Ekvator Ginesi Haberleri

Ekvator Ginesi haber, Ekvator Ginesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ekvator Ginesi 30.7.2020
Son dakika haberi... Afrika'da Türkiye'nin diplomasi ufku genişliyor
Şüphesiz ki Türkiye, coğrafi konumu ve tarihi arka planı sayesinde, yakın ve uzak coğrafyalarıyla iletişim kurma hususunda zorlanmayacak nadide ülkelerden biridir. Yirmi birinci yüzyılda teknolojide yaşanan gelişmelerin de etkisiyle, yeni eğilimlerin değişim ve dönüşümü için, önceki asırlarda olduğu gibi yüzlerce, hatta onlarca yıla dahi ihtiyaç duyulmuyor. Bu perspektiften bakıldığında, uluslararası sistemde yaşanan gelişmelerle Afrika kıtasının stratejik öneminin artması nedeniyle, Türkiye'nin dış politika yapıcılarının da uzun yıllar boyunca sınırlı angajman kurulan kıta ülkelerine yönelik politikalar geliştirmeleri gerekiyor. Bu bağlamda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun 20-22 Temmuz tarihleri arasında Togo, Nijer ve Ekvator Ginesi'ne gerçekleştirdiği ziyaretler, Türkiye'nin bugüne kadar kurulan ilişkilerin somut yansımalarını göstermesi ve Afrika diplomasisindeki derinliğini artırması açısından son derece kritik önemde.
Ekvator Ginesi 27.7.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye Maarif Vakfı 9. Ülke Temsilcileri İstişare Toplantısı'na...
Mevlüt Çavuşoğlu, Togo'dan sonra gittikleri Nijer'de de Maarif Vakfı'nın çalışmalarını, verdiği hizmeti ve eğitim kalitesini görüştüklerini, Ekvator Ginesi'ne de gittiklerini anlatarak, "Ekvator Ginesi'nde özellikle vakfımızın okulu başarılarıyla öne çıktı.
Ekvator Ginesi 22.7.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin Malabo Büyükelçiliğinin resmi açılışında konuştu Açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekvator Ginesi'ni çok önemli "stratejik bir ortak" olarak gördüklerini belirterek, "Özellikle Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan arasındaki dostlukla birlikte, ilişkilerimiz son 3-4 yılda hızla ilerledi ve gelişti.
Ekvator Ginesi 22.7.2020
- Çavuşoğlu, Malabo Büyükelçiliği'nin açılışını yaptı: "Tarihi bir adım attık"
- Çavuşoğlu, Malabo Büyükelçiliği'nin açılışını yaptı: "Tarihi bir adım attık" Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyareti kapsamında geldiği Ekvator Ginesi'nde Türkiye'nin Malabo Büyükelçiliği'nin açılışını yaptı.
Ekvator Ginesi 22.7.2020
Çavuşoğlu, Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Mbasogo ile görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyareti kapsamında geldiği Ekvator Ginesi'nde Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo ile görüştü.
Ekvator Ginesi 22.7.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin Malabo Büyükelçiliğinin açılışına katıldı (2)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyarette bulunduğu Ekvator Ginesi'nde, Türkiye'nin Malabo Büyükelçiliğinin açılışına katıldı.
Ekvator Ginesi 22.7.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Mbasogo ile görüştü
Resmi ziyaret amacıyla Ekvator Ginesi'nin başkenti Malabo'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Obiang Nguema Mbasogo tarafından kabul edildi.
Ekvator Ginesi 22.7.2020
Bakan Çavuşoğlu, Malabo Büyükelçiliği açılışını yaptı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyareti kapsamında geldiği Ekvator Ginesi'nde Türkiye'nin Malabo Büyükelçiliği'nin açılışını yaptı.
Ekvator Ginesi 22.7.2020
GÜNDEM / 22 Temmuz 2020
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyarette bulunduğu Ekvator Ginesi'nde temaslarına devam edecek, Türkiye'nin Malabo Büyükelçiliğinin açılışına katılacak.
Ekvator Ginesi 22.7.2020
Ekvator Ginesi Dışişleri Bakanı Angue, Bakan Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısı düzenledi...
Ekvator Ginesi Dışişleri Bakanı Simeon Oyono Esono Angue, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesine destek olmak üzere Türkiye'nin ülkesine verdiği tıbbi malzeme desteği için teşekkür ederek, "Bu, Türkiye'nin ne kadar dost ve dayanışma sever bir model ülke olduğunu gösteren bir jest oldu.
Ekvator Ginesi 21.7.2020
Son dakika haberi! GÜNDEM ÖZETİ / 22 Temmuz 2020
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyarette bulunduğu Ekvator Ginesi'nde temaslarına devam edecek, Türkiye'nin Malabo Büyükelçiliğinin açılışına katılacak.
Ekvator Ginesi 21.7.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Ekvator Gineli mevkidaşıyla ortak basın toplantısı düzenledi Açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin Malabo Büyükelçiliğinin resmi açılışının yarın yapılacağını belirterek, Türkiye ve Ekvator Ginesi'nin ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesine önem verdiklerini, ülkede Türk yatırımların artması için de firmaların birlikte teşvik edilmesi...
Ekvator Ginesi 21.7.2020
Bakan Çavuşoğlu: "2035 Kalkınma Planında Türk firmalarına yer vereceğinize inanıyoruz"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekvator Ginesi Dışişleri Bakanı Simeon Oyono Esono Angue ile gerçekleştirdiği basın toplantısında, "2035 Kalkınma Planında Türk firmalarına yer vereceğinize inanıyoruz" dedi.
Ekvator Ginesi 19.7.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Togo, Nijer ve Ekvator Ginesi'ne gidiyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 20-22 Temmuz tarihlerinde Togo, Nijer ve Ekvator Ginesi'ne resmi ziyarette bulunacak.
Ekvator Ginesi 19.7.2020
Bakan Çavuşoğlu; Togo, Nijer ve Ekvator Ginesi'ni ziyaret edecek
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 20-22 Temmuz 2020 tarihlerinde Togo, Nijer ve Ekvator Ginesi'ne resmi ziyaretlerde bulunacak.
Ekvator Ginesi 14.7.2020
Son dakika haber | OPEC'in ham petrol üretimi haziranda azaldı
Geçen ay OPEC içinde günlük ham petrol üretimini en çok artıran ülke, Ekvator Ginesi oldu.
Ekvator Ginesi 26.6.2020
Eski Burundi Cumhurbaşkanı Nakurunziza son yolculuğuna uğurlandı
Cenaze törenine karısı Denise Bucumi Nkurunziza ve çocuklarının yanı sıra, Tanzanya eski Cumhurbaşkanı Jakaya Kikwete, Ekvator Ginesi, Kenya ve Kongo Cumhuriyeti dışişleri bakanları katıldı.
Ekvator Ginesi 15.6.2020
Afrika ülkelerinde Kovid-19 kısıtlamaları gevşetiliyor
Ekvator Ginesi'nde iç uçuşlar yeniden başladı Orta Afrika ülkesi Ekvator Ginesi de en büyük iki kenti Malabo ve Bata arasındaki seyahat yasağını kaldırdı.
Ekvator Ginesi 6.6.2020
Kovid-19'a karşı bitkisel ilaç geliştiren Madagaskar'da vaka sayısı 1000'i geçti
Sıtma tedavisinde etkili artemisia bitkisinden geliştirildi Kovid-19'a karşı "Covid Organics" isimli bitkisel ilaç geliştirdiğini duyuran Madagaskar, Afrika ülkeleri Komorlar Birliği, Senegal, Çad, Nijerya, Gambiya, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya ve Nijer'den sonra Karayipler'deki Haiti'ye de bu ilaçtan göndermişti.
Ekvator Ginesi 6.6.2020
Doğal gaz ithalatı 2019'da yüzde 10 düştü
Ayrıca, Nijerya'dan 663 milyon metreküp, Mısır'dan 467 milyon metreküp, Trinidad ve Tobago'dan 185 milyon metreküp spot LNG ithalatı yapıldı. İthalatın kalan kısmı ise Fransa, Norveç ve Ekvator Ginesi'nden gerçekleştirildi.
Ekvator Ginesi 3.6.2020
2 Haziran 2020 Haberleri
2 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
Ekvator Ginesi 1.6.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 82 günde liderlerle "koronavirüs diplomasisi"
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile de görüşen Erdoğan'ın temas kurduğu bazı ülke liderleri şöyle: "Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rumen Radev, Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, Irak Cumhurbaşkanı Berham Salih, Ekvator Ginesi Cumhurbaşkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo, Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Farmajo, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ve Kazakistan'ın ilk Cumhurbaşkanı Elbaşı Nursultan Nazarbayev, Ürdün Kralı II.
Ekvator Ginesi 30.5.2020
Afrika ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı ölüm ve vakalar artıyor
Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre, Güney Afrika'da 1837, Mısır'da 1289, Gana'da 313, Ekvator Ginesi'nde 263, Sudan'da 175, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde 173, Cezayir ve Etiyopya'da 137, Kenya'da 127 yeni vaka tespit edildi.
Ekvator Ginesi 27.5.2020
Madagaskar'dan geliştirdiği Kovid-19 bitkisel ilacından sonra yeni adımlar
Böylece Haiti ile birlikte Afrika ülkeleri Komorlar Birliği, Senegal, Çad, Nijerya, Gambiya, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya ve Nijer CVO gönderilen ülkeler oldu.
Ekvator Ginesi 20.5.2020
Madagaskar, Karayipler'e Kovid-19 bitkisel ilacını gönderiyor
Madagaskar, daha önce da Afrika ülkeleri Komorlar Birliği, Senegal, Çad, Nijerya, Gambiya, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya ve Nijer'e "Covid Organics" ilacını göndermişti.
Ekvator Ginesi 14.5.2020
Madagaskar Kovid-19 bitkisel ilacını bir Afrika ülkesine daha ulaştırdı
Böylece Komorlar Birliği'nin yanı sıra Senegal, Çad, Nijerya, Gambiya, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya ve Nijer, "Covid Organics" isimli ilaca sahip Afrika ülkeleri oldu.
Ekvator Ginesi 12.5.2020
Ekvator Ginesi'nde korsanlar 5 denizciyi kaçırdı
Gine Körfezi sınırları içerisinde bulunan Ekvator Ginesi sularında 3'ü Rus 5 denizcinin korsanlar tarafından kaçırıldığı bildirildi.
Ekvator Ginesi 12.5.2020
Madagaskar, geliştirdiği Kovid-19 bitkisel ilacını Gambiya'ya gönderdi
Senegal, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya, Komorlar Birliği, Nijerya, Gambiya ve Nijer de Madagaskar'dan Covid Organics talep etmişti.
Ekvator Ginesi 12.5.2020
Japonya'ya giriş yasağının kapsamı 100 ülkeye ulaştı
Buna göre, Meksika, Kolombiya, Uruguay, Honduras, Bahamalar, Kabo Verde Cumhuriyeti, Gabon, Gine Bissau, Sao Tome ve Principe, Ekvator Ginesi, Maldivler, Azerbaycan ve Kazakistan olmak üzere 13 ülkeye son iki haftada seyahat geçmişi bulunan yolcular Japonya'ya kabul edilmeyecek.
Ekvator Ginesi 12.5.2020
Nijerya, Madagaskar'ın Kovid-19'a karşı geliştirdiğini öne sürdüğü bitkisel ilacı sipariş etti
Nijerya'dan başka Senegal, Tanzanya, Nijer ve Ekvator Ginesi, Madagaskar'dan ilaç ithal eden ülkeler arasında yer aldı.
Ekvator Ginesi 10.5.2020
Çad, Madagaskar'ın bağışladığı Kovid-19 bitkisel ilacını teslim aldı
Senegal, Gine Bissau, Kongo Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Ekvator Ginesi, Tanzanya, Komorlar Birliği ve Nijer de Madagaskar'dan Covid Organics talep etmişti.
Şu an buradasınız: Ekvator Ginesi Haberleri | Ekvator Ginesi Haber - Haberler - Ekvator Ginesi haberleri, son dakika ekvator ginesi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi... Afrika'da Türkiye'nin diplomasi ufku genişliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 15:08:10. #1.14#
title