Haberler

  Çanta Modelleri ve Çanta Markaları Hakkında Detaylı Rehber

  Harika bir kombin yaptınız, şimdi sırada bunu aksesuarlarla tamamlamaya geldi!

  Harika bir kombin yaptınız, şimdi sırada bunu aksesuarlarla tamamlamaya geldi! Peki, hangi çanta modellerini tercih edeceksiniz? Hangi çanta markaları sizin istediğiniz fiyat aralığında ve performans klasmanında? Sizler için ile ilgili bir rehber hazırladık!

  Çanta Modelleri

  Bez Çanta

  Son yılların modası bez çantalarla listemize başlayalım. Bez çanta, genelde dikdörtgen şekilli, iki basit sapı olan çanta çeşitleridir. Bez çantalar genellikle alışveriş torbaları olarak kullanılır. Genelde ağır kanvas kumaştan yapılan, boyanmış ve neme ve küflenmeye dirençli işlem görmüş materyallerdendir. Minimal bir işlenme oranına sahip bez çantalar, organik malzemeleren yapılır

  Son zamanlarda, bez çantalar, defalarca tekrar kullanılabildiklerinden, tek kullanımlık plastik torbalara daha çevre dostu bir alternatif olarak tercih edilmeye başlandı. Tek kullanımlık bir plastik torba yerine alacağınız bir bez çanta, İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre en az 327 kez tekrar kullanılabiliyor! Market poşetlerinin paralı hale gelmesi ile, bez çantalar ülkemizde de kullanılmaya başlandı.

  Bez çantaların en güzel özelliği kullanım kolaylıkları. Bir bez çantanın içerisine gündelik gerekli eşyalarınızı kolayca atabilirsiniz. Cüzdan, telefon, gözlük, bir de kitap koydunuz mu hazırsınız demektir. Çanta modelleri arasında bu kolay kullanım yönü ile ön plana çıkan bez çantalar, fermuarsız olmaları ve kapanmamaları nedeni ile uzun vadede tercih edilmiyor. Ancak market alışverişlerinde size eşlik edebilirler.

  Hasır Çanta

  Yaz aylarını bir çanta modeli ile özetlemek gerekseydi bu kesinlikle haşır çanta olurdu. Çanta modelleri arasında tıpkı bez çanta gibi organik malzemeden yapılan bir çanta çeşididir hasır çantalar… Bu çantaları yaz geldi mi şehirde sık görürüz, ancak en çok karşımıza piknikte ya da plajda çıkarlar. Doğal materyalden yapılmaları, açık sarı renkleri ile yazlık elbiselerle ve ince kumaşlarla çok yakışır.

  Hasırdan üretim yapmak esasen yüzyıllardır kullanılan bir yöntem. Sadece çanta değil, şapka ve ayakkabı gibi farklı aksesuarlar, hatta kimi sepetler, kutular ve mobilyalar da hasırdan yapılabilirler. Antik çağlardan günümüze gelen bu yöntem, sert ve sağlam yapılar oluşturmaya yarar. Ancak bu yapılar yağmura ve rüzgara karşı, deri veya plastik gibi sağlam değildir.

  Peki, hasır moda endüstrisinden kendisine nasıl yer buldu? Saman, rattan, Hint keneviri ve deniz otlarından yapılan çantalar, eski Mısır'dan bu yana işlevsel öğeler olarak var olmuştur. Ancak Batı modasına bu çantalar şarkıcı, oyuncu ve yönetmen Jane Birkin sayesinde girmiştir. Stille en çok ilişkili olan kadın ünvanına yakışan Birkin, 1960'lardan itibaren bu malzemeden yapılmış çantalar ile gazete ve dergi sayfalarını süsleyince, hasır çanta modelleri de yoğun bir popülerlik kazanmıştır.

  Portföy Çanta

  Plajların rahat modasından gece hayatının başrol oyuncusuna geçelim şimdi. Çanta modelleri arasında sıklığı ve rahatlığı bir arada yansıtan portföy çanta, aslında bir efsane. Peki, portföy çanta nedir?

  İngilizce'de clutch bağ olarak anılan ve dilimize portföy çanta olarak geçen bu tabir, aslında geniş bir çanta yelpazesini tanımlamak için kullanılabilir. Temelde kulplari veya kayışları olmayan küçük, yassı bir el çantasıdır. Modanın o dönemki akisine uygun olarak portföy çanta modelleri tarih boyunca kimi zaman küçülmüş, kimi zamansa biraz büyümüştür. Ancak en önemli farkları elde taşınmalarıdır. Öncelikli olarak elde tutulan el çantası, muhtemelen çantayı en iyi tanımlayan iki özelliktir.

  Portföy çanta, Orta Çağlardan beri kullanılan bir aksesuar. Çeşitli rölyefler ve tarihi resimler bu durumu kantılar nitelikte. Orijinali ise Orta Doğu'ya dayanıyor. İlk portföy çantanın, yedi yüz yıllık olduğu ve Irak'ın Musul kentinde bulunduğu biliniyor! 19. yüzyıldan beri de bugün bilindiği anlamında kullanılan portföy çantalar, II. Dünya Savaşı döneminde gündelik şıklığın bir parçası haline gelmiştir. Günümüzde özellikle özel davetlere giderken portföy çantalar tercih edilir.

  Spor Çanta

  Tarihi ve şıklığı bir tarafa bırakalım, biraz pratiklikten konuşalım! Spor çanta modelleri, herkesin evinde bulunan çanta türlerinden bir tanesidir. Cinsiyet ve yaş ayrımı gözetmeksizin herkes tarafından kullanılırlar. Spor çanta modelleri, elbette ilk olarak spore giderken eşyalarınızı koymanız için tasarlanmıştır. Bu nedenle de ısıya ve neme dayanıklı bir kumaş türünden elde edilmişlerdir. Neredeyse plastiğe benzer bir yapıları vardır. Spora giderken ayakkabı değiştirmek de lazım olduğu için, spor çanta modelleri ayakkabıların ve spor kıyafetlerinin sigacağı büyüklükte olur. Kimileri bir sırt çantası şeklinde tasarlanırken kimileri ise el çantası biçiminde kullanılır.

  Spor çanta modelleri elbette sadece spor esnasında kullanılmıyor. Bu çantaların en sık görüldüğü yerler arasında spor salonları kadar otobüs terminalleri ve havaalanları da yer alıyor! Bunun nedeni spor çanta modelleri elde etmek için yapılan materyalin seyahat çantası olarak da tercih edilebiliyor olması.

  Çapraz Çanta

  Şehir hayatında sıkça kullandığımız çantalardan bir tanesi ile çanta modelleri listemize devam edelim. Çapraz çanta modelleri, genellikle pratik olması nedeni ile tercih ediliyorlar. Çantası hep elinin altında olsun, ancak çantam elimde durmasın ve iki elim de boş dursun diyenlerin tercihi çapraz çantadır. Çapraz çanta gündelik hayatta genellikle orta boylarda oluyor. Çapraz çanta modelleri içerisine pek çok eşyaya yer açması açısından oldukta geniştiler. Omuz askısı ayarlanabilir. Hem çantanın güvenliğini sağlamak hem de bel ağrısı durumuna mahal vermemek için bel hizasında tutulmalıdır.

  Çapraz çantalar aynı zamanda kurye çantası ya da postacı çantası olarak adlandırılmaktadır. Bunun nedeni postacıların da mektuplarını dağıtırken iki ellerinin bis olması ve kolayca mektuplarını taşıyabilmeleri nedeni ile oluşturulmuş bir tabirdir. Halk arasında bu şekilde anılan çapraz çantalar, kullanışlı ve pratik olmaları ile öteki çanta markalar ve çanta modelleri arasında ayrılmaktadır.

  Örgü Çanta

  Çanta modelleri arasında hem satın alabilecekleriniz hem de kendi yapabileceğiniz çanta modeli denince akla örgü çanta modelleri geliyor. Örgü çanta modelleri, son dönemde oldukça gündemde. İngilizce'de "crochet" olarak bilinen bu örgü çanta modelleri, hem tığ hem de örgü olarak karşımıza çıkıyor. Tığ işi çantalar, temel malzemelerinizi taşımak için basit bir portföy çanta kadar küçük veya yiyeceklerinizi taşımak için bir pazar çantası kadar büyük olabilir. Bu krose çantalarla, yılın her mevsiminde gardırobunuza uygun yeni aksesuarlar yapabilirsiniz.

  Aslında örgü çanta modası ve örgü çanta modelleri oldukça eskiye dayanıyor. 19. yüzyıldan itibaren Avrupa modasında kendisine yer bulan örgü çanta modelleri, küçük keseler ve cüzdanlar olarak ortaya çıkmış. Örgü çanta modelleri daha sonrasında fileler ve farklı çanta modelleri olarak da kullanılmaya başlanmıştır. 21. yüzyıl başlarında popülerliğini yitirse de 2010'lu yıllarda podyumlara geri dönmüştür. Örgü çanta modelleri günümüzde pek çok farklı tasarımcı tarafından tercih edilmektedir.

  Keçeden Çanta

  Kendin yap modasını sevenlerin tercih ettiği çanta modelleri arasında bir de keçeden çantalar yer almaktadır. Yumuşak ve esnek bir kumaş türü olan keçe, çanta yapımında tercihe dilen klasik materyallerden bir tanesidir.

  Keçe, elyafların birbirine matlaştırılması, yoğunlaştırılması ve preslenmesi ile üretilen tekstil malzemesidir. Keçe, yün veya hayvan kürkü gibi doğal liflerden veya petrol bazlı akrilik veya akrilonitril veya odun hamuru bazlı suni ipek gibi sentetik liflerden yapılabilir. Harmanlanmış lifler de yaygındır. Bu anlamda hem doğal hem de sentetik malzemeleri içerebilir. Çanta yapımı için de oldukça uygundur.

  Keçe, moda endüstrisinin de sıkça kullandığı kumaşlardan bir tanesi. Geleneksel olarak kıyafet ve aksesuar yapımında kullanılan keçe, yollar içerisinde kimi zaman popülerliğini yitirse de modanın her zaman başrolünde yer almış bir kumaş türü. 18. ve 19. yüzyıllar boyunca erkek modasındakunduzdan yapılmış şapkaları popülerliğini korumaktaydı. 20. yüzyılın başlarında ise keçeden yapılmış farklı şapka modelleri ön plana çıktı. Doğuda moda endüstrisinde daha ziyade ayakkabı ya da bot astarı olarak kullanılan keçe, batı dünyasında önce erkek modasına şapka olarak, ardındansa genel bir kullanım amacı bulup çanta materyali olarak kullanılmıştır.

  Penye İpten Çanta

  Hayalinizdeki çanta modelleri hiçbir mağazada karşınıza çıkmıyor… Çok özel bir etkinlik için çok belirgin bir renkte çanta arıyorsunuz ve bulamıyorsunuz.. Yeni bir hobi arayışı içerisindesiniz. Nedeni ne olursa olsun penye ipten çanta modelleri ile tanışmak için mutlaka bir bahaneniz vardır! üstelik bu çanta modelleri, yapımı kolay olduğu için örgü ya da tığ işi konusunda deneyimi olmayan kişilerin bile kolaylıkla yapabileceği çanta modelleri arasındadır. Her kadının hayatında aksesuar anlamında olmazsa olmaz nitelikteki çanta markaları ve çanta modelleri arasında penye ipten çanta modelleri var sırada!

  Penye kelimesini genellikle yazlık kıyafet kumaşları ile özdeşleştirmişizdir. Penye bir tişört ya da elbise hayal etmek, penyeyi ince ve nefes alan bir kumaş olarak tercih etmek hepimizin gündelik hayatında yaptığı bir şeydir. Peki, penye ipten çanta modelleri nasıl oluyor? Öncelikle penye ip oldukça esnek. Bu nedenle penye ipten birbirinden farklı ve güzel görünümlere sahip çanta modelleri elde etmek mümkün oluyor. Bunun yanısıra penye ip yazlık bir dokuya sahip. bu çantaları ilkbahar ve yaz aylarında, hatta sonbaharın yazdan kalma günlerinde kullanabilirsiniz. Hem yuvarlak hem de köşeli çantalar yapmak pembe ip ile mümkündür.

  File Çanta

  File çanta, çanta modelleri arasında eskilerden günümüze yadigar kalan modellerden bir tanesi. File çanta modelleri özellikle anneannelerimizin zamanında sık sık kullanılırdı. Onlar bu file çantaları özellikle alışverişe giderken tercih ederlerdi, çantalarından ayırmazlardır. Ülkemizde süpermarketlerde plastik poşetlere ücret getirilmesi ile beraber file çanta modelleri konusunda ilgi yeniden artmaya başladı. Bu uygulama ile esas hedef doğayı korumak ve tasarrufu sağlamaktı. Bu nedenle klasik poşetin caydırıcı olması adına cüzi de olsa bir miktar ücret konuldu. Bu da bizleri file çanta modelleri kullanma konusunda yenicen motive etti!

  File çanta modelleri söz konusu olduğunda en güzel özellik, bu çantaların hafifliği ve kullanım kolaylığı. File çantanızı el çantası içerisine ya da sırt çantasına kolaylıkla yerleştirebilirsiniz. O kadar esnek, hafif ve küçüktür ki onun orada olduğunu unutursunuz bile! Daha sonra alışveriş yapmaya sıra gelince, kasada file çantanızı çıkartıp poşetsiz olarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. İşte bu nedenle file çanta modelleri son derece kolay bir şekilde kullanılırlar!

  File çanta modellerinde gövde kopması ya da küp yırtılması gibi sorunlar yaşanmaz. Çantanız deforme olmayacağı için bir tane file çanta modeli ile uzun süreler boyunca alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dayanıklılığın seviyesi bir anlamda da kullanılan ipin türüne bağlıdır. Eğer % 100 pamuk ipten üretilmiş bir file çanta kullanırsanız, zaman içerisinde çantanızda yıpranmalar yaşayabilirsiniz. Bunun yerine pamuklu ve polyester karışımı bir ipten elde edilmiş file çanta modelleri kullanmak çok daha büyük kolaylık sağlayacaktır. Bunun yanısıra file çanta modelleri esnektir. İçerisinde farklı boyutlarda ürünler koymak mümkündür. Kimi zaman kutulardaki ürünlerinizi kimi zaman da direk meyve veya sebzenizi bu çanta modelleri içerisine yerleştirmeniz mümkün olur. Ayrıca file çanta kolay bir şekilde temizlenir. Bu çanta modelleri çamaşır makinesinde ya da elde kolayca yıkanabilir. Bu şekilde file çanta modelleri hijyen konusunda da sizi mutlu ederler.

  Sırt Çantası

  Okul yıllarına kısa bir dönüş zamanı şimdi! Çanta modelleri arasında okul yılları ile özdeşleştirilmiş bir çanta modeli varsa o da sırt çantasıdır. Sırt çantaları, yürüyüşçüler ve öğrenciler tarafından yaygın olarak kullanılır ve ellerinde uzun süre ağır ağırlıklar taşıma kapasitesi nedeniyle, ağır yükleri taşımak veya her türlü teçhizatı taşımak için genellikle çantalar tercih edilir.

  Bazı sırt çantaları belirli eşyaları taşımak için özel olarak tasarlanmıştır. Yaygın örnekler arasında dizüstü bilgisayarlar ve kameralar gibi küçük değerli eşyalar için sırt çantaları, özellikle dizüstü bilgisayarları tutmak için tasarlanmış sırt çantaları genellikle bilgisayarı tutmak için yastıklı bir bölmeye ve şarj kabloları ve fareleri gibi aksesuarları yerleştirmek için orta büyüklükte cep ve kapaklara sahiptir. Bunlar özellikle kolej ve üniversite ortamlarında yaygındır. Bu cihazlara elektrik sağlamak için birkaç tane üst düzey sırt çantası güneş panelleriyle donatılmıştır.

  Tekerlekli sırt çantaları alt kısımda tekerlekleri ve uzatma kolu olan sırt çantalarıdır. Tasarımları nedeniyle, tekerlekli sırt çantaları, kullanıcı üzerindeki gerginliği azaltır, ancak omuz kayışları, arazi tekerlekler için uygun olmadığında kısa mesafelerde paketi taşımak için kullanılabilir. Tekerlekli sırt çantaları en çok uçak ya da trenle seyahat ederken kullanılır.

  Bel Çantası

  Ve işte 90'li yılların süperstar geri döndü! Biz onu abilerimizin ablalarımızın gündelik kıyafetlerinde, annelerimizin babalarımızın tatil tercihlerinden tanıyoruz. 1990'larda oldukça popüler olan bel çantası modelleri günümüzde tekrar kullanılmayı bekliyor. Bel çantası modelleri artık bel etrafına değil, omuzdan göğüs etrafına sarılıyor. Nasıl kullanılırsa kullanılsın, bel çantası artık geldi ve kalmaya hazır!

  Peki, bel çantası nasıl ortaya çıktı? Tarihsel olarak, bu çanta turu, yankesicilere karşı vücudun ön kısmına yerleştirilmiş bir çantadan ibaretti. Ancak tarihi bununla sınırlı değil! Araştırmalar gösteriyor ki, ben çantaları İrlanda'da taş devrine kadar uzanmakta! Kemere takılan çantalar, birçok kültürde eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Kıyafetlere cep dikilmesi keşfedildikten sonra ise bel çantası ayrı bir model halini almıştır. Amerikan yerlisi olana Kızılderililer ise bu çantaların bufalo derisinden yapılmış versiyonlarını kullanmaktalardı ve bu onlara özellikle uzun yolculuklarda yardımcı olan bir teknolojiydi.

  Modern modada bel çantaları 1980'lerde kullanılmaya başlandı. Bu dönemde özellikle sentetik kumaşlardan yapılma bel çantaları ön plandaydı. Modaya tam olarak girmeleri 1990'ları buluştu.

  Son yıllarda ise bel çantası modelleri kullanma eğilimi kendini yeniden göstermeye başladı. Birkaç yıldan beri sokaklarda ve podyumlarda bu moda yavaş yavaş ivme kazanıyor. Günümüzde bel çantaları her cinsiyete hitap eden modeller haline geldi.

  Çanta Markaları

  Beymen Çanta

  Farklı çanta markaları listemize ülkemizin gururu niteliğindeki bir marka ile başlayalım. Çanta markaları arasında temelleri Türkiye'de atılmış yerli bir markayı görmek herkesi mutlu edecektir. Beymen çanta modelleri, Beymen moda grubu tarafından üretilen rafine bir zevkin ürünleridir. Temelleri 1971 yılında erkek giyim markası alanında atılan Beymen; yıllar içerisinde kendisini kat be kat geliştirdi ve ürün yelpazesini genişletti. Günümüze Beymen grubu içerisinde kadın giyimden ev ürünlerine ve çocuk giyiminden aksesuarlara kadar pek çok farklı ürün bulunuyor. Bunlar arasında Beymen çanta modelleri de elbette ki on plana çıkıyor. Beymen çanta markaları arasında kalite ve lüksü bir arada yaşatanlardan. Bu markanın çantaları evladiyelik nitelikte!

  Mango Çanta

  Hazır giyimde dünyanın önce gelen markalarından olan Mango, çanta markaları arasında daha uygun fiyatlı olması açısından on plana çıkıyor. Mango çanta modelleri hem yaz hem de kış aylarında aksesuar olarak kombinlere eklenebiliyor. Bunun yanısıra bu modeller hem sportif hem de sık kıyafetlerle bir arada tercih edilebiliyor. Mango'nun en önemli özelliği sanat modelleri ile uygun kıyafet seçeneklerinin de bulunabiliyor olması. Hayalinizdeki kıyafet kombinasyonunu Mango'da bulabilir, çantayı da yanına ekleyebilirsiniz. Günümüzde ülkemizin hemen hemen her şehrinde bulunan Mango dükkanları, outletleri ile de öteki çanta markaları ile kıyaslandığında daha ulaşılabilir fiyatlarda çantaların bulunabileceği bir yer olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca Mango'nun internet sitesi üzerinden de çanta modelleri incelenebilir.

  Vakko Çanta

  Yine Türkiye tarihinin efsanevi markalarından bir tanesi ile devam edelim listemize… Kaliteli çanta markaları denince Vakko çanta modelleri ön plana çıkıyor. Vakko markasının temelleri 1934 senesinde Vitali Hakka tarafından atılmıştır. Sen Şapka isimli bir aksesuar markası olarak İstanbul'da ortaya çıkan Vakko, zamanla hazır giyim ve kişiye özel tasarım konusunda ön plana çıkan markalardan bir tanesi haline gelmiştir. Vakko bugün ülkemizde statünün, kalitenin ve şıklığın karşılığı olan bir marka haline gelmiştir. Vakko çanta modelleri özellile üzerlerindeki Vakko logosu ve klasik kahverengi renkleri ile ön plana çıkıyorlar. Bu çanta modelleri ülkemizde pek çok kişinin kolunda ya da omzunda görülebiliyor. Vakko çanta modelleri hem kol çantası, hem el çantası, hem portföy çanta hem de sırt çantası olarak karşımıza çıkabiliyor. Vakko çanta modelleri ayrıca cüzdan çeşitleri ile de bir arada tamamlanabiliyorlar.

  Pierre Cardin Çanta

  Dünyanın en önde gelen çanta modelleri arasına adını yazdırmış olan bir marka ile devam edelim. Pierre Cardin, lüks giyimin önde gelen markalarından bir tanesi. 1922 yılında Fransa'da doğan modacı Pierre Cardin avangard tarzı ve Uzay Çağı tasarımlarıyla tanınıyor. Genellikle kadın formunu görmezden gelen geometrik şekilleri ve motifleri tercih eden modacı, uniseks modaya doğru bir ilerleme göstermiştir. 1950'de moda evini kuran ve 1954'te Balon Elbise isimli efsanevi modelini çıkartmıştır. Zamanla hazır giyim ve heute coture alanında kendini kanıtlayan Pierre Cardin, koleksiyonuna çanta modelleri ve öteki aksesuarları da eklemiştir. Pierre Cardin'in bu modelleri markayı özellikle şıklık arayan hanımların tercih ettiği bir yer haline getirmiştir. Pierre Cardin çanta modelleri daha çok günlük sıklık ya da gece şıklığının tamamlayıcısı olarak tercih edilebilir.

  Zara Çanta

  Kadınlara yönelik hazır giyim dendi mi akla ilk gelen marka şüphesiz ki Zara oluyor. Zara'nın en önemli özelliği modayı takip ederken cep yapmaması. Zara'da satılan kıyafetler, aksesuarlar hem dünyanın önde gelen moda haftalarını takip ediyor hemşerim nispeten ulaşılabilir bir fiyat aralığı içerisinde satılıyor. Zaradan alabileceğiniz kıyafetler arasında çanta modelleri de yer alıyor. Zaranın çanta modelleri hem gündelik olarak sportif hem de akşam gezmelerinde daha abiye kıyafetlerle tercih edebileceğiniz şekilde tasarlanıyorlar. Çanta markaları ve çanta modelleri arasında kaliteli ve aynı zamanda fiyat performan anlamında da yüzünüzü güldürecek bir çanta arıyorsanız eğer Zaradaki çanta modellerini inceleyebilirsiniz. Zara çanta hem Türkiye'nin dört bir yanındaki mağazalar içeriz hem de internet üzerinden online alışveriş imkanları ile sizin olabilir.

  Matmazel Çanta

  Matmazel Çanta, özellikle 2000'li yılların ikinci yarısında adından söz ettiren bir marka oldu. Televizyon camiasında sıkça sponsor olarak görülmeleri ve ünlülerin bu çanta markasını tercih etmesi ile de yaygınlaştı. Matmazel Çanta, çanta markaları arasına bugün adını başarı işe yazdırmış bir isimdir. Matmazel çanta markası sadece çanta üretmiyor. Çanta aksesuarlıları, cüzdanlar ve bozuk para için şık keseler de Matmazel Çanta içerisinde bulabileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. Matmazel Çanta içerisindeki çanta modelleri feminen bir tarz sevenlerin tercihi konumunda. Bu çantalar romantik ve kadınsı kesimlere sahip. Bu özellikleri ile de şık be havalı görünmek isteyenlerin bileklerinde görülebiliyor. Matmazel Çanta, çanta modelleri arasında el çantaları ve sırt çantaları yer alıyor.

  Guess Çanta

  Dünyanın önde gelen hazır giyim markalarından Guess ve çanta modeller ile devam edelim listemize. Guess hem lüks hem de sportif görünümü bir arada isteyenlerin tercih ettiği markalardan bir tanesi. Bu markanın en önemli özelliği genç bir görünüme kavuşmanızı sağlıyor olması. Markanın ürünleri ile oluşturulmuş bir kombin size çok dinamik bir görüntü kazandıracaktır. Hem el çantaları hem de sırt çantaları ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Guess çanta modelleri G harfinin ön plana çıktığı aksesuarları ile öteki çanta modellerinden ayrılıyor. Bu aksesuarlar ile çantanız kendini hemen belli edecektir. Guess dükkanları gümümüzde pek çok büyük alış veriş merkezi içersinde yer alıyor ve kolayca bulunuyor. Sportif bir şehir şıklığı arayanlar içim Guess çanta modelleri tercih edilebilir.

  Kanken Çanta

  İsveç'te ortaya çıkan, sonrasında tüm Avrupa'yı ve ülkemizi etkisi altına alan bir moda ile devam edelim çanta markaları ve çanta modelleri listemize. Kanken çanta, rengarenk seçenekleri ve basit ama etkili tasarımları ile son yılların en gözde çanta modelleri arasında yer alıyor. Kanken çanta üzerine odaklanmakta olan bir firma. Sadece çanta modelleri üretiyorlar. Bu yönleri ile de öteki çanta markaları ile aralarında büyük bir fark olmuş oluyor. Kanken çanta modelleri İsveç'te çocukların okula giderken ağır kitapları taşımaları nedeni ile sırtları ağrımasın diye ortaya çıkması gibi sevimli bir hikayesi var. Hakikaten de Kanken çanta modeller hafifi olmaları ile kullanıcının sırtını ağrıtmıyor. Üstelik kapasitesi de oldukla geniş. İçerisine hem defter ve kitaplar, hem de laptop ve adaptörler sığabilir. Bu nedenle de ilkokulun ilk senelerinden üniversite yıllarına kadar uzun süreler boyunca kullanılabilir. Renkleri ise bir harika! Turuncu, sarı, kırmızı, pembe veya mavi gibi parlak renkleri tercih edebilirsiniz. Bunlar ile içinizdeki çocuğu mutlu edeceksiniz! Eğer daha sade bir renk isterseniz de koyu kırmızı, lacivert gibi renkler tercih edilebilir.

  Polo Çanta

  Spor giyimi şıklıkla buluşturan Polo, çanta markaları arasına da adını yazdırmış bir isim. Polo'nun moda anlayışı, sportif ürünlerle şık tasarımları bir araya getiriyor. Bu markanın ürünlerini biraz şıklaştırıp iş yerinde ya da daha resmi bir ortamında, ya da biraz salaşlaştırıp arkadaşlarımızla buluşurken ya da bi partiye giderken giyebilirsiniz. Bu kombinelere eklemek için de ayrıca çanta modelleri de Polo içerisinde bulunmaktadır. Polo çanta modelleri, şıklığı rahatlıkla buluşturan bir stile sahiptir. Bu nedenle de gündelik olarak kullanılabilirler. Bununla beraber sıradan olduklarını söylemek asla mümkün değil! Çünkü Polo çanta modelleri, metal ve kumaş parçaların dengeli bir şekilde tasarım içerisine oturtulmaları nedeni ile son derece de şık bir görünüme sahiptirler.

  Derimod Çanta

  Yerli üretim ve kaliteli bir deri çanta isterseniz uğramanız gereken adres Derimod olacaktır. Geleneksel olarak deri, çanta modelleri üzerinde sıkça tercih edilen bir materyaldir. Bunun nedeni çantaları ve içerisindeki eşyaları özellikle de olumsuz hava koşullarına karşı koruma isteğidir. İlk çağlardan beri deriden üretilmiş olan ürünler sağlamlıkları nedeni ile tercih edilmişler ve moda endüstrisinin vazgeçilmez birer parçası haline gelmiştir. Zamanla yeni keşfedilen materyalleri derinin yerini çanta konusunda alsa da, deri çanta modelleri her zaman kaliteli ve dayanıklı olmaları ile tercih edilir olmuşlardır. İşte bu motivasyon ile ortaya çıkan Derimod, çanta ve aksesuarda Türkiye'nin önde gelen markalarından bir tanesi. Çanta modelleri dışında kemer, ayakkabı, cüzdan gibi ürünleri Derimod'ds bulmanız mümkün. Hem normal der hem de güderi ve süet ürünler, Derimod'un ürün yelpazesi içerisinde kendisine yer buluyor.

  Nike Çanta

  Spor markalar denince akla gelen ilk isimlerden bir tanesi Nike oluyor. Spor giyim konusunda. Hem kaliteli hem de uzun süre kullanabileceğiniz ürünler arıyorsanız Nike'ın ürünlerini mutlaka denemelisiniz. Nike ürünleri özellikle de çanta modelleri sporcuların bir numaralı tercihidir. Nike'ın çantaları hem sırt çantası hem de elde taşınabilen çanta olarak karşımıza çıkıyor. Farklı renk kombinasyonları kullanılarak oluşturulan çanta modelleri ile stilinizi tamamlayabilirsiniz. Nike çanta modelleri özellikle suya karşı dayanıklıdır. Bu nedenle trekking, tırmanış gibi sporlarla uğraşan kişilerin malzemelerini kolayaca muhafaza edebilecekleri bir ortam yaratırlar. Nike ürünleri ülkemizde hem Nike dükkanlarında hem de farklı ürünleri bir arada topluca satan dükkanlarda bulunabiliyor. Bunun yanısıra da internet üzerinden sipariş verilebiliyor.

  Louis Vuitton Çanta

  Louis Vuitton, kendi ile aynı ismi taşıyan Fransız moda evi ve lüks perakende şirketini kurduğunda, dünyanın en büyük markası haline geleceğini biliyor muydun acaba? LV monogramlı ürünleri, bugün günümüzde lüks denince akla gelen ilk marka olmuştur. Dünya çapında 460 mağazayla 50 ülkede faaliyet göstermekte olan Louis Vuitton, çanta markalar arasında da ön plana çıkan isimlerden bir tanesi haline gelmiştir. Louis Vuitton çanta modelleri, uzaktan görenlerin bile hemen tanıyabileceği çanta markalar arasında yer almaktadır. Bu çanta modelleri arasında el çantaları, sırt çantaları, kol çantaları ve spor çantaları yer almaktadır. Ancak bu spor çantalar bildiğiniz spor çantalara benzemez! Spora giderken bile sık olmayı isteyenlerin tercihi konumundadır. Kimileri V şeklinde oldukça geniş bir ağana sahip olan Louis Vuitton çanta modelleri içerisinde bol miktarda eşya alabilmesi ile de tercih edilmektedir.

  Koton Çanta

  1988 yılında kurulan Koton markası, Türkiye'nin önde gelen perakende satış markalarından bir tanesi. Koton koleksiyonu içerisinde kadınlara, erkeklere ve çocuklara yönelik hazır giyim ürünleri bulunuyor. Son yıllarda bu ürünler ev giyim, spor giyim ve plaj giyim gibi alanlara on plana çıkıyor. Koton'un öne çıkan modelleri arasında bir de çanta modelleri yer alıyor. Çanta modelleri, Koton'un aksesuar koleksiyonlarının en önde gelen elementlerini oluşturuyor. Koton çanta markaları arasında uygun fiyatlı olması açısından on plana çıkıyor. Bu çanta modelleri, farklı kıyafetlerle hem gündelik hem de sık ortamlarda, hem spor hem de abiye şeklinde kombinlenebilmesi ile de kendinden söz ettiriyor. Koton onata günümüzde Türkiye'de her kadının gardrobunda kendisine yer bulabilmektedir.

  Decathlon Çanta

  Fransız spor giyim markası Decathlon, son yıllarda spor tutkunlarının uğrak mekanlarından bir tanesi haline geldi. 49 ülkede 1500'den fazla dükkanı bulunan Decathlon Türkiye pazarına da açıldı. Decathlon, koleksiyonunda farklı spor dalları ile uğraşan kişiler için farklı çanta modelleri barındırıyor. Hangi spor dalı ile uğraşıyor olursanız olun, farklı çanta markaları arasında bulamayacağınız kadar çok çanta modelleri burada karşınıza çıkabilir. Dechatlon içerisinde malzemeleri bulabileceğiniz spor dalları arasında raket sporları başta geliyor. Raketinizi muhafaza edebileceğiniz çanta modelleri arıyorsanız, Dechatlon'a mutlaka uğramalısınız. Av sporları da Dechaton'da yer alan spor malzemesi kategorilerinden bir tanesi. Balığa çıkmayı seviyorsanız da Dechatlon'da ihtiyacınız karşılayacak çanta modelleri bulabilirsiniz. Ayrıca fitness, yoga, dans, trekking, atçılık, kriket, golf, yüzme, tırmanış gibi sporlar için uygun çanta modelleri de yine Decathlon'da karşınıza çıkabilir.

  Calvin Klein Çanta

  Calvin Klein, iki çocukluk arkadaşının hayallerini gerçekleştirdiği bir marka… Bu şirket tasarımcı Calvin Klein ve çocukluk arkadaşı Barry K. Schwartz tarafından kurulmuştur. Temelleri 1968 yılında atılan Calvin Klein markası, Amerika Birleşik Devletleri merkezli lüks bir moda evidir. Deri, yaşam tarzı aksesuarları, ev eşyaları, parfümeri, mücevher, saat ve hazır giyim üzerine uzmanlaşmıştır. Tabii ki bu ürün yelpazesi içerisinde çanta modelleri de yer almaktadır. Çanta markaları arasında akla "lüks" ifadesini getiren Calvin Klein, özellikle gümümüzde sosyal medyada on plana çıkıyor. Çanta modelleri hem spor, hem de sık olan Calvin Klein, pek çok ünlü isim tarafından tercih ediliyor. El çantası, sırt çantası, bel çantası gibi modeller Calvin Klein'ın son yıllarda çanta markaları içerisine dahil ettikleri arasında.

  Kaft Çanta

  Son yıllarda farkı tişört ve aksesuar tasarımları ile ön plana çıkan Kaft, çanta markalri arasına da adını yazdırmayı başardı. Kaft'i öteki onata markaları ile kıyaslandığında farklı kılan en önemli özelliği, yerli üretim olması. Bu endenle fiyatlar biraz pahalı gelebilir, ancak bu çantaların tamamen Türkiye'de tasarlandığını biliyor olmak kimi tüketicileri mutlu edecektir. Kaft çanta modelleri genellikle spor ve alternatif bir görünüm isteyen kişilere hitap ediyor. Unisex olan bu çanta modelleri, hem kadınlar hem de erkeklerce kullanılabiliyor. Kaft çanta modelleri üzerlerindeki çarpı işareti ile kendilerini belli ediyorlar. Markanın söz konusu çanta modelleri olunca hem sırt çantaları hem de çapraz takılan postacı çantaları için böyle bir imza niteliğinde dokunuşu var. Farklı renkte ve boyutta Kaft çanta modelleri her gün daha da sevilerek kullanılıyor.

  Adidas Çanta

  Spor kıyafet konusunda dünyanın önde gelen markalarından Adidas, çanta ile ilgili olarak da başvuru adreslerinden bir tanesi. Adidas çanta markası olarak bizlere spor, sık, dinamik ve şehirli koleksiyonlar sunuyor. Adidas çanta markaları arasında hem kadınlara hem de erkeklere yönelik koleksiyon çıkartan markalardan bir tanesi. Bu çanta modelleri, şehirli profesyonellerden kendini adamış sporculara, sokak şıklığı sevenlerden okula giden gençlere kadar pek çok farklı kişi tarafından tercih ediliyor. Adidas çanta modelleri, sırt çantası ve spor çantası olarak bulunabiliyor. Çanta markaları arasında spor bir görünüm elde etmek isteyenler için adidas, esnek ve dayanıklı kumaşlardan yaptığı çantaları ile ön plana çıkıyor.

  Kaynak: Emoji.com.tr / Komik - İlginç

  Haberler

  EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

  EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

  Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

  Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

  CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

  CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

  Bakmadan Geçme

  15 Temmuz'da sela okunacak mı? 15 Temmuz'da sela saat kaçta, nerede okunacak? Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bu hafta Kabine Toplantısı gündemi nedir? YKS ne zaman açıklanacak 2024? TYT- AYT sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları sorgulama ekranı! KPSS ALAN SINAV TARİHLERİ 2024! KPSS Alan Bilgisi 1. 2. ve 3. oturumlar ne zaman, saat kaçta başlıyor? KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanıyor? MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi?
  21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

  21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title