Marmara Bölgesi Haberleri

Marmara Bölgesi haber, Marmara Bölgesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Marmara Bölgesi - Dün
Batı Karadeniz'in kıyı kesimleri ile Marmara'nın doğusunda kuvvetli sağanak bekleniyor
Batı Karadeniz Bölgesi'nin kıyı kesimleri ile Marmara Bölgesi'nin doğusunda akşam saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak öngörülüyor.
Marmara Bölgesi - 21.09.2021
Marmara Bölgesi'nde sıcaklıkların 4 ila 8 derece azalması bekleniyor
Marmara Bölgesi'nde sıcaklıkların 4 ila 8 derece azalması öngörülüyor.
Marmara Bölgesi - 21.09.2021
İlk 1000 ihracatçının 157 tanesi Egeli
Ege Bölgesi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da Marmara Bölgesi'nden sonra 1000 ihracatçı listesinde ikinci sıradaki yerini korudu.
Marmara Bölgesi - 20.09.2021
Soğuk ve yağışlı hava geliyor
Sıcaklıkların, çarşamba akşam saatlerinde Marmara Bölgesi'nden başlayarak perşembe günü ülke genelinde 6-10 derece düşeceği tahmin ediliyor.
Marmara Bölgesi - 14.09.2021
"Anadolu Kadınları Konak'ta" Halk Oyunları Festivali, İzmir'e renk kattı
İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünün açmış olduğu hibe programı kapsamında İzmir Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin başvuruculuğunda ve Konak Belediyesi'nin ortaklığında yazılan ve yürütülen "Anadolu Kadınları Konak'ta" projesinin Halk oyunları gösterileri Alsancak Vapur İskelesi önünde kurulan dev sahnede izleyicilerle buluştu. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu, Konak Belediyesi Meclis üyeleri, muhtarlar ile çok sayıda halk oyunları sevdalılarının katıldığı Gala Gecesi'nde, Türkiye'nin dört bir yanından Halk oyunları dernekleri sahne aldı. Ege Bölgesi'nden Destan Halk Oyunları G.S.K. Derneği, KUHOD G.S.K. Derneği ve İzmir Folklor G.S.K Derneği, Marmara Bölgesi'nden Kırklareli Belediyesi, Karadeniz Bölgesi'nden Trabzon İmece G.
Marmara Bölgesi - 08.09.2021
Marmara Bölgesi genelinde sağanak ve kuvvetli rüzgar bekleniyor
Marmara Bölgesi genelinde aralıklı sağanak ve kuvvetli rüzgar öngörülüyor.
Marmara Bölgesi - 07.09.2021
Genç girişimci kadın minyatür kabakla ata mesleği çiftçiliğe döndü
Tohumları serada fide haline getirdikten sonra tarlaya geçirdiğini, hiçbir kimyasal kullanmadan kabakları yetiştirdiğini belirten Gülden, şöyle konuştu: "Bütün üretim sürecinin başındaydım, tarım ilacı kullanmadan doğal yöntemlerle üretim yapıyorum. Kabaklarımız temelde dekoratif ve yenilebilir olmak üzere 2 gruba ayrılıyor. Dekoratif kabaklar daha çok çeşitli organizasyonlarda süs eşyası olarak kullanılıyor. Yenilebilir türlerin ise mutfağımızda yaygın bir şekilde yer edinmesini arzu ediyoruz. Dekoratif kabakların 9 ila 12 ay arasında raf ömrü var. Uygun koşullarda saklandığında ise kuruyup ahşap sertliği kazanıyor. Bu şekilde yıllarca saklanabilen bir süs eşyası oluyor. Daha sonrasında ise arzu edenler akrilik boyalarla renklendirebilir ya da hediyelik olarak kullanabiliyor." "Gelecek yıllardaki hedefim ihracat" Türkiye'nin her yerine satış yaptığını dile getiren Gülden, "Minyatür kabaklarım özellikle Marmara Bölgesi'nde özel gün ve etkinliklerde kadınlar tarafından yoğun bir şekilde talep ediliyor.
Marmara Bölgesi - 07.09.2021
Marmara Bölgesi'nde sıcaklıkların mevsim normallerinin 2-4 derece altına düşmesi bekleniyor
Marmara Bölgesi'nde sıcaklıkların mevsim normallerinin 2-4 derece altına düşmesi öngörülüyor.
Marmara Bölgesi - 06.09.2021
Basın Duyurusu (Marmara Bölgesi'nde Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat!)
Marmara Bölgesi'nde Kuvvetli Rüzgar ve Fırtınaya Dikkat! Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre;Batı Karadeniz'in batısında, 6 Eylül 2021 (Pazartesi) 06. 00 ile 22.
Marmara Bölgesi - 05.09.2021
Marmara Bölgesi için fırtına uyarısı
Marmara Bölgesi'nde yarın sabah saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor.
Marmara Bölgesi - 05.09.2021
Marmara Bölgesi genelinde sağanak bekleniyor
Parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olması beklenen Marmara Bölgesi'nde sağanak öngörülüyor.
Marmara Bölgesi - 03.09.2021
Marmara Bölgesi'nde İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da sağanak bekleniyor
Marmara Bölgesi'nde, bu gece ve sabah İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'da sağanak öngörülüyor.
Marmara Bölgesi - 01.09.2021
Türk Eğitim-Sen'in anketine göre eğitimcilerin yüzde 58'i okulların tam zamanlı açılmasını destekliyor
"Yüzde 36,2'si öğrencilere de aşı zorunluluğu getirilmesini istiyor" Talip Geylan, okulların hiçbir şekilde açılmaması, uzaktan eğitimin devam etmesi gerektiği görüşünü savunanların oranının ise yüzde 11 olduğunu aktararak, şu değerlendirmede bulundu: "Okulların tam zamanlı açılmasını en çok Karadeniz Bölgesi'nde görev yapan öğretmenler isterken, açılmamasını en çok Doğu Anadolu Bölgesi'nde görev yapan öğretmenler, hibrit modelle devam edilmesini ise en çok Marmara Bölgesi'nde görev yapan öğretmenler istiyor.
Marmara Bölgesi - 01.09.2021
Meteoroloji: Kuzey ve iç kesimlerde sıcaklıklar azalacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinde sıcaklıkların azalacağını açıkladı. İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nce yapılan açıklamada, serin ve yağışlı havanın yurdun kuzey ve iç kesimlerinde etkili olması bekleniyor. Mevsim normallerinin 3 ila 8 derece üzerinde seyreden sıcaklıklar, yarından itibaren hissedilir derecede azalacak. Marmara Bölgesi genelinde ise sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 6 derece altına ineceği tahmin ediliyor.
Marmara Bölgesi - 31.08.2021
İstanbul ve çevre illerde hava sıcaklığı düşecek
Marmara Bölgesi'nde perşembe gününden itibaren hava sıcaklıklarının düşmesi bekleniyor.
Marmara Bölgesi - 30.08.2021
İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde sağanak bekleniyor
Marmara Bölgesi'nin, İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor.
Marmara Bölgesi - 29.08.2021
Marmara Bölgesi'nde parçalı bulutlu hava bekleniyor
Marmara Bölgesi'nde parçalı bulutlu havanın hakim olması öngörülüyor.
Marmara Bölgesi - 28.08.2021
Marmara Bölgesi'nde parçalı ve az bulutlu hava bekleniyor
Marmara Bölgesi'nde parçalı ve az bulutlu havanın hakim olması öngörülüyor.
Marmara Bölgesi - 27.08.2021
Son dakika haber... Son yıllarda devreye alınan dev yatırımlar istihdama büyük katkı yaptı
"Turizm ve sanayi gibi Türkiye'nin göz bebeği sektörlere büyük destek sağlıyor" Bu yatırımların geçtiği güzergahlarda yerel ekonomilerin canlandığını, turizm ve sanayi gibi Türkiye'nin göz bebeği sektörlere büyük destek sağlandığını belirten Dr. Aydın, şunları kaydetti: "Marmara bölgesinin tamamını büyük bir halka olacak şekilde çevreleyen yatırımların sonuncusu ise yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü olacak.
Marmara Bölgesi - 27.08.2021
"Kamu özel sektör iş birliği projeleri istihdama katkı sağladı"
"ÜLKE EKONOMİSİNE DESTEK" Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İstanbul Kamu Özel Sektör İş Birliği Mükemmellik Merkezi (PPPCOE) ve Dünya KÖİ Uzmanları Birliği (WAPPP) Orta Asya Bölüm Başkanı Dr. Eyüp Vural Aydın, "KÖİ modelinin farklı alanlarda getirdiği faydalardan hep bahsediyoruz ama çok fazla dile getirmediğimiz husus ise bu projelerin özellikle makro ekonomiye katkıları ve istihdam yaratma becerileridir. Yatırım tutarları açısından büyük önem arz eden bu altyapı yatırımları sayesinde Kuzey Ege, Güney Marmara, Kuzey Marmara ve Batı Trakya hattında son derece etkin, hızlı ve güvenli bir mobilizasyon imkanı sağlandı. Ticari yollar olarak adlandırabileceğimiz bu güzergahların kullanımı ile sadece bölgedeki değil, çok daha geniş bir alana hatta ülke ekonomisine büyük bir pozitif etki kazandırıldı. Projeler sayesinde Anadolu'dan İstanbul'a, İstanbul'dan Anadolu'nun farklı yerlerine ulaşan lojistik zinciri sağlamlaştırılırken, ulaşım hem kolaylaştı hem hızlandı hem de süre olarak kısaldı" ifadelerini kullandı.   "BÖLGE HALKI KALKINIYOR" Yatırımların geçtiği güzergahlarda yerel ekonomilerin canlandığını, turizm ve sanayi gibi Türkiye'nin göz bebeği sektörlere büyük destek sağlandığını dile getiren Dr. Aydın şu ifadeleri kullandı: "Marmara bölgesinin tamamını büyük bir halka olacak şekilde çevreleyen yatırımların sonuncusu ise yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü olacak.
Marmara Bölgesi - 27.08.2021
Marmara Bölgesi'nde sıcaklıkların mevsim normallerinin 4-8 derece üzerinde olması bekleniyor
Marmara Bölgesi'nde, sıcaklıkların mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde olması öngörülüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Marmara Bölgesi Haberleri | Marmara Bölgesi Haber - Haberler - Marmara Bölgesi haberleri, son dakika marmara bölgesi haber ve gelişmeleri burada. Sürdürülebilir bir dünya ve temiz denizler için Garanti BBVA ve TURMEPA'dan, Mavi Nefes Projesi….
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 02:16:07. #1.15#

title