ULUSLARARASI OLİMPİYAT KOMİTESİ HABERLERİ

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Haberleri

Uluslararası Olimpiyat Komitesi haber, Uluslararası Olimpiyat Komitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 1.12.2020
IOC Başkanı Thomas Bach, seçime tek aday olarak girecek
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), mevcut başkan Thomas Bach'ın seçime tek aday olarak gireceğini açıkladı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 27.11.2020
"2020 Mustafa V. Koç Spor Ödülü"nün sahibi, milli sporcu İbrahim Çolak oldu
Daha çok gencimizin sporu ve Olimpik değerleri bir yaşam tarzı olarak benimsemesi Mustafa'nın spor vizyonunu yaşatacak en önemli çıktı olacaktır. Unutmayalım ki, arzuladığımız refah ve kalkınma sadece ekonomik büyüklükle değil, kültürel zenginlikle, sanat sevgisiyle, eğitim kalitesiyle ve elbette sportif alandaki atılımlarla elde edilebilir." "Thomas Bach, daha barışçıl bir dünya için sporu etkin bir araç olarak kullanıyor" Caroline N. Koç, bu yılın özel konuşmacısı olan Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach'e de teşekkür etti.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 26.11.2020
"2020 Mustafa V. Koç Spor Ödülü"nün sahibi İbrahim Çolak oldu
Bu yılın özel konuşmacısı olarak törene katılan Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach ise şunları söyledi: "Spor kazanmaktan ya da rekor kırmaktan çok daha fazlasını ifade eder.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 25.11.2020
Rumen haltercilere 2012 Olimpiyatları'na dönük doping cezası
İngiltere'nin ev sahipliği yaptığı 2012 Olimpiyatları'ndaki doping numunelerini yeniden analiz eden Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 3 sporcunun cezalandırıldığını açıkladı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 24.11.2020
Dünya Tekvando Federasyonu 2024 yılı planlarını açıkladı
Toplantıda, Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile Uluslararası Paralimpik Komitesi'ne (IPC) iletilen talepler değerlendirildi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 24.11.2020
Tokyo Valisi Koike'den Tokyo 2020 için "yeni model hazırlığı" vurgusu Açıklaması
Bach'ın "post-korona dönemi" sözü Oyunların 2021'e ertelendiği mart ayından beri ilk kez Japonya'yı ziyaret eden Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, Tokyo Olimpiyatları Organizasyon Komitesi Başkanı Mori Yoşiro ve önceki başbakan Abe Şinzo ile görüşmüştü.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 18.11.2020
Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Bach'tan Tokyo Olimpiyatları için "makul sayıda" seyirci yorumu Açıklaması
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarını "makul sayıda" seyircinin izleyebileceğini bildirdi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 17.11.2020
IOC Başkanı Bach'tan Olimpiyat açıklaması
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, Tokyo Olimpiyatları'nı izleyicilere açık olarak gerçekleştirmek istemelerine rağmen en büyük önceliklerinin, seyircilerin ve sporcuların güvenliği olduğunu söyledi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 16.11.2020
Son dakika: Tokyo Olimpiyatları'nda öncelik Kovid-19'a karşı sporcu ve seyirci güvenliği
Son dakika haberleri: Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen Tokyo Olimpiyat Oyunları ile Tokyo Paralimpik Oyunları'nın başarıyla organize edileceğini, en büyük önceliğin de sporcular ve seyircilerin güvenliği olduğunu söyledi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 16.11.2020
Lütfü Türkkan'ın açıklamalarına boks ve kick boks federasyonlarından tepki
"Horoz dövüşünü yasaklayan zihniyetin boks ve kick boks gibi spor adıyla insanların dövüşmesini halen serbest bırakmasını anlayan beri gelsin" şeklinde tweet atan Lütfü Türkkan'a, federasyon başkanlarından tepki geldi. Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, kick boks ailesi olarak söz konusu tweetten dolayı hayal kırıklığına uğradıklarını vurgulayarak, "Sayın Milletvekili Lütfü Türkkan'ın, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada horoz dövüşünü kick boks ve boks sporunu benzetmesi bizi derinden üzmüştür. Çünkü biz ülkemize en iyi şekilde hizmet etmeyi elimizden geldiği kadar yapmaktayız. Birçok sporcumuz milli sporcudur ve uluslararası arenada derece yapmıştır. Ayrıca ülkemizin her yerinde 81 ilde ve ilçelerinde kick boks sporu bütün spor salonlarında Bakanlığımızın bize tahsis etmiş olduğu yerlerde ve birçok değişik tesislerde kick boks sporu yapılmakta. 5 bin antrenör, 4 bin hakem ve birçok sporcusu olan büyük bir camiayız. Sayın Lütfü Türkkan Bey'in bizi aşağılayıcı bir şekilde attığı tweet camiamızı üzmüştür. Biz Lütfü Türkkan Bey'den kick boks ve boks camiasından ayrıca spor camiasından özür dilemesini bekliyoruz. Çünkü biz ülkemizin İstiklal Marşı'nı okutmak için, milli formamızı giyip şanla şerefle mücadele eden sporcu evlatlar yetiştiriyoruz. Herkese spor yaptırıyoruz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki Türkiye Kick Boks Federasyonu diğer spor federasyonlarının olduğu gibi Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlıdır ve kick boks branşı Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından tanınmış spor dalları arasına alınmıştır.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 16.11.2020
Türkiye Boks Federasyonu'ndan Lütfü Türkkan'a tepki
Konuyla ilgili Türkiye Boks Federasyonu'ndan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Kocaeli Milletvekili Sayın Lütfü Türkkan'ın Twitter üzerinden yaptığı talihsiz açıklama camiamızı derinden üzmüştür. Boks ve kick boks sporu ile horoz dövüşünü benzetme yaparak yaptığı talihsiz açıklama ile şanlı bayrağımızı göndere çektiren, Ay-Yıldızlı formasını kanının son damlasına kadar terleten bu ülkenin evlatlarını derinden yaralamıştır. Boks asil bir spordur. Boks ne demektir acaba biliyor mu? Boks 'Yumruk yemeden, yumruk atma sanatıdır'. Dünyada yapılan araştırmalarda boks sporu tehlike sıralamasında bir çok branştan hatta futboldan bile daha az tehlikeli bir spordur. İncelemeden, araştırmadan yapılan bu açıklama gerçekten talihsiz ve düşüncesizce yapılmış bir açıklamadır. Boks Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından tanınmış, Gençlik ve Spor Bakanlığı çatısı altında kurulan, Resmi Spor Federasyonları içerisinde bulunan Türkiye Boks Federasyonu tarafından temsil edilen bir branş olarak, ülke sporumuza Olimpiyat Oyunlarında madalya kazandıran az sayıda spor branşından birisidir.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 16.11.2020
Son dakika haberi... Japonya ile Uluslararası Olimpiyat Komitesinden 2020 Tokyo için "kararlılık" vurgusu
Edinilen son dakika gelişmesine göre Japonya ile Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen, Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın planlandığı üzere 2021 yazında düzenlenmesi konusunda kararlı olduklarını duyurdu.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 15.11.2020
Eyüp Gözgeç, Olimpik Erkek Boks Milli Takımı'yla bir araya geldi
Salgın sürecinde en önemli unsurun sporcuların sağlığının korunması olduğuna dikkati çeken Gözgeç, "24 Kasım'dan sonra sporcularımızın dinlenmesi için bir hafta ara verilecek. 1 Aralık'ta toplanacağız, sonra Kastamonu'da bir kamp programı olacak ve ardından uluslararası turnuvalara katılacağız. Bu süre, bu şekilde çalışmalarla elemelere kadar devam edecek. Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından alınan kararla, Avrupa'da salgın nedeniyle artan koronavirüs vakaları sebebiyle şubat ayında yapılacak Avrupa elemeleri nisan ayına ertelendi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 12.11.2020
Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Bach Japonya yolcusu
Pazar günü itibariyle Japonya'yı ziyaret edecek olan Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, "Oyunların iptali tartışılacak mı?" sorusuna "Hayır" yanıtını verdi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 11.11.2020
IOC'den spora ve sporculara daha fazla destek
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), spora ve sporculara daha fazla destek olmak amacıyla Olimpik Dayanışma Bütçesi'ni yüzde 16 artırdı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 8.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), dopingde rüşvet iddiaları nedeniyle Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği'nin (IAAF) eski başkanı Lamine Diack'ın, IOC onursal üyeliğini geçici olarak askıya aldı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 8.11.2020
Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Bach Japonya'ya gidiyor
Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları'nın Covid-19 salgını nedeniyle ertelenmesinden bu yana ilk kez Japonya'yı ziyaret etmeye hazırlanıyor.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 5.11.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Bakanlıktan federasyonlara Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya imzasıyla gönderilen yazıda, 2020'de yapılması gereken yaz olimpiyat oyunlarının Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından Kovid-19 salgını nedeniyle bir yıl sonrasına ertelendiği hatırlatıldı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 5.11.2020
Federasyon genel kurulları 2021 Tokyo Olimpiyatları sonrasına ertelendi
Bakanlıktan federasyonlara, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya imzasıyla gönderilen yazıda, 2020 yılında yapılması gereken Yaz Olimpiyat Oyunları'nın Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 1 yıl sonrasına ertelendiği vurgulandı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 28.10.2020
Tokyo Olimpiyatları'nın meşalesi Japonya'da 14 eyalet gezecek
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) yaklaşık bir hafta sonra 24 Mart'ta, Tokyo Oyunlarının 23 Temmuz-8 Ağustos 2021'de düzenlenmesinin kararlaştırıldığını açıklamıştı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 23.10.2020
Brezilyalı efsane futbolcu Pele 80 yaşında
Pele'ye FIFA, Uluslararası Olimpiyat Komitesi, UNICEF ve TIME dergisi tarafından yüzyılın futbolcusu ve atleti unvanları verildi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 9.10.2020
2021 Tokyo Maratonu 7 ay ertelendi
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), 2020 Tokyo Olimpiyatları'nı, 23 Temmuz-8 Ağustos 2021, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nı ise 24 Ağustos-5 Eylül 2021 tarihlerine ertelemişti.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 9.10.2020
9 Ekim Cuma DHA Spor Gündemi
Başakşehirli Ravil Tagir: Cengiz Ünder'in yolunu izleyerek Avrupa'ya gitmek istiyorum"Hedefim A Milli Takım""Ülkemizi milli takımda temsil etmek ayrı bir gurur""Lige iyi başlayamadık ama toparlanacağız""Altınordu'da Çağlar Söyüncü'yü örnek alıyordum""Şampiyonlar Ligi'ndeki rakiplerimizi...
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 8.10.2020
Sebastian Coe'dan "Siyahilerin Hayatı Değerlidir" protestosuna destek
Yürürlükteki kurallara göre, olimpiyatlarda politik, dinsel veya ırksal içerikli her türlü protestonun yasak olduğunu hatırlatan Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ise sporcu temsilcileriyle "Siyahilerin Hayatı Değerlidir" konusunu görüşmeye açık olduğunu duyurdu.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 8.10.2020
Ertelenen Tokyo Olimpiyatları için maliyet düşürme planı
Korona virüs salgını nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları'nın gecikme nedeniyle artan maliyeti kamuoyunda tartışma konusu olurken, Tokyo Olimpiyat Organizasyon Komitesi maliyet azaltmaya yönelik tasarruf planını netleştirmeye başladı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ile gerçekleştirilen çevrimiçi toplantıda gündeme gelen detaylara göre, organizasyonel değişikliklerle birlikte tahmini 284 milyon dolarlık tasarruf sağlanacağı bildirildi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 6.10.2020
Eczacıbaşı'ndan IOC Kadınlar ve Spor Dünya Ödülü'nün yıldönümü paylaşımı
Eczacıbaşı Spor Kulübü, Uluslararası Olimpiyat Komitesi Kadınlar ve Spor Dünya Ödülü'nü kazanmasının ikinci yıldönümünde bir video paylaştı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 28.9.2020
Tokyo Olimpiyatları için takvim netleşiyor
Maliyet tartışması Daha önce 1 yıllık ertelemenin getirdiği ek maliyetlerin etkisini azaltmak üzere olimpiyat meşale koşusunun rotasının kısaltılması gündeme gelmiş, ancak Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Koordinasyon Komisyonu geçtiğimiz hafta tüm eyaletlerin rotaya dahil olduğu orijinal plana sadık kalma kararı almıştı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 24.9.2020
CAS, 3 Rus biatlete verilen ömür boyu men cezasını kaldırdı
CAS'tan yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Olimpiyat Komitesinin (IOC), Soçi 2014'te yasaklı madde kullandıkları gerekçesiyle ömür boyu men cezası verdiği Olga Vilukhina, Yana Romanova ve Olga Zaytseva'nın itirazı haklı bulundu.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 21.9.2020
Japonya'nın 2020 Tokyo'ya ev sahipliği sürecinde yolsuzluk raporu ortaya çıktı
Japonya'nın 2020 Olimpiyat Oyunları'na ev sahipliği sürecinde Tokyo Olimpiyat Komitesi'ne bağlı bir danışmanlık fimasının, eski Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) Başkanı Lamine Diack'ın oğlu Papa Massata'nın hesabına 370 bin dolar yatırdığı ortaya çıktı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 12.9.2020
Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nden İranlı güreşçinin idamına tepki Açıklaması
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), İranlı güreşçi Nevid Efkari'nin (27) idam edilmesinin "şok edici" olduğunu bildirdi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 9.9.2020
İnsan hakları kuruluşları 2022 Kış Olimpiyatları'nın Çin'den geri alınmasını talep etti
Bir grup insan hakları kuruluşu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach'a ilettikleri açık mektupta, 2008'de Pekin'de düzenlenen Yaz Olimpiyatları'nın ardından Pekin yönetiminin insan hakları sicilinin düzelmediği, aksine Tibet, Uygur ve Hong Kong özerk bölgelerinde ve İç Moğolistan eyaletinde hak ihlallerinin ve azınlıklara yönelik baskıların arttığını vurguladı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 9.9.2020
Tokyo Valisi Koike'den olimpiyat açıklaması
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkan Yardımcısı John Coates'in pandemi nedeniyle 2021'e ertelenen Tokyo Olimpiyatları ile ilgili yaptığı, "Korona virüs olsa da olmasa da gelecek yıl yapılacak" açıklamasının ardından, konuya ilişkin bir açıklama da Tokyo Valisi Yuriko Koike'den geldi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 8.9.2020
Japonya'dan "Olimpiyatlar her şart altında yapılmalı" vurgusu
Haşimoto, düzenlendiği basın toplantısında, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkan Yardımcısı John Coates'un oyunlara yönelik "Kovid-19'la ya da değil" şeklindeki açıklamasına değindi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 7.9.2020
Son dakika haberi! Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkan Yardımcısı John Coates, 2021'e ertelenen Tokyo Olimpiyatları'nın, salgın olsa da olmasa da gelecek yıl yapılacağını söyledi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 7.9.2020
Son dakika haberleri! Tokyo Olimpiyatları "Kovid-19 olsa da olmasa da" gelecek yıl yapılacak
Son dakika haberine göre Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkan Yardımcısı John Coates, 2021'e ertelenen Tokyo Olimpiyatları'nın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) olsa da olmasa da gelecek yıl yapılacağını söyledi.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 27.8.2020
Erol Bilgin'in 2012'deki derecesi doping nedeniyle iptal edildi
Uluslararası Olimpiyat Komitesi, dopingle ilgili açıklama yaptı.
Uluslararası Olimpiyat Komitesi - 27.8.2020
Doping yapan milli halterci Erol Bilgin'in Londra 2012'deki derecesi geçersiz sayıldı
İngiltere'nin ev sahipliği yaptığı 2012 Londra Olimpiyatları'ndaki doping numunelerini son teknolojik verilere göre yeniden analiz eden Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), erkekler 62 kiloda mücadele eden milli sporcu Erol Bilgin'in test sonucunun pozitif çıktığını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Uluslararası Olimpiyat Komitesi Haberleri | Uluslararası Olimpiyat Komitesi Haber - Haberler - Uluslararası Olimpiyat Komitesi haberleri, son dakika uluslararası olimpiyat komitesi haber ve gelişmeleri burada. IOC Başkanı Thomas Bach, seçime tek aday olarak girecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 16:44:48. #1.15#
title