Türmob Haberleri

Türmob haber, Türmob son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türmob - 09.09.2021
Yeminli mali müşavirlik sınavları 4-13 Aralık'ta Ankara'da yapılacak
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), bu yılın 3'üncü dönemine ilişkin yeminli mali müşavirlik (YMM) sınav tarihlerini ve başvuru şartlarını ilan etti.
Türmob - 29.08.2021
TÜRMOB Genel Başkanı Kartaloğlu'ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Açıklaması
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, "Bağımsızlık mücadelemiz ve onun tacı olan 30 Ağustos Zafer Bayramı ile Türkiye dünyanın birçok ülkesi için umut ve mücadele ışığı olmuştur.
Türmob - 27.08.2021
Borç yapılandırmasında başvuru ve ödeme süreleri uzatıldı
Ödeme sürelerine ilişkin "mücbir sebep" uyarısı 7256 ve 7326 sayılı kanunlar kapsamına, Hazine ve Maliye Bakanlığının yanı sıra SGK, gümrük, belediye, TOBB, TÜRMOB gibi çok sayıda idarenin alacakları girdiğinden, Cumhurbaşkanı Kararı ile getirilmiş düzenleme, bu idarelere mücbir sebep halinin başladığı ve sona erdiği tarih arasında ödenmesi gereken taksitleri de kapsıyor.
Türmob - 24.08.2021
Serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavları 27-28 Kasım'da Ankara, İstanbul ve İzmir'de yapılacak
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), bu yılın 3'üncü dönemine ilişkin serbest muhasebeci mali müşavirlik (SMMM) sınav tarihlerini ve başvuru şartlarını ilan etti.
Türmob - 19.07.2021
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu Açıklaması
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, insanların birbirleriyle kucaklaştığı, dayanışma ve yardımlaşmanın arttığı bayramların, ulusal değerlerin yerleşmesinde önemli bir yere sahip olduğunu bildirdi.
Türmob - 30.06.2021
TÜRMOB'un "Türkiye'de Korona Salgını Sonrası Sektörlerdeki Gelişmeler Raporu" yayımlandı
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından hazırlanan "Türkiye'de Korona Salgını Sonrası Sektörlerdeki Gelişmeler (2020-2021) Raporu"nda ekonominin 10 temel sektörü incelendi.
Türmob - 17.06.2021
TÜRMOB, mali müşavirlerin sorunlarının çözülmesini talep etti Açıklaması
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB), salgından en çok etkilenen meslek gruplarından biri olan mali müşavirlerin, devlet tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde verilen desteklerden faydalandırılmasını istedi.
Türmob - 12.06.2021
TÜRMOB Başkanı Kartaloğlu, mali müşavirlik mesleğinin yasal statüye kavuşmasının 32. yılını kutladı
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğinin yasal statüye kavuşmasının 32'nci yılını kutladı.
Türmob - 24.05.2021
TÜRMOB'un muhasebe yazılımı LUCA, e-belge hizmetlerini sunmak için Gelir İdaresinden yetki aldı
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, Birliğin muhasebe programı LUCA'nın, Gelir İdaresi Başkanlığından (GİB) aldığı entegratörlük yetkisiyle e-dönüşüm hizmetleri sunmaya başlayacağını bildirdi.
Türmob - 12.05.2021
TÜRMOB Genel Başkanı Kartaloğlu'dan Ramazan Bayramı mesajı Açıklaması
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, sıkıntı ve sorunların yoğun olduğu bir dönemde kutlanan Ramazan Bayramı'nın, sevginin, saygının yinelendiği, gelecek umutlarının yeşerdiği günlerin habercisi olmasını...
Türmob - 30.04.2021
TÜRMOB Başkanı Kartaloğlu, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü"nü mesajla kutladı
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü"nü kutladı.
Türmob - 20.03.2021
İstatistik Konseyi kuruldu
Türkiye'de resmi istatistiklere ilişkin ihtiyaçları tespit etmek, değerlendirmek ve ileriye yönelik önerileri kapsayan çalışmalar yapmak üzere oluşturulan İstatistik Konseyinin çalışma usul ve esasları belirlendi.
Türmob - 17.03.2021
Son dakika haber | TÜRMOB Başkanı Kartaloğlu "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı
Son dakika haber... Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, Çanakkale'de dünyanın en büyük ordularına karşı verilen direnişle tarihe 'Çanakkale geçilmez' diye yazdıranların, bağımsızlık mücadelesi ve Cumhuriyet'e uzanan yolu...
Türmob - 07.03.2021
TÜRMOB Genel Başkanı Kartaloğlu'ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı Açıklaması
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, güçlü bir toplumun, ayrımcılığın ve eşitsizliğin ortadan kalkması ile sağlanabileceğini belirtti.
Türmob - 28.02.2021
TÜRMOB Başkanı Kartaloğlu, Muhasebe Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı Açıklaması
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, Muhasebe Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, sektörün sorunlarına dikkati çekerek, mali müşavirlik hizmetlerinde katma değer vergisi (KDV) indirimi yapılmasını ve...
Türmob - 02.02.2021
Serbest muhasebeci mali müşavirlik sınavları 3-4 Nisan'da yapılacak
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinin (TÜRMOB) serbest muhasebeci mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik sınavlarına ilişkin duyurusu Resmi Gazete'de yayımlandı.
Türmob - 27.01.2021
GÜNDEM / 27 Ocak 2021
(TBMM/16.00) (Fotoğraflı-Görüntülü) 3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRMOB'u ziyaret edecek, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
Türmob - 26.01.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 27 Ocak 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRMOB'u ziyaret edecek, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve beraberindeki heyeti kabul edecek.
Türmob - 31.12.2020
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu'ndan yeni yıl mesajı Açıklaması
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Emre Kartaloğlu, yeni yıl dolayısıyla mesaj yayımladı.
Türmob - 09.12.2020
TÜRMOB Başkanı Kartaloğlu: "İnsan haklarını korumak tüm ülkelerin ortak görevi"
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Emre Kartaloğlu, insan haklarını korumak ve hak ihlallerini önlemenin, tüm insanlığın ve ülkelerin ortak görevi olduğunu bildirdi.
Türmob - 02.12.2020
TÜRMOB'dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Emre Kartaloğlu, "Engelli vatandaşlarımızın önündeki olumsuzlukları kaldırmak, onların da sosyal hayatın içinde yer almasını sağlamak konusunda hepimize büyük görevler düşmektedir.
Türmob - 29.11.2020
TÜRMOB, ekonomi ve hukukta reform sürecine destek vermeye hazır
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Emre Kartaloğlu, ekonomi ve hukuk alanında yapılacak reform çalışmalarına her türlü katkıyı sağlayamaya hazır olduklarını belirterek, "Vergi sistemimizin sade, anlaşılabilir bir yapıda ve...
Türmob - 23.11.2020
TÜRMOB Başkanı Kartaloğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Emre Kartaloğlu, "Kutsal ve meşakkatli mesleği yerine getiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, bu vesileyle Başöğretmen Ulu Önder Atatürk'ü saygıyla anıyorum.
Türmob - 17.11.2020
İstihdam teşviki ve borç yapılandırmasına ilişkin kanun Resmi Gazete'de
TOBB, TESK, Türkiye Barolar Birliği, TÜRMOB, ihracatçı birliklerinin aidat ödemeleri de yapılandırmaya dahil olacak.
Türmob - 13.11.2020
SATSO Başkanı Altuğ: "Vergi ve prim borçlarının yapılandırılması iş dünyasını rahatlatacak"
TOBB, TESK, Türkiye Barolar Birliği, TÜRMOB ve ihracatçı birliklerine olan gecikmiş aidat borçlarının da yapılandırmaya girdiğine dikkati çeken Altuğ, şunları kaydetti: "Salgın sürecinde ekonomik durum nedeniyle bazı ödemeler aksamış olabilir.
Türmob - 12.11.2020
Vergi yapılandırmasında yapılması gerekenler
Kumdakcı, TOBB, TESK, Türkiye Barolar Birliği, TÜRMOB, ihracatçı birliklerinin aidat ödemelerinin de yapılandırmaya dahil olacağını kaydetti.
Türmob - 10.11.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda
TOBB, TESK, Türkiye Barolar Birliği, TÜRMOB, ihracatçı birliklerinin aidat ödemeleri de yapılandırmaya dahil olacak.
Türmob - 09.11.2020
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Emre Kartaloğlu, "İlkeleriyle ve yaptıklarıyla bizler için aydınlığa, çağdaşlığa, özgürlüğe açılan bir kapı olan Mustafa Kemal Atatürk'e minnet borcumuzu, hedeflerinden sapmayarak ve...
title