Şırnaklı çobanlar koyun otlatırken askeri kameraya takıldı, yaptıkları hareket izleyenleri ağlattı - Haberler
Haberi Paylaş

Şırnaklı çobanlar koyun otlatırken askeri kameraya takıldı, yaptıkları hareket izleyenleri ağlattı

Demirören Haber Ajansı / Emin Bal - Haberler | Yaşam

Şırnak'ta amca çocukları Ramazan ve Serhat Ölmez, hayvanlarını otlattıkları sırada ara verip Anıtkabir'deki askeri değişim törenini taklit etti. Gençlerin bu anı askeri kameraya takıldı. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından duygu seli yaşandı. Amca çocuklarından Ramazan Ölmez, nöbet değişimini televizyondan izlediklerini ve çok etkilendiklerini belirtti.

Şırnak'ta, askeri üs bölgenin nöbet kamerasına habersiz yakalanan, amca çocukları çobanlar Ramazan (17) ve Serhat (16) Ölmez'in Anıtkabir nöbet değişimini taklit ettikleri anlardan görüntüleri, sosyal medyada binlerce beğeni aldı. Ramazan Ölmez, "Televizyonda Anıtkabir'de nöbet değişimi yapan askerleri izledik. Bundan etkilendik. Çok kez yapıyorduk ama bu sefer kameralara yakalandık" dedi.

Beytüşşebap ilçesi Ayvalık köyünde askeri üs bölgede nöbet tutan askerler, 2 çobandan şüphelenip kamerayla takibe aldı. Görüntülerde 2 çobanın, Anıtkabir'deki askerlerin nöbet değişimini anımsatan hareketleri dikkat çekti. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler, kısa sürede beğeni topladı. Bu görüntülerin ardından gazeteciler amca çocukları olan Ramazan ve Serhat Ölmez'e ulaştı.

Şırnaklı çobanlar askeri kameraya yakalandı! Yaptıkları hareket izleyenleri ağlattıGençlerin Anıtkabir nöbet değişimi taklidi çok beğenildi

Anıtkabir'e gitmek istediklerini belirten 11'inci sınıf öğrencisi Ramazan Ölmez, "Televizyonda Anıtkabir'de nöbet değişimi yapan askerleri izledik. Bundan etkilenerek dağda bunu yapmaya başladık. Çok kez yapıyorduk ama bu sefer kameralara yakalandık. Böyle olacağını bilmiyorduk. Köye geldiğimizde arkadaşlarımız bize söyledi. İsteğimiz, Anıtkabir'e gitmek ve o anları canlı yaşamak" dedi.

Şırnaklı çobanlar askeri kameraya yakalandı! Yaptıkları hareket izleyenleri ağlattı

Ramazan Ölmez, okul harçlığını çıkarmak için çobanlık yaptığını belirterek, "Babam emekli köy korucusu. Okul çıkışları ve hafta sonları çobanlık yaparak para kazanıyorum. Ailemizin durumu iyi olmadığı için babama yük olmak istemiyorum. Bu nedenle okul harçlığımı çıkarmak için çalışıyorum. Tek dileğim, Sayın Cumhurbaşkanı'mızı canlı görmek" diye konuştu.

Askerlerin kendilerini takip ettiğini bilmediklerini anlatan Serhat Ölmez de, "Amcamın oğlu ile çobanlık yapıyoruz. Asker değişimini canlandırmak istedik ve yaptık. Özendik o anlara. İletişim araçlarımız yok. Köyde arkadaşlarımız sosyal medyada görüntülerimizin olduğunu söyledi. İzledik, güzel görüntülerdi" dedi.

Şırnaklı çobanlar askeri kameraya yakalandı! Yaptıkları hareket izleyenleri ağlattı

Beytüşşebap Gençlik ve Spor Başkanı Kenan Adıyaman ise çobanlık yapan kuzenler Serhat ile Ramazan'ın sosyal medyadaki görüntülerini izlerken duygulandığını söyledi. Adıyaman, "Anıtkabir nöbet değişimini taklit ederken, askeri üs bölgede bulunan kamera tarafından kayıt altına alınmışlar. Çocuklar örnek bir davranış sergilemiş. Çocuklarımızı en kısa sürede Anıtkabir'e götürerek, canlı bir şekilde nöbet değişimini görmelerini sağlayacağım" diye konuştu.

Şırnaklı çobanlar askeri kameraya yakalandı! Yaptıkları hareket izleyenleri ağlattı

Şırnaklı çobanlar askeri kameraya yakalandı! Yaptıkları hareket izleyenleri ağlattı

Şırnaklı çobanlar askeri kameraya yakalandı! Yaptıkları hareket izleyenleri ağlattı

Demirören Haber Ajansı / Emin Bal - Son Dakika Haberleri

Ramazan Ölmez, Beytüşşebap, Anıtkabir, Adıyaman, Yaşam, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (18)
Sabri DEMİR:Yahu askeri kamera lar sabit olur...birkaç yerden farklı açılardan kayıt edilmiş Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
Rifat Civelekoğlu:Askeri kamera bu kadar yakından mi çekmiş anlamadim ki bunlar guzel poz vermisler sanki burdaki amac show gibi geldi bana ne var bunda oyun oynuyo cocuklar Cevap Yaz 33 59 Yayından Kaldır
Faruk Tigit:Helal olsun size bence müge anlı görse bunları hemen programı na davet eder Cevap Yaz 22 65 Yayından Kaldır
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title