Dumlu Haberleri

Dumlu haber, Dumlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dumlu - 09.08.2021
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Erzurum Tıp Fakültesi 62 öğrenciye daha kapılarını açacak
- Sağlık Bilimleri Üniversitesi Erzurum Tıp Fakültesi 62 öğrenciye daha kapılarını açacak ERZURUM - Geçtiğimiz yıl ilk öğrencilerine ev sahipliği yapan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Erzurum Tıp Fakültesi bu yıl yine 62 öğrenci daha kapılarını açacağını duyurdu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Erzurum Tıp Fakültesi 2021-2022 eğitim -öğretim yılı öncesi üniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için dekanlık binasında tanıtım toplantısı düzenlendi. Yeni oluşturulan Rektörlük binasında okulun tanıtımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, tercih etmek isteyen öğrencilere okulu ve hastaneyi gezmelerinde yardımcı olmaya hazır olduklarını ifade ederek, '" Sağlık Bilimlerine Üniversitesine bağlı Erzurum Tıp Fakültesi olarak geçen sene ilk açılışımızı yapmıştık. İlk öğrencilerimiz olarak 62 öğrenciyi kabul etmiştik. 62 öğrencimiz şu an Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılan iş birliği ile ilk eğitim ve öğretimi o okulda okuyacaklar daha sonra 4-5 ve 6. sınıfları ise Erzurum Şehir Hastanesinde staj şeklinde devam edecekler. Bu öğrencilerin 4 ve 5. sınıfları staj 6. sınıfı ise intörn olarak devam edecekler. Okuyan öğrencilerimiz bu okuldan ilk mezunları da verilmiş olacak. Geçen sene okulumuza 62 öğrenci almıştık bu seneki eğitim ve öğretim sezonunda da 62 öğrenci almayı düşünüyoruz. Bizlere kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin tercih tarihleri 5-20 Ağustos 2021 tarihleri arası bizlerin öğrencilere yaptıracağımız tercih tarihleri olacaktır. Kayıt yaptıracak öğrencilerimiz hastanemizi ve servislerimizi gezebilirler, bizlerle tanışabilirler, bizleri tercih etmeleri bekliyoruz. İlk üç yılı üniversitemiz imkanları ile devam ettireceğiz. Tercihlerimiz devam etmektedir " şeklinde konuştu. Erzurum Tıp Fakültesinin ilk öğrencilerinden Şevval Dumlu ise " Hocalarımın dediği gibi ilk üç yılımıza Atatürk Üniversitesinde geçiriyoruz.
Dumlu - 08.01.2021
"Kobani olayları" davası sanıkları 26 Nisan 2021'de hakim karşısına çıkacak
HDP Genel Merkezi'nden iddianamede bahsedilen MKYK toplantısı ile ilgili karar defterinin ve ilgili tutanakların gönderilmesini ve toplantının nerede yapıldığının bildirilmesinin istenmesini kararlaştıran mahkeme, haklarında yakalama kararı bulunan şu sanıklar hakkında ise yokluğunda tutuklama kararı çıkarılmasına hükmetti: "Abdulselam Demirkıran, Ali Haytar Kaytan, Arife Köse, Ayfer Kordu, Aynur Aşan, Ayşe Tonguç, Azime Yılmaz, Bayram Yılmaz, Bergüzar Dumlu, Cemil Bayık, Ceylan Bağrıyanık, Cihan Ekin, Demir Çelik, Duran Kalkan, Elif Yıldırım, Emine Tekas, Emine Temel, Emrullah Cin, Engin Karaaslan, Enver Güngör, Ercan Arslan, Ertuğrul Kürkçü, Fatma Şenpınar, Fehman Hüseyin, Ferhat Aksu, Filis Arslan, Filiz Duman, Gönül Tepe, Güleser Törün, Gülten Alataş, Gülüşan Eksen, Gülüzar Tural, Güzel İmecik, Hacire Ateş, Hatice Altınışık, Hülya Oran, İsmail Özden, Kamuran Yüksek, Layika Gültekin, Leyla Söğüt Aydeniz, Mahmut Dora, Mazhar Öztürk, Mazlum Tekdağ, Mehmet Hatip Dicle, Mehmet Taş, Mehmet Tören, Menafi Bayazit, Mızgın Arı, Murat Karayılan, Mustafa Karasu, Muzaffer Ayata, Nazlı Taşpınar, Neşe Baltaş, Nihal Ay, Nuriye Kesbir, Remzi Kartal, Rıza Altun, Ruken Karagöz, Sabiha Onar, Sabri Ok, Salih Akdoğan, Salih Müslüm Muhammed, Salman Kurtulan, Sara Aktaş, Selma Irmak, Şenay Oruç, Ünal Ahmet Çelen, Yahya Figan, Yasemin Becerekli, Yurdusev Özsökmenler, Yusuf Koyuncu, Yüksel Baran, Zeynep Karaman, Zeynep Ölbeci, Zübeyir Aydar.
Dumlu - 05.01.2021
"Soğanlı Dağları'nda mahsur kalan Katarlı turistler kurtarıldı" başlığıyla 4 Ocak'ta yayımlanan haberimizdeki "Katarlı" ifadesi "Kuveytli ve...
Alınan bilgiye göre, İzmit'ten Uzungöl'e gitmek isteyen biri Kuveytli, 2'si Suriyeli 3 turist, Soğanlı Dağları'ndaki 2 bin 400 rakımlı Dumlu köyü civarında, kar ve tipi nedeniyle mahsur kaldı.
Dumlu - 04.01.2021
Soğanlı Dağları'nda mahsur kalan Katarlı turistler kurtarıldı
Alınan bilgiye göre, İzmit'ten Uzungöl'e gitmek isteyen Katarlı 3 turist, Soğanlı Dağları'ndaki 2 bin 400 rakımlı Dumlu köyü civarında, kar ve tipi nedeniyle mahsur kaldı.
Dumlu - 16.12.2020
FIS Uluslararası Alp Disiplini Anadolu Kupası'nda ikinci gün yarışları tamamlandı
Kayak merkezinde düzenlenen törende dereceye giren sporculara madalyalarını Erzurum Valisi Okay Memiş, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, FIS Yarışma Delegesi ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Kıyıcı, federasyon yönetim kurulu üyeleri Cafer Nuroğlu, Süleyman Yıldırım, Mustafa Taşdemir, Zafer Dumlu, genel sekreter Tevfik Odabaşı ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil takdim etti.
Dumlu - 01.12.2020
Bayburt'ta yüksek rakımlı köyler kışla sessizliğe büründü
Soğanlı Dağları zirvesinde bulunan Aydıntepe ilçesinin Dumlu, Kavlatan ve Günbuldu köylerinde kış çetin geçiyor.
Dumlu - 17.11.2020
Adıyaman'da 3 ruhsatsız tabanca ele geçirildi
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye bağlı Dumlu köyünde ruhsatsız tabanca taşındığı bilgisi aldı.
Dumlu - 04.11.2020
Türkiye Kayak Federasyonu, yeni sezon toplantısını Ankara'da yaptı
Federasyondan yapılan açıklamaya göre, yeni sezon hazırlıklarının görüşüldüğü toplantıya, TKF Başkanı Ali Oto, Yönetim Kurulu Üyeleri Süleyman Yıldırım, Tarkan Soyak ve Zafer Dumlu ile Genel Sekreter Tevfik Odabaşı, Merkez Hakem Komitesi Başkanı Ali Koçak ve Alp Disiplini Milli Takım Antrenörü Hannes Erich Brenner katıldı.
title