Fener Rum Patrikhanesi Haberleri

Fener Rum Patrikhanesi haber, Fener Rum Patrikhanesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fener Rum Patrikhanesi - 17.11.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
1-(İçeriden görüntülerle) ABD DIŞİŞLERİ BAKANI POMPEO FENER RUM PATRİKHANESİNİ ZİYARET ETTİ Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: Hüseyin ÇAKMAK/ İstanbul ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'ni ziyaret etti.
Fener Rum Patrikhanesi - 14.08.2020
GÜNDEM / 14 Ağustos 2020
(Lizbon/22.00) ÖZEL HABER 1- Sümela Manastırı ayine hazır Trabzon'un Maçka ilçesindeki dünyaca ünlü Sümela Manastırı, 88 yıl aradan sonra yılda bir kez Hristiyan Ortodoksların ayin yapmasına izin verilen 2010'dan itibaren düzenlenen 7. ayine ev sahipliği yapacak Manastırın restorasyonu dolayısıyla 4 yıl ara verilen ayini, Fener Rum Patrikhanesi yetkililerinin yönetmesi bekleniyor Kovid-19 tedbirleri nedeniyle bu yıl ayine 50 civarı kişinin katılması planlanıyor (Tuğba Yardımcı/Trabzon) 2- GRAFİKLİ - Anadolu'nun manevi mimarı: Hacı Bektaş Veli İnsanlara tasavvufun inceliklerini anlatan Hacı Bektaş Veli, bilgi ve erdem kandilini yaktığı Anadolu'da, Hakk'a ulaşmanın, dört kapı kırk makamdan geçerek hakikate kavuşmanın yollarını talebelerine öğretti Hayatının büyük bir kısmını Anadolu insanının yetişmesine adayan Hacı Bektaş Veli'nin "Bir olalım, iri olalım, diri olalım", "İncinsen de incitme", "Her ne ararsan kendinde ara" sözleri bütün insanlığı sevgi, barış ve kardeşliğe çağırıyor Kültür ve Turizm Bakanlığınca bu yıl "Bir Veli'nin varisiyiz, mirasımız aşktır bizim" temasıyla gerçekleştirilen anma etkinliği, pandemi dolayısıyla sınırlı sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirilecek (Behçet Alkan/Nevşehir) 3- İTO Başkanı Şekib Avdagiç: "Ekimdeki vergi ödemeleri için 2021'de yeni takvim oluşturulmalı" "Özel sektörün ekimden itibaren ödeme termini gelen ertelenmiş SGK primi, KDV, stopaj ve Kurumlar ile Gelir Vergisi için 2021'de makul bir ödeme takvimi oluşturulmasını arzu ediyoruz" "Turizm, otelcilik, yeme-içme, fuarcılık, kültür-sanat ve bu alanlarla bağlantılı şirketler için kısa çalışma ödeneğinin yılbaşına kadar uzatılması gerektiğine inanıyoruz" "2020'nin son iki çeyreği, reel sektörün koronavirüse karşı güç kazanma, basketbol deyimiyle 'ribaunt alma' dönemi olacak" "Üreticilerimiz yavaş yavaş da olsa Çin'den pay alıyor.
Fener Rum Patrikhanesi - 05.08.2020
Tarihçi Prof. Dr. Salim Gökçen: "Çözümden yana olmayan Yunanistan Batı'nın şımarık çocuğu"
Politikalarında her dönem bir büyük devlete dayanmayı ve ondan destek almayı ihmal etmeyen Yunanistan'ın, bugün Türkiye ile arasındaki geçmişten getirdiği sorunları uluslararası organizasyonlara taşıyarak tartışılır hale getirmeyi başardığını ifade eden Gökçen, şunları kaydetti: "Türkiye ile Yunanistan arasındaki sorun sadece Ege'de kıta sahanlığından ibaret değildir. Ege'de, egemenliği belirsiz kayalıklar ile adacıklar ve adaların Lozan Antlaşması hilafına olarak silahlandırılması da bir sorun olarak Türkiye'nin karşısına çıkmaktadır. Kıbrıs sorunu, Batı Trakya'da yaşayan Türk azınlığın statüsü, Fener Rum Patrikhanesi, hava sahası uçuş bölgesi (FIR Hattı) gibi sorunlar başta olmak üzere Türkiye'nin Yunanistan ile onlarca hukuki uyuşmazlık konuları hala devam etmektedir.
Fener Rum Patrikhanesi - 22.07.2020
GÖRÜŞ – Ayasofya camii ve iki Roma'nın tepkisi
Yeniden cami olarak hizmet vermeye başlayacağının ilan edilmesiyle Ayasofya'nın statüsünün değişmesinin ardından dünyadan gelen tepkiler ilginç bir seyri ortaya koydu. Birkaç yıldır dünya Ortodoksluğunun hamisi rolüne ek olarak dini patronu rolünü de oynamayı amaçlayan Rusya hadiseye çok sesli, ancak ölçülü bir tepki ortaya koydu. Bir yanda Rus Ortodoks Kilisesi yüksek tonda bir tepki verirken diğer yanda Rus diplomasisi hadiseyi Türkiye'nin iç meselesi olarak yorumlamaya varacak kadar mutedil bir tepki sergiledi. Neticede bu durum, bir hakikatle bir kez daha karşı karşıya kalmamıza vesile oldu: Mesele Ortodoksluk ve din olduğunda Rusya'nın asıl sorunu Türkiye Cumhuriyeti değil, Fener Rum Patrikhanesi'dir.
Fener Rum Patrikhanesi - 01.07.2020
Son dakika haberi | Türkiye'nin Ege denizinde tek taraflı MEB ilanının kapısı aralandı
Türkiye ile Yunanistan arasındaki siyasi ve hukuki anlaşmazlıkların sayısı bir düzineye yakın. Bunlardan Batı Trakya'da yaşayan Türk azınlığın statüsü, Fener Rum Patrikhanesi ve Kıbrıs sorunu dışında kalanlar genel olarak Ege deniziyle ilgili anlaşmazlıklardan oluşuyor.
Fener Rum Patrikhanesi - 20.04.2020
ABD Başkanı Trump, Fener Rum Patriği Bartholomeos'u arayarak Paskalya Bayramı'nı kutladı
Fener Rum Patrikhanesi'nden yapılan açıklamaya göre, ABD Başkanı Trump, Fener Rum Patriği Bartholomeos'u telefonla aradı.
Fener Rum Patrikhanesi - 18.02.2020
Ortodoks Kiliseleri, Ukrayna Sorunu için toplanıyor
Rus Ortodoks Kilisesi (Moskova Patrikhanesi) Diğer Kiliselerle İlişkiler Dairesi Sekreteri İgor Yakimçuk, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ukrayna'nın Fener Rum Patrikhanesi'nin mi Moskova Patrikhanesi'nin mi ruhani alanına girdiği hakkındaki meselenin, Ürdün'ün başkenti Amman'da 26 Şubat'ta yapılacak olan toplantıda ele alınacağını bildirdi.
Fener Rum Patrikhanesi - 11.02.2020
BÜYÜKADA RUM YETİMHANESİ ÇÖKMEK ÜZERE
"AÇIKÇASI ÜZÜCÜ BİR DURUM" 60 yıldır Büyükada'da yaşayan Gülizar Karataş, Büyükada Rum Yetimhanesi'nin restore edilmesini istiyor. Adaya geldiği dönemde yetimhanede öğrenci olmadığını belirten Karataş, "O zaman kimse gidip okumuyor. Talebe yoktu. Yapsalar iyi olur" şeklinde konuştu. Arkadaşıyla birlikte Büyükada'yı ziyaret eden Enes Faruk Şahin, "2010 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, Fener Rum Patrikhanesi'ne verdi.
Fener Rum Patrikhanesi - 27.01.2020
Rus rahip Smirnov'dan Rumlara gönderme
Kırkbeş milyonluk nüfusuyla Ortodoks nüfusun en yoğun olduğu ülkelerden biri olan ve çok sayıda manastırın bulunduğu Ukrayna'nın Rus Ortodoks Kilisesi'nin (Moskova Patrikhanesi) mi yoksa Fener Rum Patrikhanesi'ne mi bağlı olacağı konusu, Ortodoks dünyasının bölünmesine neden oldu.
Fener Rum Patrikhanesi - 06.01.2020
Balat'ta haç çıkarma töreni
Fener Rum Patrikhanesi bahçesinde yer alan Aya Yorgi Kilisesi'nde gerçekleştirilen ayin Fener Rum Patriği Bartholomeos tarafından yönetildi.
Fener Rum Patrikhanesi - 06.01.2020
HZ. İSA'NIN DOĞUM VE VAFTİZ EDİLİŞ GÜNÜ KUTLANIYOR, PATRİKHANEDE AYİN DÜZENLENDİ (1)
Hz. İsa'nın doğumu ve vaftiz edilişinin yıldönümü kutlamaları Fener Rum Patrikhanesi'nde başladı.
Fener Rum Patrikhanesi - 03.01.2020
İNTERNETTE VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
-Devrim otomobili -Hareket halindeki görüntüsü -Devrim otomobilinin dışından ve içinden detayları -TÜLOMSAŞ fabrikası görüntüleri -Genel görüntüler Haber-Kamera: Engin ÖZMEN-Hakan TÜRKTAN/ESKİŞEHİR, ========================== Şarköy Metropoliti: Manastır ve kiliselerin restoresi iki ülke arasında köprü olacak   Fener Rum Patrikhanesi'nin Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine atadığı metropolit Amfilohios, bölgedeki kilise ve manastırların restore edilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Yunanistan ve Türkiye arasındaki turizm ve ekonomik açıdan gelişme sağlamak amacıyla bu bölgedeki eski manastır ve kiliselerin tekrar tamir edilmesi iki ülke arasında çok güzel bir köprü olacaktır" dedi.
Fener Rum Patrikhanesi - 03.01.2020
ÖZEL GÜNDEM (Tekrar)
-Devrim otomobili -Hareket halindeki görüntüsü -Devrim otomobilinin dışından ve içinden detayları -TÜLOMSAŞ fabrikası görüntüleri -Genel görüntüler Haber-Kamera: Engin ÖZMEN-Hakan TÜRKTAN/ESKİŞEHİR, Haber Kodu:  200103033 ========================== Şarköy Metropoliti: Manastır ve kiliselerin restoresi iki ülke arasında köprü olacak   Fener Rum Patrikhanesi'nin Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine atadığı metropolit Amfilohios, bölgedeki kilise ve manastırların restore edilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Yunanistan ve Türkiye arasındaki turizm ve ekonomik açıdan gelişme sağlamak amacıyla bu bölgedeki eski manastır ve kiliselerin tekrar tamir edilmesi iki ülke arasında çok güzel bir köprü olacaktır" dedi.
Fener Rum Patrikhanesi - 03.01.2020
ÖZEL GÜNDEM
-Devrim otomobili -Hareket halindeki görüntüsü -Devrim otomobilinin dışından ve içinden detayları -TÜLOMSAŞ fabrikası görüntüleri -Genel görüntüler Haber-Kamera: Engin ÖZMEN-Hakan TÜRKTAN/ESKİŞEHİR, ========================== Şarköy Metropoliti: Manastır ve kiliselerin restoresi iki ülke arasında köprü olacak   Fener Rum Patrikhanesi'nin Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine atadığı metropolit Amfilohios, bölgedeki kilise ve manastırların restore edilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Yunanistan ve Türkiye arasındaki turizm ve ekonomik açıdan gelişme sağlamak amacıyla bu bölgedeki eski manastır ve kiliselerin tekrar tamir edilmesi iki ülke arasında çok güzel bir köprü olacaktır" dedi.
Fener Rum Patrikhanesi - 30.12.2019
Rusya 2019'da uluslararası krizlerle anıldı
Rusya ile Ukrayna arasında kilise krizi de başladı Rusya ile Ukrayna arasında 2014'ten bu yana yaşanan krize kilise krizi de eklendi. Fener Rum Patriği Bartholomeos'un Ukrayna Ortodoks Kilisesi'ne "otosefal" statü kazandırması Rusya'nın tepkisine neden oldu. Ukrayna'daki kiliselerin Fener Rum Patrikhanesi'nin kontrolüne girmesi daha önce ülkede etkin olan Moskova Patrikhanesi'nin etkinliğini azalttı.
Fener Rum Patrikhanesi - 28.12.2019
Ukrayna, Ortodoks dünyasını böldü
Moskova: Iskenderiye Patriği, yetkisini aştı Iskenderiye Patriği Teodor'un geçtiğimiz günlerde Ukrayna'nın Moskova Patrikhanesi'nin değil Fener Rum Patrikhanesi'nin ruhani alanına girdiğine ilişkin bir karar alması ve Ukrayna'da Fener Patrikhanesi'ne bağlı olarak kurulan Ukrayna Ortodoks Kilisesi'ni tanıdığını ve bu kiliseyle ilişki kuracağını açıklaması, Ukrayna'yı kendi alanı olarak gören Moskova Patrikhanesi'nin tepkisine neden oldu.
Fener Rum Patrikhanesi - 25.12.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-4
"OLAYIN TAKİPÇİYİZ" HAYKURDER Derneği Başkanı Erman Paçalı ise, "Buraya geldiğimizde köpek hayatını kaybetmişti. Silivri İlçe Emniyet Müdürümüzle irtibata geçerek kendisine durumu belirttik, konuyla alaka soruşturma başlatıldı. Olayın takipçisi olacağım" dedi.  İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ'NDEN GEÇMİŞ OLSUN TELEFONU Silivri İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk Karabıyık'ı arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulunduğu, olayla ilgili idari ve adli soruşturma başlatıldığını söylediği öğrenildi.  Görüntü dökümü -------------------- -Köpeğin sahibi Özlem Karabıyık ile röportaj -HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı ile röportaj -Olayın yaşandığı yerden görüntüler -Genel görüntüler 25.12.2019 - 16.06 Haber Kodu : 191225195 ========================== 7- YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI DENDİAS: HERKESE MUTLU YILLAR VE SAĞLIK DİLİYORUM Harun UYANIK/İSTANBUL,- Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias Fener Rum Patrikhanesi'nde düzenlenen Noel ayinine katıldı.
Fener Rum Patrikhanesi - 25.12.2019
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, İstanbul'da Noel ayinine katıldı
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, İstanbul'da Noel ayinine katıldıFener Rum Patriği Bartholomeos'un yönettiği Fener Rum Patrikhanesi'ndeki Noel ayini sona erdi.
Fener Rum Patrikhanesi - 25.12.2019
YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANI DENDİAS: HERKESE MUTLU YILLAR VE SAĞLIK DİLİYORUM
Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias Fener Rum Patrikhanesi'nde düzenlenen Noel ayinine katıldı.
Fener Rum Patrikhanesi - 25.12.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
Fatih'teki Fener Rum Patrikhanesi'nin bahçesinde bulunan Aya Yorgi Kilisesi'ndeki ayin, saat 09.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fener Rum Patrikhanesi Haberleri | Fener Rum Patrikhanesi Haber - Haberler - Fener Rum Patrikhanesi haberleri, son dakika fener rum patrikhanesi haber ve gelişmeleri burada. 'Noel Baba' pandemi nedeniyle anılamadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 00:47:48. #1.16#

title