Depresyon Haberleri

Depresyon haber, Depresyon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Depresyon - 18.10.2021
Uzmanından erken menopoz ve sağlıklı menopoz dönemine ilişkin bilgilendirme
Menopoz sürecinin sağlıklı geçmesi için önerilerde bulunan Parlakgümüş, şunları kaydetti: "Sağlıklı beslenmek ve spor yapmak gerekir. Menopoz döneminde kilo almaya bir yatkınlık oluşabileceği için hastalar beslenmelerine dikkat etmeli, yarım yağlı süt-yoğurdu bol tüketmeli, düzenli olarak egzersiz yapmalıdırlar. Bol posa içeren sebzeler özellikle yeşil yapraklı olanlar tüketilmeli, sıvı alımına özellikle dikkat edilmelidir. Vajinal kuruluk ve ilişkide ağrı eğer hastayı rahatsız edecek boyutta ise vajinal veya kısa süreli ağızdan hormon tedavisi ile verilebilir. Ateş basmaları yoğunsa kısa süreli hormon içeren tedaviler veya hormon almak istemeyen hastalara bitkisel östrojenler önerilir. Sinirlilik, depresyon gibi belirtiler anti-depresanlarla, kemik erimesi ise kalsiyum, D vitamini ve kemik koruyucu ilaçlarla tedavi edilebilir.
Depresyon - 13.10.2021
Son dakika haber... Abdi İbrahim Oftalmoloji Bölüm Müdürlüğü'nden Dünya Görme Günü'nde kampanya
Görme ile ilgili DSÖ verilerine yer verilen açıklamada, görme bozukluğuna sahip insanların işsiz kalma olasılığının 3 kat daha fazla, motorlu kazalara 3 kat daha yatkın olduğu vurgulandı. Görme bozuklukları yaşayan kişilerin depresyon ve anksiyeteye 3 kat, yürürken düşmeye 2 kat daha yatkın olduğu belirtilen açıklamada, görme bozukluklarının yüzde 84'ünün göz hastalıklarından kaynaklandığı, yaklaşık 100 milyon kişide cerrahi operasyon ile tedavi edilebilecek katarakt bulunduğu aktarıldı.
Depresyon - 12.10.2021
ABD'de Kovid-19'un Delta varyantı hayatın her alanını daha da kötüleştirdi
Amerikalıların yarısı, son aylarda evdeki en az bir kişinin ciddi depresyon, stres veya uyku sorunlarıyla mücadele etmek zorunda kaldığını bildirdi.
Depresyon - 08.10.2021
Bangladeş'te iklim değişikliği sebebiyle artan hastalıklar ruh sağlığını da etkiliyor
Sıcaklık ve nemin yükselmesinin solunum yolu hastalıklarını da artırdığına dikkatin çekildiği raporda, kış aylarında daha fazla kişi depresyondan mustaripken, sıcaklık ve nemle anksiyete bozukluklarının da arttığı kaydedildi.
Depresyon - 05.10.2021
Engelsiz Filmler Festivali'nin programı açıklandı
Bu yıl 20 farklı ülkeden 66 kısa filmin başvuru yaptığı "Kısa Film Yarışması"nda 8 ülkeden 13 kısa film yer alacak. Yarışmanın finalistleri arasında "40 Yaş Üstü Erkekler İçin Örgü Kulübü", "Anne", "Anuş" "Bıyık", "Büyük İstanbul Depresyonu", "Hediye", "Hemşiremin Merhameti", "İklim Değişimi", "Magnetica", "Malakout", "Peşimdeki Polis", "Susam", ve "Toz olmak" filmleri bulunuyor.
Depresyon - 30.09.2021
İngiltere'de, Everard cinayeti sanığı polis Couzens'a müebbet hapis cezası
Yüksek Mahkeme İstinaf Dairesi Hakimi Adrian Fulford, davada hüküm kararının hemen öncesinde yaptığı konuşmada, Everard'ın cinayetinin "yıkıcı" ve "trajik" olduğunu ve cinayetin "tamamen acımasız koşullar" altında gerçekleştiğini kaydetti. Fulford, Everard'ı "zeki, becerikli, yetenekli ve çok sevilen genç bir kadın" olarak tanımladı. Couzens'ın, "hem cinsel hem de cinayet içeren çarpık, bencil ve acımasız suçlar" gerçekleştirdiğinin altını çizen Hakim Fulford, doktorların Couzens ile görüştüğünü ve "muhtemelen" hafif depresyon atakları geçirmiş olabileceğini, fakat doktorların "depresyon ile suçlar arasında bir bağlantı olmadığını" belirttiğini kaydetti.
Depresyon - 30.09.2021
Göç sebebiyle ailelerinden kopmak en derin etkiyi yaşlılarda bırakıyor
Yaşlı mültecilerin yüzde 52,5'i aynı zamanda kronik hastalıklarla mücadele ediyor. Kadın mülteciler arasında osteoporoz (yüzde 75), arterit (yüzde 61,8), yaşlılık depresyonu (yüzde 60), hipertansiyon (yüzde 59) sık görülürken, erkek mülteciler arasında da diyabet (yüzde 51,2), felç (yüzde 57,1), işitme kaybı (yüzde 62,5) ve kalp damar hastalığının (yüzde 59,4) sık görüldüğü saptandı.
Depresyon - 28.09.2021
Medipol'den "sonbahar depresyonu" uyarısı
Medipol Üniversitesi Pendik Hastanesi'nden Klinik Psikolog Gözde Göktaş, "Mevsim geçişlerinde 100 kişiden 40'ını etkileyen sonbahar depresyonunda enerjide düşüş, hareketlerinde yavaşlama, kilo kaybı veya artışı, konsantrasyon güçlüğü, değersizlik hissiyatı ve uyku bozuklukları görülebiliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Depresyon Haberleri | Depresyon Haber - Haberler - Depresyon haberleri, son dakika depresyon haber ve gelişmeleri burada. AŞILANMANIN PSİKOLOJİK ETKİSİ: DEPRESİF RUH HALİ VE KAYGI BOZUKLUKLARINDA YÜZDE 20 AZALMA.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 12:53:59. #1.16#

title