ENGİN ALTAY HABERLERİ

Engin Altay haber, Engin Altay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Engin Altay

Engin Altay

Doğum Yeri Sinop / Türkiye
Doğum Tarihi 15.12.1963 -

Engin Altay Kimdir ?

Türk siyasetçi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili. Görevini 26 Haziran 2013 tarihinden beri sürdüren Altay, ilk defa 2002 Türkiye genel seçimleri'nde CHP Sinop milletvekili olarak meclise girmiştir. Engin Altay 15 Aralık 1963 tarihinde Sinop'un Erfelek ilçesinde Kazım ve Nazile Altay çiftinin çocuğu olarak doğdu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Engin Altay 4.6.2020
CHP'li Berberoğlu ile HDP'li Güven ve Farisoğulları'nın vekilliği düşürüldü (3)
CHP'LİLER, TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN KAPISINA 'ANAYASA' KİTAPÇIĞI BIRAKTIEnis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından çeşitli yollarla kararı protesto eden CHP'li bazı milletvekilleri, Grup Başkanvekilleri Engin Altay ile birlikte TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un makamının...
Engin Altay 4.6.2020
CHP'li Berberoğlu ile HDP'li Güven ve Farisoğulları'nın vekilliği düşürüldü (3)
CHP'LİLER, TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN KAPISINA 'ANAYASA' KİTAPÇIĞI BIRAKTIEnis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından çeşitli yollarla kararı protesto eden CHP'li bazı milletvekilleri, Grup Başkanvekilleri Engin Altay ile birlikte TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un makamının...
Engin Altay 3.6.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bu yıl Mayıs'ta geçen yılın aynı ayına göre fiyat artışlarının bulgurda yüzde 29,5, makarnada yüzde 28,3, yumurtada yüzde 26,6, peynirde yüzde 27,1, elmada yüzde 44,4, kuru fasulyede yüzde 39,1, mercimekte yüzde 56,7, elektrikte yüzde 32,1, doğalgazda ise...
Engin Altay 2.6.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, "Bir siyasetçinin seçildiği partide milletvekilliğine devam etmesi doğru, etik olandır" dedi.
Engin Altay 14.5.2020
RTÜK Başkanı Şahin'den CHP'li Engin Altay'a cevap
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın RTÜK'ün muhalif kanallara ceza yağdırdığı iddialarına, "Bu tür hedef göstermeler, tehditler ve yıldırma politikaları, Anayasa'dan ve kanunlardan aldığımız yetkiyle vicdanımızla yaptığımız...
Engin Altay 13.5.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, "2019 Mart ayında 120 milyon dolar olan cari açık 2020 Mart ayında 40 kat artmış.
Engin Altay 12.5.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay: "Sandığın, hukukun dışında hiçbir gücün Erdoğan ve AK Parti'ye...
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, "Sandığın, hukukun dışında hiçbir gücün Erdoğan ve AK Parti'ye dokunmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.
Engin Altay 7.5.2020
CHP'den sağlık çalışanları için yasa teklifi
CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç'un imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sunulan 4 maddelik yasa teklifi, 'Nakdi Tazminat ve Aylık Bağlanması Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'da değişiklik öngörüyor.
Engin Altay 22.4.2020
CHP'li Altay: "Dünya durdukça, Türkiye Büyük Millet Meclisi demokrasiye, aziz milletimize hizmet...
Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Engin Altay, "Dünya durdukça, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin demokrasiye, aziz milletimize hizmet edeceğinin altını çizmek istiyorum" dedi.
Engin Altay 22.4.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: "Anayasa Komisyonu üyemiz Ali Mahir Başarır biraz sonra 14...
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: "Anayasa Komisyonu üyemiz Ali Mahir Başarır biraz sonra 14 Nisan'da kabul edilen infaz kanununa ilişkin Anayasa Mahkemesi'ne başvuracak.
Engin Altay 16.4.2020
Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan Altay ve Hekimoğlu hakkında suç duyurusu
Diyanet İşleri Başkanlığı, umreden dönenlere ilişkin iddialarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Tabip Odası Aile Hekimliği Komisyon Üyesi Doktor Hakan Hekimoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.
Engin Altay 4.4.2020
Diyanet, 'ateş düşürücü ilaç' iddiasını yargıya taşıyor
Diyanet'ten 'ateş düşürücü ilaç' açıklamasıDİYANET İşleri Başkanlığı, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın gündeme getirdiği umreden dönenlere ateş düşürücü ilaç verildiği iddiasının gerçek dışı olduğunu bildirdi.
Engin Altay 1.4.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, infaz ile ilgili düzenlemelerin bulunduğu kanun teklifiyle ilgili, "Görüşmeler sonrası kanunun kamu vicdanını kanatmayacağı bir hale gelmesi için elimizden geleni yapacağız.
Engin Altay 31.3.2020
CHP'li Altay: "Döner sermaye ödemelerinin tavandan yapılmasının sadece doktor ve hemşirelerimizle...
Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, "Biz tüm sağlık çalışanlarına bu kritik dönemde hak ettikleri ödülün verilmesini, ekonomik olarak rahatlaması noktasında azami katkının yapılmasını talep ettik.
Engin Altay 11.3.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay: "Sağlık Bakanı'na başarılar diliyoruz"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, "Sağlık Bakanlığının reflekslerinin kıymetli olduğunu düşünüyorum, olumlu buluyoruz.
Engin Altay 6.3.2020
CHP'li Altay: Ateşkes olması, CHP'yi memnun etti
CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, İdlib'de yürürlüğe giren ateşkesle ilgili, "Ateşkesin olması, imzalanmış olması CHP'yi memnun etmiştir.
Engin Altay 21.2.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay, "Birleşmiş Milletler'de bir ateşkes kararı alamamış olması, Rusya'nın rezerviyle ateşkes kararı alınmamış olması yeni büyük sorunların habercisi olarak düşünülmeli. Türkiye diplomatik olarak yeni hamle tezlerini masaya koyabilmeli" dedi.
Engin Altay 20.2.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, çoğu hakimin, özellikle siyasi davalarda "Ben nasıl karar verirsem Erdoğan'ın öfkesine ve sertliğine maruz kalmam" endişesi taşıdığını savundu.
Engin Altay 19.2.2020
TBMM Genel Kurulu
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Hakimler Savcılar Kurulu'nun (HSK) Gezi Parkı davasına bakan mahkeme heyeti hakkında inceleme başlatmasına ilişkin, "Yürütmenin başı beğenmediği her karardan sonra HSK yoluyla inceleme başlatıp, heyetleri sürgün ederse...
Engin Altay 19.2.2020
CHP'li Altay: Türkiye'de darbeler dönemi kapanmıştır
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Türkiye'de darbeler dönemi kapanmıştır.
Engin Altay 31.1.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Ben İmamoğlu'nun bir yerel yönetici olarak, 16 milyon İstanbullunun Başkanı olarak Elazığ, Malatya'da depremle ilgili olarak bölge halkına yaşatılanlara, deprem şehitlerimize karşı görevini yerine getirdiği kanaatini taşıyorum" dedi.
Engin Altay 30.1.2020
AFAD'dan, CHP'li Altay'ın 'kayıp' iddiasına yalanlama
AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), CHP Milletvekili Engin Altay'ın, depremzedelere gönderilmek üzere toplanan yardım paralarının 2 milyonunun kaybolduğu iddiasını yalanladı.
Engin Altay 30.1.2020
AFAD'dan, CHP'li Altay'ın 'kayıp' iddiasına yalanlama
AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), CHP Milletvekili Engin Altay'ın, depremzedelere gönderilmek üzere toplanan yardım paralarının 2 milyonunun kaybolduğu iddiasını yalanladı.
Engin Altay 9.1.2020
CHP, 'Dijital Hizmet Vergisi Kanunu'nda 11 maddenin iptalini istedi
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, '7194 sayılı Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı KHK'de Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunu'nun, aralarında 'değerli konut vergisi' ve 'konaklama vergisi' ile ilgili hükümlerin de bulunduğu 11 maddesinin iptali için Anayasa...
Engin Altay 9.1.2020
CHP'den Anayasa Mahkemesine başvuru
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, değerli konut vergileri alınmasını doğru bulmadıklarını belirterek, "Bunu bir haraç olarak görüyoruz, bir varlık vergisi olarak görüyoruz.
Engin Altay 9.1.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 9 Ocak 2020
6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 7194 sayılı Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı KHK'de Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un 11 maddesinin iptali için Anayasa Mahkemesine başvuracak.
Engin Altay 31.12.2019
CHP'den 'öğrenci affı' teklifi
CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç'un imzasıyla hazırlanan kanun teklifi, Yükseköğretim Kanunu'nda değişiklik yapılmasını öngörüyor.
Engin Altay 31.12.2019
CHP'den öğrenci affı teklifi
CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan kanun teklifi, Yükseköğretim Kanunu'nda değişiklik yapıyor.
Engin Altay 18.12.2019
CHP'li Altay: "Değerli konut vergisinde Anayasa Mahkemesine itirazı değerlendiriyoruz"
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "eşit ve adil olmayan düzenleme" olarak nitelendirdiği Değerli Konut Vergisi düzenlemesinde Anayasa Mahkemesine itiraz sürecini değerlendirdiklerini bildirdi.
Engin Altay 29.11.2019
CHP Grup Başkanvekili Altay, Türkiye-AB Karma Parlamento komisyonu Eş başkanı Sergei Lagodinsky ile...
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Eş Başkanı Sergei Lagodinsky ile görüştü.
Engin Altay 27.11.2019
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay: "İstanbul susuz kalmayacak"
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "İstanbul susuz kalmayacak.
Engin Altay 15.11.2019
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Türkiye-ABD ilişkisinin, iki eşit ülke ilişkisi olmadığını savunarak, "Türkiye-ABD ilişkisi damatlar ve kayınpederler arası bir ilişkiye indirgendi.
Şu an buradasınız: Engin Altay Haberleri | Engin Altay Kimdir - Haberler - Engin Altay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Engin Altay kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP'li Berberoğlu ile HDP'li Güven ve Farisoğulları'nın vekilliği düşürüldü (3).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.6.2020 03:43:56. #1.14#
title