İslamofobi Haberleri

İslamofobi haber, İslamofobi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İslamofobi - 04.05.2021
Pakistan Başbakanı Han, İslam İşbirliği Teşkilatı'na "İslamofobi ile kararlı mücadele" çağrısı yaptı
Pakistan Başbakanı İmran Han, İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) İslamofobi ile kararlı şekilde mücadele edilmesi çağrısında bulundu.
İslamofobi - 01.05.2021
İngiliz parlamenter, Macron'u Fransa'da "yasal olarak güçlendirilen" İslamofobi konusunda uyardı
İngiliz parlamenter Afzal Khan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a gönderdiği mektupta, Fransa'da Müslüman kesimi hedef alan düzenlemelere tepki göstererek, "yasal olarak güçlendirilen" İslamofobi'nin ülkedeki Müslüman nüfusunu yabancılaştırma riski taşıdığı uyarısında bulundu.
İslamofobi - 28.04.2021
Fransa'da bir kamu kuruluşu daha AA'yı hedef aldı
Fransa'da kamu kuruluşları, son dönemde basın özgürlüğü kapsamında Müslümanlara ve Türklere yönelik baskıları haber ve yorumlar ile uluslararası kamuoyuna aktaran uluslararası medyayı ve Anadolu Ajansını (AA) hedef almaya devam ediyor.
İslamofobi - 25.04.2021
Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi AA'ya konuştu Açıklaması
Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Afgan barış sürecinde riskler ve aynı zamanda kazanılacak çok şeyin olduğunu ve barış için bu altın fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
İslamofobi - 20.04.2021
Pakistan'da Fransa Büyükelçisi'nin gönderilmesine ilişkin parlamentoya sunulan teklif tartışmalara yol açtı
Pakistan'da hükümetin, Fransa Büyükelçisi'nin ülkeden gönderilmesine ilişkin parlamentoya sunduğu teklif tartışmalara sebep oldu.
İslamofobi - 20.04.2021
Pakistan'da hükümet, Fransa Büyükelçisi'nin ülkeden gönderilmesi için Ulusal Meclise teklif sunacak
Pakistan İçişleri Bakanı Şeyh Raşid Ahmed, Fransa Büyükelçisi'nin ülkeden gönderilmesi için Ulusal Meclise teklif sunacaklarını bildirdi.
İslamofobi - 19.04.2021
Pakistan Başbakanı Han, Fransa Büyükelçisi'ni ülkeden göndermenin İslamofobi'ye çözüm olmadığını belirtti
Pakistan Başbakanı İmran Han, 12 Nisan'dan bu yana ülkenin çeşitli şehirlerinde Fransa Büyükelçisi'nin ülkeden gönderilmesi talebiyle protesto gösterisi düzenleyen Tahrik-i Lebbeyk Pakistan Partisi'nin (TLP) eylemleriyle ilgili Büyükelçi'nin gönderilmesinin Batı'daki İslamofobi'yi...
İslamofobi - 19.04.2021
Başkan Ebubekir Şahin'den, RTÜK'ün 27'nci kuruluş yıl dönümü mesajı Açıklaması
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, ülke güvenliğini tehdit etmeyen, milli ve manevi değerleri gözeten, insana ve aile kavramına saygılı yayınlar istediklerini belirterek, "Kısacası RTÜK'ün amacı, ailece hep birlikte izlenebilecek ve dinlenebilecek yayınların...
İslamofobi - 17.04.2021
Son dakika haberi! Pakistan Başbakanı Han'dan, Avrupa ülkelerinde Müslümanlara karşı nefret yayanların cezalandırılması çağrısı
Edinilen son dakika haberine göre Pakistan Başbakanı İmran Han, Holocaust (Yahudi Soykırımı) ile ilgili olumsuz yorum yapılmasını yasaklayan Avrupa ülkelerine, İslam Peygamberi Hazreti Muhammed'e hakaret ederek, Müslümanlara karşı kasıtlı nefret söylemi yayanlara karşı benzer standartların uygulanması ve bu...
İslamofobi - 16.04.2021
Fransa'da Yargıtay, firmanın satış danışmanı çalışanını başörtüsü nedeniyle işten çıkarmasını ayrımcı buldu
Fransa'da Yargıtay, bir hazır giyim firmasının satış danışmanı olan çalışanını, görünüşü müşterilerin beklentisini karşılamadığı gerekçesiyle işten çıkarmasını "ayrımcılık" olarak niteledi.
İslamofobi - 14.04.2021
Pakistan ve Özbekistan ikili ilişkileri ilerletmede mutabık kaldı
Pakistan Başbakanı İmran Han ile Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, ikili ilişkileri ilerletme konusunda mutabık kaldı.
İslamofobi - 09.04.2021
Fransa hükümeti, İslamofobi ile Mücadele Kolektifini kapatma gerekçesini Danıştay'a sunmadı
Fransa'da Danıştay'ın, İslamofobi ile Mücadele Kolektifini (CCIF) kapatma gerekçesini açıklaması için hükümete verdiği süre doldu.
İslamofobi - 02.04.2021
Göç Araştırmaları Vakfı, "İslamofobi" temalı çevrim içi etkinlik düzenledi
Göç Araştırmaları Vakfı (GAV), dünya genelinde yükselen İslamofobi ve Müslüman karşıtı nefretle mücadele temalı çevrim içi konferans düzenledi.
İslamofobi - 01.04.2021
Kanadalı Müslümanlar, ders kitaplarındaki İslam diniyle ilgili skandal ifadelerin düzeltilmesini istedi
Kanada'nın Ontario eyaletinde orta dereceli okulların ders kitaplarında İslam ve Hz. Muhammed ile ilgili skandal ifadeler, Müslümanları harekete geçirdi.
İslamofobi - 01.04.2021
"Müslüman Genç Kadınlar Zirvesi" 6-8 Nisan'da çevrim içi gerçekleşecek
İslam İşbirliği Gençlik Forumu'nca (ICYF) 6-8 Nisan'da "Müslüman Genç Kadınlar Zirvesi" düzenlenecek.
İslamofobi - 26.03.2021
İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, "3. Uluslararası İslamofobi Konferansı"nda konuştu Açıklaması
İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, "Müslüman ülkelerin bir araya gelme konusunda büyük eksikliği var. Müslümanların özellikle batı dünyasında karşılaştıkları bu güçlük karşısında birleşmeleri gerekiyor.
İslamofobi - 26.03.2021
AB ve Türkiye yenilenmiş bir mutabakatla mülteciler konusunda dünyaya örnek olmalı
"Avrupa İstikrar İnisiyatifi" adlı düşünce kuruluşunun başkanı ve Türkiye-AB arasındaki 18 Mart mutabakatının mimarı olan Gerald Knaus AB ile Türkiye arasında sığınmacılara dair var olan mutabakat ve bu mutabakatın yenilenmesiyle ilgili süreç hakkında SETA Brüksel ofisinden Zeliha...
İslamofobi - 26.03.2021
AB-Türkiye ilişkileri: Bir ileri, iki geri
Uluslararası yapılar son dönemde siyasi olarak çalkantılı bir dönemden geçiyor.
İslamofobi - 25.03.2021
İslamabad'da Pakistan Milli Günü dolayısıyla askeri geçit töreni düzenlendi
Pakistan'da 23 Mart Pakistan Milli Günü kapsamında yapılması planlanan ancak hava şartları dolayısıyla ertelenen askeri geçit töreni bugün düzenlendi.
İslamofobi - 25.03.2021
TBMM'de kurulan Avrupa'da yükselen ırkçılık ve İslamofobi inceleme alt komisyonu toplandı
Türk-Alman Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Enes Bayraklı, Batılı ülkelerde yapılan bir araştırmaya göre, Avrupa'da nüfusun yüzde 37'sinin Müslümanlar hakkında olumsuz görüşe sahip olduğunu, bu olgunun da elitler eliyle yürütüldüğünü söyledi.
İslamofobi - 23.03.2021
Türkiye-AB ilişkilerinde "normalleşme"den söz edebilmek için yeni müzakere başlıkları açılmalı
Avrupa Birliği (AB) devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla 25-26 Mart 2021 tarihlerinde yapılacak olan AB Liderler Zirvesi, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) neden olduğu pandemi nedeniyle video konferans şeklinde gerçekleşecek.
İslamofobi - 20.03.2021
Kanadalı Ermenilerin taşkınlığı tepki çekti
Kanada'da yaşayan radikal Ermenilerin, Türk ve Azeri toplumuna karşı sergiledikleri taşkınlık, tepkiye neden oldu.
İslamofobi - 17.03.2021
BM Genel Sekreteri Guterres, medyanın Müslümanlara karşı ön yargıyı artırdığını söyledi
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "medyanın ve güce sahip bazı kimselerin, Müslümanlara karşı ön yargıyı artırdığını" belirtti.
İslamofobi - 17.03.2021
Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İİT'nin "İslamofobiyle Mücadele Uluslararası Günü" etkinliğine video mesaj gönderdi Açıklaması
Son dakika haber... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İslam'a karşı nefreti ortadan kaldırmak için devletlerin etkili mekanizmalar geliştirmesi gerektiğini belirterek, "İslam karşıtlığı, anti-semitizm ve Hristiyanofobi dahil olmak üzere dinsel nefretin neden olduğu tüm şiddet eylemlerine karşı birlikte durmalıyız.
İslamofobi - 15.03.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan "15 Mart İslamofobi ile Mücadele Uluslararası Günü" mesajı Açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "15 Mart İslamofobi ile Mücadele Uluslararası Günü"ne ilişkin, "Türkiye olarak başkalarını ötekileştirmeyi olduğu kadar başkaları tarafından ötekileştirilmeyi de şiddetle reddediyoruz.
İslamofobi - 15.03.2021
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Türkiye'nin ayrımcılıkla örnek mücadelesi taviz vermeden devam edecektir"
Gelen son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde iki yıl önce iki camiye düzenlenen terör saldırısına ilişkin mesaj yayımladı.
İslamofobi - 08.03.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Boğaziçi Zirvesi'nde konuştu Açıklaması
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, "Küresel sorunların üstesinden gelmek için uluslararası iş birliğine ve insan merkezli bir yaklaşıma ihtiyacımız var. Bu nedenle etkin çok taraflılığı destekliyor ve dış politikamızı 'insani' olarak tanımlıyoruz.
İslamofobi - 03.03.2021
Fransa: Mevcut yasalarla ancak 17 cami kapatabildik
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, "ayrılıkçı" faaliyetlerle ilişkili olduklarından şüphelenilen Müslümanlara ait 89 ibadethaneden ancak 17'sini yasal gerekçelerle kapatabildiklerini söyledi.
İslamofobi - 02.03.2021
ABD Kongresine, muhtemel "Müslüman yasağı"nın engellenmesi için tasarı sunuldu
ABD eski başkanı Donald Trump'ın bazı Müslüman ülke vatandaşlarının ABD'ye girmesini engellemek için 2017 yılının başında getirdiği, "Müslüman yasağı" olarak bilinen uygulamanın gelecekte tekrar etmemesi için ABD Kongresine yeni bir tasarı sunuldu.
İslamofobi - 02.03.2021
Kanada'nın Alberta eyaletinde Müslüman-siyahi kadınlar, İslamofobik saldırıya daha çok maruz kalıyor
Siyahlara karşı ırkçılığın yaşandığı Kanada'nın Alberta eyaletinde, Müslüman-siyahi kadınların daha fazla İslamofobik saldırıya maruz kaldığı bildirildi.
İslamofobi - 28.02.2021
MİLLET İRADESİNE DARBE: 28 ŞUBAT - AK Parti Kocaeli Milletvekili Katırcıoğlu o dönem yaşadıklarını unutamıyor
AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Türk siyasi tarihine "postmodern darbe" olarak geçen 28 Şubat sürecinde yaşadıklarını hafızasından silemiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İslamofobi Haberleri | İslamofobi Haber - Haberler - İslamofobi haberleri, son dakika islamofobi haber ve gelişmeleri burada. WASHINGTON - Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Mercan'dan Müslüman, Hıristiyan ve Yahudi dini temsilcilere iftar yemeği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 06:12:10. #1.16#

title