Xİ JİNPİNG HABERLERİ

Xi Jinping haber, Xi Jinping son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Xi Jinping

Xi Jinping

Doğum Yeri Çin
Doğum Tarihi 1.6.1953 - ...

Xi Jinping Kimdir ?

Şi Cinping (d. 1 Haziran 1953, Pekin), Çinli siyasetçi ve 15 Kasım 2012 itibarı ile Çin devlet başkanı ve Çin Komünist Partisi'nin merkez komitesi genel sekreteridir. 1969-1975 yılları arasında Şaanşi eyaletindeki parti gençlik kollarında görev alan Şi, 1975 ile 1979 yılları arasında Pekin'deki Çinghua Üniversitesi'nin Kimya bölümünü tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Xi Jinping - Dün
İngiltere: Hong Kong'daki ulusal güvenlik kanunu siyasi muhalefeti bastırmak için kullanılıyor
İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde demokrasi yanlısı 47 aktivistin gözaltına alınmasının "ulusal güvenlik kanununun güvenliği sağlamaktan ziyade siyasi muhalefeti bastırmak için" kullanıldığının açık bir kanıtı olduğunu belirtti.
Xi Jinping - 28.02.2021
Hong Kong'da 47 aktivist gözaltına alındı
HONG Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde polis, ulusal güvenlik kanununu ihlal ettikleri gerekçesiyle 47 demokrasi yanlısı aktivisti gözaltına aldı.
Xi Jinping - 27.02.2021
Eski ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, İran konusunda Biden'a yüklendi
Eski ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Joe Biden yönetiminin İran'la nükleer anlaşmaya dönme çabasını, "Biden yönetimi yeniden İran'ı memnun etme yoluna girmiş gözüküyor.
Xi Jinping - 25.02.2021
Çin lideri Şi, ülkede "aşırı yoksulluğun" bitirildiğini açıkladı
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ülkede aşırı yoksulluğun bitirildiğini açıkladı.
Xi Jinping - 25.02.2021
ABD'de Joe Biden dönemi ve yeni küresel denklem
Yeni başkan Joe Biden döneminde ABD'nin küresel diplomasi alanında yeniden liderlik rolünü üstlenmeyi denemesi, Çin'in güçlenme çabalarını frenlenmesi ve Rusya'ya karşı daha sert bir tutum takınması bekleniyor.
Xi Jinping - 23.02.2021
Hong Kong Baş Yöneticisi Carrie Lam, Çin'in seçim sisteminde değişiklik planına destek verdi
HONG Çin'in Hong Kong Özel İdare Bölgesi'nde Baş Yönetici Carrie Lam, üst düzey bir Çinli yetkilinin şehrin seçim sisteminde önemli değişiklikler yapılabileceğine dair açıklamasını destekledi.
Xi Jinping - 18.02.2021
Hong Kong'da muhalif medya patronu Jimmy Lai'in kefalet başvurusu bir kez daha reddedildi
Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde muhalif medya patronu Jimmy Lai'in kefaletle serbest bırakılma başvurusu Yüksek Mahkeme tarafından reddedildi.
Xi Jinping - 17.02.2021
Tutuklu yargılanan Hong Konglu muhalif medya patronu Jimmy Lai'ye yeni suçlamalar yöneltildi
Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde tutuklu yargılanan muhalif medya patronu ve demokrasi yanlısı aktivist Jimmy Lai'ye yeni suçlamalar yöneltildi.
Xi Jinping - 15.02.2021
Son dakika! Kovid-19 aşısında rekabet kızışırken küresel eşitsizlik derinleşiyor
Son dakika habere göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıç noktası olan Çin'de salgının kontrol altına alınmasından sonra uluslararası toplum, pandeminin uluslararası ilişkiler üzerindeki muhtemel etkilerini tartışıyor.
Xi Jinping - 11.02.2021
Biden, hemen harekete geçmezlerse Çin'in ABD'yi geçeceğini düşünüyor
ABD Başkanı Joe Biden, Çin'in pek çok alanda büyük projeler yürüttüğüne işaret ederek, hemen harekete geçmemeleri halinde bu ülkenin kendilerini geride bırakacağını söyledi.
Xi Jinping - 11.02.2021
BIST100 yüzde 0.10 artışla başladı, dolar 7.06 lirada
"Yeni güne küresel piyasalar dünden kalan eğilimlerle ivme kaybı ile güne başladı. ABD Başkanı Joe Biden ile Çin Devlet Başkanı Xi Jinping telefon görüşmesi yaptı.
Xi Jinping - 21.12.2020
Kuşak ve Yol girişiminin geleceği: Çin karakterli bir küreselleşme mi?
[4] 'Xi Jinping says China 'will not seek to dominate', https://www.
Xi Jinping - 12.12.2020
BM Genel Sekreteri Guterres: Dünya iklim OHAL'i ilan etmeli
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, tüm ülkelere iklim olağanüstü hali ilan etmeleri çağrısı yaptı. Paris İklim Anlaşması'nın beşinci yıldönümünde düzenlenen sanal zirvede konuşan Guterres, zengin ülkeleri koronavirüs salgınında ekonomik toparlanma programlarında, fosil yakıtlara düşük karbonlu enerjiye kıyasla yüzde 50 daha fazla harcadıkları için eleştirdi. BM, İngiltere ve Fransa'nın organize ettiği zirvede 70'ten fazla dünya lideri konuşacak. Guterres, şimdiye dek 38 ülkenin iklim OHAL'i ilan ettiğini ve liderlere aynısını yapmaları çağrısında bulundu. Genel Sekreter, OHAL'in ancak karbon nötr olmaya ulaşıldığında sona ereceğini belirtti. Guterres "Bu kaynakları, gelecek kuşaklara, bozulmuş bir gezegende borç dağı yüküyle bırakacak politikalarda kullanamayız" dedi. Genel Sekreter, toplantıya yeni hedefler ve planlarla gelen ülkeleri de övdü. Avustralya, Suudi Arabistan, Rusya ve Meksika gibi, hedefleri yeterli bulunmayan bazı büyük karbon üreticisi ülkeler zirveye katılmadı. İngiltere ise, ülke dışındaki fosil yakıt projelerini desteklemeye son vereceğini ilat etti ve BM'ye yeni bir iklim planı sundu. 70 liderin katılacağı zirvede Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Papa Francesco da yer alacak. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, geçen hafta 2030 itibariyle karbon salımınının yüzde 68 oranında azaltılmasının planlandığını söylemişti. AB de, 2030 hedefini yüzde 55 olarak belirledi. Çin lideri Xi Jinping de, 2030'da karbon salımında zirveye ulaşıp, 2060 itibariyle karbon nötr olma hedefini tekrarladı.
Xi Jinping - 08.12.2020
Everest Dağı'nın yüksekliği yeniden hesaplandı
Çin ile Nepal, yeni hesaplamalara göre dünyanın en yüksek noktası Everest Dağı'nın yüksekliğini 8 bin 848 metre 86 santimetre olarak açıkladı. Zirvenin yüksekliği, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile Nepal Devlet Başkanı Bidya Devi Bhandari tarafından karşılıklı gönderilen mesajlarla dünyaya duyuruldu.
Xi Jinping - 25.11.2020
Japonya Başbakanı Suga Çin Dışişleri Bakanı Wang'ı kabul etti
İlişkileri geliştirmek istiyoruz Görüşmenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Wang, Pekin'in Tokyo ile ilişkilerini iyileştirmeye çalıştığını ve Doğu Çin Denizi'ndeki anlaşmazlığın buna engel olmaması gerektiğini söyledi. Wang, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in küresel korona virüs salgınıyla mücadele, ekonomik toparlanma çabalarında işbirliği ve Tokyo Olimpiyatları'nın gerçekleşmesi konusunda desteğini dile getiren bir mesajı Suga'ya ilettiğini de sözlerine ekledi.
Xi Jinping - 19.11.2020
KÜRESEL PİYASALAR-Aşı ve belirsizliklerle endeksler karışık
Asya-Pasifik piyasalarında endeksler, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in "ticaret ve yatırımı serbestleşmek ve kolaylaştırmak" istediklerini anlatan konuşmasının da etkisiyle iki yönlü hareket ediyordu.
Xi Jinping - 07.11.2020
Japonya ve Çin iş seyahatlerine yeniden başlıyor
Eylül ayında görevi devralan Japonya Başbakanı Yoshihide Suga, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile yaptığı telefon görüşmesinde konu gündeme gelmiş, ikili iş seyahatlerinin en kısa sürede yeniden başlaması için müzakereleri sürdürme konusunda mutabık kalmıştı.
Xi Jinping - 16.10.2020
Şi'nin "Çin rüyası" ve küresel etkileri
[Dr. İshak TURAN, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Alanında Çin Dış Politikası, Enerji Güvenliği ve Tayvan üzerine çalışmalarını sürdürmektedir] [1] BBC. "What does Xi Jinping's China Dream mean?" https://www.
Xi Jinping - 03.10.2020
Çin Devlet Başkanı Jinping'den, Trump'a geçmiş olsun mesajı
Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, korona virüs testi pozitif çıkan ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump'a geçmiş olsun dileklerini gönderdi.
Xi Jinping - 23.09.2020
Europe up in premarket amid vaccine hopes
Major European stock market indexes jumped in premarket on Wednesday after positive news on the coronavirus vaccine.  During the annual United Nations General Assembly session a day earlier, Chinese President Xi Jinping said that Beijing is prepared to give out its vaccines as a global public good while Russian President Vladimir Putin insisted his country would not distribute a vaccine to the public that isn't safe and reliable.
Xi Jinping - 23.09.2020
Son dakika haberleri... Avrupa piyasaları açılış öncesi aşı umutlarıyla yükseldi
Yatırımcıları olumlu etkileyen, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in önceki gün yaptığı konuşma oldu.
Xi Jinping - 22.09.2020
Çinli muhalif yolsuzluk iddiasıyla 18 yıl hapis ile yargılanıyor
Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in korona virüs salgını ile mücadele politikasını eleştiren Ren Zhiqiang, yolsuzluk iddiasıyla 18 yıl hapis cezası ile yargılanıyor.
Xi Jinping - 17.09.2020
Japonya'nın yeni Başbakanı Suga'ya dünya liderlerinden tebrik mesajları
Japonya'da Başbakan Shinzo Abe'nin sağlık sorunları gerekçesiyle istifa etmesinin ardından dün Meclis'te gerçekleştirilen olağanüstü oturumda ülkenin yeni Başbakanı seçilen Yoshihide Suga'ya dünyanın farklı ülkelerinden tebrik mesajları geldi. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in gönderdiği mesajda, Japonya'yı dost ve komşu ülkeler olarak tanımladığı belirtilirken, dünya ve Asya için önemli milletler olarak gördüğü açıklandı.
Xi Jinping - 28.07.2020
Xi Jinping: Dünya Bankası Çin'in esin kaynağı oldu
Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, Çin'in her zaman "çok taraflılığı" savunduğunu vurguladı ve Dünya Bankası'nın ülkesi için esin kaynağı olması nedeniyle şanslı olduklarını vurguladı.
Xi Jinping - 30.06.2020
Çin'in Hong Kong kararına Japonya'dan ilk tepki
"Diplomasiye devam" Tokyo'nun duruşunun Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in Covid-19 nedeniyle ileri tarihe ertelenen Japonya ziyaretine olası etkisini de değerlendiren Suga, ülkesinin mevcut sorunları çözmek üzere tüm üst düzey diplomatik temas yollarını kullanma ve Pekin'den olumlu yanıtlar almaya yönelik çaba gösterme konusundaki tutumunun süreceğini ifade etti.
Xi Jinping - 20.06.2020
Bolton'ın kitabında Trump'la ilgili Irak iddiası
Trump'ın Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'e Haziran 2019 G-20 zirvesinde bir akşam yemeğinde Pekin'in Amerikalı çiftçilerden tarımsal alımlarını artırması durumunda yeniden seçilme şansının artabileceğini söylediği iddia edilmişti.
Xi Jinping - 18.06.2020
Çin, Afrika ülkelerinin borçlarının bir kısmını silme kararı aldı
Çin'in resmi yayın kuruluşu Global Times'ın yayımladığı habere göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını üzerine yapılan "Olağanüstü Çin-Afrika Zirvesi"nde konuşan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, toplantıda, Afrika ülkelerinin bu yıl sonu vadesi dolan faizsiz kredi ödemelerini sileceğini bildirdi.
Xi Jinping - 23.04.2020
Heniyye'den Çin'e, Kovid-19'la mücadelede Filistin'e destek çağrısı
Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'e yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede Filistin'e destek olma çağrısı yaptı.
Xi Jinping - 10.04.2020
Meksika, ABD ve Çin'den "tıbbi ekipman" talep etti
Meksika'ya şu ana kadar tıbbı malzeme satan Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'e teşekkür eden Obrador, daha fazla tıbbi malzemeye ihtiyaçlarının olduğunu ve bu yüzden Jinping'i arayacağını belirtti.
Xi Jinping - 05.04.2020
Çin'de koronavirüsten ölenler için ulusal yas töreni düzenlendi
Devlet Başkanı Xi Jinping de başkent Pekin'de üst düzey yetkililerle birlikte anmalara katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Xi Jinping Haberleri | Xi Jinping Kimdir - Haberler - Xi Jinping haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Xi Jinping kimdir, hayatı ve biyografisi. İngiltere: Hong Kong'daki ulusal güvenlik kanunu siyasi muhalefeti bastırmak için kullanılıy
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 17:08:41. #1.14#
title