Adana Altın Koza Haberleri

Adana Altın Koza haber, Adana Altın Koza son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adana Altın Koza - 24.9.2020
Son dakika haberleri... TRT ortak yapımları ulusal ve uluslararası festivallerde başarı kazanıyor
Son dakika haberleri: Türkiye Radyo Televizyon Kurumunun (TRT) ortak yapımlarından "Omar ve Biz" Uluslararası Harlem Film Festivali'nde Yabancı Dilde En İyi Film ödülünü kazandı, Mavzer ve Ceviz Ağacı filmleri ise 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde toplam 5 ödüle layık görüldü.
Adana Altın Koza - 21.9.2020
Altın Koza'da birinci olan genç yönetmen kariyerine film sektöründe devam etmek istiyor
27'nci Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde yalnız yaşayan bir kadının evde kendi kendine kurduğu diyalogları konu alan "61 Sokak No 4" isimli filmiyle birincilik kazanan Çağıl Saydam, kariyerine film sektöründe devam etmek istiyor.
Adana Altın Koza - 15.9.2020
(GRAFİKLİ)- "Unutulmaz karakterlerin oyuncusu: Tarık Akan"
Sanatçı Akan, 1985'te Berlin Uluslararası Film Festivali'nde mansiyon, 1992'de Adana Altın Koza Film Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu", 1996'da Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "Yaşam Boyu Onur Ödülü", 2006'da Sinema Yazarları Derneği "Onur Ödülü", 2007'de ise Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği'nde "Sinema Emek Ödülü" kazandı.
Adana Altın Koza - 14.9.2020
Dijital olarak izleyiciyle buluşacak üç kentin film festivali başladı
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ve Başka Sinema Ayvalık Film Festivali ile iş birliğiyle çevrim içi olarak başladı.
Adana Altın Koza - 11.9.2020
"Altın Koza"da Seyhan Nehri üzerinde gondolda film izleme keyfi yaşanacak
Adana Büyükşehir Belediyesince bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde Seyhan Nehri üzerinde gondollarda seyircilere film gösterimi yapılacak.
Adana Altın Koza - 9.9.2020
"Altın Koza"da öğrenci kısa film yarışması finalistleri ve jüri üyeleri belirlendi
Adana Büyükşehir Belediyesince bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde düzenlenen iki kategoriden biri olan Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması finalistleri ve jüri üyeleri açıklandı.
Adana Altın Koza - 8.9.2020
Üç kentin film festivalinden Kovid-19 dayanışması
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ve Başka Sinema Ayvalık Film Festivali ile iş birliği yapacak.
Adana Altın Koza - 8.9.2020
"Altın Koza"da onur ve emek ödüllerinin sahipleri belirlendi
Adana Büyükşehir Belediyesince bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde verilecek onur ve emek ödüllerinin sahipleri belli oldu.
Adana Altın Koza - 3.9.2020
"Altın Koza"da Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması finalistleri belirlendi
Adana Büyükşehir Belediyesince 14-20 Eylül'de düzenlenecek 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde "Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması"nın 10 finalisti belirlendi.
Adana Altın Koza - 1.9.2020
Adana Altın Koza Film Festivali'nde ilk jüri belirlendi
Adana Büyükşehir Belediyesince gerçekleştirilecek 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde, Uzun Metraj Film Yarışması'nın jüri üyeleri belli oldu.
Adana Altın Koza - 27.8.2020
"Bir Umut"la hayata tutunanların hikayesi
Yapımcılığını Drama Yapım'ın üstlendiği "Bir Umut"un başrolleri, "Halef" filmindeki performansıyla 2018 Malatya Uluslararası Film Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazanan Baran Şükrü Babacan, "Eğreti Gelin"deki rolüyle 2005 Adana Altın Koza Film Festivali'nde "Umut Vadeden Kadın Oyuncu" ödülüne layık görülen Eylem Yıldız ve dizi projelerinde rol almış Funda Eskioğlu paylaşıyor.
Adana Altın Koza - 19.8.2020
"Bir Umut" filminin çekimleri Bursa'da başladı
Yapımcılığını Drama Yapım'ın üstlendiği "Bir Umut" filminin başrollerinde, "Halef" filmindeki performansıyla 2018 yılında gerçekleştirilen Malatya Uluslararası Film Festivali'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü kazanan Baran Şükrü Babacan ile "Eğreti Gelin" filmindeki karakteriyle 2005 Adana Altın Koza Film Festivali'nde "Umut Vadeden Kadın Oyuncu" ödülünün sahibi olan Eylem Yıldız ve çeşitli dizi projelerinde rol almış Funda Eskioğlu yer alıyor.
Adana Altın Koza - 4.8.2020
Adana Altın Koza Film Festivali 14-20 Eylül'de gerçekleştirilecek
Adana'da bu yıl 27'ncisi organize edilen Adana Altın Koza Film Festivali, 14-20 Eylül'de düzenlenecek.
Adana Altın Koza - 7.5.2020
Yönetmen Özer Kızıltan son yolculuğuna uğurlandı
Kızıltan, öğrencilik döneminde çektiği "Gözlerin Yeşilçamın Son Yangını" adlı filmle Adana Altın Koza Film Festivali Kısa Film Yarışması'nda "En İyi Film", "En İyi Senaryo", "En İyi Görüntü Yönetmeni" ödüllerini, aynı filmle İzmir Kısa Film Festivali'nde "Altın Artemis Ödülü"nü ve dönemin Kültür Bakanlığı Başarı Ödülü'nü kazandı.
Adana Altın Koza - 20.3.2020
Sanatçı Muhterem Nur hayatını kaybetti
Merhum sanatçı Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Adana Altın Koza - 15.1.2020
Karabük'ten kısa kısa
Yapılan projeler, Belgesel Film dersi ödevi olmasının yanı sıra TRT Belgesel Ödülleri, Adana Altın Koza Film Festivali, Altın Portakal Film Festivali ve Altın Safran Belgesel Film Festivali gibi ulusal ve uluslararası önemli film festivallerinde yarışacak.
Adana Altın Koza - 21.11.2019
Alican Yücesoy'un Zebralarla sınavı!
Kıvanç Sezer'in yazıp yönettiği "Küçük Şeyler", beyaz yakalıların yaşantısını, maddi kaygılar nedeniyle hayatlarında yeni bir döneme giren Onur ve Bahar çifti üzerinden; kaçınılmaz kavgalarla, kabuslarla, absürt durumlarla, bedensel ve ruhsal değişimlerle anlatıyor. Film, pek çok kez zebralarla göz göze gelen Onur karakterini canlandıran Alican Yücesoy'a, en son 9. Malatya Uluslararası Film Festivali olmak üzere 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ve Herceg Novi - Montenegro Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazandırdı.
Adana Altın Koza - 16.11.2019
Tiyatrocu köylü kadınlar beyaz perdede
2000'li yılların başında Toroslar ilçesine bağlı Arslanköyü'nde bir tiyatro topluluğu kuran Behiye Yanık, Cennet Güneş, Fatma Fatih, Ümmü Kurt ve Zeynep Fatih'in Mersin' de 30 dağ köyünü gezerek 'Kral Lear' oyununu sergilemesi 'Kraliçe Lear' filmi ile beyaz perdeye aktarıldı. Yönetmenliğini Pelin Eser'in üstlendiği ve 26'ncı Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde 3 ödül birden alan film, Mersin'de gala yaparak izleyiciyle buluştu.
Adana Altın Koza - 16.11.2019
DHA YURT BÜLTENİ -23
2000'li yılların başında Toroslar ilçesine bağlı Arslanköyü'nde bir tiyatro topluluğu kuran Behiye Yanık, Cennet Güneş, Fatma Fatih, Ümmü Kurt ve Zeynep Fatih'in Mersin' de 30 dağ köyünü gezerek 'Kral Lear' oyununu sergilemesi 'Kraliçe Lear' filmi ile beyaz perdeye aktarıldı. Yönetmenliğini Pelin Eser'in üstlendiği ve 26'ncı Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde 3 ödül birden alan film, Mersin'de gala yaparak izleyiciyle buluştu.
Adana Altın Koza - 1.11.2019
Festivalde, biletli gençlerin 'koltuk' ısrarı
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 56'ncısı düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin son gününde de AKM'deki salonlarda film gösterimleri yapıldı. Festival kapsamında, Aspendos Salonu'nda, Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'en iyi film' ödülünü alan Haluk Bilginer ve Ali Atay'ın başrolde oynadığı 'Nuh Tepesi', özel gösterimle seyirciyle buluşturuldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adana Altın Koza Haberleri | Adana Altın Koza Haber - Haberler - Adana Altın Koza haberleri, son dakika adana altın koza haber ve gelişmeleri burada. 'Nasipse Adayız' seyirciyle buluşuyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 03:56:06. #1.15#
title