Kabine Değişikliği Haberleri

Kabine Değişikliği haber, Kabine Değişikliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kabine Değişikliği - 31.03.2021
AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, Meclis'te gündemi değerlendirdi Açıklaması
-"Anayasayla ilgili öncelikle Cumhur İttifakı bir çalışma yapacak" AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, yeni anayasa konusunda AK Parti TBMM Grubu'nun atacağı adımlara ilişkin soruya şöyle karşılık verdi: "Anayasayla ilgili öncelikle Cumhur İttifakı bir çalışma yapacak. Bunu Cumhurbaşkanımız duyurdu. Biz bu konuda kamuoyunun önüne bir bakış açısı koyacağız. Cumhurbaşkanımız, bütün tarafları yeni anayasaya katkı sağlamaya davet etti. Bu çalışmanın şekli nasıl olacak, TBMM hangi mekanizmalarla, hangi usul ve yöntemlerle bu çalışmayı yürütecek, bütün tarafların anayasa çalışmasına dönük katılımları hangi mekanizmalarla olacak, önümüzdeki süreç bunu belirleyecektir. Şunu unutmayalım yeni anayasa konusunda Türkiye ilk defa bir çalışma yapmayacak. Geçmişte de TBMM'de bütün siyasi partilerin katılımıyla oluşturulan bir anayasa hazırlık komisyonu vardı, 61 maddeye kadar aralarında bir uzlaşma ve anlaşma sağladılar. 1982 darbe anayasasından sonra 1983'ten itibaren Turgut Özal ile başlayan süreçte, yani 1983'ten bugüne kadar yaşanan süreçte, Türkiye'nin gündeminde hep bir yeni anayasa oldu. Darbe anayasasından, ruhundan kurtulmak, yeni bir anayasa hazırlığı çalışması yapmak hep Türkiye'nin gündeminde oldu. Cumhurbaşkanı'mızın bu konudaki hassasiyetinin temeli şudur, Cumhuriyet'imizin 100. yılına yeni yeni bir anayasayla gidelim istiyoruz. " -"Cumhuriyet'imiz de Türkiye'miz de yeni bir anayasayı fazlasıyla hak ediyor" Ünal, bazılarının daha önce yaptığı "Bizim 19 yıllık çalışmalarımız bir hazırlıktı, biz daha yeni başlıyoruz." açıklamasını farklı yönlere çektiğini, "19 yıl neyin hazırlığıydı?" denildiğini anımsattı. AK Parti Grup Başkanvekili Ünal, şunları kaydetti: "19 yıl, 2023'e Cumhuriyetimizin 100. yılına hazırlık. Cumhuriyetimizin 100. yılında bütün çalışmalarımızı, sessiz devrimlerimizi, reformlarımızı taçlandıracağımız asıl çalışma, yeni anayasa çalışması olacaktır. Cumhuriyetimiz de Türkiye'miz de 100. yılında yeni bir anayasayı fazlasıyla hak ediyor. O yüzden bizim 19 yıllık çalışmalarımız, gayretimiz, 100. yılımıza hazırlıktı. Neye başlıyoruz? İnşallah Cumhuriyet'imizin ikinci 100 yılına başlıyoruz. Geçmişte Özal, "21. yüzyıl Türk asrı olacak' demişti. Özellikle Kovid-19 sonrasında dünya hızla pozitif ayrışıyor. Türkiye, artık eksenlerin kaybolduğu dünyada yeni bir merkez olarak ortaya çıkıyor, bölgesel bir güç olarak ortaya çıkıyor. Türkiye'ye CHP'den, muhalefetin dilinden söyleminden bakmamak lazım. Türkiye'ye küresel ölçekte, dünyadan bakmak lazım. Dünyadan baktığınızda bir bölgesel güç görürsünüz. Biz inşallah 2023 ile beraber Türkiye'nin 100 yılı başlıyor diyoruz. Umudumuzu ve inancımızı kaybetmeden, büyük bir cesaretle, umutla, inançla inşallah 2023'e birlikte yürüyeceğiz." Bir soru üzerine Ünal, "Kabine değişikliği Cumhurbaşkanımızın takdirinde olan, Cumhurbaşkanımızın uygun gördüğü zaman ve şekilde gerçekleştireceği bir değişiklik.
Kabine Değişikliği - 29.03.2021
PİYASALAR-BIST100 yüzde 0.26 artışla başladı, dolar 8.08 lirada
Ekonomik verilerin yanında yurt içinde dış ilişkilerdeki seyir, olası kabine değişikliği gibi iç siyasetteki gelişmeler ve ekonomi yönetiminden gelebilecek açıklamaları TL varlıkların seyri üzerinde belirleyici olacak.
Kabine Değişikliği - 23.03.2021
Tayland'da kabine değişikliği kral tarafından onaylandı
Tayland'da geçen ay mahkemece görevden alınan 2 bakan ve 1 bakan yardımcısı görevlerini alacak yeni isimlerin atamaları Kral Maha Vajiralongkorn'un onayının ardından gerçekleşti.
Kabine Değişikliği - 23.03.2021
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, canlı yayında gündemi değerlendirdi Açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, olası kabine değişikliğine ilişkin, "2023'e dönük sadece partide değil, diğer alanlarda da Sayın Cumhurbaşkanımız ekibiyle beraber yeni bir düzenleme yapacaktır, yeni bir düzenlemeye gidecektir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kabine Değişikliği Haberleri | Kabine Değişikliği Haber - Haberler - Kabine Değişikliği haberleri, son dakika kabine değişikliği haber ve gelişmeleri burada. Ömer Çelik kimdir? Ömer Çelik kaç yaşında?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 17:51:57. #1.15#

title