Alphabet Haberleri

Alphabet haber, Alphabet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Alphabet 22.5.2020
Google 1 Temmuz'da "rekabet" savunması yapacak
Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti, Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.
Alphabet 14.2.2020
Rekabet Kurulundan Google'a 98,3 milyon lira idari para cezası
Rekabet Kurulu, Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti, Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc. (Google) hakkında yürütülen soruşturma sonucunda 98,3 milyon lira idari para cezası verilmesini kararlaştırdı.
Alphabet 5.2.2020
Rekabet Kurulunda Google'ın sözlü savunma toplantısı yapıldı
Küle, toplantıda, kurul kararıyla Google Reklamcılık ve Pazarlama LTD Şti, Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc'ın genel arama pazarındaki hakim durumunu kötüye kullanarak çevrim içi alışveriş hizmetleri pazarındaki rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırdığı gerekçesiyle Rekabet Kanunu'nu ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik soruşturma açıldığını hatırlattı ve sözü soruşturma heyetine verdi.
Alphabet 4.2.2020
Google'ın sahibi Alphabet'in gelirleri yüzde 18.3 yükseldi
Google'ın sahibi Alphabet'in gelirleri 2019 yılında, önceki yıla göre yüzde 18.3 düzeyinde artış ile 161.86 milyar dolara tırmandı.
Alphabet 17.1.2020
Alphabet 1 tirlyon dolar piyasa değerine ulaşan dördüncü şirket oldu
ABD'li teknoloji şirketi Google'ın da sahibi olan Alphabet, Perşembe günü tarihinde ilk kez 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaştı.
Alphabet 31.12.2019
Alman şirketleri küresel değerde gerilemeye devam ediyor
Google'ın çatı şirketi olan Alphabet 933 milyar dolarla dördüncü, Amazon 927 milyar dolarla beşinci, Facebook 593 milyar dolarla altıncı olarak listede sıralandı.
Alphabet 19.12.2019
Google'un sözlü savunma toplantısı 5 Şubat'ta yapılacak
Rekabet Kurumunun internet sitesinden yapılan duyuruya göre, Google Reklamcılık ve Pazarlama LTD Şti, Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.
Alphabet 18.12.2019
Ekonomide 2019 böyle geçti (1)
7 Ocak Rekabet Kurulunca, Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti, Google International LLC, Google LLC ve Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.
Alphabet 12.12.2019
Saudi Aramco'nun piyasa değeri 2.06 trilyon dolara ulaştı
Aramco, halka arzının ardından ulaştığı 2.06 trilyon dolarlık piyasa değeri ile, ABD merkezli Amazon, Apple, Facebook, Alphabet and Microsoft gibi dünyanın en değerli teknoloji devlerinin değerlerini de aştı.
Alphabet 4.12.2019
Google'ın kurucuları şirket yönetimini devretti
ABD merkezli internet devi Google'ın kurucuları Sergey Brin ve Larry Page, çatı şirketi Alphabet'teki yöneticilik görevlerinden ayrıldı.
Alphabet 14.11.2019
Aramco'nun halka arzı: Karbon kapitalizm genişlerken
1,2 trilyon dolarlık piyasa değerlemesi Halka arz sürecinin teknik detayları belirginleşmeden önce piyasalarda zemin hazırlamak için yapılan resmi açıklamalarda Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Aramco hisselerinin yüzde 5'ini menkul kıymet piyasalarında halka arz ederek 100 milyar dolar civarında gelir elde etmeyi hedeflediklerini belirtmişti. Bu iddialı hedefin gerçekleştirilmesi durumunda şirketin toplam piyasa değeri 2 trilyon dolar olarak belirlenmiş olacak. Ancak analistlerin çoğunluğu, dünya ekonomisinde durgunluk ve enerji talebindeki düşme nedeniyle 11 Aralık'ta Suudi Arabistan Borsası Tedavül'de yapılacak halka arz işleminin ardından Aramco'nun toplam piyasa değerinin yaklaşık 1,2 trilyon dolar (927 milyar avro) civarında oluşmasını bekliyor. Söz konusu miktarın günümüzde orta-ölçekli ekonomilere sahip birçok ülkenin yıllık milli gelirlerinden fazla olduğunu belirtirsek nasıl bir ekonomik büyüklükten bahsettiğimiz belki daha net anlaşılabilir. Ayrıca oluşacak 1,2 trilyon dolarlık bir piyasa değerlemesi Aramco'yu güncel piyasa değerleri 1,1 trilyon dolar civarında olan Apple ve Microsoft ile 880 milyar dolar civarında olan Alphabet (Google) ve 295 milyar dolar olan ExxonMobil gibi dev küresel teknoloji ve enerji şirketlerinin üzerinde bir piyasa gücü olarak konumlandıracağı için de çok önemli.
Alphabet 6.11.2019
Aramco halka arz fiyatını 17 Kasım'da duyuracak
Dünyadaki her 8 varil petrolün 1 varili Saudi Aramco tarafından üretilirken, şirketin geçen yıl elde ettiği 111 milyar dolarlık net kar, Google'ın ana kuruluşu olan Alphabet, Apple ve ExxonMobil'in 2018'deki toplam net karını geride bıraktı.
Alphabet 7.9.2019
Facebook'a "tekelcilik" soruşturması açıldı
Wall Street Journal tarafından yapılan diğer bir haberde de, Teksas Başsavcısı Ken Paxton öncülüğünde Google'ın sahibi olduğu Alphabet şirketine önümüzdeki hafta ayrıca tekelcilik ve rekabete aykırı davranışlar nedeniyle soruşturma açılmasının beklendiği kaydedildi.
Alphabet 21.8.2019
Dev teknoloji şirketlerine "tekelcilik" soruşturması
ABD Adalet Bakanlığının aralarında Google'ın sahibi olan Alphabet, Amazon, Apple ve Facebook'un da bulunduğu dev teknoloji şirketlerine soruşturma açmaya hazırlandığı bildirildi.
Alphabet 26.7.2019
BİST100 yüzde 0.22 artışla başladı, dolar 5.68 lirada
Google'ın sahibi Alphabet Inc, mali yılının ikinci çeyreğinde Wall Street analistlerinin beklentilerinin üzerinde gelir ve kar elde etti.
Alphabet 11.7.2019
Ticaret savaşlarında Fransa-ABD gerginliği
Eğer yeni vergi yasalaşırsa aralarında Amerika'dan Google'nin sahibi Alphabet, Apple, Facebook ve Amazon ve bazı Çinli, Alman, İspanyol ile Birleşik Krallık'tan şirketlerin etkilenmesi bekleniyor.
Şu an buradasınız: Alphabet Haberleri | Alphabet Haber - Haberler - Alphabet haberleri, son dakika alphabet haber ve gelişmeleri burada. Trump Sosyal Medyaya Düzenleme Getirme Hazırlığında.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.5.2020 15:49:53. #1.15#
title