Haberler

Son dakika haberleri... Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun cinayetine ilişkin dava görülmeye devam edildi

Güncelleme:

Son dakika haberi: Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun cinayetine ilişkin dava görülmeye devam edildi Ece Erken'in eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetine ilişkin 20 sanıklı dava Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanmıştı.

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun cinayetine ilişkin dava görülmeye devam edildi

İSTANBUL - Ece Erken'in eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetine ilişkin 20 sanıklı dava Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanmıştı. Duruşmanın 3'üncü gününde sanıklar dinlenmeye devam edildi. Celal Mahmutyazıcıoğlu, "Şafak'ın Alaattin Çakıcı'dan güç aldığını mı söylüyorsunuz" dedi.

Ece Erken'in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu 27 Ocak günü Yeşilköy'de ortağı olduğu balık restoranında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti. Olay sonrası yürütülen soruşturma kapsamında 16 Mayıs'ta Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlanmıştı. İddianamede, 20 sanığın 10'u hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile değişen oranlar hapis cezası talep edilmişti. Olaya ilişkin 20 sanıklı dava Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nce görülmeye başlanmıştı. Duruşma bugün görülmeye devam etti. Tanık Fatih Sipahi, "Ece'ye kalsa herkes ceza alsın, ona göre bende ceza almalıyım" dedi.

"Bizim konumuz orada kapandı. Konu parayı aşmış"

Müşteki Suphi Malgaz beyanında, "Ben emlak işi yapıyorum. Yöneticim oturduğum binada bir daire satılacağını söyledi. Dairenin sahibi Kerem'in numarasını verdi, konuştuk ve dairenin satışı için anlaştık. Ben daireyi anlaştığımız miktardan fazlaya sattım. Daha sonra Gökhan beni aradı, 'Kardeşim sen bu işten 150 bin TL para kazanmışsın' dedi. Gökhan'a böyle bir durum olmadığını söyledim. Gökhan parayı istediğini söyleyerek hesap numarasını attı. Bu benim işim tabi ki para kazanacağım. Eski kiracım olan Kadir beni arayarak, 'Daire meselesi varmış oturup görüşelim' dedi. Şafak, Rober ve ben görüşmeye gittik. Şafak, Kadir'in kim olduğunu sordu. Kadir de 'Bu kim' dedi. Şafak 'Beni tanımıyor musun, ben koskoca Şafak Mahmutyazıcıoğlu'yum' dedi. Sonunda 65 bin TL bölüşeceğiz diye anlaştık. Ben göndereceğimi söyledim. Hiç bir sorun olmadan çıktık. Seccad, Şafak'ı aradı, 'sen bize gider mi yaptın' dedi. Şafak'ta 'öyle anladıysanız öyle olsun' dedi. Parayı bende iki gün sonra attım. Benim olayla alakam yoktur. Olay sabahı Rober beni aradı ve Şafak'ın vurulduğunu söyleyince olaydan haberim oldu. Hiçbir sorun olmadı aramızda, sanıklardan şikayetçi değilim. Bizim konumuz orada kapandı. Konu parayı aşmış. Ben Şafak'ı üç dört yıldır tanıyorum, çok cesur çok delikanlı bir çocuktu kimsenin desteğine ihtiyacı yoktu" dedi.

"İnanamadım, çok şaşırdım, biri şaka yaptı zannettim"

Duruşmada söz verilen maktul Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, olay günü kardeşinin vurulduğuyla ilgili telefon geldiğini belirterek, "İnanamadım. Çok şaşırdım, biri şaka yaptı zannettim. Hastaneye gittik. Vefat ettiğini söylediler. Cenazeyle uğraştığım için bir süre konunun ne olduğuyla ilgilenmedim. Konuyu araştırmak için sağa sola sormaya başladım. 65 bin liralık bir olayın içine Şafak'ın avukat olarak girdiğine inanamadım. Bu işin içinde başka bir şey vardır diye düşündüm. Sonra bu acı gerçekle karşılaştık" şeklinde konuştu.

"Biz bir şey yaptık, inanamadık, pişmanız' diye bir tavır göremedim"

65 bin liralık mesele için bu olayın olduğunu anladığını dile getiren müşteki Mahmutyazıcıoğlu, "İki gündür izliyorum, bu olayın en büyük suçlusu emniyet, savcılık ve Şafak. Burada melekler ordusuyla karşı karşıyayız. Birçoğunun sabıkası belli. Mesele 65 bin lira meselesinden çıkmış. Şafak korkusu olmayan bir çocuktu, haksızlık karşısında ölçüsüz tepkiler veren bir insandı. Bu insanların hayatlarındaki en önemli şey korkutmak olduğu için Şafak'ın korkmamasını kendilerine yedirememişler. Korkusuzluğunu kendi üzerlerine alınmışlar. 2 gündür izliyorum, Bir olay meydana gelmiş herkes alkollü. 'Biz bir şey yaptık, inanamadık, pişmanız' diye bir tavır göremedim. Pişmanım tavrı hiçbirinin yüzünde yok. Olayın içinde olanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Şikayetçiyim" şeklinde konuştu.

"Eski tanışırlar, ilk müvekkilidir"

Sanık Serkan Dakman'ın avukat Engin Çelebi, Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun Alaattin Çakıcı ile olan ilişkisini söyleyince Celal Mahmutyazıcıoğlu karşılık vererek, " Eski tanışırlar, ilk müvekkilidir. Her gün cezaevine gider, gelirdi" dedi. Ardından tekrar söz alan Celal Mahmutyazıcıoğlu, "Şafak'ın Alaattin Çakıcı'dan güç aldığını mı söylüyorsunuz?" demesi üzerine avukat Çelebi, "Bu hayat tarzından beslendiğini söylüyorum. Siz aynı varsayımlarla buradaki kişileri itham ediyorsunuz" diye karşılık verdi.

Ece Erken'in bir sonraki duruşmada ifadesi alınacak

Ece Erken'in avukatı, "Müvekkil üzüntüsünü yaşamaya devam etmektedir. Duruşmada da gördük, daha fazla dayanamadı baygınlık geçirdi. Mazeretli sayılmasını talep ediyoruz. Gelecek celse hazır edeceğiz, şikayetçiyiz" şeklinde konuştu.

"Senin ifaden çok önemli, seninle ilgili bir şey paylaşmam"

Tanık Fatih Sipahi duruşmada, "Ece'yi arkadaş ortamından tanıyorum. Bu olayla ilgili bir iki kez konuştuk. Beni aradığında telefonda ağlıyordu. Ece, katilleri Sipahi saklıyor diye sosyal medyada paylaşım yapmıştı. Paylaşımdan dolayı bana hakaret içeren mesajlar geldi. Ece, 'bana ifade ver, senin ifaden çok önemli, seninle ilgili bir şey paylaşmam, seni aklarım ' dedi. Bildiklerimi anlattığımı yalan ifade vermeyeceğimi söyledim. Ece'ye kalsa herkes ceza alsın, ona göre bende ceza almalıyım. Burada suçsuz olan insanlarda var, Ece Erken televizyonda Fatih ifade vererek arkadaşlarını sattı dedi" dedi.

Bakırköy Adalet Sarayı'nda görülen duruşmaya mahkeme heyeti tarafından öğle arası verildi. Aranın ardından beyanlar dinlenmeye devam edilecek.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Şafak Mahmutyazıcıoğlu Alaattin Çakıcı Ece Erken Fatih Haberler Son Dakika

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Nüfusunun yüzde 98'i Müslüman olan Tacikistan'da başörtüsü ve dini bayramlar yasaklandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Mide bulandıran görüntü! Köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalandı

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Doğum teşvik paketi geliyor! Doğum izninin uzatılması da kira ve kreş desteği de masada

Bakmadan Geçme

Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? #9917 22 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 22 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 22 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 22 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 22 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Arda Güler Portekiz maçında oynayacak mı? Arda ilk 11'de mi? Avrupa Şampiyonası Finali ne zaman? EURO 2024 ne zaman bitiyor? Fransa sembolü neden horozdur? Hollanda forması neden turuncu? Hollanda neden portakal renginde? #129300 #9917 Hollanda Fransa maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Hollanda Fransa maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Hollanda Fransa maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Hollanda Fransa maçı ne oldu? Hollanda Fransa maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hollanda Fransa EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! HOLLANDA FRANSA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! EURO 2024 gruptan kaç takım çıkıyor, 3.'ler çıkıyor mu? #9917 Filenin Sultanları elendi mi? A Milli Kadın Voleybol Takımı VNL elendi mi? #129300 #127952 Mbappe neden yok, sakat mı cezalı mı? Mbappe oynayacak mı EURO 2024 (Hollanda – Fransa)? #129300 #9917
İstanbul'da ne kadar yabancı yaşıyor? İmamoğlu'nun verdiği rakam ile Göç İdaresi'nin açıkladığı rakam arasında uçurum var

İstanbul'da ne kadar yabancı yaşıyor? İmamoğlu'nun verdiği rakam ile Göç İdaresi'nin açıkladığı rakam arasında uçurum var

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title