Ilısu Haberleri

Ilısu haber, Ilısu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ilısu - 08.11.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ilısu Barajı Türkiye'ye Yıllık 3 Milyar Liralık Katkı Sağlayacak"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı açılış programına katılmak üzere Mardin Dargeçit ilçesine geldi.
Ilısu - 08.11.2021
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Ilısu Barajı'nda İncelemelerde bulundu
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Ilısu Barajı'nda İncelemelerde bulunduTarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ve Mardin Valisi Mahmut Demirtaş açılışı gerçekleştirilecek Ilısu Veysel Eroğlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde (HES) incelemelerde bulundular.
Ilısu - 08.11.2021
DÜNYANIN EN UZUN BARAJI ILISU 2 BİN METRELİK KURDELE İLE AÇILDI
Devlet Su İşleri Genel MüdürlüğüSınıfında dünyanın en uzun ve en büyük gövdesine sahip Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle resmi olarak açıldı.
Ilısu - 07.11.2021
Erdoğan: "Türkiye düşmanlarının ülkemizdeki piyonları PKK, FETÖ'cülere posta koydukça daha da kuduruyorlar"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye uğradığı saldırılara karşı devleti ve milletiyle dimdik ayakta durdukça bölge üzerinde alçak hesapları olanların bize olan hesapları kabarıyor.
Ilısu - 06.11.2021
"Ülkemizin su kaynaklarının tek bir damlasının dahi israfına tahammülümüz yoktur"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, "Kuraklığın tetiklediği gıda ve aynı şekilde her geçen gün daha belirgin hale gelen enerji krizlerine karşı ülkemizi korumak için tüm potansiyelimizi kullanmak mecburiyetindeyiz.
Ilısu - 06.11.2021
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Edinilen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün resmi açılışı yapılan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nin ilk türbininin devreye alındığı 19 Mayıs 2020'den bugüne kadar yaklaşık 4 milyar kilovatsaat enerji üretimi gerçekleştirerek ekonomiye 2,6 milyar liralık...
Ilısu - 06.11.2021
Son dakika gündem: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
Gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ilısu Barajı, yeminli Türkiye düşmanlarına da kendi ülkesine ve milletine husumetleriyle maruf içimizdeki mankurtlara da verilmiş en güzel cevaptır.
Ilısu - 06.11.2021
GÜNDEM / 6 Kasım 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve HES Açılış Töreni'ne katılacak, Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 36 fabrika ve Şehir Stadyumu ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine iştirak edecek.
Ilısu - 05.11.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 6 Kasım 2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Filizli Köşk'te düzenlenecek "Anayasalar ve Siyaset" konulu konferans ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yıl Açılış Programı'na katılacak.
Ilısu - 05.11.2021
Huzura kavuşan "petrol kenti" Batman devlet destekli yatırımlarla gelişti (1)
Geçmişte terör olaylarıyla gündeme gelen Batman'da, tesis edilen huzur ortamı ve hayata geçirilen yatırımlarla büyük bir dönüşüm sağlandı.
Ilısu - 03.11.2021
Mardin Valisi Demirtaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mardin'de Türkiye'nin ikinci büyük barajının açılışını yapacağını duyurdu
Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Dargeçit ilçesinde Türkiye'nin ikinci büyük barajı olan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı'nın açılışını gerçekleştireceğini bildirdi.
Ilısu - 05.10.2021
Vali Demirtaş: Boncuklu Tarla Kazılarıyla Tarih Yeniden Yazılacak
Vali Demirtaş: Boncuklu Tarla Kazılarıyla Tarih Yeniden YazılacakMardin Valisi Mahmut Demirtaş, Dargeçit ilçesinde bulunan Boncuklu Tarla'da incelemelerde bulundu.
Ilısu - 05.08.2021
KALORİFER YAKITI SATIN ALINACAKTIR.
DSİ 16 Bölge Müdürlüğü Ilısu Projesi (Mardin) Kalorifer Yakıtı Mal Alımıb) Niteliği, türü ve miktarı: 350. 000 kg Ayrıntılı bilgiye EKAP'ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir.
Ilısu - 31.05.2021
Organizasyon Şeması
Devlet Su İşleri Genel MüdürlüğüOrganizasyonDSİ üç aşamalı bir organizasyon yapısına sahiptir.
title