DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ HABERLERİ

Dünya Sağlık Örgütü Haberleri

Dünya Sağlık Örgütü haber, Dünya Sağlık Örgütü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dünya Sağlık Örgütü - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Dünya Sağlık Örgütünün yayımladığı rapora göre, salgının ortaya çıktığı 27 Nisan'dan bu yana Yemen'de kolera nedeniyle 2 bin 180 kişi hayatını kaybetti.
Dünya Sağlık Örgütü - 24.10.2020
Meme kanserine karşı en önemli başarı erken tanı
Gülçelik, toplumda bu denli yüksek oranda izlenmesine rağmen meme kanserinin tedavi olasılığının erken evrede çok yüksek olduğunu vurgulayarak, şu bilgileri verdi: "Meme kanseri hastalık sonuçlarının bu denli iyileşmesinin ana nedenleri, meme kanserlerinde artan farkındalık ile erken teşhis oranlarının yüksek ve tedavi seçeneklerinin daha fazla olmasıdır. Anlaşıldığı gibi meme kanserine karşı en önemli başarı erken tanıdır. Meme kanserinin erken tanısı sayesinde ilerleyen tedavi protokolleri ile kansere bağlı ölüm riski yüzde 5'in altına düşmektedir. Bu nedenle erken tanının önemini vurgulamak ve meme kanseri farkındalığı yaratabilmek amacı ile Dünya Sağlık Örgütü tarafından 1-31 Ekim tarihleri arası 'Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı' olarak kabul edilmiştir.
Dünya Sağlık Örgütü - 24.10.2020
23 Ekim 2020 Haberleri
23 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Dünya Sağlık Örgütü - 23.10.2020
Son dakika haber... Doğru aşılama politikalarıyla dünyada çocuk felci görülme sıklığı yüzde 99,9 azaldı
Sanofi açıklamasında, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve paydaşlarının oluşturduğu koalisyon tarafından 1988 yılında başlatılan Küresel Çocuk Felcini Yok Etme Girişimi (GPEI) ve global çapta doğru aşılama politikaları sayesinde bugün çocuk felcine yakalanma riskinin büyük ölçüde azaldığı belirtildi.
Dünya Sağlık Örgütü - 23.10.2020
ABD'li şirketin geliştirdiği Kovid-19 aşı adayının klinik denemeleri sonuca yaklaştı
Dünyada 44 aşı adayı klinik deneme aşamasında Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre, 19 Ekim itibarıyla dünya genelinde Kovid-19'a karşı 44 aşı adayı klinik deneme, 154 aşı adayı ise klinik öncesi değerlendirme aşamasında bulunuyor.
Dünya Sağlık Örgütü - 22.10.2020
6 aydır uzayda olan 3 astronot Dünya?ya geri döndü
NASA astronotu Chris Cassidy ve iki Rus kozmonot Anatoly Ivanishin ve Ivan Vagner 9 Nisan'da ISS'e fırlatıldı. Ekibin, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ), koronavirüsü (Covid-19) pandemi ilan etmesinden sadece haftalar sonra ISS'e fırlatıldığı ve bu koşullar altında uzaya fırlatılan ilk mürettebat olduğu ifade edildi.
Dünya Sağlık Örgütü - 21.10.2020
ABD'de Kovid-19 vakalarının artmaya devam etmesi bekleniyor
ABD'nin orta-batı eyaletlerinde hastanelere yatırılan Kovid-19 hastalarında hızlı artış dikkati çekerken, Nevada Valisi Steve Sisolak, eyaletteki vaka sayısının eylül ayında ikiye katlandığını, pozitif test oranının Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) belirlediği hedefin yüzde 80 üzerinde seyrettiğini açıkladı.
Dünya Sağlık Örgütü - 21.10.2020
Prof. Dr. Şengül: "Küresel iyot eksikliği, önlenebilir bir halk ve toplum sağlığı sorunudur"
Dünya Sağlık Örgütü Uluslararası İyot Eksikliği Kontrol Konseyi'nin ülkelere, birkaç aşamadan oluşan ulusal tuz iyotlama programları ile ulusal düzeyde sofra tuzlarının iyotlanmasını önerdiğini ifade eden Şengül, şunları kaydetti: "Son 80 yılda, iyot eksikliğini gidermek için dünya genelinde birçok çalışma gerçekleştirilmiştir.
Dünya Sağlık Örgütü - 21.10.2020
BM Türkiye Mukim Koordinatörü Alvaro Rodriguez Kovid-19 Semineri'nde konuştu Açıklaması
Uluslararası alanda, koronavirüsle mücadele çabasının yeterli olup olmadığının sorulması üzerine Rodriguez, uluslararası sistemlerin zayıf yönleri olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti: "Bu güçsüz alanlar pandemi sürecinde de ortaya çıktı. BM'ye karşı büyük bir eleştiri var. Bu eleştirilerin hepsi BM'ye yönelik değil, aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütüne de (DSÖ) yönelik.
Dünya Sağlık Örgütü - 21.10.2020
20 Ekim 2020 Haberleri
20 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Dünya Sağlık Örgütü - 20.10.2020
CHP'li Şahin: "Kovid-19 tedavisinde Hidroksiklorokin'in yerinin olmadığı kanıtlanmıştır
Dünya Sağlık Örgütü'nün de bu ilacı 17 Haziran 2020 tarihinde tedavi protokolünden çıkardığını belirten Şahin, şunları kaydetti: "Tıbbi literatürde Kovid-19 tedavisinde Hidroksiklorokin'in yerinin olmadığı kanıtlanmıştır.
Dünya Sağlık Örgütü - 20.10.2020
Son dakika: Küresel piyasalar teşvik paketi odaklı seyrine devam ediyor
Pay piyasalarının negatife dönmesinde teşvik paketi belirsizliğinin sürmesinin yanı sıra ABD ve Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının artmaya devam etmesi, Brexit'e dair haber akışı, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) kış aylarının zorlu geçeceğine dair uyarısı ve ABD'de siyasi endişelerin artması etkili oldu.
Dünya Sağlık Örgütü - 20.10.2020
19 Ekim 2020 Haberleri
19 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Dünya Sağlık Örgütü - 19.10.2020
Dünya Sağlık Örgütü - 19.10.2020
Son dakika haberi: Yemen'de son 3 yılda 326 kişi difteriden öldü
Son dakika haberi... Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Yemen'de son 3 yılda difteriden 326 kişinin öldüğünü, yaklaşık 6 bin vaka tespit edildiğini duyurdu.
Dünya Sağlık Örgütü - 19.10.2020
Son dakika haberleri... CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Koronavirüs verilerinin paylaşımıyla ilgili bir soruya Öztrak, "Bütün dünyada uygulama neyse bizde de o yapılması gerekir. Bir veriyi Dünya Sağlık Örgütü ile paylaşıyorsanız bu veri uluslararası standartlarda talep edilen bir veridir.
Dünya Sağlık Örgütü - 19.10.2020
İHH'den Yemen'e sağlık desteği
Yetersiz ilaç ve tıbbı malzemelerden dolayı koronavirüs hastalarının ve diğer solunum sıkıntısı çeken hastaların ciddi ölçüde oksijen desteğine ihtiyaç duyduğu Yemen'de, 2020 yılı ilk 9 ayında Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), ülkede şüpheli kolera vakalarının 200 bin kişiye ulaştığını duyurdu.
Dünya Sağlık Örgütü - 19.10.2020
Nijerya'da 7 milyon kişiye sarı humma aşısı yapılacak
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Nijerya'da 7 milyon kişiye sarı humma aşısı yapılacağını bildirdi.
Dünya Sağlık Örgütü - 17.10.2020
Doğuma 4 gün kala Kovid-19 testi pozitif çıkan anne, bebeğine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor
Yenidoğan Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Defne Engür ise anne sütünün önemini bu olayda bir kez daha gördüklerini vurgulayarak, "Dünya Sağlık Örgütü de Kovid-19 hastalığı geçiren annelerin eğer semptomları yoksa bebekleri ile ten tene temasa geçebileceğini söylüyor.
Dünya Sağlık Örgütü - 17.10.2020
16 Ekim 2020 Haberleri
16 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Dünya Sağlık Örgütü - 16.10.2020
Son dakika haberi! Sağlık Bakanı Koca, 8 ilin sağlık müdürleri ve saha koordinatörleriyle görüştü: (2)
Son dakika sağlık haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bilimin aşı konusunda önemli gelişmeler gösterdiğini belirterek, "Fakat görünen o ki aşı bulunana kadar dünyayı zor günler bekliyor.
Dünya Sağlık Örgütü - 16.10.2020
Son dakika haberleri: Sağlık Bakanı Koca: Son bir haftada ülke genelinde artış eğilimi var (3)
'KAPALI MEKANLARDA TAVİZ VERİYORUZ' Bakan Koca, basın toplantısında maske konusunda şunları söyledi: "Radikal çözüme maalesef zaman var. Bu zaman boyunca virüse geçit vermemeliyiz. Bildiğiniz gibi virüs, kişiden kişiye solunum yoluyla geçmektedir. Bulaşma, solunum yoluyla olduğu için maske vazgeçilmez tedbir, tedbirlerin en önemlisidir. Maskenin koruyucu özelliğinin bazı şartlarla birlikte yüzde 90'lara çıktığı söylenmektedir. Marttan bu yana maske konusunda titizlik gösterdik. Dış ortamlarda taviz vermediğimiz bu tedbirlerde kapalı mekanlarda taviz veriyoruz. Bugünden itibaren tavizler riski artırmaktadır. Eviniz dışındaki kapalı ortamlarda maske takmayı asla ihmal etmeyin, aile ziyaretlerini erteleyin. Girip çıkanı çok olan yerlerde maske takmamak virüsle eve dönmeyi göze almak demektir. Sosyal mesafe virüse karşı ikinci tedbirdir. Kapalı mekanlarda bulunacağımız bu aylarda sosyal mesafenin önemi arttı. Aramızdaki mesafe ne kadar azalırsa virüs solunum yoluyla o kadar bulaşmaktadır. Solunum yoluyla havaya damlacıklar yayılmakta, virüs yakındaki kişiye geçmektedir. Maske takıp mesafe kuralına uyduğunuz da kendinizi güvenceye almış oluyorsunuz. El temizliği üçüncü tedbirimizdir. Salgını kontrol altına almak sağlığımızı korumak bu üç tedbire bağlıdır. Bu üç tedbire uygum filyasyon sayımız, test sayımız, yatak kapasitemizden, solunum cihazı doluluk oranından daha önemlidir. Bunlara ihtiyacımız tedbirlere uyulup uyulmadığına bağlı olarak değişmektedir." 'COVİD-19 ÖLÜM NEDENLERİNİN ARASINDA 5'İNCİ SIRADA' Bakan Koca, bilim insanlarının aşı konusunda önemli gelişmeler gösterdiğini belirterek, "Görünen o ki aşı bulunana kadar dünyayı zor günler bekliyor. Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Koordinatörü ciddi önlemler alınmazsa ölüm oranlarının 5 kat artabileceğini söyledi.
Dünya Sağlık Örgütü - 16.10.2020
Son dakika haberleri: Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), "Remdesivir" adlı antiviral ilaç ile hidroksiklorokin ve AIDS tedavisinde kullanılan lopinavir/ritonavir bileşiminin, Kovid-19 kaynaklı ölümler ve hastanede kalış süreleri üzerinde çok az etkisi olduğunu veya hiç etkisi olmadığını bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dünya Sağlık Örgütü Haberleri | Dünya Sağlık Örgütü Haber - Haberler - Dünya Sağlık Örgütü haberleri, son dakika dünya sağlık örgütü haber ve gelişmeleri burada. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:40:34. #1.15#
title