Kutsal Emanetler Haberleri

Kutsal Emanetler haber, Kutsal Emanetler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kutsal Emanetler - 17.01.2021
Yunanistan'da Başpiskopos İeronimos'un Müslümanlara hakaret etmesine tepki
Elinde kurtuluş savaşından kalma olduğunu söylediği bir silah ve bazı kutsal emanetlerle kamera karşısına geçen İeronimos "İslam, onun insanları din değil, siyasi bir parti, siyasi bir arzu ve savaş insanları, yayılmacılığın insanlarıdır.
Kutsal Emanetler - 29.10.2020
Kerkük'te muhafaza edilen kutsal emanetler Mevlid Kandili dolayısıyla ziyarete açıldı
Irak'ın Kerkük kentindeki Mevlid Kandili etkinlikleri kapsamında Muhammediye Camisi'nde muhafaza edilen kutsal emanetler ziyarete açıldı.
Kutsal Emanetler - 28.10.2020
Son dakika haberi: Düzce Memur-Sen'den Macron'a kınama
Çelebi açıklamasını şöyle sürdürdü: "Burada bir parantezle bir başka tepkimizi de özellikle ifade edelim. Kutsal emanetlerimizin mekanı olmakla yetinip, kutsala sahip çıkmayı beceremeyen Suudi Arabistan yönetimini ve onunla aynı kulvarda bulunmaya teşne Birleşik Arap Emirliklerini de tarih ve bizler not ediyoruz.
Kutsal Emanetler - 28.10.2020
Son Dakika | Bolu'da Fransa Cumhurbaşkanı Macron protesto edildi
Bolu'da, İzzet Baysal Caddesi üzerinde bir araya gelen sendika ve sivil toplum kuruluşlarının üyeleri Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam'ı ve Hz. Muhammed'i (Sallallahu aleyhi ve sellem) hedef alan karikatürleri savunan sözlerini protesto etti. Grup adına yapılan basın açıklamasında; "Aslında Macron bir görüntü. Avrupa'da pek çok ülkede bir cinnet hali yaşanıyor. Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin sırçası dökülmüş ve nihayet aşırı sağ siyasetinin ürettiği politikalar siyaseti belirler hale gelmiştir. Almanya'da yaşanan cami baskını, Hollanda'da Gert Wilders'in terör ve şiddet içeren konuşmaları, Macron'un ifade hürriyeti arkasına sığınarak İslam'a ve peygamberine saldıran unsurlara sahip çıkması cinnetin boyutlarını apaçık göstermektedir. Kutsal emametlerimizin mekanı olmakla yetinip, kutsal emanetlere sahip çıkmayı beceremeyen Suudi Arabistan yönetimini ve onunla aynı kulvarda bulunmaya tesevvül eden Birleşik Arap Emirlikleri'ni de tarih ve bizler İslam alemi olarak not ediyoruz.
Kutsal Emanetler - 27.10.2020
Fransa'nın İslam karşıtı tutumu Afyonkarahisar'da protesto edildi
Avrupa'da birçok ülkede bir cinnet halinin yaşandığını kaydeden Arslan, sözlerine şöyle devam etti: "Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslamofobi, o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin sırçası dökülmüş ve nihayet aşırı sağ siyasetin ürettiği politikalar siyaseti belirler hale gelmiştir. Almanya'da cami baskını, Hollanda'da Gert Wilders'in terör ve şiddet içeren konuşmaları ve nihayet Macron'un, ifade hürriyeti arkasına sığınarak İslam'a ve Peygamberine saldıran unsurlara sahip çıkması cinnetin boyutlarını göstermektedir. Kutsal emanetlerimizin mekanı olmakla yetinip kutsala sahip çıkmayı beceremeyen Suudi Arabistan yönetimini ve onunla aynı kulvarda bulunmaya teşne Birleşik Arap Emirlikleri'ni de tarih ve bizler not ediyoruz.
Kutsal Emanetler - 15.10.2020
Bartın Valisi Güner'den şehit ailelerine ziyaret
İl Müftü Vekili Hulusi Güner'in Gürdal Çakır ve tüm şehitler için dua okuduğu ziyarette şehit ailesi ile bir süre sohbet eden Güner, daha sonra şehit astsubay kıdemli çavuş Hayri Karaman'ın Uzunöz köyünde bulunan ailesini ziyaret etti. Vali Güner burada yaptığı konuşmada, şehit ailelerinin milletin ve devletin en kutsal emanetleri olduğunu ifade etti.
Kutsal Emanetler - 02.10.2020
Son dakika haberleri! Muhammed Bin Selman İsrail'le normalleşmenin alt yapısını mı hazırlıyor?
Tarih tekerrür ediyor, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan'ın halihazırdaki yöneticileri maalesef geçmişten ders almıyor. Dün "Büyük Arap Krallığı" vaadiyle Osmanlı Devleti'ne karşı İngilizlerle hareket edip "Arabistanlı Lawrence" olarak bilinen Thomas Edward Lawrance isimli bir İngiliz istihbarat subayının peşinden gidiyorlardı, bugün ise Türkiye, İran ve Katar gibi bölge ülkelerine sırt çevirip ABD ve İsrail'le birlikte hareket ediyor, Trump'ın damadı Jared Kushner'le iş tutuyorlar. Bu yöneticiler Osmanlı'nın Hicaz Seferi Kuvvetleri Komutanı Fahreddin Paşa'yı "kutsal emanetleri çalmakla" suçlarken Lawrence'ın evini onarıp restore etme kararı alıyorlar.
Kutsal Emanetler - 24.09.2020
Papa II. John Paul'ün kutsal emanetleri katedralden çalındı
İtalya'da bulunan bir katedralden Papa II. John Paul'e ait kutsal emanetler çalındı.
Kutsal Emanetler - 01.08.2020
Tarihi Yarımada'daki müzeler ve tarihi camilere ziyaretçi akını
Feyza Çebi, bayramın ikinci günü açık olduğunu öğrendiği Topkapı Sarayı'nı gezmek istediğini ifade ederek, "İçeride çok sayıda tarihi eser vardı. Kutsal emanetler beni çok etkiledi.
Kutsal Emanetler - 30.07.2020
STK'lerden Kudüs ve Mescid-i Aksa için ortak çağrı Açıklaması
Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın özgürlüğü için kurulan İslam İşbirliği Teşkilatı'na tüm organlarıyla birlikte öncelikli olarak bu asil gaye için çalışma, oradaki kutsal emanetlere ve vakıf eserlere sahip çıkmaya dönük diplomatik girişimleri sürdürme ve ilgili mekanizmaları kullanma çağrısı da yapılan ortak metinde, Birleşmiş Milletleri ve ilgili kuruluşlarına da uluslararası toplumun Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya ilişkin almış olduğu kararlara sahip çıkmaya ve işgalci rejime karşı müeyyide uygulamaya çağırıldı.
Kutsal Emanetler - 24.05.2020
Tufanbeyli Kaymakamı Sevgili, şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti
Sevgili, ilçede ikamet eden 14 şehit ailesi ve 7 gaziyi ziyaret ederek, bayramlarını kutladı, sohbet etti, sorunlarını dinledi. Vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin istiklali ve istikbali uğruna canlarını ortaya koyan şehit ve gazilere sonsuz minnet borçlu olduklarını belirten Sevgili,"Şehitlerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir.
Kutsal Emanetler - 19.05.2020
Van polisi evde kalanların bayramını kutladı
Karabağ, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş yolunda milli mücadelenin ilk kıvılcımının atılışının 101. yılını kutlamanın coşkusu ve heyecanı içerisinde olduklarını belirtti. Karabağ, mesajında şu ifadelere yer verdi: "İnanıyorum ki gençlerimiz, 19 Mayıs ruhuyla birlikte istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkacak, tüm kutsal emanetlerimizi bir bayrak gibi elden ele gelecek nesillere ileterek sonsuza dek yaşatacak, tarihimizden aldıkları ilhamla, medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklardır.
Kutsal Emanetler - 01.05.2020
Osmanlı Devleti'nde salgınlarda Kabe örtüsünden, mukaddes hediyelere kadar karantina uygulanmış
Kutsal topraklardan gelen hediyelerin Osmanlı payitahtına taşındığı feraşet torbalarına da karantina uygulandığını aktaran Çelik, "5 Şubat 1850 tarihli arşiv belgesinde de Haremeyn'den gelen feraşet torbalarıyla, kutsal emanetlere karantina uygulandığı görülürken, bu eşyaların karışmaması için de dikkat edilmesi çalışanlara bildirilmiş.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kutsal Emanetler Haberleri | Kutsal Emanetler Haber - Haberler - Kutsal Emanetler haberleri, son dakika kutsal emanetler haber ve gelişmeleri burada. Yunan Başpiskoposunun İslam ve Müslümanlar için söylediği hadsiz sözlere tepki yağdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.1.2021 15:06:35. #1.16#
title