Haberler

30. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin büyük ödülleri sahiplerini buldu

Son Güncelleme:
Abone Ol

Bu yıl 30'uncusu düzenlenen 'Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde "En İyi Film Ödülü", Umut Subaşı'nın yönettiği "Sanki Her Şey Biraz Felaket" adlı filme verildi. "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü" "Karganın Uykusu" filmindeki performansıyla Ahmet Ağğün'e, "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü" ise "Cam Perde" filmindeki performansıyla Selen Kurtaran'a verildi.

Bu yıl 30'uncusu düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde 'En İyi Film Ödülü'nü 'Sanki Her Şey Biraz Felaket' aldı. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü 'Karganın Uykusu' filmindeki performansıyla 'Ahmet Ağğün' alırken, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü ise 'Cam Perde' filmiyle 'Selen Kurtaran' aldı. Ayrıca gecede Türk sinemasının iki önemli ismi Türkan Şoray ile Kadir İnanır'a 'Sinemamızın Yüzü Özel Ödülü' takdim edildi.

2 BİN DAVETLİ KATILDI

30. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin büyük ödül töreni, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi'nde yaklaşık 2 bin davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Ödül töreni, birbirinden ünlü sanatçıların kırmızı halıdan geçerek, törenin yapılacağı salona gelmesiyle başladı. Sunuculuğunu Oyuncu Yetkin Dikinciler ve televizyon sunucusu Gülay Afşar'ın yaptığı gecede ödül törenleri öncesi Bülent Ortaçgil sahneye çıkarak şarkılarını seslendirdi.

30. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin büyük ödülleri sahiplerini buldu

"ADANA SİNEMA RUHUNU İYİ YANSITIYOR"

Törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana'nın festivaller kenti olduğunu belirterek, "Adana'yı en çok sanatçı yetiştiren illerden birisi olduğu için çok seviyorum. Altın Koza'nın Türkiye'nin en önemli organizasyonlarından birisinin olmasının nedeni Adana'nın sinema ruhunu iyi yansıtmasından kaynaklanıyor" dedi. Törene, kent protokolü, sanatçılar ve çok sayıda izleyici katıldı.

30. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin büyük ödülleri sahiplerini buldu

TÜRKAN ŞORAY VE KADİR İNANIR'A ÖDÜL

Öte yandan gecede Türk sinemasının iki önemli ismi Türkan Şoray ile Kadir İnanır'a "Sinemamızın Yüzü Özel Ödülü" takdim edildi. Bu sırada konuşan Türkan Şoray ve Kadir İnanır, ödül aldıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Konuşmaların ardından İnanır ve Şoray el ele seyircileri selamladı.

30. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin büyük ödülleri sahiplerini buldu

EN İYİ FİLM ÖDÜLÜNÜ "SANKİ HER ŞEY FELAKET" ALDI

Konuşmaların ardından finalde yarışan filmlerin gösterimleriyle devam eden törende, festival çerçevesinde gerçekleştirilen etkinliklerin görüntülerinin yer aldığı tanıtım filmi gösterildi. Tören, ödüllerin takdim edilmesiyle sürdü.30. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde 'En İyi Film Ödülü'nü 'Sanki Her Şey Biraz Felaket' filmi aldı. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü 'Karganın Uykusu' filmindeki performansıyla "Ahmet Ağğün" alırken, "En İyi Kadın Oyuncu" Ödülü'nü ise "Cam Perde" filmiyle Selen Kurtaran aldı. "Karganın Uykusu" geceye 6 ödül alarak geceye damga vurdu.

FESTİVALDE, UZUN METRAJ FİLMLER KATAGORİSİ'NDE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN SANATÇI VE ESERLER

En İyi Film Ödülü: Sanki Her Şey Biraz Felaket

Sinemanın Yüzü Ödülü: Kadir İnanır ve Türkan Şoray

Yılmaz Güney Ödülü: Karganın Uykusu

Adana İzleyici Ödülü: Karganın Uykusu

Juri Özel Mansiyon Ödülü: Leyla, Reyhan, Asya (Bir Gün 365 Saat)

En İyi Yönetmen Ödülü: Umut Subaşı (Sanki Her Şey Biraz Felaket)

En İyi Senaryo Ödülü: Umut Subaşı (Sanki Her Şey Biraz Felaket)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Selen Kurtaran (Cam Perde)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Ahmet Ağğün (Karganın Uykusu)

En İyi Müzik Ödülü: Canset Özge Can (Karganın Uykusu)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Ziya Kasapoğlu (Karganın Uykusu)

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Meral Aktan (Annesinin Kuzusu)

En İyi Kurgu Ödülü: Fikret Reyhan (Cam Perde)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Elit İşcan (Suyun Üstü) Nilay Erdönmez (Yüzleşme)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Necip Memili (Annesinin Kuzusu) Okan Urun (Yüzleşme)

Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü: Deniz Altan (Kıyıda)

Umut Veren Erkek Oyuncu Ödülü: Eser Ağçalı (Karganın Uykusu)

Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen Ödülü: Açık Kapılar Ardında (Alpgiray Uğurlu)

SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Sanki Her Şey Biraz Felaket (Umut Subaşı)

Kadir Beycioğlu Jüri Özel Ödülü: Cam Perde

Emeğe Saygı Plaketi: Türker İnanoğlu

En İyi Belgesel Mansiyon Ödülü: Planöz (Vahit Sarıtaş)

Belgesel Dalında Jüri Özel Ödülü: Aladağ Bir Yürek Yangını (Ersin Erçin)

En İyi Belgesel Ödülü: Rodakis'i Ararken (Kerem Soyyılmaz)

30. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin büyük ödülleri sahiplerini buldu

30. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin büyük ödülleri sahiplerini buldu

30. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin büyük ödülleri sahiplerini buldu

30. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin büyük ödülleri sahiplerini buldu

30. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin büyük ödülleri sahiplerini buldu

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Film Festivali Türkan Şoray Sinema Magazin Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 4-5 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 4-5 Aralık İstanbul su kesintisi listesi! Akaryakıta indirim gelecek mi? Bu gece akaryakıta indirim var mı, ne zaman gelir? CANLI maç izle! TÜM MAÇLAR! Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 4 Aralık GÜNÜN MAÇLARI CANLI İZLE! 5 Aralık 2023 Günlük Burç Yorumları: 5 Aralık Salı burç yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! Yarın burçları neler bekliyor? Esra Erol Altın Kelebek ödülü aldı mı? Esra Erol ne ödülü aldı? Nuri Köşkdere kimdir, nereli? AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nuri Köşkdere neden istifa etti? Bugün maç var mı? 4 Aralık hangi maçlar var, saat kaçta? Fenerbahçe-Sivasspor maçı ne zaman, saat kaçta? Fenerbahçe-Sivasspor hangi kanalda, şifresiz mi? Naci Görür İstanbul depremi açıklaması nedir? 4 Aralık Naci Görür İstanbul depremi için ne dedi? Bursa hangi fay hattında? Bursa'da aktif kaç fay hattı var, nereden geçiyor? Marmara fay hattı Bursa'dan geçiyor mu? Bursa'da okullar tatil mi? Bursa Valiliği deprem açıklaması! Deprem dolayı okullar tatil mi? Lütfi Doğan kimdir, öldü mü? Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan neden öldü? İos deprem uyarı sistemi var mı? iPhone deprem bildirimi nasıl açılır? AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAV TARİHLERİ 2023-2024 | AÖL sınavları ne zaman, online mı olacak? Güncel AÖL sınav takvimi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title