Homeros Haberleri

Homeros haber, Homeros son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Homeros 9.3.2020
Gazeteci Demirbaş'a, Homeros "Bir Şiiri İnceleme Ödülü"
Kırşehirli gazeteci Soner Demirbaş, 2020 yılı Homeros "Bir Şiiri İnceleme Ödülü" aldı.
Homeros 19.2.2020
İŞTE HERKESİN KONUŞTUĞU 'FİLOZOF ATAKAN'...
Sosyal medyada paylaşılan bir görüntü sonrasında Türkiye'nin konuştuğu 10 yaşındaki Atakan Kayalar, kendisini takip edenlere 'kitap okuyun' diye seslendi.  Haber : Semih ÇALIŞKAN - Harun UYANIK - İSTANBUL, - TÜRKİYE 10 yaşındaki Atakan Kayalar'ı sosyal medyada paylaşılan görüntüsüyle tanıdı. Bir alışveriş merkezinde kitaplara bakarken düşüncelerini paylaşan ve okuduğu kitaplardan bahseden Atakan Kayalar, Demirören Haber Ajansı'na konuştu. Avcılar Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu beşinci sınıf öğrencisi Kayalar, son 5 ayda 250'den fazla kitap okuduğunu ifade ediyor.  "FAZLA ANLATABİLECEK HAYAT HİKAYEM YOK" Kayalar, "Adım Atakan. Bu kadar. Fazla anlatabilecek hayat hikayem yok. Metafor uzmanıyım desem olmaz, beyin cerrahıyım desem olmaz, cumhurbaşkanıyım desem olmaz. Felsefeyle ilgilisin galiba dedim. Eğitim ve bireysel haklar üzerine konuşuyorduk. O an da Fethi Çağıl bir şey söyledi. Tam olarak hatırlamıyorum. Okuduğum kitaplara bakacak olursak. Kayı serisinin tamamını okudum. Nutuk okudum. Homeros İlyada okudum.
Homeros 19.2.2020
İŞTE HERKESİN KONUŞTUĞU 'FİLOZOF ATAKAN'...
TÜRKİYE 10 yaşındaki Atakan Kayalar'ı sosyal medyada paylaşılan görüntüsüyle tanıdı. Bir alışveriş merkezinde kitaplara bakarken düşüncelerini paylaşan ve okuduğu kitaplardan bahseden Atakan Kayalar, Demirören Haber Ajansı'na konuştu. Avcılar Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu beşinci sınıf öğrencisi Kayalar, son 5 ayda 250'den fazla kitap okuduğunu ifade ediyor.  "FAZLA ANLATABİLECEK HAYAT HİKAYEM YOK" Kayalar, "Adım Atakan. Bu kadar. Fazla anlatabilecek hayat hikayem yok. Metafor uzmanıyım desem olmaz, beyin cerrahıyım desem olmaz, cumhurbaşkanıyım desem olmaz. Felsefeyle ilgilisin galiba dedim. Eğitim ve bireysel haklar üzerine konuşuyorduk. O an da Fethi Çağıl bir şey söyledi. Tam olarak hatırlamıyorum. Okuduğum kitaplara bakacak olursak. Kayı serisinin tamamını okudum. Nutuk okudum. Homeros İlyada okudum.
Homeros 16.2.2020
Troya'ya "En Başarılı Müze Ödülü"
Ödülle ilgili değerlendirmelerde bulunan Troya Müze Müdürü Rıdvan Gölcük, "Henüz 1 yaşında bir müzeyiz fakat arkamızda Homeros var, İlyada var, Anadolu toprakları var.
Homeros 16.11.2019
5 bin 600 yıllık Troya efsanesini yapraklara işliyor
Difenbahya bitkisi yaprağına 2 yıl önce Troya efsanesini anlatan çizimlere başlayan Hülya Kalaycı Unutur, Troya'nın Kuruluşu, Homeros, Tanrı Zeus, Athena ve Poseidon, Achilles ve Hector savaşı başta olmak üzere Troya'nın kuruluşu, o dönemki tanrı ve tanrıçaları, savaş sahnelerini ve Troya kazılarında bulunan bazı objeleri kendi motifleriyle işleyerek eser haline getirdi.
Homeros 16.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ-6
Difenbahya bitkisi yaprağına 2 yıl önce Troya efsanesini anlatan çizimlere başlayan Hülya Kalaycı Unutur, Troya'nın Kuruluşu, Homeros, Tanrı Zeus, Athena ve Poseidon, Achilles ve Hector savaşı başta olmak üzere Troya'nın kuruluşu, o dönemki tanrı ve tanrıçaları, savaş sahnelerini ve Troya kazılarında bulunan bazı objeleri kendi motifleriyle işleyerek eser haline getirdi.
Homeros 15.11.2019
Arkeolog Schliemann'ın konakladığı evin yenilenmesinde farklı görüşler
'ALMAN TURİSTLER AÇISINDAN CAZİBE MERKEZİ OLABİLİR' Çıplak köyü sakinlerinden Gürcan Duran, "Schliemann o dönemde Homeros'tan etkilenerek Troya'yı aramaya çalışıyor ve o dönemde bizim köyümüzde kalıyor.
Homeros 15.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 24
'ALMAN TURİSTLER AÇISINDAN CAZİBE MERKEZİ OLABİLİR' Çıplak köyü sakinlerinden Gürcan Duran, "Schliemann o dönemde Homeros'tan etkilenerek Troya'yı aramaya çalışıyor ve o dönemde bizim köyümüzde kalıyor.
Homeros 4.11.2019
"Homeros Edebiyat Ödülleri" başvuruları başladı
Türk edebiyatına katkı sunmak ve usta sanatçıların adını yaşatmak amacıyla düzenlenen "Karşıyaka Belediyesi Geleneksel Homeros Edebiyat Ödülleri" için başvurular başladı.
Homeros 20.10.2019
Höyükte 8 bin 500 yılllık öncesine ait deniz ürünleri buluntuları
'BORNOVA'NIN KİMLİĞİ YEŞİLOVA HÖYÜĞÜ VE HOMEROS'TUR' Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ da, İzmir'in tarih öncesinde bile deniz şehri olduğunu, ilçenin de denizle iç içe bulunduğunu aktardı.
Homeros 22.9.2019
Balıkesir'de "Uluslararası Zeytinyağı Tadım Eğitimi"
Homeros'un, zeytinyağını "altın sıvı" olarak nitelendirdiğini hatırlatan Liris, "Çok heyecanlıyım, yeni hasat döneminde ortaya çıkacak ürünleri görmek ve tatmak için sabırsızlıkla bekliyorum.
Homeros 16.9.2019
26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali
Tarihin en önemli savaşlarından birine sahne olan ve İzmirli ozan Homeros'un kaleme aldığı "İlyada" destanını, yaşandığı Anadolu'nun kadim değerine ve görkemine yakışır bir dekor, ışık, ses, görüntü, renk, müzik ve dansın büyüsü ile sahneye taşıyan eserde, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ile ünlü balet Tan Sağtürk aynı sahnede seyirci ile buluştu.
Homeros 12.9.2019
Troya 2 bin 500 yıl önce de turistlerin gözdesiydi
İlk olarak 1871'de Heinrich Schliemann, daha sonra Dörpfeld ve Blegen tarafından kazılan, Çanakkale'nin Tevfikiye köyü sınırları içindeki bu görkemli arkeolojik şehirde kazılar 156 yıldır aralıksız sürdürülüyor. Kültür ve Turizm Bakanlığınca 1996 yılında "Troya Tarihi Milli Parkı" ilan edilen antik kent için dönemin Troya Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Manfred Osman Korfmann'ın önerisiyle UNESCO'ya başvuru yapıldı. 1998 yılı itibarıyla UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ne kabul edilen Troya Antik Kenti, zaman içinde dünyanın en çok tanınan antik kentlerinde biri haline geldi. Antik dönemin ünlü ozanı Homeros'un MÖ 730'da yazdığı, 10 yıllık Troya Savaşı'nın son 51 gününün anlatıldığı, 15 bin 693 dize, 24 farklı bölümden oluşan "İlyada Destanı"nda yer verdiği Troya'nın ünü, başrolünü Brad Pitt'in üstlendiği "Troy" filmiyle üst seviyeye ulaştı.
Homeros 25.8.2019
Troya kazısında "üçüncü kutsal alan" keşfi
Homeros Troya'sını gün ışığına çıkarmaya çalışıyorlar Kazıları 5 yıldır "agora alanı" olarak tanımladıkları bölgede yürüttükleri bilgisini veren Aslan, "Bu kazıların ana amacı, burada önceki yıllarda yapılan, özellikle 1932'den 1938'e kadar Blegen'in kazı sondaj çalışmaları dışında yeni bir şeyin, yeni bir mimari olarak, özellikle son Tunç Çağı yani Homeros Troya'sı olarak tanımladığımız, kalenin dışındaki mimari özellikleri ne şekilde oluştuğunu anlamamız için gerekliydi.
Şu an buradasınız: Homeros Haberleri | Homeros Haber - Haberler - Homeros haberleri, son dakika homeros haber ve gelişmeleri burada. ANTALYA 'İnsanlık, binlerce yıldır salgınlarla karşı karşıya'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.6.2020 03:05:27. #1.15#
title