Ömer Bulut Haberleri

Ömer Bulut haber, Ömer Bulut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ömer Bulut - 24.11.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Elazığ'da depremzedeler için inşa edilen konutları inceledi Açıklaması
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere beraberinde Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut ile Elazığ'a gelen Bakan Kurum, merkezi Sivrice ilçesi olan, 24 Ocak'ta yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremde evleri yıkılan veya ağır hasar gören depremzedeler için Akçakiraz, Yazıkonak ve Karşıyaka mahallelerinde inşası tamamlanan konutları gezdi.
Ömer Bulut - 9.10.2020
Çatalca Millet Bahçesi temel atma töreni
Muş, projelerde emeği geçenlere teşekkür ederek, şöyle devam etti: "Aslında bunlar yerel yönetimlerin belki ana kent belediyesinin yapması gereken işler. Ama bunlar da Şehircilik Bakanlığının marifetiyle yapılıyor. İhtiyaç var. Bu ihtiyaçlar karşılanmayınca bu şekilde vatandaşın ihtiyaçlarının giderilmesi gerekiyor ve burada merkezi hükümet devreye giriyor. Yine kentsel dönüşümle alakalı İstanbul'un en önemli problemlerinden bir tanesi de konut stokunun sağlıklı olup olmadığı. Burası fay hatlarının üzerinde oturan kadim, geçmişte depremlerle karşılaşmış bir şehir. Dolayısıyla bu konut stokunun bir an önce yenilenmesi gerekiyor. Şu an bu çalışmaları Şehircilik Bakanlığı ve AK Parti belediyelerin dışında İstanbul'da yapan kimse yok. Şehircilik Bakanlığı marifetiyle TOKİ, Emlak Konut ve yerel partner olarak bizim ilçe belediyelerimiz bu işi yapıyorlar." TOKİ Başkanı Ömer Bulut, kentleşmenin hızla arttığı günümüzde yeşil alanların hem insanlar hem de şehirler için önemli bir yaşam ortamı haline geldiğini ifade etti.
Ömer Bulut - 9.10.2020
Son dakika gündem: Bakan Kurum, Çatalca Millet Bahçesi'nin temelini attı
Törene Bakan Kurum'un yanı sıra, TBMM AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş,  TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner de katıldı.
Ömer Bulut - 9.10.2020
Gaziosmanpaşa'da 1739 konutluk kentsel dönüşüm projesinin 2. etabının temeli atıldı
"TOKİ, 17 yılda İstanbul'a yaklaşık 60 milyarlık yatırım yaptı" Toplu Konut İdaresi Başkanı (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut da bugu¨ne kadar Tu¨rkiye'de bas¸latılan bu¨yu¨k kentsel do¨nu¨s¸u¨m projeleri ile yaklas¸ık 160 bin konut ins¸a edildiğini, halen kentsel do¨nu¨s¸u¨m kapsamında 110 proje yu¨ru¨tu¨ldüğünü ve her yıl 30 bin kentsel dönüşüm konutunun inşa edilmesini sağlamayı hedeflediklerini anlattı.
Ömer Bulut - 3.10.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Siirt'te İl Değerlendirme Toplantısı'ndan sonra konuştu...
"Siirt'i marka şehir haline getirecek projeleri destekleyeceğiz" Bugüne kadar toplam yüzölçümü 7 milyon 536 bin metrekare olan 97 taşınmazın satışını vatandaşlara gerçekleştirdiklerini ifade eden Kurum, konuşmasını şöyle tamamladı: "Yine 278 çiftçimize yaklaşık 15 milyon metrekare hazine arazisini tarımı desteklemek amacıyla kiralama işlemini yaptık. Bu kapsamda hem tarımımızı hem sanayimizi desteklemeye gayret gösteriyoruz Bu dünyada en büyük hüner kalpleri fethetmek. Siirt'imizde tüm vatandaşlarımızın kalplerini fethetmek için gönül belediyeciliği anlayışıyla projelerimizi, çalışmalarımızı yapıyoruz. Her mahalleye her sokağa kimseyi ayırt etmeksizin hizmetlerimizi götüreceğimizi bir kez daha ifade ediyorum. İnşallah güçlü Türkiye'nin yolu güçlü şehirlerden geçer diyoruz. Siirt'imizi de marka şehir haline getirecek, güçlü şehir haline getirecek her anlamda projeleri destekleyeceğiz. Bakanlık olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde 2023'e giden yolda projelerimizi de adım adım tamamlayacağımızı ifade ediyorum." Toplantıya, Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, İLBANK Genel Müdürü Yusuf Büyük, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürü Mehrali Ecer, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Dökmeci, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Metin Beyaz, Milli Emlak Genel Müdür Yardımcısı Fikri Yıldırım, GEDAŞ Genel Müdürü Cengiz Erdem, GEDAŞ Kentsel Dönüşüm Müdürü Vedad Çiftçi, AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, AK Parti İl Başkanı Ekrem Olğaç, belediye başkanları katıldı.
Ömer Bulut - 25.9.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Şırnak'ta temaslarda bulundu
Belediye, mahalle ve beldelerin ihtiyaçlarını karşılamak adına çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ve bu çalışmaları sürdüreceklerini ifade eden Kurum, şunları kaydetti: "2023'te yaşanabilir, yemyeşil çiçekleriyle, sosyal donatı alanlarıyla çok daha güzel bir Şırnak'ı hep birlikte inşaa edeceğiz. İstiyorum ki bu bölgede Şırnak parlayan bir yıldız olsun. Amacımız, tüm bakış açımızla Şırnak'ı hak ettiği yere çıkartmaktır. İnşallah çok güzel bir Şırnak'ı inşaa edeceğiz." Kurum, kentteki temasları kapsamında İller Bankası ve TOKİ tarafından yürütülen proje alanlarında da incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Dicle Mahallesi'nde eski evlerin yıkılacağı ve yerine yeni konutların yapılacağı proje alanını gezen Kurum, incelemeleri sırasında karşılaştığı çocuklara hediye verdi, vatandaşların taleplerini dinledi. Şırnak Valiliğini de ziyaret eden Bakan Kurum, Vali Ali Hamza Pehlivan'dan kentte yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı daha sonra belediyeye geçerek Belediye Başkanı Mehmet Yarka ile bir süre görüştü. Bakan Kurum'a temasları sırasında İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük, Toplu Konut İdaresi Başkanı Ömer Bulut, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen ve AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik ile kurum temsilcileri eşlik etti.
Ömer Bulut - 13.9.2020
Trabzon'da kentsel dönüşüm kapsamındaki 2,3 hektarlık alanın ihalesi yapıldı
Zorluoğlu, bugüne kadar toplam 166 milyon 500 bin lira ödendiğini kaydederek "Çömlekçi Mahallesi'nin şehrimize yakışır bir görüntüye kavuşması için çalışmalarımız yoğun şekilde devam etmektedir. TOKİ tarafından Çömlekçi Mahallesi için 2,3 hektarlık alanda yapım işi ihalesi gerçekleştirildi. Sözleşmesi, iş ve yer teslimi yapıldı. Çalışmalar tamamlandığında Çömlekçi Mahallesi'nin yeni yüzüne kavuşacağız. Çömlekçi, yenilenen görüntüsüyle Trabzon'a çok yakışacak. Bu noktada projeye gösterdikleri ilgi nedeniyle Çevre ve Şehircilik Bakanımız sayın Murat Kurum ve TOKİ Başkanımız sayın Ömer Bulut'a şahsım ve hemşehrilerim adına yürekten teşekkür ediyorum.
Ömer Bulut - 12.9.2020
Şanlıurfa'dan kısa kısa
Eyyübiye'de değişim ve dönüşüm için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Kuş, "İnşallah Eyyübiye bu proje ile nefes alacak. Bu noktada bizlerden desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül'e teşekkür ederim.
Ömer Bulut - 12.9.2020
Eyyübiye'ye bölgenin en büyük millet bahçesi kazandırılacak
Konuyla ilgili açıklama yapan Kuş, "Millet Bahçemizin ihale tarihi belli oldu. Bölgenin en büyük millet bahçesi olma özelliğini taşıyor. İnşallah Eyyübiye bu proje ile nefes alacak. Eyyübiye'de değişim ve dönüşüm için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu noktada bizlerden desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, TOKİ Başkanımız Ömer Bulut, ve destek veren teşekkür ederim.
Ömer Bulut - 10.9.2020
Son dakika gündem: KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Dört gün boyunca yüksek ateş beni çok zorladı"
Bir son dakika haberine göre Ankara'da yaşayan bilgisayar mühendisi Ömer Bulut, yakın zamanda eşi ve bir yaşındaki oğluyla birlikte yakalandığı koronavirüsü (Kovid-19) yendi.
Ömer Bulut - 22.8.2020
Son dakika ekonomi: Bakan Kurum "2023'e Doğru Güçlü Şehirler Güçlü Türkiye Bursa" programında konuştu Açıklaması
Gönlü kırık tek bir insan kalmayıncaya kadar herkesin yüzünün gülmesini istediklerini belirten Kurum, şöyle konuştu: "Konut seferberliğimizin bir halkası da Bursa'mızda. 292 milyon lira değerindeki 774 konutluk projemiz devam ediyor, konutlarımız yükseliyor. İlaveten 50 bin ve 100 bin sosyal konut projelerimiz kapsamında Bursa'da 3 bin 771 yeni sosyal konut daha yapıyoruz. Nilüfer'de ve Orhangazi'de konutlarımızı önümüzdeki yıl içerisinde tamamlayarak vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Kestel, Yıldırım, Gemlik, Gürsu, Mustafakemalpaşa, Yenişehir, İnegöl, Harmancık ve Orhaneli'nde 9 ayrı projemizde de hak sahiplerini belirledik, inşaatlarımıza başlıyoruz. Bursa'mız, İller Bankamızın da en titiz çalışmalarının, en ihtiyaç duyulan projelerinin yapıldığı ilimiz. 2003'ten bugüne içme suyu, kanalizasyon, atık su arıtma tesisi gibi sektörlerde tam 4 milyar 300 milyon lira tutarında 194 projemizi tamamladık. 1,5 milyar liralık 9 projemiz de Bursa'nın tüm ilçelerinde devam ediyor." Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda, hanlar bölgesi ile canlı bağlantı yapılarak riskli durumda bulunan Türk Kızılay binasının yıkımıyla çalışmalar başlatıldı.
Ömer Bulut - 17.7.2020
Bakan Kurum: "Şehirlerimizi güçlü kılmak için çaba göstermeye devam edeceğiz"
"Kutlu yürüyüşümüz, Cumhur İttifakı'yla güçlenerek yoluna devam etmektedir" "Bir hayalimiz, bir hedefimiz, bir aşkımız var; çevresiyle, doğasıyla, sağlıklı ve kimlikli şehirleriyle dünyaya örnek bir ülke olmak" diyen Bakan Kurum, şöyle devam etti: "Hep söylüyoruz, 'Güçlü Türkiye'nin yolu güçlü şehirlerden geçer.' Biz bu yolda, şehirlerimizi güçlü kılmak için elimizden gelen tüm çabayı ve gayreti göstermeye inşallah devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, çıktığımız bu yolda yılmadan, yorulmadan, büyük bir aşkla yürüyeceğiz. 'Aşkla çalışan, koşan yorulmaz.' diyeceğiz. Osmaniye'yi, Bahçe'yi yeniden imar, inşa edeceğiz. Dev projeler yapmaya, milletimizin gönlüne girmeye, milletimizin duasını almaya devam edeceğiz. 18 yıl önce başlattığımız kutlu yürüyüşümüz, Cumhur İttifakı'yla güçlenerek yoluna devam etmektedir. Bunun en güzel örneğini de Osmaniye'de, Sayın Devlet Bahçeli Bey'in memleketinde, onun hemşehrileriyle yaptığımız yol arkadaşlığında görüyoruz. Allah bu birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, yol arkadaşlığımızı daim etsin." TOKi Başkanı Ömer Bulut da Türkiye genelinde sosyal konut uygulamaları kapsamında 940 bin konut ürettiklerini, 1 milyon hedefine de hızla ilerlediklerini belirtti.
Ömer Bulut - 11.7.2020
İSTANBUL-ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI KURUM, "MAHALLE KÜLTÜRÜMÜZÜ YANSITAN YAŞAM ALANI İNŞA EDİYORUZ"
Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi Akıncı Sokak'ta 4 katlı bina, İstinat duvarının çökmesi sonucunda yıkılmıştı. Çevresinde ciddi risk taşıyan 19 bina ise önlemle kapsamında boşaltılıp yıkımı gerçekleştirilmişti. Çöken bina çevresindeki alan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile riskli alan ilan edildi. Bu alanda kentsel dönüşüm kapsamında 688 konut ve 57 dükkanın temel atma töreni gerçekleştirildi. Temel atma törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Vali Vekili Mehmet Ali Özyiğit, İlçe başkanları ve pek çok vatandaş katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ömer Bulut Haberleri | Ömer Bulut Kimdir - Haberler - Ömer Bulut haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ömer Bulut kimdir, hayatı ve biyografisi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Elazığ'da depremzedeler için inşa edilen konutları inceled
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 08:13:19. #1.14#
title