Haberler

8 yıl hapse çarptırılan sahte doktor Ayşe Özkiraz tahliye edildi: Çok pişmanım, dersimi aldım

Güncelleme:

Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanan Ayşe Özkiraz 5'inci kez hakim karşısına çıktı. Özkiraz, "Ben gerçekten çok pişmanım, dersimi aldım. Psikoloji olarak çok kötü durumdayım. Ben bu durumdan utanç duyuyorum." diyerek kendini savundu. Mahkeme, Özkiraz'ın 8 yıl hapis cezası ve 18 bin lira adli para cezasına çarptırarak tahliyesine karar verdi. Özkiraz, özel bir otomobille cezaevinden ayrıldı.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip şikayette bulunmasıyla gözaltına alındıktan sonra sahte diploma ile hastanede görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz, 25 Ekim'de tutuklandı. Tekirdağ T Tipi Cezaevi'ne konulan Özkiraz, avukatı aracılığıyla karara itirazda bulundu.

'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'a 8 yıl hapis ve tahliye

HAKKINDA DAVA AÇILDI

Özkiraz'ın avukatının bir üst mahkeme olan Çerkezköy 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'ne yaptığı tutukluluğa itirazı reddedildi. Soruşturmanın ardından Ayşe Özkiraz hakkında Çerkezköy 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde "resmi belgede sahtecilik" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, "özel belgede sahtecilik" suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve "yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen 1219 sayılı kanuna muhalefet" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı.

'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'a 8 yıl hapis ve tahliye

HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Ayşe Özkiraz, davanın 5'inci duruşmasında hakim karşısına çıktı. Özkiraz, duruşmaya SEGBİS ile bağlanırken, salonda avukatı ile Çerkezköy Devlet Hastanesi'nin avukatı hazır bulundu. Duruşmada savunmasını yapan Özkiraz, yaptıklarından pişman olduğunu belirterek, özür diledi.

'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'a 8 yıl hapis ve tahliye

"YAPTIĞIM HATANIN BİR BEDELİ OLDUĞUNU GÖRÜYORUM"

Özkiraz, "Tekrar çok çok özür diliyorum. İntörn kartımı sadece eski erkek arkadaşıma gösterdim. Onun dışında hiçbir yerde kullanmadım. Maddi bir kazanç sağlamadım. Ameliyata girdiğimi kabul ediyorum. Dikiş işlemini bir kez yaptım. Ben gerçekten çok pişmanım, dersimi aldım. Psikoloji olarak çok kötü durumdayım. İlaç tedavisine başladım. Ailem ve kardeşlerim son dönemlerde çıkan haberler nedeniyle alay konusu oldu. Ben bu durumdan utanç duyuyorum. Okulda öğrenciler, kardeşimle 'sende mi sahte öğrencisin' diye dalga geçiyorlarmış. Yaptığım hatanın bir bedeli olduğunu biliyorum. Sizler de uygun görürseniz sağlığım ve eğitimim için tahliyemi talep ediyorum" dedi.

'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'a 8 yıl hapis ve tahliye

"MADDİ MENFAAT ELDE ETMEDİ"

Duruşma savcısı, önceki celse açıkladığı esasa ilişkin mütalaasını tekrar ettiğini belirterek, mütalaa doğrultusunda ceza verilmesini ve tutukluluk halinin devamını talep etti. Ayşe Özkiraz'ın avukatı Oğuz Kağıtçı da "Müvekkilim doktor sıfatını kullandığını ancak maddi menfaat elde etmedi. Bir kişi de çıkıp Ayşe Özkiraz beni tedavi etti diyemez. Dava basında büyük yer aldı. Hayatı boyunca çıkan haberlerden dolayı da cezalandırılmıştır. Bu hatayı hep omzunda yük olarak taşıyacak. Yaptığı hatanın bedelini fazlasıyla da ödemiştir. Yattığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmesini talep ediyoruz" dedi.

'Sahte doktor' Ayşe Özkiraz'a 8 yıl hapis ve tahliye

TAHLİYE EDİLDİ

Savunmanın ardından mahkeme heyeti Ayşe Özkiraz'ı, özel belgede sahtecilikten 1 yıl, resmi belgede sahtecilikten 3 yıl, yetkisiz hekimlik suçlarını düzenleyen kanuna muhalefet suçundan 4 yıl olmak üzere toplam 8 yıl hapis cezası ve 18 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Mahkeme, özel belgede sahtecilik suçundan verdiği 1 yıllık cezada hükmün açıklanmasını geri bırakarak, Özkiraz'ın tahliyesine karar verdi.

8 yıl hapse çarptırılan sahte doktor Ayşe Özkiraz tahliye edildi: Çok pişmanım, dersimi aldım

CEZAEVİNDEN ÇIKTI

Tekirdağ'ın Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtıp hastalara tıbbi müdahalede bulunan ve sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılınca tutuklanarak 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan Ayşe Özkiraz, 8 yıl hapis cezası ve 18 bin lira adli para cezasına çarptırılıp, tahliye edildi. Tahliye kararının ardından Özkiraz, tutuklu bulunduğu Tekirdağ T Tipi Cezaevi'nde işlemlerin tamamlanmasının ardından saat 20.00 sıralarında yakınları tarafından alındı. Özkiraz, özel bir otomobille cezaevinden ayrıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Ayşe Özkiraz Çerkezköy Tekirdağ Hakim Güncel Haberler

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Bakmadan Geçme

Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Gaddar ne zaman final yapacak? #129300 #128250 25 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

500

Yorumlar (24)

TT:

Onun evraklarını kontrol etmeden hastaneye doktor diye alanlar sorgulandı mı merak ettim şimdi...

101
0
yanıtYanıtla
Ocean Express cargo Ltd:

ülkede ADALET YOK...

76
7
yanıtYanıtla
Vatan Daş:

İşte adalet. Basalım sahte diplomaları doktorluk mühendislik cumhur başkanlığı yapalım. 18 bin tl ye nasılsa kurtuluyoruz.

67
9
yanıtYanıtla
TIRNAKÇI CEMİL AMCANIZ:

Haftaya başka hastanede yeni görevine başlar :) Teşvik etti herkesi artık, herkes sahte diploma basıp işe girsin nasıl olsa maaş ödüyorlar :)

54
5
yanıtYanıtla
Muharrem YEldaN:

Mahkeme 8 yıl ceza veriyor ve yine aynı mahkeme serbest bırakıyor. Bu nasıl iş arkadaş?

58
0
yanıtYanıtla
haksız mıyım:

istiyo musunuz şimdi bu yalancıdan bir de şöhret çıkarsın ülkem. olmaz olmaz demeyin niceleri oldu

48
1
yanıtYanıtla
DOĞAN KEMER :

adalete bak ya pişmanım birkaç ay sonra yine yaparım

47
1
yanıtYanıtla
Kemal Akça:

bu Ceza kanunu çıkartanlar bizimle eğlenir. 8 yıl ceza alıyor ama tahliye ediliyor, yeni yargı paketinde çocuğun hastaysa infaz erteleniyor, kimsesi yoksa çocuğa devlet baksın mahkumu niye çıkartıyorsun iyi bütün herkes çocuğum hasta diye rapor alırsa

31
0
yanıtYanıtla
Ercan akdeniz:

Ceza kanunu İtalya ve Almanya dan kopya Anayasanın İsviçre den kopya olduğu gibi... Türküz binlerce yıllık tarihimiz 16 tane devlet imparatorluk kurduk ama kendi yasalarımızı yazamıyoruz. Çünkü Avripa medeniyetini yaklalayacaz

yanıt1
yanıt1
erman genç :

Valla iyiymiş Yaşım 40 Doçentim diye bir Hastaneye gidip başlasam bari özel muayeneden köşe olurum, Madem inşaata Amele alır gibi Doktor alıyorlar

27
1
yanıtYanıtla
Tüm 24 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title