Faruk Kaymakcı Haberleri

Faruk Kaymakcı haber, Faruk Kaymakcı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Faruk Kaymakcı - 09.04.2021
Türkiye ile Romanya arasında siyasi istişare toplantısı gerçekleştirdi
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye-Romanya siyasi istişarelerinin, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ile Romanya Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Iulia Matei eş başkanlığında çevrimiçi olarak düzenlendiği bildirildi.
Faruk Kaymakcı - 08.04.2021
İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Sayın Faruk Kaymakcı tarafından İtalyan Büyükelçi'ye, göreve atamayla gelmiş İtalya Başbakanının, Avrupa'da en yüksek halk oyu desteğiyle seçilmiş bir lider olan Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik sözlerini kuvvetle kınadığımız, Türkiye-İtalya dostluğu ve müttefikliğiyle bağdaştıramadığımız bu hadsiz ve çirkin ifadelerin derhal geri alınmasını beklediğimiz vurgulanmıştır.
Faruk Kaymakcı - 08.04.2021
Son dakika haberleri | İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Sayın Faruk Kaymakcı tarafından İtalyan Büyükelçi'ye, göreve atamayla gelmiş İtalya Başbakanının, Avrupa'da en yüksek halk oyu desteğiyle seçilmiş bir lider olan Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik sözlerini kuvvetle kınadığımız, Türkiye-İtalya dostluğu ve müttefikliğiyle bağdaştıramadığımız bu hadsiz ve çirkin ifadelerin derhal geri alınmasını beklediğimiz vurgulanmıştır.
Faruk Kaymakcı - 08.04.2021
Dışişleri: Hadsiz ve çirkin ifadelerin derhal geri alınmasını beklediğimiz vurgulanmıştır
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "İtalya Başbakanının Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında bugün kullandığı kabul edilemez ifadeler üzerine, İtalya'nın Ankara Büyükelçisi bu akşam derhal Bakanlığımıza çağrılmıştır. Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Sayın Faruk Kaymakcı tarafından İtalyan Büyükelçi'ye, göreve atamayla gelmiş İtalya Başbakanı'nın, Avrupa'da en yüksek halk oyu desteğiyle seçilmiş bir lider olan Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik sözlerini kuvvetle kınadığımız, Türkiye- İtalya dostluğu ve müttefikliğiyle bağdaştıramadığımız bu hadsiz ve çirkin ifadelerin derhal geri alınmasını beklediğimiz vurgulanmıştır" denildi.
Faruk Kaymakcı - 29.03.2021
ArtAnkara Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı kapılarını sanatseverlere açtı
Törene Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Atis Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bilgin Aygül, ATO Başkanı Gürsel Baran, Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç, UNESCO IAA Uluslararası Sanatçılar Derneği Başkanı ressam Bedri Baykam, sanat tarihçisi ve küratör Prof.
Faruk Kaymakcı - 25.03.2021
Son dakika haber: Bakan Pakdemirli: 2 milyon çiftçimize mazot gübre desteği ödemesi yapacağız
Bakan Pakdemirli, Kırsalda Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması (LEADER) programı kapsamında, 15 il için 'Yerel Eylem Gruplarının Kurulmasına Yönelik Lansman Toplantısı'na çevrim içi katıldı. Programa Pakdemirli'nin yanı sıra Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Faruk Kaymakcı ile çok sayıda davetli katıldı.
Faruk Kaymakcı - 25.03.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı'dan girişimcilere "Yeşil Mutabakat" önerisi Açıklaması
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, LEADER Yaklaşımı çerçevesinde proje üretecek girişimcilere ve yerel yöneticilere AB tarafından kabul edilen Yeşil Mutabakatı dikkate almalarını önererek, "Yeşil üretim, dijital tarımı, sürdürülebilir...
Faruk Kaymakcı - 24.03.2021
Bakan Yardımcısı Kaymakcı, Türkiye-Danimarka siyasi istişarelerine katılacak
DIŞİŞLERİ Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ile Danimarka Dışişleri Bakanlığı Avrupa İşlerinden ve Arktik'ten sorumlu Devlet Sekreteri Carsten Gronbech Jensen başkanlıklarında Türkiye-Danimarka siyasi istişareleri gerçekleştirilecek.
Faruk Kaymakcı - 24.03.2021
Son dakika haberleri | Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, Danimarka Dışişleri Devlet Sekreteri Jensen ile görüşecek
Son dakika habere göre Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı ile Danirmaka Dışişleri Bakanlığı Devlet Sekreteri Carsten Gronbech-Jensen çevrimiçi toplantıda bir araya geliyor.
Faruk Kaymakcı - 19.03.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, "Türkiye-AB İlişkilerinin Geleceği" konulu etkinliğe katıldı
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, "Avrupa Birliği (AB) ile önümüzdeki süreçte olumlu bir gündeme girmek istiyoruz.
Faruk Kaymakcı - 18.03.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, 18 Mart Mutabakatı'nın değerlendirildiği etkinlikte konuştu Açıklaması
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, "Terörle mücadelede iş birliği Türkiye AB ilişkilerinde güveni getirecek en önemli alanlardan biri." dedi.
Faruk Kaymakcı - 18.03.2021
"Türkiye- AB İlişkilerinde Yeni Dönem" konulu çalıştay yapıldı
Çalıştaya, kurul üyeleri, Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, Adalet Bakan Yardımcısı Yakup Moğul, Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, akademisyenler, düşünce kuruluşu temsilcileri ve uzmanlar katıldı.
Faruk Kaymakcı - 18.03.2021
Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki Dışişleri Şehitliği'nde diplomatlar için anma töreni düzenlendi
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ve Dışişleri Bakanlığı mensuplarının katılımıyla Cebeci Asri Mezarlığı'nda düzenlenen tören, saygı duruşuyla başladı.
Faruk Kaymakcı - 15.03.2021
Son dakika gündem: Bakan Varank: Sene sonuna kadar yerli aşımızı elimize almayı hedefliyoruz
Bakan Varank, Avrupa Birliği (AB)-Türkiye arasındaki mali işbirliği kapsamında işletmelerin ve KOBİ'lerin rekabet gücünü artırmayı amaçlayan Rekabetçi Sektörler Programı Tanıtım Toplantısına katıldı. Programda Bakan Varank'ın yanı sıra AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Nikolaus Meyer-Landrut, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Mustafa Erdoğan, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Faruk Kaymakcı da yer aldı.
Faruk Kaymakcı - 12.03.2021
Bakan Yardımcısı Kaymakcı, Estonya'ya sanal ziyarette bulunacak
DIŞİŞLERİ Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Estonya'ya sanal ziyarette bulunacak.
Faruk Kaymakcı - 11.03.2021
Gonca Işık Yılmaz Batur'dan tam üyelik isteği
Videokonferans yöntemi ile yapılan toplantıya Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur'un yanı sıra Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katıldı.
Faruk Kaymakcı - 10.03.2021
AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Meyer-Landrut, "AB-Türkiye Yüksek Düzeyli İş Diyaloğu" etkinliğinde konuştu Açıklaması
Etkinliğe, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, EUROCHAMBRES Başkan Yardımcısı Christoph Leitl ve çok sayıda davetli katıldı.
Faruk Kaymakcı - 09.03.2021
Türkiye ve AB arasındaki "Sivil Toplum Diyaloğu"nun 10. yılı, çevrim içi etkinlikle kutlandı
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, "Bütün zorluklara, ön yargılara ve çifte standartlara rağmen Türk sivil toplumu Türkiye'nin AB üyelik sürecini kararlı bir şekilde destekliyor.
Faruk Kaymakcı - 05.03.2021
Türkiye ve AB arasındaki "Sivil Toplum Diyaloğu"nun 10. yılı kutlanıyor
"Diyaloğun 10 Yılı" adlı etkinliğe, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Meyer-Landrut, Küresel Toplum Katılımı ve Dayanıklılık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Türkiye Delegasyonu Eski Başkanı Stefano Manservisi, TOBB ve İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray ile AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan konuşmacı olarak katılacak.
Faruk Kaymakcı - 21.02.2021
Hentbol: EHF Kadınlar Avrupa Ligi
Karşılaşmayı, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ile Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Herve Magro da izledi.
Faruk Kaymakcı - 19.02.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, "Avrupa'nın Geleceği ve Türkiye" başlıklı çevrim içi panelde konuştu Açıklaması
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, "Göç konusunda, Türkiye'nin rolü vazgeçilmez bir rol. Umarım, 18 Mart Mutabakatı'nın göç boyutunu önümüzdeki haftalarda müzakere edip çözüm bulabilir, ortak bir politika üretebiliriz." dedi.
Faruk Kaymakcı - 01.02.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, Kadir Has Üniversitesi'nin çevrim içi seminerinde konuştu Açıklaması
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, "(Türkiye-AB) Gümrük Birliği güncellemesinin her iki tarafın da yararına olacağına inanıyoruz.
Faruk Kaymakcı - 26.01.2021
Türkiye, BM Barış İnşa Fonu'na 2016-2020 yılları arasında 1 milyon dolar katkıda bulundu
BİRLEŞMİŞ Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Türkiye'nin, Birleşmiş Milletler (BM) Barış İnşa Fonuna 2016-2020 yılları arasında 1 milyon dolar katkıda bulunduğunu belirterek, 2021-2024 yılları için de benzer bir katkı sunacağını söyledi.
Faruk Kaymakcı - 26.01.2021
Son dakika haberleri: AB Başkanı Kaymakcı: AB'nin, Türkiye'nin adımlarına olumlu cevap vermesi önemli
Edinilen son dakika haberine göre DIŞİŞLERİ Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, ekonomide, adalette, demokrasideki reform çalışmalarının AB üyelik sürecini canlandıracağına inandığını söyledi.
Faruk Kaymakcı - 07.01.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, "IPARD-II 10. Başvuru Çağrısı" tanıtım programında konuştu Açıklaması
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Katılım Öncesi Yardım Aracı'nın üçüncü dönemine (IPA III) çok güçlü bir şekilde hazırlandıklarını belirterek, "2021 ve 2022 için Türkiye yaklaşık 3 milyar avroluk bir bütçeyi hedefledi.
Faruk Kaymakcı - 06.01.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, DEİK "Türkiye-AB İlişkilerinde 2021 Beklentileri" web konferansında konuştu Açıklaması
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Türkiye'nin AB'ye tam üyelik perspektifinin korunmasının ve güçlendirilmesinin önemini belirterek, "Bizim hedefimiz tam üyelik. Çünkü Türkiye'nin yüksek çıkarlarının tam üyelikten geçtiğine inanıyoruz.
Faruk Kaymakcı - 06.01.2021
Türkiye'nin AB Daimi Temsilcisi Bozay, DEİK "Türkiye-AB İlişkilerinde 2021 Beklentileri" web konferansında konuştu Açıklaması
Çevrim içi konferansa, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Faruk Kaymakcı, AB Türkiye Delegasyonu'nun eski Başkanı ve Ekonomiden Sorumlu AB Komiseri Paolo Gentiloni'nin Özel Danışmanı Büyükelçi Stefano Manservisi, Global İlişkiler Forumu (GİF) Başkanı Selim Yenel, DEİK Başkanı Nail Olpak ve DEİK Türkiye-Avrupa İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Zeynep Bodur Okyay katıldı.
Faruk Kaymakcı - 31.12.2020
Prof. Dr. Türkyılmaz, Türkiye Ulusal Ajansı Danışma Kurulu'na seçildi
Avrupa Birliği programlarından en iyi ve etkili şekilde yararlanmanın yol haritasının çizildiği kurulu değerli bulduğunu aktaran Türkyılmaz, şunları kaydetti: "Gençlerimizin bu önemli fırsatlardan yararlanması için Trakya Üniversitesi bünyesinde büyük bir gayretle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Özellikle üniversitemiz son 4 yıldır, tahsis edilen tüm bütçeyi kullanmayı başaran birkaç üniversiteden birisi olmuştur. Ayrıca birçok önemli Erasmus projesi yürütmüştür. Bugüne kadar edindiğimiz tecrübelerimizi danışma kurulunda da paylaşarak, ülkemiz için elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz." Toplantıya, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı ve kamu kurumlarından yükseköğretim kurumlarına, spor federasyonlarından sivil toplum kuruluşlarına ve meslek örgütlerine kadar çeşitli alanlarda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşundan temsilciler katıldı.
Faruk Kaymakcı - 29.12.2020
Polonya, Natolin Avrupa Kolejinde yüksek lisans yapmak isteyen iki Türk öğrenciyi finanse edecek
Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamada bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Faruk Kaymakcı, "Polonya'dan Türk öğrencilere Natolin'de yüksek lisans bursu, bu yıl aldığım en güzel yeni yıl hediyesi.
Faruk Kaymakcı - 27.12.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 28 Aralık 2020
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Küresel Umut Festivali'nin ilk ayağı "2030 Yolu Sürdürülebilirlik Webinarı"na katılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Faruk Kaymakcı Haberleri | Faruk Kaymakcı Kimdir - Haberler - Faruk Kaymakcı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Faruk Kaymakcı kimdir, hayatı ve biyografisi. Türkiye ile Romanya arasında siyasi istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.4.2021 05:37:09. #1.16#
title