Manama Haberleri

Manama haber, Manama son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Manama - 06.05.2021
Mossad Başkanı Cohen Bahreyn'i ziyaret etti
Bahreyn, İsrail İstihbarat Servisi (Mossad) Başkanı Yossi Cohen'in başkent Manama'yı ziyaret ettiğini ve yetkililerle iş birliğini güçlendirme konularını görüştüğünü açıkladı.
Manama - 18.04.2021
Bahreyn ile İsrail arasında doğrudan uçuşlar başlayacak
Bahreyn'in El-Eyyam gazetesinde yer alan habere göre, Bahreyn'in başkenti Manama ile İsrail'in başkenti Tel Aviv arasında 3 Haziran'dan itibaren karşılıklı direkt uçuşlar başlayacak.
Manama - 06.04.2021
Suudi Arabistan ile Bahreyn, "aşırılıkla" mücadele etmek için ortak çalışma ekibi kurma kararı aldı
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığının Twitter hesabında yer alan habere göre, Suudi Arabistan-Bahreyn Koordinasyon Komisyonuna bağlı Siyasi Koordinasyon Komitesinin ilk toplantısı, Bahreyn'in başkenti Manama'da düzenlendi.
Manama - 30.03.2021
Bahreyn, İsrail'e büyükelçi atadı
Bahreyn Kralı Hamad bin Isa Al Khalifa, Bahreyn ve İsrail arasındaki ikili ilişkilerin normalleştirilmesi kapsamında İsrail'e ilk büyükelçiyi atadı.
Manama - 30.03.2021
Son dakika haberi | İsrail, Bahreyn'in Tel Aviv'de büyükelçilik açma kararını memnuniyetle karşıladı
Bahreynli mevkidaşı Zeyyani'ye ve Kral Al Halife'ye teşekkür eden Aşkenazi, Manama yönetiminin attığı bu adımın iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesinde önemli bir aşama olduğunu vurguladı.
Manama - 13.03.2021
DEİK, Türkiye ve Bahreyn'in iş ve yatırım fırsatlarını masaya yatırıyor
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye'nin Manama Ticaret Müşavirliği ve Bahreyn Ulusal Sağlık Düzenleme Otoritesi destekleriyle düzenlenecek toplantının açılış konuşmalarını DEİK Başkanı Nail Olpak, BBMA Başkanı Ahmed bin Hindi ve DEİK Türkiye Bahreyn İş Konseyi Başkanı Bilgün Gürkan'ın gerçekleştirmesi bekleniyor.
Manama - 25.02.2021
Bahreyn Veliaht Prensi, İsrail Başbakanı Netanyahu'ya ülkesine ziyaret davetini yineledi
Açıklamada ayrıca Al Halife'nin Netanyahu'ya Manama'nın başka ülkelerin katılımıyla İsrail'de kurulması planlanan aşı fabrikasına yatırım yapma olasılığı ile ilgilendiklerini ilettiği aktarıldı.
Manama - 13.02.2021
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de
Bazı büyükelçilerin merkeze alınması, bazı büyükelçiliklere de atama yapılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
Manama - 06.02.2021
Bahreyn'in başkenti Manama'da iki patlayıcı etkisiz hale getirildi
Bahreyn'in başkenti Manama'da iki patlayıcının etkisiz hale getirildiği ve bazı şüphelilerin gözaltına alındığı açıklandı.
Manama - 05.02.2021
İsrail medyası: BAE, İsrail ile normalleştikten sonra Filistinlilere yardımlarını büyük ölçüde kesti
Bahreyn'in de İsrail ile ilişkileri normalleştirdikten sonra UNRWA'ya yaptığı yardımları kıstığı ifade edilirken, Manama yönetiminin ajansa yaptığı yardımdaki kesinti miktarına ilişkin bilgi verilmedi.
Manama - 22.01.2021
Bahreyn'den Katar'a iki ülke arasındaki sorunların hızlıca ele alınması çağrısı
Doha yönetimine Manama'ya heyet göndermesi için yaptıkları çağrıya şu ana kadar cevap alamadıklarını belirten Zeyyani, Katar'la iki ülkenin de çıkarlarını gözetecek yeni bir ilişki sürecine girmeyi istediklerini kaydetti.
Manama - 14.01.2021
İsrail Bahreyn'e geçici diplomatik misyon şefi atadı
Bakanlığa bağlı Arapça yayın yapan resmi sosyal medya hesabından yapılan yazılı açıklamada, Manama'da görevlendirilen Itay Tagner'in Bahreyn Dışişleri Bakan Vekili Abdullah Ahmed Al-Halife ile bir araya geldiği belirtildi.
Manama - 13.01.2021
Bahreyn ve ABD'nin ortaklaşa düzenlediği "Ateşten Yumruk" adlı askeri tatbikat sona erdi
Başkent Manama'nın doğusundaki El-Cufeyr bölgesi, faaliyet alanı Körfez bölgesi, Umman Körfezi, Arap Denizi, Aden Körfezi ve Kızıldeniz olan 5.
Manama - 06.01.2021
Körfez'deki güç dengesinde yeni oyun kurucu Katar mı?
2010 yılının Aralık ayında Tunus'ta başlayan ve diğer bölge ülkelerine yayılan halk ayaklanmalarına verilen tepkilerle şekillenen siyasi ve ideolojik farklılıklar, Körfez ülkeleri arasında mevcut politika farklılıklarının da derinleşmesine neden oldu. 2014 yılında Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn bu politika farklılıklarını öne sürerek ve Katar'ın yükümlülüklerini yerine getirmediğini savunarak ülkedeki büyükelçilerini çektiler ve diplomatik krize neden oldular. Yaklaşık bir yıl süren bu kriz, bölgesel ve küresel gelişmelerin de etkisiyle, yapılan KİK Zirvesi ile sona erdirildi. Katar'ın dış politikasını hedef alan bu üç ülke Doha'ya karşı tutumlarını gizliden gizliye devam ettirirken, bu kez 2017 yılında çok daha keskin bir politika izleyerek Katar'a karşı kara, hava ve deniz ablukasını da içeren bir dizi ağır kararlar aldılar. Doha liderliğini "terörizmi fonlamakla" suçlayan Riyad, Abu Dabi ve Manama 5 Haziran 2017'de Mısır'ın da desteklediği abluka uygulamasını başlattı.
Manama - 29.12.2020
Netanyahu'nun, BAE ve Bahreyn ziyareti tekrar ertelendi
İlişkileri normalleştirme anlaşmasının ardından Netanyahu, bu ayın başında BAE ve Bahreyn'i ziyaret etmeyi planlamış ancak Manama yönetiminin talebi doğrultusunda ziyaret ertelenmişti.
Manama - 21.12.2020
Ürdün ve Bahreyn Kralları "ikili ilişkilerin güçlendirilmesini" görüştü
Ürdün Kraliyet Divanı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kral 2. Abdullah, Bahreyn Kralı Al Halife ile Manama'daki Sahir Sarayı'nda bir araya geldi.
Manama - 15.12.2020
Bahreyn ve ABD "askeri iş birliğini" görüştü
Bahreyn resmi ajansı BNA'nın haberine göre, başkent Manama'da gerçekleştirilen Al Halife-Braithwaite görüşmesinde, Bahreyn Savunma İşleri Bakanı Korgeneral Abdullah bin en-Nueymi ile Genelkurmay Başkanı Korgeneral Ziyab en-Nueymi de hazır bulundu.
Manama - 14.12.2020
Son dakika! Bahreyn'den, Batı Sahra'da konsolosluk açılması yönünde kraliyet kararnamesi
Haberde, Manama'nın bunu, Bahreyn ile Fas arasındaki güçlü dostluk ilişkilerinin derinliğini yansıtan tarihi bir adım olarak değerlendirdiği kaydedildi.
Manama - 10.12.2020
Bahreyn Gulf Air şirketi, İsrailli şirketlerle 5 anlaşma imzaladığını duyurdu
Gulf Air'in, İsrail'in resmi havayolu şirketi El Al ile Manama ile Tel Aviv arasında ortak kodla operasyonların görüşülmesi için temel oluşturacak kapsamlı bir mutabakat anlaşması imzaladığı belirtilen açıklamada, mutabakatın, denizcilik, mühendislik, seyahat teknolojisi ve şirketlerin, çalışanların faydasına olacak her alanda daha fazla ticari iş birliği planını da içerdiği aktarıldı.
Manama - 08.12.2020
ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Rayburn, Orta Doğu turunda Suriye'deki durumu görüştü
Rayburn'ün, 4-5 Aralık'ta Bahreyn'de düzenlenen Manama Diyaloğu toplantılarına iştirak ettiği aktarılan açıklamada, Özel Temsilci'nin, 7 Aralık'ta da YPG/PKK terör örgütünün işgali altındaki Kuzeydoğu Suriye'de koalisyon yetkilileri ve bölgede SDG ismini kullanan YPG/PKK elebaşları ile görüştüğü bildirildi.
Manama - 08.12.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, büyükelçilik görevlerini tebliğ etti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı büyükelçilerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti.
Manama - 06.12.2020
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı'ndan "Körfez güvenliğini güçlendirmeye kararlıyız" mesajı
Bahreyn haber ajansı BNA'ya göre, Bin Ferhan, Bahreyn'in başkenti Manama'da düzenlenen "Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS) Manama Diyaloğu" konferansına katıldı.
Manama - 24.11.2020
İsrail gazetesi: Netanyahu gelecek hafta BAE ve Bahreyn'i ziyaret edecek
Netanyahu'ya yakınlığıyla bilinen Israel Hayom gazetesi, İsrail Başbakanı'nın gelecek hafta başında ilk kez açık şekilde Abu Dabi ve Manama'yı ziyaret edeceğini yazdı.
Manama - 24.11.2020
Netanyahu "yakında" Bahreyn'i ziyaret edeceğini açıkladı
Görüşmede Al Halife'nin kendisini Bahreyn'e davet ettiğini aktaran Netanyahu, "yakın" zamanda Manama'yı ziyaret edeceğini dile getirdi.
Manama - 22.11.2020
Filistin BAE ve Bahreyn'e niçin yeniden büyükelçi gönderiyor?
Filistin yönetimi, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'in Abu Dabi'de gerçekleştirdiği üçlü Arap zirvenin yapıldığı 18 Kasım günü, "İsrail'le normalleşmeye tepki olarak geri çektiği" Abu Dabi ve Manama'daki büyükelçilerini yeniden bu ülkelere gönderme kararı aldığını duyurdu.
Manama - 19.11.2020
Son dakika haberi: Hamas, Bahreyn Dışişleri Bakanı Zeyyani'nin İsrail'de büyükelçilik açma talebini kınadı
İsrail'in de Bahreyn'in başkenti Manama'da büyükelçilik açma başvurusunun kabul edildiğini dile getiren Zeyyani, bu adımın iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sunacağını ifade etmişti.
Manama - 18.11.2020
Son dakika haberleri... Filistinli yetkili: Abbas, BAE ve Bahreyn'e yeniden büyükelçi gönderilmesine karar verdi
İsminin açıklanmasını istemeyen yetkili, Filistin'in Abu Dabi Büyükelçisi Isam Masalaha ile Manama Büyükelçisi Halid Arif'in henüz çalışmalarına başlamadığını ifade etti.
Manama - 18.11.2020
Bahreyn, İsrail'de büyükelçilik açmak için resmi talepte bulundu
İsrail'in de Bahreyn'in başkenti Manama'da büyükelçilik açma başvurusunun kabul edildiğini dile getiren Zeyyani, bu adımın iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkı sunacağını ifade etti.
Manama - 13.11.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan vefat eden Bahreyn Başbakanı Al Halife için taziye
Bahreyn Başbakanı Al Halife, 1971'den beri görevi yürütüyordu. Al Halife, 1962'de Manama Belediye Başkanlığı, 1970'de Devlet Konseyi Başkanlığı, 1971'de ülkenin bağımsızlığına kavuşmasıyla da Bahreyn Kralı Şeyh İsa bin Selman Al Halife tarafından Bahreyn Başbakanı olarak atanmıştı.
Manama - 11.11.2020
Dünyanın en uzun süre başbakanlık yapan devlet adamı Bahreyn Başbakanı Al Halife öldü
Al Halife, 1962'de Manama Belediye Başkanlığı, 1970'de Devlet Konseyi Başkanlığı, 1971'de ülkenin bağımsızlığına kavuşmasıyla da Bahreyn Kralı Şeyh İsa bin Selman Al Halife tarafından Bahreyn Başbakanı olarak atandı.
Manama - 28.10.2020
Bahreyn Kralı ile ABD Savunma Bakanı "bölgesel meseleleri" görüştü
Bahreyn Kralı Hamed bin İsa Al Halife, başkent Manama'da ABD Savunma Bakanı Mark Esper ile bölgesel meseleleri görüştü.
Manama - 20.10.2020
ABD, Bahreyn ve İsrail'den "İsrail ile Bahreyn arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasına" ilişkin açıklama
Beyaz Saray, ABD, Bahreyn ve İsrail heyetlerinin dün Bahreyn'in başkenti Manama'da yaptığı görüşmelere ilişkin bu 3 ülkenin yayımladığı ortak açıklamayı paylaştı.
Manama - 19.10.2020
Arap aktivistler, Bahreyn'deki normalleşme karşıtı gösterilere destek verdi
Ülkenin en büyük muhalif hareketi Vifak Ulusal Derneği dün, Twitter hesabından, başkent Manama'da düzenlenen protestoya ilişkin fotoğraf ve görüntü paylaşmıştı.
Manama - 19.10.2020
İsrail ile Bahreyn arasındaki diplomatik ilişkiler resmen başladı
İsrail'den, Bahreyn'in başkenti Manama'ya ilk kez bir ticaret heyeti gitti.
Manama - 19.10.2020
Bahreyn'de İsrail heyetinin ülkeye ilk ziyareti ve yapılan anlaşmalar protesto edildi
Bahreyn'in başkenti Manama'da onlarca kişi, İsrail heyetinin ülkeye ilk ziyaretini ve yapılan anlaşmaları protesto etti.
Manama - 18.10.2020
İsrail ile Bahreyn arasındaki diplomatik ilişkiler resmen başladı
İsrail Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bahreyn'in başkenti Manama'da tarihi anlar yaşandığı ve iki ülke arasında kapsamlı diplomatik ilişkilerin başlatılmasına yönelik ortak mutabakat imzalandığı belirtildi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Manama Haber, Manama Son Dakika Haberleri - Haberler - Manama haber sayfamızda Manama haberleri okuyabilir, Manama son dakika haberleri ve güncel Manama gelişmelerini görebilirsiniz. Bahreyn'de Kadir Gecesi dualarla idrak edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 04:44:21. #1.14#

title