İka Haberleri

İka haber, İka son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İka - 19.08.2021
IDEF'te savunma sanayisini güçlendirecek iş birliği anlaşmaları devam ediyor
Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF 2021) kapsamında Hafif Sınıf İnsansız Kara Araçları (İKA) Projesi ve Seyrüsefer Elektronik Taarruz (ET) Sistemi (SEYMEN) Projesi imza törenleri gerçekleştirildi.
İka - 19.08.2021
TEKNOFEST yarışmalarına başvuruda bulunan üniversite öğrencisi sayısı 4 yılda 21 bini geçti
Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında gerçekleştirilen ve ilk yılından itibaren üniversite öğrencilerinden yoğun ilgi gören Teknoloji Yarışmaları'na 4 yılda 207 farklı üniversiteden 21 bin 21 öğrenci başvuruda bulundu.
İka - 19.08.2021
CANLI YAYIN DUYURUSU
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'na katılım hakkı elde eden milli sporcular için düzenlenen olan uğurlama törenine katıldı.
İka - 11.08.2021
Gaziantep'teki "Nurdağı Biberine Değer Katan Kadınlar Projesi"nde eğitim alan 45 kadına sertifika verildi
Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve ilçe belediyesinin iş birliğinde yürütülen "Nurdağı Biberine Değer Katan Kadınlar Projesi"ndeki katılımcılara sertifikaları verildi.
İka - 09.07.2021
Teknofest 2021 Tanıtım Metni
TEKNOFEST 2021 TANITIM METNİDünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve T.
İka - 02.07.2021
Tarım ve Orman Müdürlüğü Personellerimiz Başarı Belgeleriyle Ödüllendirildi
Kaymakamlığımız tarafından Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) ve İpekyolu Kalkınma Ajansına (İKA) sunulan projelerin hazırlık sürecinde gösterdikleri üstün gayret ve başarı nedeniyle, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Kösekul ile proje ekibinde yer alan personeller Kaymakamımız Nazlı Demir...
İka - 02.07.2021
Gaziantep sanayisi, STM ThinkTech ile dönüşüyor
Teknoloji odaklı düşünce merkezi STM ThinkTech, Gaziantep makine ve metal sanayi ekosisteminin, savunma sanayi sektörüne geçiş yapması ve yüksek katma değerli ürünler üretmesi için başlatılan çalışmayı tamamlayarak strateji belgesi hazırladı.
İka - 26.06.2021
Gaziantep'te 8 Projenin Açılışı Bakan Varank Tarafından Gerçekleştirildi
Bakan Varank, Vali Gül ve beraberindeki heyet daha sonra açılışı yapılan Kadın Girişimci Destek Merkezi, Tarım Okulu ve Meyve Sebze İşleme Tesisi, Kalyon Garaj Prototipleme ve Girişimcilik Merkezi, OSB-HKÜ işbirliğinde kurulan Teknokent, Model Fabrika, Ayakkabı Test Laboratuvarı ve Mecidiye Han'ı ziyaret ederek, yerinde incelemelerde bulundu.
İka - 26.05.2019
Nükleer ve kimyasal tehditler insansız araçla tespit edilecek
Sistemle, herhangi bir olay meydana gelmeden önce gerçekleştirilecek kaynak, birlik, ekip, araç ve teçhizat planlamaları, risk, hassasiyet ve kapasite analizlerinin yapılması gibi faaliyetler ile olası senaryolar dahilinde müdahale için hazırlıklı olunması ve gerekli önlemlerin alınması sağlanıyor. Eğitim ve tatbikat maksatlı simülasyon yeteneği ile KBRN savunmasında rol alacak kullanıcıların, herhangi bir olay öncesinde en etkin müdahale için hazırlıklı olmaları mümkün oluyor.
İka - 07.05.2019
Silahlı Kuvvetlere Minyatür Füze
Meskun mahal harp ortamında görev yapmak zorunda kalan silahlı kuvvetler ve güvenlik güçleri; keskin nişancılar, toplu hedefler ve çatışma bölgesine intikal eden takviye unsurlar gibi tehditlere karşı karşıya kalıyor.
title