ALAATTİN ÇAKICI HABERLERİ

Alaattin Çakıcı haber, Alaattin Çakıcı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Alaattin Çakıcı

Alaattin Çakıcı

Doğum Yeri Trabzon / Türkiye
Doğum Tarihi 20.1.1953

Alaattin Çakıcı Kimdir ?

Alaattin Çakıcı, 20 Ocak 1953 tarihinde Trabzon’un Fındıklı köyünde doğdu. Annesinin adı Şakire, babasının adı Ali’dir. Fahrettin ve Gençağa isimlerinde iki erkek kardeşi olan Alaattin Çakıcı’nın Gamze ve Leyla adlarında iki kız kardeşi vardır. Babası Ali Çakıcı, İstanbul’a göç etti. İstanbul’a göç eden aile Kağıthane ilçesinde Gültepe semtine yerleşti.
Biyografinin devamı için tıklayın
Alaattin Çakıcı - 11.07.2021
Haftanın tarihine bakış
2004 - Organize suç örgütü elebaşı Alaattin Çakıcı, Avusturya'nın Graz kentinde eski MİT mensubu Faik Meral adına düzenlenmiş pasaportla yakalandı.
Alaattin Çakıcı - 20.05.2021
CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"At, kim? it kim?" diyen Özkoç, şöyle konuştu: "Türkiye'de birbirine karıştırılan atla it izi kimlere ait? 128 milyar dolar bugün Merkez Bankası'nın kasasında olsaydı Türkiye bugün düştüğü ekonomik krizle karşı karşıya kalmamış olurdu. Devlet Bahçeli, Tayyip Erdoğan'la ilgili ağza alınmayacak sözleri söyledi. Şimdi kimi destekliyor? Recep Tayyip Erdoğan'ı destekliyor. Peki Bakanlık mı istedi? Hayır. Ne istedi? Mafya Alaattin Çakıcı'nın içeriden çıkarılması için af istedi.
Alaattin Çakıcı - 15.05.2021
14 Mayıs 2021 Haberleri
14 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Alaattin Çakıcı - 31.03.2021
Alaattin Çakıcı, Kılıçdaroğlu'na yönelik ifadeleri nedeniyle yargılanmaya başladı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik ifadeleri nedeniyle Alaattin Çakıcı'nın, "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı alenen hakaret" ve "tehdit" suçlamalarıyla yargılanmasına başlandı.
Alaattin Çakıcı - 21.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2006- Avusturya'da yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen "çıkar amaçlı suç örgütü elebaşı" Alaattin Çakıcı, "borsacı Adil Öngen'i öldürmeye azmettirmek" suçundan 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Alaattin Çakıcı - 23.12.2020
CHP Grup Başkanvekili Özkoç'tan "Asgari Ücret Kanun Teklifi"ne ilişkin açıklama Açıklaması
"Nasıl muhalefet yaratacaksın? Alaattin Çakıcı gibi mi bir muhalefet yapmak istiyorsun? Mafyadan mı dizayn edeceksin muhalefetini?" sorularını yönelten Özkoç, "Türkiye Cumhuriyeti, senin sandığın kadar, o kadar ucuz kurulmadı.
Alaattin Çakıcı - 23.12.2020
22 Aralık 2020 Haberleri
22 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Alaattin Çakıcı - 15.12.2020
CHP Grup Başkanvekili Altay: (ABD'nin yaptırım kararı) Bu yaptırıma Türkiye teslim olmamalıdır"
"Türkiye'de dokunulmazlığı olan üç kişinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fahrettin Altun ve Alaattin Çakıcı olduğunu" ileri süren Altay, Alaattin Çakıcı'nın hala ifadeye çağrılmamış olmasını milletin vicdanına bıraktığını kaydetti.
Alaattin Çakıcı - 10.12.2020
9 Aralık 2020 Haberleri
9 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Alaattin Çakıcı - 09.12.2020
Son dakika haberleri | TBMM Genel Kurulu'nda Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma bakanlıklarının 2021 yılı bütçeleri kabul edildi
Son dakika haberi... Meclis Genel Kurulunda, Adalet, Hazine ve Maliye ile Milli Savunma bakanlıklarının bütçeleri kabul edildi.
Alaattin Çakıcı - 09.12.2020
TBMM Genel Kurulu'nda 'Alaattin Çakıcı, Mahir Çayan' tartışması
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 'Alaattin Çakıcı, Mahir Çayan' tartışması çıktı.
Alaattin Çakıcı - 09.12.2020
CHP'li Altay'dan Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adaylığı konusunda açıklama Açıklaması
Altay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Suç duyurusunda bulunsunlar, gereği yapılır." dediğini aktararak sözlerini şöyle sürdürdü: "Sayın Bakan, bu ülkede senin bile dinlendiğin konuşuldu. Savcıya suç duyurusuna gerek var mı? Savcılar, hiç suç duyurusu olmaksızın TBMM'yi fezleke bombardımanına tutmuş. Ağzımızı açsak fezleke yollayan ey savcılar, ülkenin ikinci büyük partisi dinlendiğini iddia ediyor. Bir savcı, 'Nedir bu mesele' demez mi? Bunu yadırgamadım. Bir mafya bozuntusu, anamuhalefet liderini tehdit etti, hakaret etti, daha ifadesi alınmadı. Ama Aydın'da sosyal medyadan Alaattin Çakıcı'ya hakaret eden vatandaş cezaevinde.
Alaattin Çakıcı - 03.12.2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Alaattin Çakıcı'nın bir tehditte bulunduğunu hatırlatan Özel, buna ilişkin tek açıklamanın, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'ın, soruşturmanın başlatıldığına yönelik yaptığı açıklama olduğunu söyledi.
Alaattin Çakıcı - 27.11.2020
Son dakika haberi | Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Yarın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile bir görüşme yapılarak iş dünyasının gerçekleştirilecek reformlardan ne beklediğinin ele alınacak olmasına ilişkin değerlendirmesi sorulan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Hiçbir şey olmaz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği talepleri var, söylemiş. Acaba o taleplerin ne kadarını karşılıyorlar? En son 2,5 milyar dolar borç aldılar. Nereye harcayacaklar parayı, siz biliyor musunuz? Ben bilmiyorum. Üstelik milletvekili olduğum halde. Borç ödemek için borç alıyorsunuz. Borcun faizini ödemek için de borç alıyorsunuz. Türkiye tam bir ekonomik buhran içinde. Bu ekonomik buhrandan çıkışın tek yolu, demokratik, güçlü bir devleti inşa etmek, güçlendirilmiş parlamenter sistemi oluşturmak, kaynakların nerelere ne zaman ne kadar harcanacağını belirlemek ve bunu kamuoyuna açıklamak. Bunu yapacaksınız." Alaattin Çakıcı'nın sosyal medyadaki paylaşımı Alaattin Çakıcı'nın, kendisine yönelik tehdit ve hakaret içeren paylaşımına ilişkin değerlendirmesi istenen ve "Kendinizi güvende hissediyor musunuz?" sorusu sorulan Kılıçdaroğlu, "Bir mafya bozuntusunun tehdidi bana ulaştırıldığında sadece gülümsedim.
Alaattin Çakıcı - 26.11.2020
2020 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik açıklamalarını anımsatarak, şunları söyledi: "Sayın Süleyman Soylu'nun 'devletin iradesini kimseye tartıştırmam' ifadelerini destekliyoruz ama Alaattin Çakıcı'nın cümlelerine sessiz kalmasını da ilgiyle izliyoruz.
Alaattin Çakıcı - 25.11.2020
CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Yunan komutan idaresindeki İrini Harekatı'nda görevli Alman fırkateyninin, Libya'ya insani yardım malzemesi taşıyan Türk bandıralı yük gemisinde arama yapmasına ses çıkarmadığını ileri süren Özkoç, "Türkiye Cumhuriyeti'nden 'Yapacağız, edeceğiz.' demekten başka hiç ses yok. Nedense milliyetçiliği konusunda Alaattin Çakıcı'ya sahip çıkmaktan başka hiçbir şey yapmayan MHP, Türk bayrağı altındaki insanlarımıza uluslararası sularda çevrilen silahla ilgili tek bir kelime etmiyor.
Alaattin Çakıcı - 25.11.2020
Bahçeli: "Cumhur İttifakı siyaseti pazarlık üzerine inşa etmemiştir" (2)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun her sözünün gerçek dışı, bayağı, uydurma, kriz ve kaosa yatırım olduğunu belirten Bahçeli, "Geçen haftaki grup konuşmasındaki suçlamaları, hafta boyunca kendisinin ve CHP'li sözcülerin istismar ve yalanlara devam etmesi bir siyaset trajedisidir. Tekraren ifade ediyorum; Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır.
Alaattin Çakıcı - 24.11.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
TBMM Genel Kurulunda, enerji alanında düzenlemeler içeren Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ikinci bölümü üzerindeki görüşmelerde "Kürdistan" ve "Alaattin Çakıcı" tartışması yaşandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Alaattin Çakıcı Haberleri | Alaattin Çakıcı Kimdir - Haberler - Alaattin Çakıcı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Alaattin Çakıcı kimdir, hayatı ve biyografisi. 17 Ağustos'ta ne oldu? Tarihte bugün ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli ol
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.9.2021 13:55:51. #1.14#

title