Heykel Müzesi Haberleri

Heykel Müzesi haber, Heykel Müzesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Heykel Müzesi - 07.04.2021
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (5)
"Yeni Atatürk Kültür Merkezi'ni, 29 Ekim'de hizmete açıyoruz" Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası yeni binası, Resim ve Heykel Müzesi, İstanbul Sinema Müzesi gibi yeni değerleri Türkiye'nin kültür-sanatına kazandırdıklarını anımsatan Erdoğan, "Taksim Meydanı'ndaki yeni Atatürk Kültür Merkezi'ni, inşallah 29 Ekim'de hizmete açıyoruz.
Heykel Müzesi - 29.03.2021
ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı kapılarını sanatseverlere açtı
"ArtAnkara Kurum Onur Ödülü"ne Resim ve Heykel Müzesi, "Sanata Katkı Ödülü"ne merhum iş adamı Mehmet Balkan, "Sanatçı Onur Ödülü"ne ise Mehmet Güleryüz layık görüldü.
Heykel Müzesi - 25.03.2021
ArtAnkara 7. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı 30 Mart'ta başlayacak
Fuar kapsamında verilecek "Sanatçı Onur Ödülü"ne Mehmet Güleryüz, "Kurum Onur Ödülü"ne Ankara Resim ve Heykel Müzesi, "Sanata Katkı Onur Ödülü"ne ise koleksiyoner Murat Balkan değer görüldü.
Heykel Müzesi - 19.03.2021
AK Parti'li Karaaslan, Asya Siyasi Partileri Uluslararası Konferansı'na çevrim içi katıldı
Karaaslan, 2020 yılında Kovid-19'un ortaya çıkardığı koşullar nedeniyle pek çok alanda olduğu gibi kültür ve sanat alanında da zorluklar yaşandığını belirterek, şöyle devam etti: "Türkiye, bu süreçte kültür ve sanat alanındaki hizmetlerin devam etmesi için önemli çalışmaları hayata geçirdi. Kültürün en önemli taşıyıcılarından biri olan eğitimin kesintisiz sürdürülmesi için 'EBA' ismini verdiğimiz Eğitim Bilişim Ağı'nı hayata geçirdik. EBA, dünyada eğitim siteleri içinde 3. sırada yer alma başarısı gösterdi. Bunun yanında Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nin ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu'nun açılışlarını yine bu dönemde gerçekleştirdik.
Heykel Müzesi - 03.02.2021
ATO heyeti başkentteki 2 müzeyi ziyaret etti
Baran, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde, medeniyet ürünlerine sahip çıkmak ve bu mirası ülkenin faydası için kullanmanın esas olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Müzelerimiz, bizim geleceğe uzanan kültür ve sanat köprülerimizdir.
Heykel Müzesi - 27.01.2021
Son dakika politika: Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
Kabinenin geçen yıl son toplantısını 28 Aralık'ta yaptığına işaret eden Erdoğan, aynı gün akşam restorasyonu yapılan Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nin açılışını da gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Heykel Müzesi - 11.01.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 12 Ocak 2021
KÜLTÜR SANAT 1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bakanlığın 2020-2021 faaliyetlerini Ankara Devlet, Resim ve Heykel Müzesi'nde düzenleyeceği basın toplantısında değerlendirecek.
Heykel Müzesi - 27.12.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 28 Aralık 2020
KÜLTÜR SANAT 1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, restorasyonu tamamlanan Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesinin açılışına katılacak.
Heykel Müzesi - 27.12.2020
Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi yarın yeniden ziyarete açılıyor
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesinin yarın düzenlenecek törenle yeniden ziyarete açılacağını bildirdi.
Heykel Müzesi - 13.12.2020
Bakan Ersoy, Devlet Resim ve Heykel Müzesi'ndeki restorasyon çalışmasını denetledi
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde sürdürülen restorasyon çalışmalarını denetledi.
Heykel Müzesi - 08.12.2020
Son Dakika | Bakan Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerinde TBMM Genel Kurulu'nda konuştu: (2)
Restorasyon ve sergileme çalışmaları son aşamasına gelen Ankara Resim ve Heykel Müzesi'ni, bu sene aralık ayında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin yıl dönümünde ziyarete açmayı hedeflediklerini belirten Ersoy, ancak hafta sonları uygulanan koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle bu açılışı 28 Aralık'ta gerçekleştireceklerini aktardı.
Heykel Müzesi - 06.11.2020
CHP'li Kuşoğlu: "Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde 446 sanat eseri kayıp"
CHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, "Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim ve Heykel Müzesinde 4 bin 24 sanat eseri, ayırt edici özellikleriyle envantere alınmamış.
Heykel Müzesi - 03.11.2020
2021 Yılı Bütçesi, Plan ve Bütçe Komisyonunda
Ankara Resim Heykel Müzesini restore ettiklerini, 27 Aralık'ta açacaklarını ifade eden Ersoy, "Resimlerin korunduğu depoları son sistemle yeniledik.
Heykel Müzesi - 22.10.2020
Antalya Akvaryum Kovid-19 tedbirleriyle ziyaretçi ağırlıyor
Türkiye'nin en uzun tünel akvaryumlarından birini bünyesinde barındıran işletmede yer alan Kar Dünyası, Wildpark ve bal mumu heykel müzesiyle ziyaretçilerin farklı bir deneyim sunuyor.
Heykel Müzesi - 13.09.2020
Haftanın tarihine bakış
1937- Dolmabahçe Sarayı Veliahd dairesinde, Atatürk'ün de isteğiyle Türkiye'nin ilk resim ve heykel müzesi açıldı.
Heykel Müzesi - 22.07.2020
Bakan Ersoy Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'ndeki restorasyon çalışmalarını inceledi
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'ndeki onarım ve restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.
Heykel Müzesi - 20.06.2020
(GRAFİKLİ) "Şiirde biçime tutkun şair: Ahmet Muhip Dıranas"
Esas edebiyat hayatının İstanbul'da başladığını söyleyen Dıranas, bir yandan edebiyat fakültesine devam ederken Güzel Sanatlar Akademisi'nde kütüphane müdürlüğü ile Dolmabahçe Resim ve Heykel Müzesi'nde müdür yardımcılığı yaptı.
Heykel Müzesi - 17.06.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, "Aksaray'ın il oluşunun 31. yıl dönümü, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir "Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesindeki kayıp eserler", AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir "Düzce'de yaşanan afetler ve yapılan yatırımlar" hakkında gündem dışı konuştu.
Heykel Müzesi - 26.04.2020
Haftanın tarihine bakış
1986- Birinci Uluslararası Asya-Avrupa Sanat Bienali, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesinde açıldı.
Heykel Müzesi - 08.03.2020
Antalya Müzesi'nde 48 yıldır sergilenen portre heykelin Sappho olduğu belirlendi
Bunun bir örneğinin de Münih'te yer aldığını aktaran Işık, şunları söyledi: "Adı 'Münih'in Sappho'su diye geçiyor. Portrenin, Antalya Müzesi'nde artık çok ayrı, vurgulayıcı bir yere konulması gerekiyor. Türkiye'de başka bir örneği bulunmuyor. İstanbul Müzesi'nde bir Sappho başı var ama başka tipte. Bu, 4. yüzyıl tipinde Türkiye'de bulunan tek örneği, dünya müzelerinde de çok az sayıda var. Dünya çapında bir heykel müzesi olan Antalya Müzesi, bu eserle önemini bir kez daha taçlandırmış oldu.
Heykel Müzesi - 04.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ-2
DÜNYACA ÜNLÜ SANATÇIDAN 'USTALIK SINIFI' ATÖLYE Festivalin İzmir'in her yerinde gerçekleşeceğini ifade eden Dinçer, "Festival kapsamında Tayvan'ın geleneksel gölge oyununun figürlerinden oluşan bir sergimiz var. Yanında da, bizim Karagöz'ümüzün figürlerinden oluşan bir sergimiz daha var. Kültürpark'taki resim heykel müzesinde bunlar aynı anda izlenebilir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Heykel Müzesi Haberleri | Heykel Müzesi Haber - Haberler - Heykel Müzesi haberleri, son dakika heykel müzesi haber ve gelişmeleri burada. Türk Kent Konseyleri Birliği'nden 'Ankara Buluşması'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 03:42:32. #1.16#

title