The New York Times Haberleri

The New York Times haber, The New York Times son dakika haberleri ve gelişmeleri.

The New York Times - 27.08.2021
Meksika, Afganistan'dan kaçan 124 gazeteciyi ülkeye kabul etti
Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard ve beraberindeki heyet, Afganistan'da The New York Times olmak üzere çeşitli medya kuruluşlarında çalışan gazetecileri Meksiko'daki havalimanında karşıladı.
The New York Times - 25.08.2021
İsrail Başbakanı Bennett, İran ile nükleer anlaşmaya geri dönüş girişimlerine karşı çıkacaklarını söyledi Açıklaması
The New York Times'a konuşan Bennet, İran konusunda Biden yönetimiyle ortak bir zemin arayacağını söyledi.
The New York Times - 18.08.2021
IMF, Afganistan'ın fon kaynaklarına erişimini engelledi
Afgan hükümetinin nakit rezervlerinin büyük kısmı ülke dışında Öte yandan The New York Times'ın bugün yayımlanan haberinde, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Taliban'ın IMF'nin gelecek hafta Afganistan'a sağlamayı planladığı 400 milyon doların üzerindeki SDR tahsisini engellemek için çalıştığı kaydedilmişti.
The New York Times - 14.08.2021
Washington Post: ABD tahliye sürecine karışmaması halinde Taliban'a Kabil'e girişinin daha kolay kabul göreceğini iletti
ABD yönetiminin, Kabil Büyükelçiliğindeki personelin tahliyesine karışmaması ve bunun için oraya giden Amerikan askerleriyle çatışmadan kaçınması durumunda "Taliban'ın başkente girmesinin hem uluslararası toplum hem de Afganlılar tarafından daha rahat kabul görebileceğini" ilettiği öne sürüldü.
The New York Times - 12.08.2021
NYT: ABD, Taliban'dan Kabil'deki Büyükelçiliğine saldırmamaları yönünde teminat istedi
NEW ABD'nin, Taliban'dan, Afganistan'ın başkenti Kabil'in ele geçirilmesi halinde Amerikan Büyükelçiliğine dokunulmaması için güvence istediği iddia edildi.
The New York Times - 04.08.2021
ABD'de Kovid-19 görülenlerin büyük çoğunluğunu aşı olmayan gençler oluşturuyor
The New York Times'ın haberine göre, ABD genelindeki Kovid-19 tedavi merkezlerinde görevli doktorlar, Delta varyantıyla salgına yakalanarak hastaneye kaldırılan kişilerin yaş gurubunun, geçen yıla göre farklı olduğunu belirtti.
The New York Times - 04.08.2021
NYT: FDA, Pfizer/BioNTech'in Kovid-19 aşısına gelecek ay tam onay verebilir
NEW New York Times gazetesi, ABD İlaç ve Gıda Dairesinin (FDA) Pfizer/BioNTech'in geliştirdiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısına gelecek ay tam onay vermeyi planladığını yazdı.
The New York Times - 03.08.2021
Libya'da Seyfülislam'ın dönüşü Hafter saflarında kırılmaya yol açabilir
MÜCAHİT AYDEMİR/MUSTAFA DALAA - Seyfülislam Kaddafi'nin 2011'de babasının rejiminin düşmesinden bu yana ilk kez ortaya çıkması ve siyasi hayata dönme arzusunu açıklaması, 10 yıldır gergin olan Libya krizini karmaşıklaştırarak, ülkeyi yeni ve daha yıkıcı bir savaşa doğru itebilir.
The New York Times - 09.07.2021
NYT: Haiti yönetimi ülkede istikrar için ABD'den asker talep etti
Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise'nin evinde uğradığı suikast sonucu öldürülmesinin ardından ülkede devam eden kargaşa üzerine Haiti yönetiminin ABD'den asker talep ettiği öne sürüldü.
The New York Times - 06.07.2021
New York Times, Mısır'da yetkililer tarafından tacize uğrayan kadınları haber yaptı
NEW ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times (NYT), Mısır'da güvenlik güçleri tarafından tacize uğrayan kadınları sayfalarına taşıdı.
The New York Times - 28.06.2021
Kremlin, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Rus askerlerinin cinayet ve soygunlara katıldığı bilgisini kabul etmedi
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Orta Afrika Cumhuriyeti'nde konuşlanan Rus askerlerinin sivillerin katledilmesi dahil birden fazla suça karıştığına yönelik bilgilerin doğru olmadığını savundu.
The New York Times - 23.06.2021
The New York Times, Kaşıkçı'yı öldüren ekipten 4 kişinin ABD'de eğitim aldığını öne sürdü
Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda 2018'de gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı öldüren Suudi infaz ekibinden 4 kişinin bir önceki yıl ABD'de eğitim aldığı öne sürüldü.
The New York Times - 22.06.2021
Son dakika: ABD'de onaylanan alzaymır ilacı hükümete NASA'nın bütçesi kadar yük getirecek
Son dakika habere göre NEW ABD'de yeni onaylanan alzaymır hastalığının tedavisi için kullanılacak ilacın hükümetin sağlık sistemine milyarlarca dolarlık ek yük getirebileceği belirtildi.
The New York Times - 18.06.2021
Son dakika haberleri... Guantanamo'daki hapishanede tutuklu iki kişinin daha serbest kalmasına karar verildi
Son dakika habere göre NEW ABD'nin, Küba'nın Guantanamo Körfezi'nde bulunan askeri üssündeki hapishanede yıllardır tutuklu bulunan iki kişinin daha aklandığı ve diğer ülkelere nakli için onay beklendiği açıklandı.
The New York Times - 17.06.2021
ABD'de genç kadınların kariyer hedeflerine yönelmesiyle nüfus artışı yavaşlıyor
The New York Times'da yer alan analizde, ABD'de 30 yaş altındaki kadınların çocuk sahibi olma olasılığının önceki yıllara göre çok daha azaldığı belirtildi.
The New York Times - 15.06.2021
ABD'de medya yöneticileri, muhabirlerin görüşme kayıtlarının toplatılmasını Adalet Bakanı Garland'la görüştü
ABD'de ana akım medyanın yöneticileri, Adalet Bakanı Merrick Garland'a, eski Başkan Donald Trump yönetiminin, gazetecilerin telefon görüşmeleri ile e-posta yazışmalarının kayıtlarını toplatmasından duydukları rahatsızlığı dile getirdi.
The New York Times - 09.06.2021
"Pandemi bitse gelecek çevrimiçi eğitim yönünde ilerleyecek!"
Eğitime ulaşabilseydiler insanlığa fayda sağlayacaklardı "Bugün sizlere şiddetle ihtiyaç duyulan ve yapılması aniden mümkün olan bir şeyden bahsedeceğim" diyen Prof. Dr. Sevil Atasoy, yüksek tirajlı br Amerikan gazetesi olan The New York Times'ın çok tanınan bir köşe yazarı olan Thomas Friedman'ın 2012 yılından bu yana zaman zaman dünya üzerindeki milyonlarca insanın eğitime erişemediğini ve bu kişiler arasında belki de insanlığa çok faydalar sağlayacak bir cerrahın, bir matematikçinin bulunduğunu kaydettiğini söyledi.
The New York Times - 08.06.2021
Uluslararası medya kuruluşlarının web siteleri çöktü
Financial Times, The New York Times, Bloomberg News ve The Guardian gibi uluslararası medya kuruluşlarının web siteleri bilinmeyen bir nedenle çöktü.
The New York Times - 03.06.2021
Trump yönetiminin 2017'de New York Times muhabirlerinin telefon ve e-posta kayıtlarını toplattığı ortaya çıktı
Eski ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, 2017 yılında New York Times (NYT) gazetesinden dört muhabirin telefon görüşmeleri ile e-posta yazışmalarının kayıtlarını toplattığı ortaya çıktı.
The New York Times - 01.06.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısında konuştu: (3)
Mesela domates, patlıcan, soğan yiyemiyoruz itirazını seslendirirken birdenbire hain kurşunları yersek, ülkemizi yemeye çalışanlara gözümüzü ve vicdanımızı kapatırsak tarihi varlığımızı nasıl koruyabiliriz? CHP yönetimi, bağımsızlık ve bekamız risk ve tehdit altındayken hangi yangından, neyin yenilip yenilmediğinden söz açıyor? Bakınız, Suriye yaklaşık 10 yıldır iç savaş tünelindedir. Ülke topraklarının üçte biri kontrol dışıdır. Üstelik geçen hafta trajikomik demokrasi ihlallerinin tescillendiği bir başkanlık seçimine sahne olmuştur. Esad 2014'te yüzde 88 olan oyunu, seçimlerin yapıldığı coğrafi alanlarda yüzde 95,1'e çıkarmıştır. Şam'da halk sabaha kadar kutlama yapmıştır. Göstermelik diğer iki başkan adayı da beklendiği üzere havalarını almıştır. İç savaşın Suriye ekonomisine maliyeti 1 trilyon 200 milyar dolardır. Halk yoksul ve açtır, sefalet diz boyudur. İç savaş olmasaydı, Suriye barış ve huzur içinde yaşasaydı, dahası 1 trilyon 200 milyar dolar da Suriyelilerin hizmetine harcansaydı bugünkü kara tabloya mahkum olurlar mıydı? YPG terör örgütünün kendi vatanını koruduğunu, bize de saldırmayacağını acayip ve acıklı çürük bir mantıkla açıklayan Kılıçdaroğlu ve yakın ekibi, Suriye trajedisinden hiç mi ders çıkarmıyorlar? Türkiye'yi Suriye'ye çevirmek için yazılan ve uygulanması için fırsat kollanan rezil senaryoları da mı görmüyorlar? Ülkesine yabancılaşmış, milletiyle gece gündüz misali ters düşmüş bir CHP zihniyetinin yatıp kalkıp mutfak demesi, yaygınlaşan tehlikeleri hafife alması nasıl bir körlük, nasıl bir kütüklüktür? Yabancı gazeteleri okuyun, sivil toplum kuruluşlarının ve düşünce kuruluşlarının raporlarını inceleyin, CHP'nin siyasi üslubuyla benzerliği hemen fark edeceksiniz." "Herkes eşittir Türkiye'dir" Devlet Bahçeli, Joe Biden'ın ABD Başkanı olmadan önce 17 Ocak 2020'de, The New York Times gazetesine verdiği demeçte, Türkiye'deki muhalefeti desteklemeleri gerektiğini ifade etmesinin "zillet ittifakına atılmış pas" olduğunu söyleyerek, "Kılıçdaroğlu bu pası almış, Türkiye'nin kalesine gol atmak için sahaya inmiştir.
The New York Times - 28.05.2021
New York Times'ın "Filistinli çocuklar" manşeti, eski ADL yöneticisini rahatsız etti
NEW New York Times (NYT) gazetesinin, İsrail'in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinli çocukları manşetine taşıması, ABD'deki Yahudi lobisinin önemli kuruluşlarından İnkar ve İftiraya Karşı Birlik (Anti-Defamation League-ADL) eski Ulusal Direktörü Abraham Foxman'ı rahatsız etti.
The New York Times - 27.05.2021
ABD'nin çekilmeye başladığı Afganistan'daki birçok Afgan üssü Taliban'ın kontrolüne geçiyor
ABD'nin 1 Mayıs'tan itibaren çekilmeye başladığı Afganistan'da, şu ana dek en az 26 Afgan üs ile karakolunun Taliban'ın kontrolüne geçtiği bildirildi.
The New York Times - 27.05.2021
ABD Başkanı Biden'ın 2022 mali yılı için 6 trilyon dolarlık harcama bütçesi sunması bekleniyor
The New York Times'ın konuya ilişkin haberinde, Biden'ın ABD'yi daha rekabetçi hale getirmek amacıyla cuma günü 6 trilyon dolarlık bütçe teklifinde bulunacağı aktarıldı.
The New York Times - 22.05.2021
Filistin'e destek veren 3 ünlü ismi hedef gösteren New York Times'taki ilan tepki gördü
NEW İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını eleştiren ve Filistin'e destek veren Bella Hadid, Gigi Hadid ve Dua Lipa'yı hedef gösteren New York Times (NYT) gazetesindeki ilan tepki çekti.
The New York Times - 20.05.2021
NYT: Sokaklarda Filistinlilere saldıran İsrailli çeteler Whatsapp üzerinden organize oldu
NEW İsrail'de Filistinlilere yönelik artan sokak saldırılarının, sosyal paylaşım platformu Facebook'a ait iletişim uygulaması Whatsapp üzerinde oluşturulan gruplar tarafından organize edildiği belirtildi.
The New York Times - 18.05.2021
NYT, Yahudi lobisi AIPAC'in ABD'li Kongre üyelerine baskı yaptığını yazdı
NEW ABD'de 28 senatörün, Filistin ve İsrail'de daha fazla can kaybının önlenmesi için bir an önce ateşkes sağlanması çağrısında bulunmasının da etkisiyle İsrail Halkla İlişkiler Komitesinin (AIPAC) Yahudi asıllı vekilleri İsrail'in yanında tutmak için gizlice harekete geçtiği iddia edildi.
The New York Times - 17.05.2021
Washington Post: "Biden'ın duruşuna rağmen ABD'nin İsrail tartışmasının yönü değişiyor"
Analizde, Bağımsız Vermont Senatörü Bernie Sanders'ın cuma günü The New York Times gazetesinde yayımlanan ve Filistin halkına destek verdiği makalesinin oldukça ses getirdiğine işaret edildi.
The New York Times - 15.05.2021
New York Times, Demokratlar arasındaki "Filistin çatlağının" büyüdüğüne dikkati çekti
The New York Times (NYT) gazetesi, bölgede son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından Demokrat Joe Biden yönetimi ile Kongredeki Demokratlar arasındaki "Filistin çatlağının" derinleştiğine işaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
The New York Times Haberleri | The New York Times Haber - Haberler - The New York Times haberleri, son dakika the new york times haber ve gelişmeleri burada. 30 günlük karne korkutucu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 11:38:19. #1.14#

title