ANKARA SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Haberleri

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi haber, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 29.11.2021
Dünyaca ünlü akademisyenler Oryantalizm Webiner Serisi'nde buluşuyor
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından organize edilen Oryantalizm Webiner Serisi'nde dünyanın önde gelen akademisyenleri bir araya geliyor.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 21.10.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar: "Toprağımız da, yönetimimiz de, devletimiz de, sınırlarımız da var"
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın konuşması KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'a tablo hediye edilmesi ve fotoğraf çekimi ANKARA - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Bölge Çalışmaları Enstitüsü tarafından düzenlenen,...
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 22.09.2021
Sudan'da istikrarı tehdit eden sorunlar
2018 yılının son günlerinde alevlenen Hartum sokakları 30 yıllık Ömer el-Beşir yönetimini tahttan indirmiş ve yerine asker sivil karışımlı bir hükümet oluşturulmuştu.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 07.08.2021
Milli sporcular KKTC'deki 17 üniversitede tam burslu eğitim alabilecek
2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda da yer alan KKTC'deki bu üniversiteler şunlar: "Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi KKTC Akademik Birimi ile Ada Kent, Akdeniz Karpaz, Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım, Bahçeşehir Kıbrıs, Doğu Akdeniz, Girne Amerikan, Girne, Kıbrıs Amerikan, Kıbrıs Batı, Kıbrıs İlim, Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri, Lefke Avrupa, Rauf Denktaş, Uluslararası Final, Uluslararası Kıbrıs ve Yakın Doğu üniversiteleri.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 14.07.2021
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinden "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlik haftası
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinde (ASBÜ), 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla etkinlik haftası düzenlendi.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 13.07.2021
İstiklal ve İstikbal Mücadelesi Uluslararası Öğrenciler Paneli
Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan, 15 Temmuz darbe girişimi ve buna benzer süreçleri özellikle uluslararası öğrencilerin de çok iyi analiz etmelerini önemsediklerini söyledi.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 12.07.2021
Kurban Bayramı'nın ilk günü 20 Temmuz Salı idrak edilecek
"Kurbanda asıl amaç kan akıtmak değil, Allah'a teslimiyettir, takvadır" Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 01.07.2021
Memur-Sen "Aile ve Kadın Politikalarına Yeni Bir Paradigma" raporunu kamuoyuyla paylaştı
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 29.06.2021
"Yeni Anayasa Üzerine Düşünceler" Başlıklı Panel Üniversitemizde Gerçekleşti
Demokratik bir hukuk devleti olma yolunda ilerleyeceğiz Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 04.06.2021
İmam hatip öğrencilerine üniversiteye hazırlıkta Akademik Danışma Kurulları ile destek verilecek
Kurullarda akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, Diyanet İşleri Başkanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile spor ve sanat dünyasından temsilcilerin yer alabileceğine değinen Yılmaz şunları kaydetti: "Kurul, Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerinin tercih edecekleri yükseköğretim kurumlarına göre bilimsel yönlerini geliştirmek, fen ve sosyal bilimler alanındaki akademik öğrenmelerini güçlendirerek ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda kariyer gelişimlerini desteklemek, yabancı dil, geleneksel ve çağdaş görsel sanatlar, musiki veya spora ilgi duyan öğrencilerimizin ilgi, istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda yetişmelerine imkan tanımak amacıyla oluşturuldu." Zenginleştirilmiş ve özgün tasarlanmış aktif öğrenme ortamları oluşturulacak Yılmaz, kurulların okullarda öğrencilerin akademik, bilimsel, mesleki, zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişimlerini destekleyici, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirici, sağlık ve güvenlik açısından zenginleştirilmiş ve özgün tasarlanmış aktif öğrenme ortamlarının oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapacağına işaret ederek şunları söyledi: "Bu alanda planlanan çalışmaların verimli bir şekilde yürütülmesi için imkan dahilinde zeka oyunları bölümü, Z-Kütüphane, yazarlık atölyesi, laboratuvar, spor salonu/alanı, özel derslikler (Kur'an-ı Kerim sınıfı, dil sınıfı, ve benzeri) resim ve müzik atölyeleri, robotik kodlama atölyeleri ve benzeri eğitim ortamlarının hazırlanması, gerekli öğretim materyalleriyle donatılması ve öğrencilerin azami ölçüde yararlanması için öneri ve katkılarda bulunur. Akademik destek çalışmalarıyla birlikte, Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları olan Fen ve Sosyal Bilimler Proje ve Program okullarımızın akademik, sosyal, kültürel ve teknolojik açıdan gelişimlerinin sağlanması hedeflenmektedir." Kurulların çalışmalar kapsamında kendi illerindeki üniversitelerden gönüllü en fazla 5 akademisyeni çalışmalara davet edebileceğini aktaran Yılmaz, Ankara'da Şehit Ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Akademik Danışma Kurulunun ilk toplantısının Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Rektörü Prof.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 21.05.2021
Anadolu'dan "Kırım Türkleri ve Sürgün" paneli
Panele, Kırım Tatar Milli Meclisi Türkiye Temsilcisi Zafer Karatay "Kırım Sürgününün Sebep ve Sonuçları", Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erşahin Ayhün "Tarihte Kırım ve Kırım Türkleri", Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 20.05.2021
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandı
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Aydın, "Enerji endüstrisinde en fazla iklim riskine maruz kalacak bölgeler, başta Marmara Bölesi olmak üzere Ege, Karadeniz ve Akdeniz gibi kıyı bölgeleridir.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 20.05.2021
YTB'nin "Nekbe Günü" panelinde İsrail'in Filistin'i işgali ele alındı
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 11.05.2021
Sağlık ve şükür ayı ramazanın son iftarı Edirne'de yapılacak
13 Mayıs Perşembe günü şevval ayının birinin Ramazan Bayramı'nın birinci günü olacağını belirten İşlek, şu ifadeleri kullandı: "Şevval hilali Türkiye ve Suudi Arabistan'dan hava şartları müsait olduğu ölçüde görülebilecek. Rüyet günü olan 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü Ankara'da güneşten 44 dakika, Mekke'de ise güneşten 39 dakika sonra hilal batacak. Güneş battığı anda hilal Mekke'de 7 derece 29 dakika Ankara'da 6 derece 38 dakika ufkun üstünde bulunacak. Hilal görülme kriterleri sağlandığı için hava bulutlu olmadığı sürece her iki şehirden de hilal görülebilecek. Dünyanın büyük bir kısmında hava şartlarının müsait olduğu yerlerde şevval (Ramazan Bayramı) hilali görülebilecek." "Her şeye rağmen ramazanı içimizde hissedebildik" Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi - 09.05.2021
"Bir Kitap Bir Yazar" programına Prof. Dr. Turan Karataş konuk oldu Açıklaması
Karataş, 1994'te doktor, 2004'te doçent, 2009'da profesör unvanını aldı ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Edebiyat Fakültesinin kurucu dekanı oldu. Atatürk Kültür Merkezi başkanlığını 2013-2016'te yapan Karataş, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak görev yapıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Haberleri | Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Haber - Haberler - Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi haberleri, son dakika ankara sosyal bilimler üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Dünyaca ünlü akademisyenler Oryantalizm Webiner Serisi'nde buluşuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 20:14:15. #1.14#

title