DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ HABERLERİ

Dünya Sağlık Örgütü Haberleri

Dünya Sağlık Örgütü haber, Dünya Sağlık Örgütü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dünya Sağlık Örgütü - 29.10.2020
Son dakika: Nijerya'da her gün 26 kadın rahim ağzı kanseri nedeniyle ölüyor
Bagudu, Nijerya ile Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ), rahim ağzı kanserine karşı aşılama çalışması başlatmaya hazırlandığını ifade etti.
Dünya Sağlık Örgütü - 28.10.2020
Dünya Ticaret Örgütü Genel Direktörlüğü için konsensüs sağlanamadı
Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Genel Direktörlüğü için Avrupa Birliğinin (AB) onayını alan Nijerya'dan Ngozi Okonjo-Iweala'ya ABD karşı çıktı.
Dünya Sağlık Örgütü - 28.10.2020
Son dakika haber: Avrasya ülkelerinde Kovid-19'la ilgili gelişmeler
Zakarya, enstitü tarafından hazırlanın inaktive aşının Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından onaylandığını, klinik deneyin ilk aşamasından geçtiğini ve halihazırda deneyin ikinci aşamasına geçildiğini aktardı.
Dünya Sağlık Örgütü - 27.10.2020
Sağlık personelinin istifa, emeklilik ve izin taleplerine sınırlama
Genelgede, Dünya Sağlık Örgütü tarafından, pandemi olarak kabul edilen Kovid-19 salgını ile mücadelenin kesintisiz, etkin, yayılımının önlenmesi ve salgınla mücadelede görev yapan personeli olası riske karşı koruyabilmek amacıyla başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarınca alınması gereken tedbirlere yönelik düzenlemeler yapıldığı ve uygulamaya konulduğu hatırlatıldı.
Dünya Sağlık Örgütü - 27.10.2020
Trans yağda yeni dönem iki ay sonra başlayacak
Toplantıda yaptığı konuşmada Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) endüstriyel trans yağların, gıda tedarik zincirinden tümden kaldırılması için 2023 yılını hedef gösterdiğini aktaran Prof.
Dünya Sağlık Örgütü - 26.10.2020
DSÖ: "Avrupa'nın Kovid-19 salgınının 'yeni merkez üssü' olduğundan şüphe yok"
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının "yeni merkez üssü"nün Avrupa kıtası olduğunu bildirerek, Avrupa'nın Kovid-19 ile mücadeleyi "ciddi şekilde" hızlandırması gerektiği uyarısında bulundu.
Dünya Sağlık Örgütü - 26.10.2020
Son dakika haberi | TÜRKPATENT Başkanı Asan, Küresel Fikri Mülkiyet Forumu'na katıldı
Etkinliğe, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO), Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Avrupa Patent Ofisi (EPO), Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO) başkanları ve G20 üyesi ülkelerin ofis başkanları katıldı.
Dünya Sağlık Örgütü - 26.10.2020
"Sağlık Çalışanları Açısından Ankara'da Pandeminin Son Hali" raporu açıklandı
Sağlık çalışanlarına, özellikle en riskli grupta olanlara öncelikli olmak üzere düzenli test yapılmasını, tüm sağlık çalışanlarına ücretsiz influenza aşısı uygulanmasını isteyen Dokuyan, "Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun 14. maddesinde tariflendiği gibi Kovid-19, sağlık çalışanları açısından mesleki maruziyetten ve çalışma alanlarından kaynaklanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü'nün önerdiği ve birçok ülkede kabul edildiği gibi ülkemizde de Kovid-19 hastalığı sağlık çalışanları için iş kazası, meslek hastalığı olarak kabul edilmelidir.
Dünya Sağlık Örgütü - 26.10.2020
Devlet Tiyatroları Edirne Sahnesi "Annemin Son Çığlıkları" oyunuyla perdesini yeniden açacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dünya Sağlık Örgütü'nün Kovid-19'u pandemi olarak kabul etmesi sonrası sanatçı, sanatsever ve toplum sağlığını korumak adına kültür-sanat etkinliklerine ara vermişti.
Dünya Sağlık Örgütü - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Dünya Sağlık Örgütünün yayımladığı rapora göre, salgının ortaya çıktığı 27 Nisan'dan bu yana Yemen'de kolera nedeniyle 2 bin 180 kişi hayatını kaybetti.
Dünya Sağlık Örgütü - 24.10.2020
Meme kanserine karşı en önemli başarı erken tanı
Gülçelik, toplumda bu denli yüksek oranda izlenmesine rağmen meme kanserinin tedavi olasılığının erken evrede çok yüksek olduğunu vurgulayarak, şu bilgileri verdi: "Meme kanseri hastalık sonuçlarının bu denli iyileşmesinin ana nedenleri, meme kanserlerinde artan farkındalık ile erken teşhis oranlarının yüksek ve tedavi seçeneklerinin daha fazla olmasıdır. Anlaşıldığı gibi meme kanserine karşı en önemli başarı erken tanıdır. Meme kanserinin erken tanısı sayesinde ilerleyen tedavi protokolleri ile kansere bağlı ölüm riski yüzde 5'in altına düşmektedir. Bu nedenle erken tanının önemini vurgulamak ve meme kanseri farkındalığı yaratabilmek amacı ile Dünya Sağlık Örgütü tarafından 1-31 Ekim tarihleri arası 'Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı' olarak kabul edilmiştir.
Dünya Sağlık Örgütü - 24.10.2020
23 Ekim 2020 Haberleri
23 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Dünya Sağlık Örgütü - 23.10.2020
Son dakika haber... Doğru aşılama politikalarıyla dünyada çocuk felci görülme sıklığı yüzde 99,9 azaldı
Sanofi açıklamasında, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve paydaşlarının oluşturduğu koalisyon tarafından 1988 yılında başlatılan Küresel Çocuk Felcini Yok Etme Girişimi (GPEI) ve global çapta doğru aşılama politikaları sayesinde bugün çocuk felcine yakalanma riskinin büyük ölçüde azaldığı belirtildi.
Dünya Sağlık Örgütü - 23.10.2020
ABD'li şirketin geliştirdiği Kovid-19 aşı adayının klinik denemeleri sonuca yaklaştı
Dünyada 44 aşı adayı klinik deneme aşamasında Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) verilerine göre, 19 Ekim itibarıyla dünya genelinde Kovid-19'a karşı 44 aşı adayı klinik deneme, 154 aşı adayı ise klinik öncesi değerlendirme aşamasında bulunuyor.
Dünya Sağlık Örgütü - 22.10.2020
6 aydır uzayda olan 3 astronot Dünya?ya geri döndü
NASA astronotu Chris Cassidy ve iki Rus kozmonot Anatoly Ivanishin ve Ivan Vagner 9 Nisan'da ISS'e fırlatıldı. Ekibin, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ), koronavirüsü (Covid-19) pandemi ilan etmesinden sadece haftalar sonra ISS'e fırlatıldığı ve bu koşullar altında uzaya fırlatılan ilk mürettebat olduğu ifade edildi.
Dünya Sağlık Örgütü - 21.10.2020
ABD'de Kovid-19 vakalarının artmaya devam etmesi bekleniyor
ABD'nin orta-batı eyaletlerinde hastanelere yatırılan Kovid-19 hastalarında hızlı artış dikkati çekerken, Nevada Valisi Steve Sisolak, eyaletteki vaka sayısının eylül ayında ikiye katlandığını, pozitif test oranının Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) belirlediği hedefin yüzde 80 üzerinde seyrettiğini açıkladı.
Dünya Sağlık Örgütü - 21.10.2020
Prof. Dr. Şengül: "Küresel iyot eksikliği, önlenebilir bir halk ve toplum sağlığı sorunudur"
Dünya Sağlık Örgütü Uluslararası İyot Eksikliği Kontrol Konseyi'nin ülkelere, birkaç aşamadan oluşan ulusal tuz iyotlama programları ile ulusal düzeyde sofra tuzlarının iyotlanmasını önerdiğini ifade eden Şengül, şunları kaydetti: "Son 80 yılda, iyot eksikliğini gidermek için dünya genelinde birçok çalışma gerçekleştirilmiştir.
Dünya Sağlık Örgütü - 21.10.2020
BM Türkiye Mukim Koordinatörü Alvaro Rodriguez Kovid-19 Semineri'nde konuştu Açıklaması
Uluslararası alanda, koronavirüsle mücadele çabasının yeterli olup olmadığının sorulması üzerine Rodriguez, uluslararası sistemlerin zayıf yönleri olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti: "Bu güçsüz alanlar pandemi sürecinde de ortaya çıktı. BM'ye karşı büyük bir eleştiri var. Bu eleştirilerin hepsi BM'ye yönelik değil, aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütüne de (DSÖ) yönelik.
Dünya Sağlık Örgütü - 21.10.2020
20 Ekim 2020 Haberleri
20 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dünya Sağlık Örgütü Haberleri | Dünya Sağlık Örgütü Haber - Haberler - Dünya Sağlık Örgütü haberleri, son dakika dünya sağlık örgütü haber ve gelişmeleri burada. Son dakika gündem: Bilim Kurulu üyesinden kafa karıştıran koronavirüs açıklamaları için uyarı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 11:15:46. #1.14#
title