Sergio Mattarella Haberleri

Sergio Mattarella haber, Sergio Mattarella son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sergio Mattarella - 22.02.2021
İtalya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki saldırıda hayatını kaybeden büyükelçisi için yasta
İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, ülkesinin Kongo Demokratik Cumhuriyeti Büyükelçisi Luca Attanasio ve koruması Vittorio Iacovacci'nin öldürülmesinin yasını tuttuklarını belirtti.
Sergio Mattarella - 17.02.2021
İtalya'da Draghi hükümeti güvenoyu sınavında
Senatodaki oylamadan önce genel kurula hitap eden Draghi, uzun profesyonel kariyerine rağmen çok heyecanlı olduğunu belirterek kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile salgın döneminde hükümetin başında bulunan selefi Conte'ye teşekkür etti.
Sergio Mattarella - 09.02.2021
İtalyanların çoğu Draghi'nin kuracağı hükümete olumlu bakıyor
Ipsos araştırma şirketinin Corriere della Sera gazetesi için yaptığı ankette de İtalyanların yüzde 60'ının, Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'nın Draghi'ye hükümet kurma görevini vermesini takdir ettiğini ortaya koydu.
Sergio Mattarella - 04.02.2021
Son dakika haberi... İtalya'da Draghi hükümet kurma çalışmalarına başladı
Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella tarafından ülkedeki hükümet krizini aşmak için dün yeni hükümeti kurmakla görevlendirilen Draghi, bugün Parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisinde sandalye sayısı az olan siyasi partilerin temsilcileriyle görüştü.
Sergio Mattarella - 03.02.2021
İtalya'da hükümeti kurmakla görevlendirilen Mario Draghi'den ilk açıklama Açıklaması
İtalya'da hükümeti kurmakla görevlendirilen Mario Draghi, ülkenin zor bir dönemden geçtiğini belirterek, bu umutla ve bu kararlılıkla, Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'nın çağrısına olumlu yanıt verdiğini söyledi.
Sergio Mattarella - 03.02.2021
İtalya'da hükümet kurma görevi Eski Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi'ye verildi
İtalya'da Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, hükümeti kurma görevini teknokrat bir ismi tercih ederek eski Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi'ye verdi.
Sergio Mattarella - 03.02.2021
İtalya'da Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, hükümet kurma görevini Eski Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi'ye verdi.
İtalya'da Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, hükümet kurma görevini Eski Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi'ye verdi.
Sergio Mattarella - 03.02.2021
İtalya'da hükümet krizini aşmak için teknokrat hükümet kurulması gündemde
İtalya'da Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, ülkenin içinden geçtiği salgın koşulları ile yol açtığı ekonomik ve sosyal acil durumlarla yüzleşecek bir hükümetin kurulması için yüksek profil birini görevlendireceğini belirtti.
Sergio Mattarella - 28.01.2021
Son dakika haberleri: İtalya'da hükümet krizini aşmak için Cumhurbaşkanı Mattarella'nın başlattığı istişareler sürüyor
Gelen son dakika haberine göre İtalya'da hükümet krizini aşmak için siyasi istişareleri dün başlatan Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, bugün parlamentoda temsil edilen sol tandanslı partiler ve karma grupta yer alan parlamenterlerle görüştü.
Sergio Mattarella - 27.01.2021
Son dakika haberleri... İtalya'da Cumhurbaşkanı Mattarella, hükümet krizini aşmak için siyasi istişarelere başladı
Son dakika haberler: İtalya'da Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, hükümet krizini aşmak için parlamento başkanları ve parlamentoda temsil edilen siyasi partilerle istişarelere başladı.
Sergio Mattarella - 27.01.2021
GÜNDEM / 27 Ocak 2021
(Davos) 4- İtalya'da 2. Conte Hükümeti'nin istifası sonrasında Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, hükümet krizini görüşmek üzere parlamentoda temsil edilen siyasi parti temsilcileriyle istişarelere başlayacak.
Sergio Mattarella - 26.01.2021
Son dakika haberleri... İtalya'da Başbakan Conte ve hükümeti istifa etti
Conte, bu sabah Başbakanlıkta kabinesini topladı ve istifa edeceğini açıklayıp bakanlarına çalışmalarından ötürü teşekkür etti. Bakanlar Kurulunun ardından cumhurbaşkanlığı sarayı Quirinale'ye giden Conte, Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya hükümetinin istifasını verdi.
Sergio Mattarella - 25.01.2021
Son dakika haber | İtalya'da Başbakan Conte istifa etme niyetinde
İtalya Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bakanlar kurulunun yarın sabah toplanacağı belirtilerek, "Başbakan Giuseppe Conte, istifa etmek için Cumhurbaşkanlığına gitme isteğini bakanlarına açıklayacak. Başbakan Conte, kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile görüşecek.
Sergio Mattarella - 20.01.2021
Son dakika haber... İtalya'da Başbakan Conte ve hükümeti, Senato'daki kritik güven oylamasını az farkla kazandı
Muhalefet, konuyu Cumhurbaşkanı Mattarella'ya taşımaya hazırlanıyor Ana muhalefetteki aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini, hükümetin salt çoğunluk olmadan yoluna devam etmesini "kabul edilemez" olarak nitelerken, bu konuyu Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya taşıyacaklarını belirtti.
Sergio Mattarella - 19.01.2021
Son dakika haber... İtalya'da 2. Conte Hükümeti Senato'da kritik güvenoyu sınavında
Anketlerde aşırı sağ önde Conte liderliğindeki hükümetin güvenoyu alamaması halinde, ülkede teamüller gereği ilk olarak parlamento aritmetiğinde yeni hükümet kurabilecek çoğunluk olup olmadığına bakılacak. Herhangi bir hükümet kurulamaması durumunda ise Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, normalde 2023'te sona erecek yasama dönemini feshederek erken seçim kararı alabilir.
Sergio Mattarella - 18.01.2021
Son dakika gündem: İtalya Başbakanı Conte, hükümet krizi hakkında konuştu Açıklaması
Conte hükümeti, Senato'dan güvenoyu alamazsa Başbakan Conte'nin Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya istifasını sunması bekleniyor.
Sergio Mattarella - 17.01.2021
Son dakika haber... İtalya'daki hükümet krizinde gözler 19 Ocak'a çevrildi
Hükümetin, Senato'daki çoğunluğunu kaybettiğinin ortaya çıkması durumunda Başbakan Conte'nin Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya istifasını vereceği ifade ediliyor.
Sergio Mattarella - 14.01.2021
Son dakika haberi: İtalya'da hükümet krizi parlamentoda tartışılacak
Krize ilişkin Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile görüşen Başbakan Conte'nin kabinesinden ayrılan Iv'li Tarım ve Orman Bakanı Teresa Bellanova, Aile Bakanı Elena Bonetti'nin istifalarını sunduğu ve bunların Cumhurbaşkanı tarafından onaylandığı belirtildi.
Sergio Mattarella - 13.01.2021
İtalya'da 2 bakan ve 1 bakan yardımcısı hükümetten çekildi
Siyasi senaryolarda, Başbakan Conte'nin bakanların istifasını askıya alıp koalisyonun ilerlemesi için görüşmeler yapabileceği ya da Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'ya giderek hükümetin istifasını verebileceği belirtiliyor.
Sergio Mattarella - 13.01.2021
Son Dakika | İtalya Başbakanı Conte, koalisyon hükümetinin devam etmesini umuyor
Siyasi kriz atmosferindeki İtalya'da, Başbakan Conte, bugün öğleden sonra Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile görüştü.
Sergio Mattarella - 13.01.2021
İtalya'da koalisyon hükümetinin ortaklarından Italia Viva (Iv) partisinin lideri Matteo Renzi hükümetten çekildiklerini açıkladı.
İtalya'da koalisyon hükümetinin ortaklarından Italia Viva (Iv) partisinin lideri Matteo Renzi hükümetten çekildiklerini açıkladı.
Sergio Mattarella - 12.01.2021
Son dakika... İtalya'da koalisyon ortağı partinin, hükümetin kurtarma fonu planına eleştirileri kriz yarattı
İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ise kısa süre önce yaptığı açıklamada, hükümet ortaklarına, kişisel husumetleri bir kenara bırakarak, ulusal çıkarları önde tutma ve kurtarma fonunun bir an önce parlamentoda onaylanması için çağrısı yaptı.
Sergio Mattarella - 10.01.2021
Son dakika haberleri... Ürdün Dışişleri Bakanı, İtalyan mevkidaşıyla bölgesel konuları görüştü
Safedi ayrıca, Suriye ve Libya krizlerinin çözümü için gösterilen çabaların desteklenmesi konusunda İtalyan mevkidaşıyla hemfikir olduklarını ifade etti İki ülke yetkilileri en son Nisan 2019'da, Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın başkent Amman'da İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'yı kabulünde bir araya gelmişti.
Sergio Mattarella - 25.10.2020
İtalya'da Kovid-19 salgınında günlük vaka sayısı 20 bini geçti
Bu arada, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'nın sözcüsü Giovanni Grasso'nun da Kovid-19'a yakalandığı bildirildi.
Sergio Mattarella - 23.10.2020
Son dakika haberleri! İtalya'da artan Kovid-19 vakaları "sıkı karantina" tartışmalarına hız kazandırdı
İtalyan basınına yansıyan haberlerde, aralarında ülkenin önde gelen bilim insanlarının da bulunduğu 100'ü aşkın akademisyen, Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ve Başbakan Giuseppe Conte'ye bir mektup yazarak, enfeksiyonun hızla yayılmasının önüne geçmek için daha sert tedbirler getirilmesi gerektiğini, aksi takdirde ilerleyen günlerde yüzlerce ölümün olabileceğini savundu.
Sergio Mattarella - 20.10.2020
Roma'da "Uluslararası Barış Duası" etkinliği yapıldı
Dini liderler ve temsilciler, etkinliğin son bölümünde birlikte barış şamdanındaki mumları yaktı. Etkinliğe İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella, İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio'nun yanı sıra Vatikan'a akredite kordiplomatik ve Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş da katıldı.
Sergio Mattarella - 20.10.2020
Tunus'un Kayravan vilayetinde Kovid-19 nedeniyle kısmi karantina kararı alındı
Öte yandan, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella'nın, ekim sonunda Tunus'a yapmayı planladığı ziyareti Kovid-19 salgını nedeniyle iptal ettiği bildirildi.
Sergio Mattarella - 16.10.2020
Dünya Gıda Günü ve FAO'nun 75'inci kuruluş yıl dönümü
Milyonlarca kişiyi sağlık ve açlık riskiyle karşı karşıya bırakan Kovid-19 salgınının gölgesinde video mesaj yöntemiyle Dünya Gıda Günü'nü kutlayan FAO Genel Direktörü Çü, "FAO'nun kurulması, tarihin unutamayacağı bir dönüm noktasıdır. Dünya liderleri, tüm halklar ve uluslar için gıda sağlama taahhüdünde bulunduğunda bu devrimci bir fikirdi. Geçen 75 yıla dönülüp bakıldığında çok şey yapılmakla beraber, 700 milyon insan halen aç ve bu durum mevcut Kovid-19 salgınıyla daha da kötüleşti." ifadelerini kullandı. Kovid-19 salgınının yarattığı duruma dikkati çeken Çü, "Açlık bir kez daha arttıkça, Kovid-19 salgını gıda sistemlerimizin kırılganlığını ortaya çıkardıkça tarih, bizi bir kez daha bu zorluğun üstesinden gelmeye çağırıyor." diye konuştu. Çü, FAO'nun son yıllarda toplumları makineleşme ve yeni teknolojiler konusunda geliştirecek müdahalelerde bulunduğunu, aynı zamanda bitki hastalıklarıyla mücadele ettiğini ve sürdürülebilir besleyici gıdalar sağlama konusunda çalıştığını kaydetti. FAO Genel Direktörü, açlığın üstesinden ancak yapılan katkıların iki kat arttırılmasıyla gelinebileceğini belirterek, "İnsanlığın en asil hedeflerinden biri olan aynı zamanda FAO'nun da varoluş nedeni olan açlığı ve yetersiz beslenmeyi her yerde sona erdirmek için tüm ortaklarla durmaksızın birlikte çalışmalıyız." diye konuştu. FAO'ya ev sahipliği yapan ülke olan İtalya'nın Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella da gönderdiği görüntülü mesajında, "Gıda, insanın temel hakkıdır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sergio Mattarella Haberleri | Sergio Mattarella Kimdir - Haberler - Sergio Mattarella haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sergio Mattarella kimdir, hayatı ve biyografisi. İtalya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ndeki saldırıda hayatını kaybeden büyükel
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.3.2021 07:06:27. #1.15#
title