Japonya Haberleri

Japonya haber, Japonya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Japonya - Bugün
Samsung, "2020 Yılının En İyi Küresel Markaları" sıralamasında ilk 5'te
Şirket ayrıca, Galaxy Z Flip'in tanıtımıyla yeni bir ürün kategorisi oluşturarak inovasyonda süreklilik de sergilemiş oldu. Samsung, mobil ağlar alanında da yeni pazarlara öncülük ederek ABD ve Japonya gibi önemli pazarlardaki işletmelerle ortaklıklarını genişletti ve 5G'de liderliği yakaladı.
Japonya - Bugün
Domates salçası ihracatında aslan payı yine Irak'ın
Hollanda, Belçika ve Azerbaycan'a yüzde 300'lerin üzerinde artışlar Domates salçası ihracatında önemli pazarlardan Japonya'ya dış satım yüzde 1 arttı.
Japonya - Bugün
Son dakika... İngiltere Ticaret Bakanı Truss Japonya'ya gidiyor
Gelen son dakika haberine göre İngiltere Ticaret Bakanı Liz Truss'un, Brexit sonrası serbest ticaret anlaşmasını imzalamak üzere cuma günü Japonya'yı ziyaret etmeyi planladığı bildirildi.
Japonya - Bugün
Son dakika haber... Asya borsaları Çin hariç yükseldi
Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ), hükümetin seyahat kampanyasının fiyatlar üzerindeki kısa vadeli etkisini yansıtmak için enflasyon tahminlerini değiştirmeyi değerlendirdiği haberlerinin ardından Nikkei 225 endeksi yüzde 0,3 artarak günü 23.
Japonya - Bugün
Küresel piyasalar teşvik paketi iyimserliği ile pozitif seyrediyor
Asya tarafında pozitif bir havanın hakim olmasına karşın Çin'de Şanghay bileşik endeksinin negatif ayrışmasını sürdürmesi dikkati çekiyor. Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) hükümetin seyahat kampanyasının fiyatlar üzerindeki kısa vadeli etkisini yansıtmak için enflasyon tahminlerini değiştirmeyi değerlendirdiği haberlerinin ardından kapanışa yakın Nikkei 225 endeksi yüzde 0,4 yükseldi, Şanghay bileşik endeksi ise yüzde 0,5 geriledi.
Japonya - Bugün
Japonya'da All Nippon Airways 5 milyar dolar zarar bekliyor
Japonya'nın en büyük hava yolu taşımacılarından All Nippon Airways (ANA) mevcut mali yılda 530 milyar yenlik (5 milyar dolar) net zarar beklediğini açıkladı.
Japonya - Bugün
Japonya'dan Filistin'e yardım eli
Japonya hükümeti, Filistin'e gıda yardımı için Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı'na 2.8 milyon dolarlık katkıda bulunma kararı aldı.
Japonya - Bugün
Son dakika haber... Azerbaycan'ın Tokyo Büyükelçisi İsmayilzade: Ermenistan saflarında teröristlerin savaştırıldığına dair delillerimiz var
İsmayilzade, Japonya Dış Muhabirler Kulübü'nde gazeteci Ilgın Yorulmaz'ın moderatörlüğünde düzenlenen panelde, Dağlık-Karabağ'daki çatışmaların son durumuna ilişkin bilgi verdi.
Japonya - Bugün
Japonya'dan "alıkonulmuş Japonlar" konusunda uzlaşmacı yaklaşım
Japonya, "alıkonulmuş Japonlar" sorununu çözüme kavuşturmak amacıyla Kuzey Kore'ye uzlaşmacı yaklaşım gösterdi.
Japonya - Bugün
Japonya'da Nara geyikleri için pirinç kepeğinden kraker üretildi
Japonya'da, Nara geyikleri için pirinç kepeğinden hayvanların rahatlıkla sindirebileceği kağıt ambalajlar içinde kraker üretildi.
Japonya - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Japonya, Endonezya'ya salgınla mücadeleye destek amaçlı 470 milyon dolar kredi sağlayacağını duyurdu.
Japonya - Dün
Endonezya ve Japonya'dan savunma ve güvenlik alanında ilişkileri geliştirme mesajı
Endonezya ve Japonya, savunma ve güvenlik alanlarında ilişkilerini geliştirmeyi planlıyor.
Japonya - Dün
Japonya Başbakanı Suga Endonezya'da
Japonya Başkanı Yosh Suga ve Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo ülkelerinin stratejik ortaklığını sürdürme konusunda mutabık kaldı.
Japonya - Dün
Suzuki, denizlerden mikro-plastik atık toplama ünitesi geliştirdi
Japonya'da yapılan gözlem araştırmalarında, filtreden toplanan maddelerin içinde mikro plastik atık bulundu.
Japonya - Dün
Mitsubishi Electric, GOSAT-GW Uydusu'nu geliştirme sürecine başladı
Mitsubishi Electric Corporation, Japon Uzay Araştırmaları Ajansı (JAXA) tarafından GOSAT serisinin üçüncüsü olan Dünya Sera Gazı ve Su Çevrimi Gözlem Uydusu'nun (GOSAT-GW) yüklenicisi olarak seçildiğini ve geliştirme faaliyetlerine başladığını duyurdu. Mitsubishi Electric açıklamasına göre, şirket, Japonya Çevre Bakanlığı ve Ulusal Çevre Çalışmaları Enstitüsü için sera gazı gözlemi, JAXA içinse su çevrimi gözlemi yapacak olan GOSAT-GW uydusuyla küresel ısınma ve iklim değişikliği kaynaklı doğal afetlerin önlenmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.
Japonya - Dün
Asya borsaları karışık seyretti
Japonya'da ise Nikkei 225 endeksi yüzde 0,4 azalışla 23.
Japonya - Dün
Son dakika: Küresel piyasalar teşvik paketi odaklı seyrine devam ediyor
Asya tarafında yeni günün karışık bir seyirle başlaması dikkati çekerken, kapanışa yakın Çin'de Şanghay bileşik endeksi yüzde 0,1 ve Hindistan'da Sensex endeksi yüzde 0,5 yükseldi, Japonya'da Nikkei 225 endeksi yüzde 0,5 ve Hong Kong'da Hang Seng endeksi yüzde 0,2 geriledi.
Japonya - 19.10.2020
Uluslararası Yüzme Ligi
Japonya'nın başkenti Tokyo'da gelecek yıl düzenlenecek olimpiyatlarda Türkiye'ye temsil edecek Emre Sakçı, dün yapılan erkekler 50 metre kurbağalama yarışında olimpiyat ve dünya şampiyonlukları bulunan Büyük Britanyalı Adam Peaty'yi geride bırakmış ve 25.
Japonya - 19.10.2020
Güney Kore'den, Japonya eski Başbakanı Abe'nin tartışmalı Yasukuni Tapınağı'nı ziyaretine tepki
Güney Kore, Japonya'da eski Başbakan Abe Şinzo'nun, sonbahar festivali kapsamında Tokyo'daki tartışmalı Yasukuni Tapınağı'na yaptığı ziyareti "derin üzüntüyle" karşıladığını bildirdi.
Japonya - 19.10.2020
Japonya Başbakanı Suga: "Vietnam, İndo-Pasifik'te anahtar partner"
Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, "Vietnam, 'Serbest ve Açık İndo-Pasifik' vizyonunun başarılmasında önemli ve anahtar bir partner." dedi.
Japonya - 19.10.2020
"Almanya Otomotiv Dijital Sektörel Ticaret Heyeti" programı gerçekleştirildi
Kışa girerken Almanya'da ve etraftaki ülkelerde sayılar arttı. Özellikle Çekya'da... Polonya şu ana kadar iyi gidiyordu, orada da 10 binlerin üzerine çıktı. Fransa'da 30 binin üzerinde... Biliyorsunuz, Almanya 9 ülkeyle sınır ve bu ülkelerin hemen hepsinde vaka sayıları son dönemde arttı. Tekrar bir kapanma olur korkusu var. Bunun ekonomiyi etkilemesi korkusu var. Bunları önümüzdeki günlerde daha net görebileceğiz." "Dünyada satılan her 5 arabadan 1'i Alman yapımı" Ali Kemal Aydın, Almanya'nın Çin, ABD ve Japonya'nın ardından dünya otomotiv üretiminde 4'üncü sırada olduğunu belirterek, Alman otomotiv endüstrisinin 2019'da 436 milyar avroluk bir ciroya sahip olduğunu bildirdi.
Japonya - 19.10.2020
Türkiye'nin ilk dijital pist şampiyonu Özcan Yılmaz oldu
Şampiyonada mayıs ayından bu yana Avusturya, Brezilya, İngiltere, İtalya, Japonya, Fransa, İspanya, Belçika, Almanya ve son olarak da İtalya'da koşulan 10 ayak ve 20 yarış gerçekleştirildi.
Japonya - 19.10.2020
Son dakika haberleri | Japonya Başbakanı Suga'nın ilk yurt dışı ziyareti Vietnam'a
Son dakika haberler: Göreve gelmesinden bu yana ilk yurt dışı seyahatini Vietnam'a gerçekleştiren Japonya Başbakanı Yoshihide Suga, Vietnam Başbakanı Nguyen Xuan Phuc ile görüşerek bölgesel konularda işbirliğini sürdürme konusunda mutabık kaldı.
Japonya - 19.10.2020
Türkiye'nin afet stratejisi: Doğa olaylarının afete dönüşmesi engellenebilir (1)
Meltem Şenol Balaban, Afyonkarahisar'daki İRAP çalışmalarına Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansının (JICA) desteğiyle Japon uzmanların da katılım sağladığını kaydetti.
Japonya - 19.10.2020
Gilead: Türkiye'ye haziran ayından itibaren partiler halinde "Remdesivir" bağışı yapıldı
Açıklamaya göre, Remdesivir, Kovid-19 tedavisi için Avrupa Birliği (EMA), Japonya, Kanada, Avustralya, Tayvan, Singapur, BAE ve Hindistan gibi birçok ülkede ruhsatlandırıldı.
Japonya - 19.10.2020
Son dakika haber | Rize çay ihracatından 9 ayda 6,4 milyon dolar kazandı
Geçen yılın 9 aylık döneminden farklı olarak İsviçre, Katar, Bulgaristan, Ürdün, Japonya, Panama, Malta, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Tacikistan ve Tayvan'a da çay satıldı.
Japonya - 19.10.2020
Huawei'ye "Good Design Award"dan 4 ödül
Huawei, Japonya'nın kapsamlı tasarım değerlendirme ve ödül sistemi olan "Good Design Award"dan 4 ödül aldı.
Japonya - 19.10.2020
Asya borsaları Çin hariç yükseldi
Japonya'da ise eylülde yıllık bazda ihracat yüzde 4,9 ve ithalat yüzde 17,1 düşüş kaydederken, bu sonuçlarla dış ticaret fazlası 675 milyar yenle beklentilerin altında kaldı.
Japonya - 19.10.2020
Son dakika: Küresel piyasalar yeni haftaya pozitif başladı
Yeni haftaya bakıldığında, bugün Asya tarafında açıklanan veriler sonrası Çin hariç borsalarda pozitif bir seyir izleniyor. Çin ekonomisi 3. çeyrekte yıllık yüzde 4,9 ile beklentilerin altında büyüse de söz konusu veri önceki çeyreğe kıyasla toparlanmanın hız kazandığına işaret etti. Ülkede eylülde bir önceki yılın aynı dönemine göre sanayi üretimi yüzde 6,9 ve perakende satışlar yüzde 3,3 artış kaydederek piyasa öngörülerinden daha iyi bir tablo ortaya koydu. Japonya'da ise eylülde yıllık bazda ihracat yüzde 4,9 ve ithalat yüzde 17,1 düşüş kaydederken, bu sonuçlarla dış ticaret fazlası 675 milyar yenle beklentilerin altında kaldı.
Japonya - 19.10.2020
Japonya'da eski Başbakan Abe'den tartışmalı Yasukuni tapınağına ziyaret
Japonya'da eski Başbakan Abe Şinzo'nun, başkent Tokyo'daki tartışmalı Yasukuni tapınağını ziyaret ettiği bildirildi.
Japonya - 19.10.2020
Son dakika... Japonya Başbakanı Suga ilk yurt dışı ziyareti kapsamında Vietnam'da
Son dakika gündem haberi: Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, "İndo-Pasifik ülkeleri olarak bölgesel kalkınma ve refaha katkı sunmak amacıyla Japonya ve Vietnam'ın iş birliğini hedefliyorum.
Japonya - 18.10.2020
Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Asya ülkelerinden Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Japonya - 18.10.2020
Son dakika: MotoGP Aragon Grand Prix'sini Rins kazandı
Bir son dakika haberine göre MotoGP Dünya Şampiyonası'nın 10. ayağı Aragon Grand Prix'sini, Suzuki Ecstar takımının İspanyol pilotu Alex Rins kazandı.
Japonya - 18.10.2020
Japonya'dan yeni Covid-19 test yöntemi
Japonya'da bir üniversite ve tıbbi ekipman üreticisi şirket, Covid-19 enfeksiyonunu nefesten tespit edebilen bir sistem geliştirdiklerini açıkladı.
Japonya - 18.10.2020
Japonya'da Sanayi Bakanı Kajiyama'dan Fukuşima'da "hızlı karar" vurgusu
Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Kajiyama Hiroşi, 2011'de deprem ve tsunamide hasar gören Fukuşima Daiichi Nükleer Santralindeki radyoaktif olma özelliğini koruyan büyük miktarda suyun bertaraf edilmesi için ilk fırsatta karar verilmesi gerektiğini söyledi.
Japonya - 17.10.2020
Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Asya ülkelerinden Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Japonya - 17.10.2020
Ankara Üniversitesi, YÖK Üstün Başarı Uluslararası İşbirliği Ödülü'nü getiren projenin detaylarını paylaştı
Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Can Turgay, 3'ü Türkiye'den, 2'si Japonya'dan olmak üzere 5 üniversitenin, ziraat ve afet önleme alanlarında eğitim ve araştırmadaki temel uzmanlıkları paylaştıklarını ifade etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Japonya Haberleri | Japonya Haber - Haberler - Japonya haberleri, son dakika japonya haber ve gelişmeleri burada. Samsung, 2020 Yılının En İyi Küresel Markaları sıralamasında ilk 5'te.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 17:02:00. #1.14#
title