161 yangın kontrol altına alındı, 13 noktada alevlere müdahale ediliyor! İşte il il son durum - Haberler
Haberi Paylaş

161 yangın kontrol altına alındı, 13 noktada alevlere müdahale ediliyor! İşte il il son durum

Haberler.com / Jülide İshakoğlu - Haberler | Güncel

Günlerdir süren orman yangınlarıyla mücadele 8. günde de devam ediyor. Şu ana kadar 39 ilde 161 yangın kontrol altına alındı. 5 ilimizdeki 13 farklı noktada ise yangınlara müdahale sürüyor.

Türkiye'de pek çok farklı noktada başlayan ve henüz tamamen kontrol altına alınamayan orman yangınlarıyla mücadele 8. günde de devam ediyor.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durumAntalya-Manavgat

İletişim Başkanlığı ülkemizdeki yangınlarla ilgili son durumu paylaştı. 39 ilde 174 yangından 161'i kontrol altına alınırken, 5 ildeki 13 noktada devam eden yangınlara müdahale sürüyor.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durum

Muğla-Kavaklıdere

İletişim Başkanlığı, devam eden yangınlarla ilgili harita yayınlayarak "Devletimiz ormanlarımız için seferber. 28 Temmuz-04 Ağustos 2021 tarihleri arasında, ülkemizde meydana gelen 174 adet orman yangınının 161'i devletimizin tüm imkanları seferber edilerek kontrol altına alınmıştır." sözlerine yer verdi.

160 yangın kontrol altına alındı, 14 noktada alevlere müdahale ediliyor! İşte il il son durumDenizli-Buldan


İşte devam eden yangınların bulunduğu iller:

  • Antalya: Manavgat, Gündoğmuş
  • Muğla: Marmaris, Köyceğiz, Milas, Kavaklıdere, Yılanlı, Seydikemer
  • Isparta: Eğirdir
  • Denizli: Tavas, Güney
  • Aydın: Karacasu

161 yangın kontrol altına alındı, 13 noktada alevlere müdahale ediliyor! İşte il il son durum

Sırtköy ve Yeniköy başta olmak üzere dün yangının seyrini durdurmak için büyük çaba harcanan Kızıldağ Mahallesi'nde yemyeşil ağaçların yanarak gri renge döndüğü gözlendi. Hayvanlara ev sahipliği yapan ormanlık alanın çölleşmiş görünümü, yangının büyüklüğünü gözler önüne serdi.

161 yangın kontrol altına alındı, 13 noktada alevlere müdahale ediliyor! İşte il il son durumManavgat-Sırtköy

Gündoğmuş ilçesinde devam eden yangından etkilenen hayvanlara Türkiye'nin birçok ilinden gelen veteriner hekimler müdahale ediyor. Yangın nedeniyle yaralanan ve dumandan etkilenen hayvanlar sahada ilk tedavilerini tamamladıktan sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu sahra hayvan hastanesine götürülerek tedavilerine burada devam ediliyor.

161 yangın kontrol altına alındı, 13 noktada alevlere müdahale ediliyor! İşte il il son durum

Orman Genel Müdürlüğü de son durum bilgisini paylaşarak, "Ekiplerimiz tarafından 98 kırsal alan yangınına müdahale edilmiştir. Şu an itibarıyla devam eden yangınlarla mücadelede toplam 16 su atar uçak, 9 İHA, 45 helikopter, 6 yönetim helikopteri olmak üzere toplam 51 helikopter, 1 insansız helikopter, 850 arazöz ve su tankeri, 150 iş makinesi ve yaklaşık 5 bin 250 personel görev yapmaktadır." sözlerine yer verdi.

160 yangın kontrol altına alındı, 14 noktada alevlere müdahale ediliyor! İşte il il son durumAydın-Karacasu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Muğla'daki yangın söndürme faaliyetlerine destek amacıyla Ören ve Milas'a karakol botu ile çıkarma gemisi sevk etti. MSB'den yapılan açıklamada, "Muğla'daki yangın söndürme faaliyetlerine destek olmak ve ihtiyaç halinde bölgedeki vatandaşlarımızı denizden tahliye etmek maksadıyla, Ören ve Milas bölgelerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza ait bir karakol botu ve bir çıkarma gemisi sevk edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

160 yangın kontrol altına alındı, 14 noktada alevlere müdahale ediliyor! İşte il il son durum

Manavgat ilçesinde 28 Temmuz'da başlayan orman yangınlarıyla ilgili Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında, ilçe merkezindeki yangını çıkardığı belirlenen 16 yaşındaki şüpheli tutuklandı. Öte yandan Denizli'de de boş arazide yangın çıkarmaya çalıştığı belirlenen zanlı tutuklandı.

Yangınların 8. gününde listeye Balıkesir de dahil oldu! İşte il il son durumAntalya-Gündoğmuş

161 yangın kontrol altına alındı, 13 noktada alevlere müdahale ediliyor! İşte il il son durum
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (1)
tarafsızgörüş:Dün Antalya Gündoğmuştaydım. Gönüllü ekibiyle su tankları ve bin kadar yangın tüpüyle yaklaşık 40 kişi 2 kamyonet, çift kabinli araçlar safari jeepi ve özel araçlarla yangın söndürmeye gittik. Arazi gerçekten çok zor. uçak dumandan dağlara çarpabilir. Helikopter daha mantıklı. Evlerinin etrafını temizleyen duyarlı vatandaşta var. eski yapı evinin yanmasını bekleyende. Birileri bırakın yansın nasıl olsa devlet size para verecek ev yapacak demiş olmalı. Devleti zarara uğratmak isteyenlervar
500