ULUSLARARASI OLİMPİYAT KOMİTESİ HABERLERİ

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Haberleri

Uluslararası Olimpiyat Komitesi haber, Uluslararası Olimpiyat Komitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 28.11.2021
TMOK Başkanı Uğur Erdener yeniden ASOIF asbaşkanlığına seçildi
Prof. Dr. Uğur Erdener, TMOK Başkanlığı ve ASOIF Asbaşkanlığı görevlerinin yanı sıra Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Üyesi ve IOC Tıp ve Bilim Komisyonu Başkanı, Dünya Okçuluk Federasyonu Başkanı, Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) ve Uluslararası Doping Kontrolü Kuruluşu (ITA) Yönetim Kurulu Üyesi gibi çok sayıda önemli pozisyonda dünya sporuna katkı veriyor.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 26.11.2021
Eski Brezilya Olimpiyat Komitesi Başkanı rüşvet nedeniyle hapis cezasına çarptırıldı
79 yaşındaki Nuzman, Rio de Janerio'nun 2016 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yapması için Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) üyelerine rüşvet verilmesini planlama, suç örgütü kurma, kara para aklama ve vergi kaçakçılığı yapmaktan suçlu bulundu.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 22.11.2021
Haber alınamayan Çinli tenisçi, Uluslararası Olimpiyat Komitesi yetkilileriyle görüştü
Çin'in eski Başbakan Yardımcısı Cang Goali'nin cinsel tacizine uğradığını öne sürdüğü 2 Kasım'daki sosyal medya paylaşımının ardından uzun süre kendisinden haber alınamayan Çinli tenisçi Pıng Şuai, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) yetkilileri ile çevrim içi görüştü.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 21.11.2021
IOC Başkanı Bach, Çinli tenisçi Peng Shuai ile görüştü
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, Çin'in eski başbakan yardımcısı Zhang Gaoli tarafından cinsel tacize uğradığını iddia ettiği sosyal medya paylaşımından beri kendisinden haber alınamayan Çinli tenisçi Peng Shuai ile görüntülü arama gerçekleştirdi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 07.11.2021
Haftanın tarihine bakış
2015- Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), dopingde rüşvet iddiaları nedeniyle Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nin (IAAF) eski başkanı Lamine Diack'ın, IOC onursal üyeliğini geçici olarak askıya aldı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 28.10.2021
Güney Amerika ülkeleri, Dünya Kupası'na iki yılda bir düzenlenirse katılmayacak
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) de FIFA Dünya Kupası'nın dört yerine iki yılda bir yapılmasının, futbol dışındaki branşların gelişimini baltalamasından endişelendiklerini belirtmişti.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 22.10.2021
İstanbul'da başlayacak başarıyı Paris'te sürdürmeyi hedefliyorlar
Avrupa Boks Konfederasyonunda as başkan görevini yürüttüğünü, Dünya Boks Birliği'nde de 12 yıldır yönetim kurulu üyesi olduğunu hatırlatan Gözgeç, "Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile de yakınız.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 21.10.2021
Avrupa'dan FIFA'ya Dünya Kupası için 4 yıl baskısı
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) de FIFA Dünya Kupası'nın dört yıl yerine iki yılda bir yapılmasının, futbol dışındaki branşların gelişimini baltalamasından endişelendiklerini belirtmişti.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 18.10.2021
Arsene Wenger, FIFA Dünya Kupası planını milli takım teknik direktörleriyle görüşecek
UEFA ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Wenger'in ortaya attığı kadın ve erkek futbolunda uluslararası maç takvimi değişikliği planına karşı çıkıyor.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 17.10.2021
IOC, Dünya Kupası'nın iki yılda bir düzenlenmesi fikrinden endişeli Açıklaması
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), FIFA Dünya Kupası'nın dört yıl yerine iki yılda bir yapılmasının, futbol dışındaki branşların gelişimini baltalamasından endişelendiklerini belirtti.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 30.09.2021
IOC, iki Belaruslu antrenör hakkında soruşturma açtı
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), Belaruslu atlet Krystsina Tsimanouskaya'yı olimpiyatlar sırasında Japonya'dan zorla ülkesine göndermeye çalıştıkları iddiasıyla iki antrenör hakkında soruşturma açtı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 03.09.2021
Red Bull BC One ile Breaking'in tarihine yolculuk
Red Bull'dan yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek 2024 Olimpiyatları'nın programına breakingin dahil edildiğini duyurdu.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 02.09.2021
Kick Boks Federasyonu Başkanı Kayıcı: "Türkiye'nin ilk 5 spor dalı içerisindeyiz"
Kayıcı, kick boksun Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) "olimpik tanınmış spor branşları" arasına bu yıl girdiğini anımsatarak, şunları kaydetti: "İnşallah dünya olimpiyat komitesinin en kısa sürede olimpiyatlara davet için bir karar alması bizleri gururlandıracaktır.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 30.08.2021
Son Dakika | Eski IOC Başkanı Rogge hayatını kaybetti
Son dakika gelişmesine göre Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) eski başkanlarından Jacques Rogge, 79 yaşında yaşamını yitirdi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 19.08.2021
IOC'nin spor hekimliği kursları İstanbul'da yapılacak
Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) spor hekimliği üzerine düzenlediği iki kurs, kasım ayında Türkiye'de yapılacak.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 12.08.2021
Japon belediye başkanının ısırdığı olimpiyat madalyası yenilenecek
Tokyo 2020'de Japonya'ya softbol branşında altın madalya kazandıran Red Terriers takımının oyuncularından Goto Miu'nun doğduğu Nagoya kentini ziyareti sırasında kentin Belediye Başkanı Takashi Kawamura'nın ısırdığı altın madalya yenisiyle değiştirilecek. Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi tarafından yapılan açıklamada, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin (IOC) değişimin maliyetini karşılayacağı belirtilerek, "IOC'nin desteğiyle ve kendi niyeti doğrultusunda, Goto'nun madalyası yenisiyle değiştirilecek" denildi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 11.08.2021
Organizasyon Komitesine göre Tokyo 2020 "büyük bir olay olmadan" sona erdi
Bach'tan Japon halkına teşekkür Kapanış töreninde her kıtadan madalya alan sporcularla kürsüye çıkan Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, yaptığı konuşmada "sporun birleştirici gücünü" vurgulamıştı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 10.08.2021
Son dakika haberi: 2020 Paralimpik Oyunları'nda seyirci kararı Kovid-19'un gidişatına bağlı
Kyodo ajansına göre karar merkezi hükümet, Tokyo Valiliği, Organizasyon Komitesi, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Uluslararası Paralimpik Komitesinin (IPC) düzenleyeceği ortak toplantıda alınacak.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 09.08.2021
"Türk kadını" Tokyo 2020'de tarihe geçti
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından geri alınan madalyalar sayılmadığı için kadınlarda en yüksek madalya sayısı 2004'te Atina'da yaşandı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 08.08.2021
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kapanış töreniyle sona erdi
Tokyo Valisi Yuriko Koike olimpiyat bayrağını Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach'e verdi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 08.08.2021
Çin, Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda sporcuların siyasi rozet takmayacağını bildirdi
BBC'nin haberine göre, olimpiyatlar kapsamında düzenlenen madalya töreninde, Çinli iki sporcunun Mao rozeti takmasının ardından Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Çin'i uyardı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 06.08.2021
Belaruslu sprinter olayına karıştıkları iddiasıyla 2 antrenörün Tokyo 2020 akreditasyonu iptal edildi
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), antrenörlerini eleştirmesi sonrası Belaruslu sprinter Krystsina Tsimanouskaya'yı ülkesine zorla gönderme olayına karıştıkları iddiasıyla, 2 Belaruslu antrenörün Tokyo 2020 akreditasyonunu iptal etti.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 03.08.2021
Polonya'dan, 2020 Olimpiyatları'ndan "zorla ülkesine gönderilmeye çalışılan" Tsimanouskaya'ya insani vize
IOC hamlesi Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Sözcüsü Mark Adams, Tsimanouskaya'nın geceyi Haneda yakınlarında bir otelde geçirdiğini ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile yerel emniyet güçlerinin irtibat halinde olduğunu söylemişti.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 02.08.2021
Japonya, ülkesine gönderilmek istenen Belaruslu sporcunun "güvende" olduğunu açıkladı
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Sözcüsü Mark Adams, Tsimanouskaya'nın geceyi Haneda yakınlarında bir otelde geçirdiğini ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile yerel emniyet güçlerinin irtibat halinde olduğunu söyledi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 30.07.2021
Kaspersky, siber suçluların Olimpiyat Oyunları'nda kurduğu tuzakları tespit etti
Keşfedilen sayfaları inceleyen Kaspersky uzmanları, 2020 Tokyo Olimpiyatları için resmi web sitesini ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ni taklit eden sayfalar gibi resmi sayfaların kılığında gizlenmiş kimlik avı sayfalarına dair örnekler buldu.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 27.07.2021
Kosova'nın olimpiyatlardaki "altın" branşı judo
Sırbistan'dan ayrılarak 2008'de tek taraflı bağımsızlığını ilan eden ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından 2014'te tanınan Kosova, tarihinde ikinci kez olimpiyatlarda yer alıyor.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 27.07.2021
Tokyo 2020'de yeni başarı hikayeleri yazılıyor
Organizasyonda şu ana kadar iki altın madalya kazanan Kosova, tarihi bir başarıya şimdiden imza attı. Zor zamanlarda geçirdikten sonra bağımsızlığını 2008'de ilan eden ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından 2014'te tanınan Kosova, tarihinde ikinci kez olimpiyatlarda yer alıyor.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 25.07.2021
Muhammed Yunus'un sosyal sorumluluk ideali, Tokyo Olimpiyatları'yla taçlandı
Bangladeşli Muhammed Yunus, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından spor yoluyla eğitim, kültür, kalkınma ve barışta önemli başarılar elde eden insanları onurlandırmak için verilen olimpik defne ödülünün ikinci sahibi oldu.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 24.07.2021
Savaşın ayırdığı Suriyeli kardeşler olimpiyat açılışında buluştu
Çalışmalarını sürdürdüğü stat antrenman yaptığı sırada bombalanan ve hazırlıklarını Hollanda ve Almanya'da sürdüren 28 yaşındaki triatlet Muhammed Masu ise Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin sitesinde yer alan açıklamasında, "Ailemi, arkadaşlarımı, evimi, her şeyimi kaybettim, hayata sıfırdan başladım.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Uluslararası Olimpiyat Komitesi Haberleri | Uluslararası Olimpiyat Komitesi Haber - Haberler - Uluslararası Olimpiyat Komitesi haberleri, son dakika uluslararası olimpiyat komitesi haber ve gelişmeleri burada. TMOK Başkanı Uğur Erdener yeniden ASOIF asbaşkanlığına seçildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 02:55:46. #1.15#

title