Homeros Haberleri

Homeros haber, Homeros son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Homeros - 29.05.2021
"İstanbulensis Şiir Festivali"nde modern Türk şiiri ele alındı
Gelenekten bahsedilecekse saf şiirin ele alınması gerektiğine vurgu yapan Acar, "Modern şiirin elbette bir geleneği var. Kökü Platon'a kadar gider. Hatta Homeros'u da buna dahil edebiliriz.
Homeros - 28.04.2021
Pegai Kalesindeki arkeoloji çalışmaları tarihe ışık tutacak
"ÇANAKKALE'DE KEŞFEDİLMEYİ BEKLEYEN ÇOK FAZLA DEĞER VAR Çanakkale'nin birçok konuda keşfedilmeyi bekleyen noktası olduğuna dikkat çeken Koçyiğit, "Troas olarak da adlandırılan Çanakkale yöresi, esasında çok eskiden bu yana arkeoloji ilmi ile ilgilenen araştırmacıların ilgi odağı olmuş, birkaç yüzyıl öncesinden bu yana burada önemli keşifler yapılmıştır diyebiliriz. Örneğin, yanı başımızdaki Homeros'un İlyadasına konu olan Troya, tarihe Schillemann'ın önemli bir arkeolojik keşfi olarak geçmiştir.
Homeros - 15.04.2021
İzmir'in ikinci çevre yolu projesinde bazı aşamalar onaylandı
Proje güzergahının Menemen-Çandarlı Otoyolu'nun Koyundere Kavşağı kesiminden başlayacağını anlatan Kaya, şunları kaydetti: "Menemen ve Çiğli'nin doğusundaki dağlık kesimden güney istikametinde geçerek doğuya yönelecek. Bu kesimde de Bayraklı ve Karşıyaka'nın kuzeyinden doğu istikametinde geçen proje hattı, Bornova Çevre Yolu hattına oturarak Evka-4 Mahallesi'nin altından tünelle geçecek. Bu kesimin devamında Homeros Vadisi'ni ve Manisa yolunu keserek Bornova'nın etrafından dolaşan proje güzergahı Ambarlar kesimine ulaşacak ve İzmir-Ankara Devlet Yolu ile İzmir-İstanbul Otoyolu ile kesişecek.
Homeros - 28.12.2020
AK Parti'li Hızal, Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'in 1 yılını değerlendirdi
İhalesi iptal edilen Homeros Bulvarı - Otogar bağlantı yolunun ise akıbetinin belli olmadığını ileri süren Hızal, "Buca metrosu ile ilgili projede hiçbir adım atılmadı.
Homeros - 26.10.2020
Kültür turizminin gözde adresi: Troya
Aslan, Troya Antik Kenti'nin, Homeros'un İlyada Destanı'nı yazıya geçirdiği milattan önce 730'lu yıllardan itibaren, destanda anlatılan kahramanlık öyküleriyle kutsal bir alana dönüştüğünü dile getirdi.
Homeros - 10.08.2020
Son dakika güncel: Troya'nın komşuları "Arkeo-Köy"lü olmaktan memnun
Geniş Troya Ovası'na hakim noktada konumlanan ve "Troya Meydanı" olarak adlandırılan meydan seyir alanı olarak düzenlenerek, dönemin önemli isimleri Sarpedon, Priamos, Paris, Helen, Hektor, Homeros, Akhilleus, Agememnon, Aias, Patroklos ve Odysseus'un büstleri konuldu.
title