Güneysınır Haberleri

Güneysınır haber, Güneysınır son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneysınır - 18.10.2020
Konya'da 3 mağara koruma altına alındı
Bakanlık, bu yıl 13 ildeki 62 mağarada araştırma çalışması yürütüyor. Bu çalışmalar sonucunda Konya'daki Güneysınır, Körükini ve Suluin mağaraları "tabiat varlığı" olarak tescil edilerek koruma altına alındı.
Güneysınır - 16.10.2020
Konya'da traktörün römorkuna çarpan otomobildeki 4 kişi yaralandı
Alınan bilgiye göre, Konya-Karaman yolu Güneysınır kavşağında, sürücünün kimliği henüz belirlenemeyen 70 ED 365 plakalı otomobil, aynı yönde ilerleyen Yusuf Şirinler idaresindeki traktörün römorkuna çarptı.
Güneysınır - 10.09.2020
Güneysınır Belediye Başkanı Demir, üzüm sergi alanlarını inceledi
Konya'nın Güneysınır Belediye Başkanı Ahmet Demir, Bardas Mahallesi'nde doğal yollarla yapılan üzüm sergi alanlarını yerinde inceledi.
Güneysınır - 31.08.2020
Son dakika haberleri! Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar'da değişiklik
Konya'da Ahırlı, Altınekin, Bozkır, Çeltik, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Kadınhanı, Kulu, Sarayönü, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak ilçelerinin, ilçe bazlı yatırım teşvik kararında yer aldığını ifade eden Altunyaldız, şunları kaydetti: "Şimdiye kadarki dönemde yatırım teşvik sistemimiz ülkemizin stratejik sektörlerinde yerli, nitelikli ve sürdürülebilir üretimi önceliyordu.
Güneysınır - 01.07.2020
Konya'da erken dönem lavanta hasadı başladı
Konya'nın Güneysınır ilçesinde, çiftçilerin buğday, arpa, yonca gibi ürünlere alternatif olarak tercih etmeye başladığı lavanta ekiminin ilk hasadı yapıldı.
Güneysınır - 29.06.2020
Türkiye'nin mis kokulu mor tarlaları görsel şölen sunuyor
Tıp ve kozmetiğin yanı sıra yağ üretim sektöründe de yaygın olarak kullanılan, son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen lavanta bahçeleri Konya'da da turistlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor. Güneysınır ilçesinde erken hasat lavantalar, tarlalardan toplanmaya başladı.
Güneysınır - 05.05.2020
Konya'da mahalle yollarındaki çalışmalar devam ediyor
İlçelerin ihtiyaç önceliklerine göre yatırımları sürdürdüklerini aktaran Altay, şunları kaydetti: "Konya'nın merkez ve tüm ilçeleriyle altyapısı tamamlanmış, topyekun kalkınmış bir şehir olması için gayret gösteriyoruz. 2020 yılı yatırım programında yer alan 19 ilçeye bağlı mahallelerde yaklaşık 300 kilometrelik mahalle yolu yatırımları yoğun olarak devam ediyor. Ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günler dahil, sosyal mesafe kurallarına uyarak çalışmalara devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Meram, Çumra, Yunak, Tuzlukçu, Kadınhanı, Derbent, Derebucak, Hüyük, Yalıhüyük, Taşkent, Hadim, Güneysınır, Ereğli, Halkapınar, Emirgazi, Kulu, Cihanbeyli, Sarayönü ve Altınekin ilçelerine bağlı 300 kilometrelik mahalle yolunda genişletme ve standart yükseltme çalışmaları yapıyor.
Güneysınır - 14.04.2020
Güneysınır'da "Millet Kütüphanesi" projesi hayata geçiyor
Konya'nın Güneysınır ilçesinde "Millet Kütüphanesi" projesi hayata geçiyor.
Güneysınır - 29.03.2020
Konya'da trafik kazasında ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi
Konya'nın Güneysınır ilçesinde iki aracın çarpıştığı kazada ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi.
Güneysınır - 29.03.2020
Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 4 ölü, 4 yaralı
KONYA'nın Güneysınır ilçesinde otomobille, hafif ticari aracın çarpıştığı kazada her iki aracın sürücüleri ve eşleri hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.
Güneysınır - 28.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 24
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- -Köyden uzak görüntü -Köyü gören tepeden detay görüntüler -Moloz dökülerek kapatılan yol -Jandarmadan görüntü -Köy tabelası Haber-Kamera: Harun GÖKÇEOĞLU / YOZGAT, ========================================== Otomobil ile hafif ticari araç çarpıştı: 4 ölü, 4 yaralı   KONYA'nın Güneysınır ilçesinde otomobille, hafif ticari aracın çarpıştığı kazada her iki aracın sürücüleri ve eşleri hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.
Güneysınır - 06.02.2020
İç Anadolu'da 4 ilde kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı
Seydişehir, Akören, Derebucak, Yalıhöyük, Ahırlı, Bozkır, Güneysınır, Hadim ve Taşkent'te yer yer çok kuvvetli, metrekareye 50 ila 80 kilogram yağış düşmesi bekleniyor.
Güneysınır - 05.02.2020
Meteorolojiden Konya için kuvvetli yağış uyarısı
Genel Müdürlükten yapılan duyuruya göre, bugün akşam saatlerinden sonra Konya'da etkisini artırması beklenen sağanağın, güney ilçelerinde (Seydişehir, Akören, Derebucak, Yalıhöyük, Ahırlı, Bozkır, Güneysınır, Hadim ve Taşkent) yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
Güneysınır - 07.01.2020
Konya'nın bazı ilçelerinde eğitime kar engeli
Konya'nın Hadim, Taşkent, Bozkır, Ahırlı, Seydişehir, Hüyük, Akören, Derebucak, Doğanhisar, Güneysınır ve Yalıhüyük ilçelerinde kar yağışından dolayı okullar salı günü tatil edildi.
Güneysınır - 30.12.2019
Konya'da 6 ilçesinde eğitime kar engeli
Konya'nın Hadim, Taşkent, Ahırlı, Bozkır, Akören ve Güneysınır ilçelerinde yoğun kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.
Güneysınır - 30.12.2019
Konya'nın 5 ilçesinde eğitime kar engeli
Kentin Ahırlı, Bozkır, Güneysınır, Hadim ve Taşkent ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi.
Güneysınır - 07.12.2019
Konya'daki 3 mağara tabiat varlığı olma yolunda
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, ilginç keşiflere imza atılan Körükini, Suluin ve Güvercinlik (Güneysınır) Mağaraları, tabiat varlığı olarak tescil edilerek koruma altına alınacak.
Güneysınır - 31.10.2019
Konya'dan İdliblilere yardım
Güneysınır ilçesinde hayırseverlerin desteğiyle toplanan ve içinde un, gıda ile konfeksiyon malzemelerinin yer aldığı yardım tırı, Suriye'nin İdlib kentinde dağıtılmak üzere yola çıktı.
Güneysınır - 16.10.2019
Yalıhüyük'de kadın çiftçiler için bilgilendirme toplantısı yapıldı
IFAD Uluslararası Tarımsal Kalkınma Fonu ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından 130 milyon TL bütçeyle finanse edilen ve Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen Göksu Taşeli Havzası kalkınma projesinden yararlanacak Konya ve Karaman'a bağlı 12 ilçeden biri de Yalıhüyük oldu. Yalıhüyük Komek binasında yapılan bilgilendirme toplantısında İlçe Tarım Müdürü Mevlüt Semerci ve Müdürlüğe bağlı Ziraat Mühendisi Kadın Çiftçilere yönelik bilgilendirme yaptı. Konu hakkında bilgi veren Yalıhüyük Tarım ve Orman Müdürü Mevlüt Semerci şunları kaydetti: "Proje kapsamında bu güne kadar İlçemize 2019 yılı dahil toplamda 900 bin liralık yatırım yapılmış ve planlanmıştır. 2023 yılına kadar yapılacak proje ve yatırımların planlanması amacıyla önder Bayan çiftçilerimize yönelik bilgilendirme yapılarak fikir alışverişinde bulunduk. Toplantıda çilek yetiştiriciliği sera tarımı, bağ yetiştiriciliği mantar yetiştiriciliği, dayanıklı nohut ve yem bitkisi tohumu temini makine ekipmanları, hayvancılık faaliyetleri ve kadın girişimcilerin oluşturduğu yöresel ürün atölyesi konularında desteklenmeleri noktasında görüş alış verişinde bulunuldu." Projenin Konya'nın Yalıhüyük, Ahırlı, Bozkır, Taşkent, Hadim, Akören, Güneysınır ilçeleri ile Karaman'a bağlı 5 ilçeyi içine aldığı öğrenildi.
Güneysınır - 15.10.2019
"Sigara" cinayeti sanığına 45 yıl hapis cezası
Konya'nın Güneysınır ilçesinde komşu iş yeri sahipleri arasında "sigara şikayeti" yüzünden çıkan ve 1 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin yargılanan tutuklu sanığa 45 yıl 2 ay 27 gün hapis cezası verildi.
Güneysınır - 20.09.2019
Araba farıyla kara avcılığı yapanlar suçüstü yakalandı
Güneysınır ilçesinde, jandarmalar araba farı ile kara avcılığı yaptığı iddia edilen 2 avcıyı yakaladı.
Güneysınır - 19.08.2019
Nefes borusuna salatalık kaçan Medine hayatını kaybetti
KONYA'nın Güneysınır ilçesinde, 1 yaşındaki Medine Berra Can, annesinin verdiği salatalığı yerken, nefes borusuna kaçması sonucu boğuldu.
Güneysınır - 19.08.2019
Konya'da nefes borusuna salatalık kaçan çocuk öldü
Konya'nın Güneysınır ilçesinde nefes borusuna salatalık kaçan çocuk hayatını kaybetti.
İmsak05:38
Öğle12:40
İkindi15:42
Akşam18:11
Yatsı19:26
KONYA
Yönetmen Polaroid
Tür Drama
KONYA
Yönetmen Tek Başına
Tür Gerilim
KONYA
Yönetmen Ölü Nöbeti
Tür Korku
KONYA
Yönetmen Barbarları Beklerken
Tür Drama
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Güneysınır Haber, Güneysınır Son Dakika Haberleri - Haberler - Güneysınır haber sayfamızda Güneysınır haberleri okuyabilir, Güneysınır son dakika haberleri ve güncel Güneysınır gelişmelerini görebilirsiniz. Koruma altına alınan mağaralar doğa tutkunlarını bekliyo
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 15:47:07. #1.14#
title