Çocuk Sağlığı Haberleri

Çocuk Sağlığı haber, Çocuk Sağlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çocuk Sağlığı - Dün
Son dakika... KMÜ'de Spor Bilimleri Doktora Programı ile Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Tezli Yüksek Lisans Programı açıldı
2018 yılı başlarında kurulan Sağlık Bilimleri Enstitüsünde aynı yıl Spor Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programının açıldığını ifade eden Akgül, şunları kaydetti: "Sonra sırasıyla sağlık yönetimi, çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği anabilim dallarında tezli ve tezsiz yüksek lisans programları ve bir de doktora programı açarak eğitim-öğretime başlamıştık.
Çocuk Sağlığı - Dün
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Uzmanlardan emziren anneler için "aşı" açıklaması Medipol Mega Üniversite Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Prof.
Çocuk Sağlığı - 18.01.2021
Son dakika haberleri: Uzmanlardan emziren anneler için "aşı" açıklaması
Son dakika haber... Medipol Mega Üniversite Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Prof. Dr. Nalan Karabayır, "Ülkemizde uygulanmaya başlanan CoronoVac aşısının anne sütüyle beslenen bebeğe zarar vereceğine dair veri yoktur.
Çocuk Sağlığı - 16.01.2021
Son dakika: Uzmanından "HPV aşısı kanserden koruyor" açıklaması
Son dakika haberleri: Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çiğdem El, Human Papilloma Virüs (HPV) aşısının kanserden koruduğunu bildirdi.
Çocuk Sağlığı - 12.01.2021
Bilim Kurulu Üyesi Kara: Koronavirüs ile grip aşısı arasında en az 14 gün olsun
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları öğretim üyesi, Bilim Kurulu üyesi Prof.
Çocuk Sağlığı - 08.01.2021
520 gram doğan Nisa bebek 142 gün sonra ablalarına kavuştu
"Sağlıklı bir şekilde eve gönderiyoruz" Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Yenidoğan Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.
Çocuk Sağlığı - 07.01.2021
Kırşehir'de "görüntülü muayene" hizmeti başlatıldı
Riskli grupta bulunan vatandaşların Merkezi Hekim Randevu Sistemine (MHRS) kimlik numaralarıyla giriş yaptığında görüntülü muayeneye otomatik olarak yönlendirildiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Çıkan bilgilendirme mesajında 'Tamam' yazısına tıklandığında randevu alma süreci gerçekleşmektedir. Uygun saat seçilerek görüntülü muayene onaylanmaktadır. Muayene saatinde görüntülü muayene başladığında hastamıza SMS mesajı gelir. Gelen mesajdaki linke tıklayarak kamera ve mikrofon özelliği taşıyan telefon, bilgisayar veya tabletinizden görüşmeyi başlatabilirsiniz. Kurumumuzda 1 aile hekimliği uzmanı ve 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı branşında ihtiyaç duyan hastalarımıza bu hizmeti başlatmış bulunmaktayız.
Çocuk Sağlığı - 05.01.2021
Gazze'de "gerekli test stoğunun tükenmesi yenidoğan hayatını tehdit ediyor" uyarısı
Büyüme, beyin ve bilişsel gelişime yönelik gerekli aminoasit düzeyini belirlemek için doğumdan sonraki ilk haftada bebeklere muayene yapıldığını kaydeden Halebi, yenidoğan için teşhis ve tarama sürecinin geciktirilmesinin, zihinsel gerilik dahil çocuk sağlığı konusunda ciddi sonuçlara yol açabileceğini belirtti.
Çocuk Sağlığı - 31.12.2020
Bozkır Devlet Hastanesi'ne 3 yeni atama
Bozkır Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Hastanemize yeni atanan ve yakın zamanda görevlerine başlayacak olan bu branşların dışında, kurumumuzda mevcut durumda, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı, KBB uzmanı, nöroloji uzmanı, iç hastalıkları uzmanı, deri ve zührevi hastalıkları uzmanı, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanımız poliklinik hizmeti vermektedir.
Çocuk Sağlığı - 21.12.2020
"Aralık ayında çocuğunuzu ölümcül RSV'den koruyun"
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Uzm. Dr. Ayşegül Parlak, "RSV, Çocukları enfekte eden çok yaygın ve bulaşıcı bir virüstür.
Çocuk Sağlığı - 19.12.2020
Uzaktan eğitim dolayısıyla "okul çağı aşıları ihmal edilmemeli" uyarısı
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.
Çocuk Sağlığı - 18.12.2020
Bulaşıcı hastalık aşılarına "Acil Kullanım Onayı" verilebilmesi Kovid-19'la mücadeleyi güçlendirecek
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.
Çocuk Sağlığı - 14.12.2020
Kovid-19, çocuklarda Multisistem İnflamatuar Sendromu'nu tetikliyor
Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanmış veya virüsü atlatmış çocuklarda Multisistem İnflamatuar Sendromu'nun görülebildiği bildirildi. Kayseri Şehir Hastanesi Çocuk Yoğun Bakımı Ünitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Binnaz Çelik, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, Kovid-19'a yakalanan veya atlatan çocukların, ateş, döküntü, kırgınlık, halsizlik ve iştahsızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan Multisistem İnflamatuar Sendromu'na yakalanabildiğini söyledi.
Çocuk Sağlığı - 12.12.2020
Sağlık Bakanı Koca, TBMM Genel Kurulunda Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde konuştu: (1)
"Anne ve çocuk sağlığı hizmetleri artarak devam ediyor" Anne ve çocuk sağlığı hizmetlerinin artarak devam ettiğine dikkati çeken Koca, "Misafir Anne uygulaması, anne dostu hastanelerimiz, 400'ü aşan gebe okullarımız, 1000'den fazla gebe bilgilendirme sınıfımız bunlardan bazıları.
Çocuk Sağlığı - 09.12.2020
Yeryüzü Doktorlarından "Bir Gün Değil, Her Gün İyilik Olsun" kampanyası
Bölgelerdeki ihtiyaçların belirlenmesiyle projelerini hayata geçiren Yeryüzü Doktorları, bu kapsamda temel sağlık hizmetlerine erişimin kısıtlı olduğu yerlerde, birinci basamak sağlık hizmeti, anne ve çocuk sağlığı hizmeti, beslenme sağlığı hizmeti ile yardımlarını sürdürüyor.
Çocuk Sağlığı - 08.12.2020
Çocuklarda Covid-19'un "5 göstergesi"
Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü, erişkinler kadar sık olmasa da çocuklarda da hastalık yapabiliyor. Erişkinlerde; ateş, öksürük, boğaz ağrısı, halsizlik gibi bulgular veren korona virüsünün, çocuklarda da benzer; ancak farklı belirtiler de gösterdiğini belirten Medicana International İzmir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çocuk Sağlığı Haberleri | Çocuk Sağlığı Haber - Haberler - Çocuk Sağlığı haberleri, son dakika çocuk sağlığı haber ve gelişmeleri burada. Prof. Dr. Zafer Kurugöl'den aşı açıklaması: - Okullar açılacaksa, öğretmenlerimiz birinci aşamada veya ikinci aşamanın il
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.1.2021 23:36:20. #1.15#
title