitim Kurumları - 17.03.2021
Bursa Büyükşehir Belediyesi akıllı telefon uygulamasını indiren gençlere 4 GB internet hediye edecek
Bunun yanı sıra uygulama üzerinden alınan kodla, anlaşmalı özel eğitim kurumları, alışveriş merkezleri, teknoloji, spor ve müzik mağazaları, kafe, eğlence merkezi gibi çok sayıda yerde indirim yapılıyor.
Özel Eğitim Kurumları - 13.01.2021
Kovid-19 tedbirleri kapsamında Tunus'ta tam gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Mehdi ayrıca, çeşitli kamu ve özel eğitim kurumlarında verilen eğitimin, pazarların, kafe ve restoranların da yasaktan etkileneceğini belirterek, tüm gösteri ve yürüyüşlerin de süresiz iptal edildiğini açıkladı.
Özel Eğitim Kurumları - 30.12.2020
Sivas Özel Eğitim Kurumları Derneği'nden TSO'ya ziyaret
Sivas Özel Eğitim Kurumları Derneği yöneticileri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TSO) ziyaret etti.
Özel Eğitim Kurumları - 15.12.2020
MEB'den, okul öncesinde 'yüz yüze eğitim' genelgesi
MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), ana sınıfları hariç, resmi ve özel anaokulları ile uygulama sınıflarında yüz yüze eğitime geçilmesine ilişkin genelge yayımladı.  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un imzasıyla milli eğitim müdürlüklerine gönderilen genelgede, "Covid-19 salgınının etkilerinin azaltılması ve halk sağlığının korunması kapsamında alınan tedbirler, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda 14 Aralık 2020 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında yeniden değerlendirilmiş ve ana sınıfları hariç kamuya ait okul öncesi kurumlarında yüz yüze eğitime başlanabileceği kararı alınmıştır" denildi.  VELİLERİN TALEBİ İLE YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİLECEK Karar doğrultusunda; Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü'ne bağlı okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim gerçekleştirilebileceği bildirilen genelgede, "Velilerin talebine bağlı olarak il, ilçe milli eğitim müdürlüklerinin kararı doğrultusunda resmi anaokulları, özel eğitim anaokulları ve uygulama sınıflarında yüz yüze eğitime geçilebilecektir.
Özel Eğitim Kurumları - 06.12.2020
"Özel eğitimlerde pandemi ücret iadesi konusu henüz kesinleşmedi"
Emir Akpınar, özel eğitim kurumlarının da lehine fazla sayıda karar çıktığını söyleyerek, sözlerine şu şekilde devam etti: "Hali hazırda da özel eğitim kurumları lehine fazla sayıda karar çıkmakta.
Özel Eğitim Kurumları - 29.11.2020
Son dakika haberi | Eskişehir'de resmi anaokulu ve ana sınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim uzaktan yapılacak
Eskişehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 21 Kasım'da aldığı karar ile kamu ve özel sektörde çalışan anne ve babaların kreş çağındaki çocuklarının çalışma saatleri içerisinde bakımlarında mağduriyet yaşanmaması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşler ile birlikte diğer kamu kurum ve kuruluşları ve özel eğitim kurumları bünyesindeki kreşlerde ve gündüz bakımevlerinde yüz yüze eğitim faaliyetlerine izin verildiği hatırlatıldı.
Özel Eğitim Kurumları - 24.11.2020
TBMM Genel Kurulu
Öztürk, "Ataması yapılamayan özel eğitim öğretmenleri, özel eğitim kurumlarında asgari ücretle çalışarak hayatlarını idame ettirmeye çalışmakta ve belirli süreli sözleşme imzaladıkları için de kıdem tazminatı hakkından mahrum kalmakta, kanuni hakları olan doğum ve ölüm izinlerini dahi kullanamamaktadırlar.
Özel Eğitim Kurumları - 24.11.2020
Son dakika haberleri | Zonguldak İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni kararlar aldı
Zonguldak Valiliği tarafından yapılan açıklama şu şekilde; "Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşler ile birlikte diğer kamu kurum ve kuruluşları ve özel eğitim kurumları bünyesindeki kreşlerde ve gündüz bakım evlerinde yüz yüze eğitim faaliyetlerinin devamının sağlanması, yüz yüze eğitim faaliyetlerine müsaade edilen kreş ve gündüz bakım evlerinin, Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kural ve tedbirlere uygun şekilde çalışmalarını temin etmek amacıyla Valilik/Kaymakamlıklar ile bağlı taşra birimlerince etkin bir şekilde denetlenmesi, ayrıca özel araç içerisinde aynı aileden olmayan birden fazla kişi olduğu durumlarda ve güvenlik, trafik uygulamalarında iletişim anında araçta tek kişi olsa dahi şahısların mutlaka maske takması gereklidir.
Özel Eğitim Kurumları - 23.11.2020
Eskişehir'de İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun yeni kararları
Kararla, cuma günü 65 yaş ve üzeri vatandaşların 10.00-13.30; 20 yaş ve altı vatandaşların 12.30-16.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutuldu. Ayrıca; manav, kuruyemiş ve kasaplar ruhsatlarında yazan açılış kapanış saatlerine göre çalışacağı ifade edilen açıklamada, "Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi/özel örgün ve yaygın tüm eğitim faaliyetlerinin 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edeceği hususu kamuoyu ile paylaşılmıştır. Ancak kamu ve özel sektörde çalışan anne ve babaların kreş çağındaki çocuklarının çalışma saatleri içerisinde bakımlarında mağduriyet yaşanmaması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşler ile birlikte diğer kamu kurum ve kuruluşları ve özel eğitim kurumları bünyesindeki kreşlerde ve gündüz bakım evlerinde yüz yüze eğitim faaliyetlerinin devamının sağlanmasına kara verildi.
Özel Eğitim Kurumları - 23.11.2020
Eğitim-Bir-Sen'den "Öğretmenlik Meslek Kanunu" talebi
Resmi ve özel eğitim kurumlarında fiilen görev yapan 1 milyon 200 bin öğretmenin bulunduğunu aktaran Mengen, "Öğretmenlerimizin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar öğretmenlik mesleğini bütün olarak ele alan bir 'Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun' olmaması, hukuki açıdan boşluk, mesleki açıdan ise yoksunluktur.
Özel Eğitim Kurumları - 23.11.2020
Eğitim-Bir-Sen'den Öğretmenlik Meslek Kanunu talebi
Öz, Türkiye'de resmi ve özel eğitim kurumlarında fiilen görev yapan 1 milyon 200 bin öğretmen olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "Öğretmenin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar öğretmenlik mesleğini bütün olarak ele alan bir Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun olmaması hukuki açıdan boşluk, mesleki açıdan ise yoksunluktur.
Özel Eğitim Kurumları - 23.11.2020
Eğitim-Bir-Sen Sivas Şube Başkanı Temiz, "Öğretmenler Günü"nü kutladı
Türkiye'de resmi ve özel eğitim kurumlarında fiilen görev yapan 1 milyon 200 bin öğretmen bulunduğunu dile getiren Temiz, öğretmenin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar öğretmenlik mesleğini bütün olarak ele alan "Öğretmenlik Meslek Kanunu"nun olmamasının hukuki açıdan boşluk, mesleki açıdan ise yoksunluk olduğunu ifade etti.
Özel Eğitim Kurumları - 23.11.2020
Eğitim Bir-Sen'den Öğretmenlik Meslek Kanunu talebi
"Ülkemizde resmi ve özel eğitim kurumlarında fiilen görev yapan 1 milyon 200 bin öğretmen var iken, öğretmenin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar öğretmenlik mesleğini bütün olarak ele alan bir Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun olmaması; hukuki açıdan boşluk, mesleki açıdan ise yoksunluktur.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Özel Eğitim Kurumları Haberleri | Özel Eğitim Kurumları Haber - Haberler - Özel Eğitim Kurumları haberleri, son dakika özel eğitim kurumları haber ve gelişmeleri burada. PCR testi randevulu mu? PCR testi için randevu gerekir mi? PCR testi randevusu nasıl alınır?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.10.2021 04:30:43. #1.14#

title