Dünya Sağlık Örgütü Haberleri

Dünya Sağlık Örgütü haber, Dünya Sağlık Örgütü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dünya Sağlık Örgütü - Dün
Dünya Sağlık Örgütü, doğurganlık çağındaki kadınların alkol tüketmemelerini tavsiye etti
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), doğurganlık çağındaki kadınların alkol tüketmemeleri tavsiyesinde bulundu.
Dünya Sağlık Örgütü - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Afrika'da vaka sayılarının son 1 haftada yüzde 30 artış gösterdiğini açıkladı.
Dünya Sağlık Örgütü - Dün
Afrika'da Kovid-19 vakaları son 1 haftada yüzde 30 artış gösterdi
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Afrika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının son 1 haftada yüzde 30 artış gösterdiğini açıkladı.
Dünya Sağlık Örgütü - Dün
Çin'in Paris Büyükelçisi Lu Shaye: "(ABD) Bizi provoke ediyor, kendimizi tutuyoruz yoksa çoktan savaş çıkardı"
DSÖ, ABD askeri laboratuvarlarına odaklansın Lu Shaye, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) Çin'deki laboratuvardan sızıntı olmadığına dair araştırma sonucunu paylaştığını aktararak 2019'da ABD'ye ait bir laboratuvarda meydana gelen kazayı anımsattı ve DSÖ'nün, ABD'ye ait askeri laboratuvarlara odaklanması gerektiğini belirtti.
Dünya Sağlık Örgütü - 16.06.2021
Dünya Sağlık Örgütü, Nijerya'da sıtma ile mücadele kapsamında 958 bin çocuğa aşı yapacak
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), terör örgütü Boko Haram'ın faaliyet gösterdiği Adamawa eyaletinde sıtmayla mücadele çerçevesinde 958 bin çocuğa aşı yapacak.
Dünya Sağlık Örgütü - 15.06.2021
Nijerya 3,92 milyon doz daha AstraZeneca aşısı alacak
Nijerya Ulusal Sağlık Hizmetleri Ajansı Direktörü Faisal Shuaib, yaptığı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) düşük ve orta gelirli ülkelerin aşılara eşit erişimini sağlamayı amaçlayan Kovid-19 Aşıları Küresel Erişim Programı (COVAX) kapsamında 3,92 milyon doz daha AstraZeneca alacağını belirtti.
Dünya Sağlık Örgütü - 15.06.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, dünya genelinde vaka sayılarının art arda 7 hafta boyunca düştüğünü, bunun salgın sürecinde şimdiye kadarki en uzun haftalık düşüş serisi olduğunu bildirdi.
Dünya Sağlık Örgütü - 15.06.2021
2021/37 Numaralı İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı
İL HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTI KARARITüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen Coronavirus (COVID-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek adına 15/06/2021 tarihinde İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Vekili...
Dünya Sağlık Örgütü - 15.06.2021
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Koca, DSÖ Avrupa Direktörü Kluge ile video konferansla görüştü Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Dr.
Dünya Sağlık Örgütü - 15.06.2021
AB-ABD Zirvesi'nin ardından ortak açıklama Açıklaması
Avusturya'nın başkenti Viyana'da devam eden ve ABD'nin İran ile yapılan nükleer anlaşmaya dönmesini amaçlayan görüşmelere destek ifade edilen açıklamada, Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) reformu için iş birliği konusunda kararlılık vurgulandı.
Dünya Sağlık Örgütü - 15.06.2021
Vuhan Viroloji Enstitüsü Direktörü Şı'dan, laboratuvarın Kovid-19'un üretildiği yer olduğu iddialarına tepki
Kovid-19 ilk kez Vuhan'daki gıda pazarında görülmüştü Dünya, Kovid-19 salgınından ilk kez, Çin'in 31 Aralık 2019'da Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde "kaynağı bilinmeyen gizemli solunum yolu hastalığının" ortaya çıktığını Dünya Sağlık Örgütü'ne bildirmesiyle haberdar olmuştu.
Dünya Sağlık Örgütü - 14.06.2021
Sahraaltı Afrika'da her yıl 196 binden fazla kadın hamilelik döneminde hayatını kaybediyor
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Sahraaltı Afrika'da her yıl 196 binden fazla kadının hamilelik sürecindeki komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi.
Dünya Sağlık Örgütü - 14.06.2021
Çin, G7 Zirvesi sonuç bildirgesindeki insan hakları ve ekonomik pratikleriyle ilgili eleştirilere tepki gösterdi
ABD ve bazı ülkelerdeki siyasetçilerin, olguları ve bilimsel gerçekleri kabul etmemekte ısrar ettiği belirtilen açıklamada, söz konusu kişilerin, Kovid-19'un kökenlerini araştırmak için salgının ilk ortaya çıktığı Çin'de çalışmalar yürüten Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) bilim heyetinin bulgularını görmezden geldiği vurgulandı.
Dünya Sağlık Örgütü - 14.06.2021
BIST100 yüzde 0.39 artışla başladı, dolar 8.33 lirada
TSKB'nin günlük bülteninde, küresel piyasalarda risk iştahının Cuma gününü temkinli iyimser seyrini koruyarak tamamladığına işaret edilerek, şöyle devam edildi: "Dünya genelinde makroekonomik veri akışı sınırlıyken, G7 ülke liderleri toplantısı öncesinde piyasalarda iyimser seyir devam etti. G7 Liderler Zirvesi öncesinde basına yansıyan mesajlar ülkeler arasındaki devam eden anlaşmazlık noktalarını öne çıkardı.  "Basında yer alan ve Beyaz Saray kaynaklarına dayandırılan habere göre G-7 ülkeleri Çin'in Kuşak ve Yol projesine karşı, dar gelirli ülkelerin altyapı yatırımlarına destek verilmesini kapsayan yeni bir küresel planı tartışmaya aldı.  "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Boris Johnson'a İngiltere ile Fransa arasındaki ilişkileri yeniden tesis etme ve İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılık anlaşmasına sadık kalması gerektiği çağrısı yaptı.  "İngiltere Başbakanı Johnson ise basına yaptığı bir açıklamada Brexit sonrası Kuzey İrlanda'ya yönelik ticaretin kuralları konusunda yaşanan anlaşmazlığın çözülmemesi durumunda tek taraflı adım atmaya imkan tanıyan 16. maddeyi uygulamaya almakta tereddüt etmeyeceklerini belirtti.  "İngiltere Başbakanı Johnson G7 ülkelerinin 2022 sonuna kadar düşük gelirli ülkelere 1 milyar doz aşı bağışlanacağını söylerken, Dünya Sağlık Örgütü salgını bitirmek için bunun 10 kat daha fazlasına ihtiyaç olduğunu ifade etti.
Dünya Sağlık Örgütü - 12.06.2021
11 Haziran 2021 Haberleri
11 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Dünya Sağlık Örgütü - 12.06.2021
Japonya Parlamentosu, Tayvan'ın DSÖ'ye gözlemci olarak katılmasını destekleyen önergeyi kabul etti
Japonya Parlamentosu Üst Kanadı Danışman Meclisinin (Sangiin), Tayvan'ın Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) katılmasını destekleyen bir önergeyi kabul ettiği bildirildi.
Dünya Sağlık Örgütü - 12.06.2021
2021/35 Numaralı İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı
Tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen Coronavirus (COVİD19) salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek adına 11/06/2021 tarihinde İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Ali ÇELİK başkanlığında toplanmıştır.
Dünya Sağlık Örgütü - 11.06.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), aşı tedarikindeki sıkıntılar nedeniyle her 10 Afrika ülkesinden 9'unun eylül ayı aşı hedefine ulaşamayacağını açıkladı.
Dünya Sağlık Örgütü - 11.06.2021
DSÖ ve UNICEF Filipinler'deki çocuk felci salgınının sona erdiğini açıkladı
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Filipinler'de çocuk felci salgınının sona erdiğini bildirdi.
Dünya Sağlık Örgütü - 11.06.2021
Blinken, Çin Komünist Partisi üst düzey yöneticisi Yang ile Uygurların durumunu görüştü
İkilinin İran, Myanmar ve küresel iklim krizi konularında da fikir alışverişinde bulunduğunu kaydeden Price, "Kovid-19 salgınına değinen Bakan, Çin'de Dünya Sağlık Örgütü uzmanlarının öncülüğünde devam eden ikinci faz çalışmaları dahil, virüsün kökenine ilişkin çabalarda işbirliği ve şeffaflığın önemini vurguladı.
Dünya Sağlık Örgütü - 11.06.2021
Lübnan'da sağlık hizmetlerinde de yansımaları görülen ekonomik kriz protesto edildi
Yetkililerin sağlık sektörüne karşı sorumluluklarını yerine getirmesi ve ilaçlara sağlanan devlet desteğinin denetlenmesi çağrısında bulunulan gösteride, Dünya Sağlık Örgütü de Lübnan'da devlet yerine ordu, Kızılhaç ve üniversitelerle çalışmaya davet edildi.
Dünya Sağlık Örgütü - 11.06.2021
Şok ve bilinçsiz diyetler hormon dengesizliğine yol açıyor
Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, yaklaşık 2 milyar yetişkin obezite ile yaşamını sürdürürken, Türkiye'de ise obez bireylerin oranı yüzde 22'lere ulaştı.
Dünya Sağlık Örgütü - 11.06.2021
10 Haziran 2021 Haberleri
10 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Dünya Sağlık Örgütü - 10.06.2021
DSÖ: Her 10 Afrika ülkesinden 9'u eylül ayı aşı hedefine ulaşamayacak
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı tedarikindeki sıkıntılar nedeniyle her 10 Afrika ülkesinden 9'unun eylül ayı aşı hedefine ulaşamayacağını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dünya Sağlık Örgütü Haberleri | Dünya Sağlık Örgütü Haber - Haberler - Dünya Sağlık Örgütü haberleri, son dakika dünya sağlık örgütü haber ve gelişmeleri burada. Dünya Sağlık Örgütü, doğurganlık çağındaki kadınların alkol tüketmemelerini tavsiye etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.6.2021 10:13:31. #1.15#

title