ENGİN ALTAY HABERLERİ

Engin Altay haber, Engin Altay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Engin Altay

Engin Altay

Doğum Yeri Sinop / Türkiye
Doğum Tarihi 15.12.1963 - ...

Engin Altay Kimdir ?

Türk siyasetçi ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili. Görevini 26 Haziran 2013 tarihinden beri sürdüren Altay, ilk defa 2002 Türkiye genel seçimleri'nde CHP Sinop milletvekili olarak meclise girmiştir. Engin Altay 15 Aralık 1963 tarihinde Sinop'un Erfelek ilçesinde Kazım ve Nazile Altay çiftinin çocuğu olarak doğdu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Engin Altay - 22.10.2020
CHP, bütçe görüşmeleri için canlı yayın istedi
CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç imzasıyla TBMM Başkanlığı'na gönderilen yazıda, 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ve 2019 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi ile Sayıştay raporlarının Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlanacağı hatırlatılarak, bu görüşmelerinin izlenebilmesinin büyük önem taşıdığı ifade edildi.
Engin Altay - 20.10.2020
TBMM Başkanı Şentop, Ermenistan'ın füze ile vurduğu Gence kentini ziyaret etti Açıklaması
Şentop'a Gence ziyaretinde, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ eşlik etti.
Engin Altay - 20.10.2020
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov'la görüştü
Görüşmede, TBMM Başkanı Şentop'un yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ da yer aldı.
Engin Altay - 19.10.2020
Son dakika haberleri... CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
"Azerbaycan milli meselemizdir" "İlham Aliyev ile görüşmek için Azerbaycan'a bir heyet gönderecek misiniz?" sorusunu Öztrak, "Azerbaycan milli meselemizdir. Şu anda Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı başkanlığındaki bir heyetle birlikte Grup Başkanvekili arkadaşımız Engin Altay da Azerbaycan'dadır.
Engin Altay - 17.10.2020
TBMM Başkanı Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti yarın Azerbaycan'a gidecek
Şentop'a, Azerbaycan ziyaretinde AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı, MHP Iğdır Milletvekili Yaşar Karadağ eşlik edecek.
Engin Altay - 15.10.2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un Azerbaycan'a yapacağı ziyarete Grup Başkanvekili Engin Altay ve diğer partilerden grup başkanvekillerinin de katılacağını, İnsan Haklarını İnceleme Alt Komisyonu'nun oluşturduğu heyette iki milletvekili görevlendirdiklerini anlatan Özel, "CHP'nin kendi ziyareti de olacak.
Engin Altay - 7.10.2020
TBMM Genel Kurulu
"Sayıştay kapansın" CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bir gazetede RTÜK ile ilgili Sayıştay raporuna ilişkin bir haberin yayınlandığını söyledi.
Engin Altay - 6.10.2020
Son dakika haberi: Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldı (2)
Tezkere üzerinde CHP Grubu adına söz alan Grup Başkanvekili Engin Altay, görüşülen Mali ve Orta Afrika tezkeresi ile görüşülecek olan Suriye ve Irak ile Lübnan tezkerelerine "evet" oyu vereceklerini dile getirdi.
Engin Altay - 6.10.2020
TBMM Genel Kurulu'nda 6- 8 Ekim olayları tartışıldı
'KİMSE KENDİNİ BU İŞTEN SIYIRMAYA KALKMASIN' Muş, olaylarda zarar gören araç ve kamu binalarının fotoğraflarını da göstererek şunları söyledi: "Bu olayların merkezinde HDP vardır. Siirt Halk Kütüphanesi; neden yaktınız? İstanbul'da bir belediye otobüsü, Batman'da bir kamu binası, Esenyurt'da Atatürk büstü ateşe veriliyor. Bunların içerisinde kim varsa bunun hesabını verecek. Gösteri başka bir şey, milletin malına zarar vermek başka bir şeydir. Burada demokratik bir protesto çağrısı yok, bir isyan çağrısı var. Bunların içerisinde kim varsa bunun hesabını verecek. Kusura bakmayın; demokratik hak ayrı bir şeydir, sağı solu yakıp yıkmak, bir devletin asayişini, kamu düzenini, başkasının malını, canını yok saymak başka bir şeydir. Şimdi, burada yargı süreci bunu araştıracak. Biz mahkeme değiliz ki bunu araştıralım, araştıran yer neresi? Mahkeme araştırıyor, savcılığa elinizde ne var ne yok götürür sunarsınız, bu işin başında organizasyon kısmında siz de varsınız. Şimdi, kimse kendini bu işin içinden sıyırmaya kalkmasın." 'TALİMATLA AÇILMIŞ BİR SORUŞTURMA' CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise yürütmenin işinin terörle mücadele etmek olduğunu, aklanmış belediye başkanlarını cezaevine göndererek toplumu germenin, Türkiye'ye yapılacak en büyük kötülük olacağını ifade etti.
Engin Altay - 6.10.2020
TBMM Genel Kurulu
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Kovid-19 gibi bir belayla mücadele ederken TBMM'de devlet ve ülke menfaatlerine uygun yasaları çıkarma arzusunda olduklarını dile getirdi.
Engin Altay - 24.9.2020
Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
"Enis Berberoğlu konusunda gereğini yapmak zorunda" Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesinin Enis Berberoğlu kararına ilişkin de henüz gerekçeli kararın çıkmadığını ancak Grup Başkanvekili Engin Altay başkanlığında bir grup milletvekilinin gereğinin yapılması için Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile görüştüklerini hatırlatarak "Gereğini yapmak zorunda Sayın Şentop.
Engin Altay - 22.9.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay, TBMM Başkanı Şentop ile Berberoğlu'nun durumunu görüştü Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "En makul olanı, TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop'un, Enis Berberoğlu'nu göreve davet etmesidir.
Engin Altay - 18.9.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay, Anayasa Mahkemesinin Enis Berberoğlu kararını değerlendirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Anayasa Mahkemesinin Enis Berberoğlu kararına ilişkin, "Anayasa Mahkemesinin aldığı kararla Meclis'te sözde kesinleşmiş hükmün okunması işlemi yok hükmüne düşmüştür.
Engin Altay - 18.9.2020
CHP'li Altay: Berberoğlu'nun milletvekilliği sürüyor
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Anayasa Mahkemesinin Enis Berberoğlu kararına ilişkin, "Anayasa Mahkemesi'nin vermiş olduğu kararla, milletvekilliği düşürülen Berberoğlu dün itibarı ile yeniden milletvekili olmuştur.
Engin Altay - 17.9.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Türk Tabipleri Birliğine (TTB) yönelik açıklamalarına ilişkin, "Sayın Bahçeli de bir sağlık sorunu yaşadı.
Engin Altay - 13.9.2020
Eski Büyükçekmece Belediye Başkanı Ali Çebi son yolculuğuna uğurlandı
Törene, Ali Çebi'nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ile vatandaşlar katıldı.
Engin Altay - 25.8.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarını yasaklayıp, Malazgirt Zaferi'ni kutlayarak pandemi ile mücadele olmaz." ifadelerini kullandı.
Engin Altay - 22.8.2020
21 Ağustos 2020 Haberleri
21 Ağustos 2020 Manşet Haberleri.
Engin Altay - 20.8.2020
Son dakika... CHP, 3 bakana kıraathaneciler için mektup gönderdi
Gelen son dakika haberine göre CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel, Kovid 19 önlemleri kapsamında kısıtlama getirilen kıraathanelerle ilgili esnafa acil destek sağlanması için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Sağlık...
Engin Altay - 18.7.2020
"15 Temmuz Şehitler Anıtı'nın mermerleri FETÖ'cüden alındı" iddiasına yalanlama
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın, "15 Temmuz Şehitler Anıtı'nın mermerlerinin 33 milyon liraya FETÖ'cüden alındığı" iddiasını yalanlayarak, "Anıtta mermer değil, Kandıra Kefken küfesi kullanıldı.
Engin Altay - 17.7.2020
CHP'den emekli bayram ikramiyelerinin 1500 liraya çıkarılması için kanun teklifi
CHP grup başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç'un imzasını taşıyan 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin gerekçesinde, emeklilere 2018 yılında ödenmeye başlanan bayram ikramiyesinin satın alma gücü değerinin düştüğü, hızla yükselen fiyatlar karşısında etkinliğini yitirdiği savunuldu.
Engin Altay - 16.7.2020
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den ortak bildiri
Ermenistan silahlı kuvvetlerinin, Azerbaycan'ın Tovuz bölgesine yönelik gerçekleştirdiği saldırıya ilişkin, TBMM'de grupları bulunan AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekillerinin ortak imzasıyla bir bildiri yayımlandı. Bildiride, "Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 12 Temmuz'dan başlayarak Azerbaycan'ın Tovuz bölgesine gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ermenistan hatalı bir yoldadır. Azerbaycan toprağı Yukarı Karabağ ve çevresindeki bölgeleri yıllardan beri işgal altında tutan Ermenistan'ın bilinen saldırgan tutumuna yeni bir örnek teşkil eden bu saldırılar, Güney Kafkasya'da kalıcı barış ve istikrarın önündeki en büyük engeldir. Ermenistan'ın, hak ve hukuku hiçe sayan bu davranışı karşısında uluslararası toplumu gereken tepkiyi göstermeye davet ediyoruz. Yukarı Karabağ ihtilafının, Azerbaycan'ın uluslararası tanınmış sınırları ve toprak bütünlüğü çerçevesinde barışçı yollarla çözülmesine olan desteğimizi tekrarlıyoruz" denildi.  'TÜRKİYE, AZERBAYCAN'IN YANINDA YER ALMAYA DEVAM EDECEKTİR' Ermenistan'ın BM Güvenlik Konseyi ve AGİT kararlarına uyması ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmesi gerektiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "İki devlet, tek millet anlayışıyla her daim huzur ve istikrarın savunucusu olan Türkiye, bundan sonra da tüm imkanlarıyla, toprak bütünlüğünü yeniden tesis etme çabalarında Azerbaycan'ın yanında yer almaya devam edecektir. Bu vesile ile Azerbaycanlı şehitlerimiz için dost ve kardeş Azerbaycan halkına ve Hükümetine taziyelerimizi iletiyor, yaralıların bir an önce iyileşmesini diliyoruz."  Öte yandan yayımlanan bildiride, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın imzası yer aldı.
Engin Altay - 16.7.2020
Askeri alanda düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2)
CHP milletvekillerini, bu konuda bir ihmal varsa savcılığa suç duyurusunda bulunmaya çağıran Muş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Buşon ücreti diye bir şey duydunuz mu? Ben de bilmiyordum. Şampanyanın kapağını açma ücreti. Sayın Yıldız bunları konuşuyorken, bu 3 bin 115 lirayı konuşalım. Asgari ücretin 1,5 katı. İstanbul'da bir yemekte belediyenin kasasından 3 bin 115 lira buşon ücreti çıktı. Bir yemekte kişi başına 6 bin 395 lira verildi. Belediye başkanları geldi, yemek yediler. Kişi başı 150 lira yesin, 200, 300, 500, 1000 lira. 6 bin 395 lira nedir?" CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, savcıların, iktidar hakkındaki iddialar konusunda ellerinin kollarının bağlı olduğunu öne sürerek, "Sen o tirbuşonu savcıya gönder, savcı onunla ilgili mutlaka Belediye Başkanımızı tutuklar zaten.
Engin Altay - 16.7.2020
TBMM Genel Kurulu'nda, şehit 9 polis için başsağlığı mesajı
'ŞEHİTLERİMİZE RAHMET DİLİYORUM' CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ise, güne acı haberlere uyandıklarını söyleyerek, "Van Artos Dağı'na çarpan insanlı keşif uçağında yaşamını yitiren 7 şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum; yakınlarına, kederli ailelerine sabır, metanet, başsağlığı diliyorum.
Engin Altay - 16.7.2020
TBMM Genel Kurulu
"7 öğrenciden biri nitelikli eğitim kurumuna gidebilecek" CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Van'daki keşif uçağının düşmesi sonucu yaşamını yitiren 7 Emniyet personeli ile Siirt'te çatışma sonucu şehit olan askerlere Allah'tan rahmet dileyerek, daha ciddi tedbirler, sağlıklı ve tutarlı politikalarla verilen şehit sayısının azaltılabileceğini dile getirdi.
Engin Altay - 16.7.2020
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP'yi eleştirdi Açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın, "yasa dışı bir örgüt baro kurarsa kanunlar çerçevesinde gereği yapılır" dediğini, Kılıçdaroğlu ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın çiğ bir üslupla konuyu saptırdığını ifade eden Akçay, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bülent Turan'ın bu açıklaması hakkında utanmadan hadsizce 'MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bunu nasıl kabul ediyor?' diye sorma gafletinde bulunmuştur.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Engin Altay Haberleri | Engin Altay Kimdir - Haberler - Engin Altay haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Engin Altay kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP, bütçe görüşmeleri için canlı yayın istedi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 04:02:11. #1.14#
title