Sağlık Müzesi Haberleri

Sağlık Müzesi haber, Sağlık Müzesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sağlık Müzesi - 06.01.2021
TÜ Tıp Fakültesi dekanlığının duvarlarını tarihi eserlerin yer aldığı tablolar süsleyecek
Tablolarda tarihi Tren Garı, Tunca ve Meriç köprüleri, Selimiye ve Muradiye camileri, Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Adalet Kasrı ve Hacı Adil Bey Çeşmesi gibi Edirne'nin önemli kültür varlıklarından fotoğraflar yer alıyor.
Sağlık Müzesi - 16.09.2020
Edirne'den kısa kısa
Gürkan da ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, Fatih'in Düşü projesi hakkında bilgi verdi. Gürkan, 4 bin metrekarelik bir alanda Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi karşısında yapılması planlanan proje ile Edirne'ye yeni bir turizm destinasyonu kazandıracaklarını kaydetti.
Sağlık Müzesi - 25.08.2020
Sağlık Müzesi Müdürlüğüne öğretim görevlisi Pehlivancık atandı
Trakya Üniversitesi Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi Müdürlüğüne öğretim görevlisi Ruhi Pehlivancık atandı.
Sağlık Müzesi - 27.05.2020
Balıkesir'de "Deniz Bilimleri Öğrenme Merkezi" kuruldu
Merkez yerleşke ya da Edincik Yerleşkesi'nde Hollanda'nın başkenti Amsterdam'daki "Corpus Museum" tarzında bir sağlık müzesi kurmayı da hayal ettiklerini belirten Özdemir, "Corpus Museum gibi, vücut organlarının aşırı büyütülerek sergilendiği ve insan vücudunun içine doğru bir seyahatin gerçekleştirilebildiği bir sağlık müzesi yapabilirsek ilköğretimden üniversite öğrencisine kadar çocuklarımızın bilime, özellikle sağlık bilimine olan ilgisini çekebilir, hayal dünyalarını genişletebiliriz.
Sağlık Müzesi - 08.12.2019
Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu yarın Edirne'de toplanacak
Kurul'un inceleme yapacağı mekanlar arasında Türkiye'nin en büyük ve Avrupa'nın üçüncü büyük sinagogu olan "Edirne Büyük Sinagogu", Dünya Miras Listesi'ne dahil edilen ve Mimar Sinan'ın ustalık dönemi eseri Selimiye Camisi ve Külliyesi, Sultan 2. Bayezid tarafından Edirne'yi darüşşifaya kavuşturmak amacıyla yaptırılan Sultan 2. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, Balkan Savaşları'nda Edirne savunmasında karargah olarak kullanılan Hıdırlık Tabyası, Lozan Anlaşması ile Karaağaç'ın tekrar Türk topraklarına kazandırılmasını ve Lozan Anlaşması'nda kazanılan diplomatik zaferi temsil eden Lozan Anıtı ile Meriç ve Tunca köprüleri yer alıyor.
Sağlık Müzesi - 23.10.2019
"Balkan misyonunu tıp alanında devam ettiriyoruz"
Rektör Tabakoğlu, Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesinde düzenlenen "1.
Sağlık Müzesi - 25.09.2019
Dha yurt bülteni - 23
Çerkezköy-Kapıkule Demiryolu Hattı'nın temeli atıldı (2)'SÖZ MİLLETİNDİR, İKTİDAR MİLLETİNDİR'Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Halkalı- Kapıkule Hızlı Tren Hattı temel atma töreni için geldiği Edirne'de, törenin ardından 2'nci Beyazıd Külliyesi ve Sağlık Müzesi ile Selimiye...
Sağlık Müzesi - 27.08.2019
Edirne'den kısa kısa
Enderun Mektepleri'nin temeli olduğu belirtilen Saatli Medrese'nin üniversiteye tahsisi için Rektör Tabakoğlu'nun Bakan Ersoy'la görüştüğü belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Türk eğitim tarihinde önemli bir yeri olan, tüm dünyaya örnek niteliğindeki Enderun Mektepleri'nin temeli olan Saatli Medrese'yi, Trakya Üniversitesi Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi örneğinde olduğu gibi, şehrin mihenk taşlarından biri haline getirecek projeler geliştirdiğimizi ve bu doğrultuda Medrese'nin üniversitemize tahsisini talep ettiğimizi, somut çalışmalarımızla birlikte Sayın Bakanımıza ilettik.
Sağlık Müzesi - 18.07.2019
Edirne'de viyolonsel sanatçısı Weinstein'den müzik şöleni
Edirne'de bu yıl Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Türkiye'nin ilk viyolonsel çalıştayı kapsamında ünlü Viyolonsel Sanatçısı Dan Weinstein sahne aldı. Weinstein'ın Edirne Sinagogu'nda gerçekleştirdiği konsere müzikseverler yoğun ilgi gösterdi. Konserde her şarkıdan önce sunumla sahneye gelen Weinstein, dinleyicilerden büyük alkış aldı. Weinstein buradaki konuşmasında, Edirne'de bulunmaktan ve Büyük Sinagog'da konser vermekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Öte yandan 'Akdeniz Viyolonsel Sınıfları Buluşmaları' kapsamında 15-20 Temmuz tarihleri arasında 2'inci Beyazid Sağlık Müzesi'nde de Akdeniz Viyolonsel Orkestrası konserler verecek.
Sağlık Müzesi - 12.07.2019
Viyolonsel ustaları Edirne'de buluşuyor
Bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek olan Akdeniz Viyolonsel Sınıfları Buluşmaları, 15 ile 20 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Etkinliklerde, Edirne Büyük Sinegog'unda İsrailli sanatçı Prof. Dan Weinstein solo viyolonsel resitali, ll.Beyazid Sağlık Müzesi'nde ise Akdeniz Viyolonsel Orkestrası da konserler verecek.
Sağlık Müzesi - 28.05.2019
Süleymanpaşa Belediyesi Kültür Gezileri ile Edirne'de
EDİRNE'NİN DÖRT BİR YANINI GEZDİLER Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Kültür Gezileri kapsamında gerçekleşen Edirne gezisine yaklaşık 60 muhtar eşi katılırken kafilenin ilk durağı II.Beyazıt Külliyesi (Sağlık Müzesi) oldu.
Sağlık Müzesi - 26.12.2018
1. Uluslararası Organ Bağışı Karikatür Yarışması" Sergisi
İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, İstanbul Sağlık Müzesindeki serginin açılışında, Türkiye'nin sağlıkta çok büyük bir değişim süreci yaşadığını vurguladı.
Sağlık Müzesi - 23.12.2018
Bakan Soylu: Harekatların Ardından 291 Bin 790 Suriyeli Geri Döndü (2)ek
EDİRNE GÖÇ İDARESİ'Nİ ZİYARET ETTİ İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzensiz Göçle Mücadele 2'nci Koordinasyon toplantısının ardından Edirne Göç İdaresi ve Geri Gönderme Merkezi'ni ziyaret etti. Merkez önünde Edirne Göç İdaresi Müdürü Musa Aşılıoğlu tarafından karşılanan Soylu, birimleri gezerek Afganistan uyruklu çocuklarla sohbet etti, hediyeler verdi. Göç İdaresi ve Geri Gönderme Merkezi'ndeki görevlilerle de sohbet eden Soylu, gösterdikleri performansın farkında olduklarını belirterek, "Hem işimizi yapacağız hem de buraya gelenlerin insanilik ölçüsündeki bizden beklentilerini yerine getireceğiz çünkü vicdanımız, merhametimiz var. Onları tekrar memleketlerine gönderiyoruz, Türkiye ile ilgili iyi duygulara sahip olmalılar, onların da çocukları, etrafları, komşuları var. Pakistan dediğiniz memleket, Kurtuluş Savaşı'nda hanımlarının kollarındaki bilezikleri gönderip silah almamızı temin eden, kalan bir miktar paranın da İş Bankası'na sermaye olarak verildiği bir memleketten bahsediyoruz. Bizim insanlarımız onlar. Oradaki fakirlik, yoksulluk, iç terörizm hepsi iç içe geçmiş. Edirne bu konuda bizim gözbebeğimiz" dedi. Bakan Soylu, beraberindekilerle Trakya Üniversitesi Sultan II. Bayezid Sağlık Müzesini gezdi.
Sağlık Müzesi - 19.12.2018
Edirne'den Kısa Kısa
"Bilim, Felsefe ve Toplumbilim Konuşmaları" Trakya Üniversitesi'nde (TÜ) düzenlenen "Bilim, Felsefe ve Toplumbilim Konuşmaları"nın üçüncüsü TÜ Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi'nde gerçekleşti.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sağlık Müzesi Haberleri | Sağlık Müzesi Haber - Haberler - Sağlık Müzesi haberleri, son dakika sağlık müzesi haber ve gelişmeleri burada. Trabzon'da koronavirüs için 200 aşı odası kuruldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.1.2021 09:18:46. #1.14#
title