Endemik Haberleri

Endemik haber, Endemik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Endemik - 19.12.2020
Yerli endemik bitkilerden bakanlık onaylı krem ve serum üretti
İnönü Üniversitesi Malatya Teknopark'ta kurduğu laboratuvarda yerli endemik bitkilerden elde ettiği yağlardan Sağlık Bakanlığı onaylı kimyasal madde içermeyen yaşlanma geciktirici krem ve serum üreten kadın girişimci, sektörde söz sahibi olmayı hedefliyor.
Endemik - 17.12.2020
Huzurun adresi Kovada Gölü Milli Parkı ziyaretçilerini cezbediyor
Milli parkta bulunan 361 bitkinin 28'inin, endemik türe sahip olduğunu ifade eden Arıkoğlu, "Fauna açısından da özellikle su kuşlarının uğrak noktasıdır.
Endemik - 17.12.2020
TBMM Genel Kurulunda 2021 yılı bütçesinin maddeleri görüşülüyor
MHP İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu, Türkiye'de yaklaşık 3 bin 500'ü endemik olmak üzere 10 binin üzerinde bitki türü bulunduğunu ancak bunlardan 2 bine yakın türün yok olma riski altında olduğunu vurgulayarak, biyolojik çeşitliliğin devamı için bu türlerin acilen koruma altına alınmasını istedi.
Endemik - 13.12.2020
Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Pınarbaşı her mevsim ziyaretçilerini cezbediyor
Bölgenin her mevsim doğaseverlere alternatifler sunduğunu aktaran Yaşar, şöyle devam etti: "Her mevsim kendine has güzellikleri barındırıyor. Baharın yeşiliyle, yazın kanyonların serinliği ve endemik bitki çeşitliliğiyle, sonbaharda yaprakların sararması ve kızarmasının oluşturduğu muhteşem görüntüsüyle, kışın beyaz örtüsüyle ayrı güzel.
Endemik - 06.12.2020
Milli Arı Genleri dünya bilim camiasında kabul görecek
Namık Kemal Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde Doç. Dr. Mustafa Necati Muz ve ekibi tarafından Türk arıları üzerinde yapılan bilimsel çalışmalarla Türk Arı Genleri dünya sahnesine çıkıyor. Avrupa Birliği tarafından 1 Milyon Euro bütçe ile desteklenen "MEDIBEES" projesi kapsamında Türk arıları üzerinde yapılacak olan araştırmalar için Namık Kemal Üniversitesi kullanımına ayrılan pay 1 Milyon 750 bin TL. Başta Türkiye, İtalya, İspanya, Portekiz'in aralarında bulunduğu toplamda 9 ülkenin işbirliği ile gerçekleşecek olan proje 48 ay sürecek. 1 milyon 750 bin TL bütçe ile desteklenen proje ile Türk Arılarının gen haritası ve hastalıklarla direnç gen haritası çıkarılacak. Çalışmalar sonucunda "Rumeli Atamgen", "Anadolu Arıgen", "Trakya Apigen", "Arım-Türkgen", "Rumeli Nkügen", "Vet gen" isimleriyle patentlenen milli arı genleri dünya bilim camiasına kabul ettirilecek. Genom dostu tedaviler için Trakya'nın ve Anadolu'nun endemik bitkilerinden özenle seçilen doğal içerikleri, çevre dostu yeni ilaçlar formunda geliştirerek, hastalıkların tedavisi yanında ölümlerin, kayıpların önlenmesine yönelik tedbirler paketi şeklinde patentlenecek.
Endemik - 02.12.2020
Uzmanından, "İnsanlar Kovid-19 aşılarını güvenli bir şekilde olsunlar" önerisi
Kovid-19'un endemik bir özellik yerine tüm dünyayı etkileyen bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Yuluğkural, hastalığın önlenmesi için birçok ülkede aşı çalışması yürütüldüğünü ifade etti.
Endemik - 29.11.2020
Koruma altındaki Edirne sümbülünün yetiştiği alanlara bilgilendirme tabelaları konuldu
Edirne Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğü, Türkiye'nin endemik türlerinden Edirne sümbülünün (bellevalia edirnensis) yaşam alanlarının bulunduğu bölgelere bilgilendirme tabelaları yerleştirdi.
Endemik - 26.11.2020
Yamaç paraşütü merkezi Babadağ'ın bitki haritası çıkarıldı
Bölgede 72'si endemik olmak üzere yaklaşık 500 tür bitkinin tespit edildiği çalışma, FTSO tarafından kitap haline getirildi.
Endemik - 25.11.2020
Düden Şelalesi'nde su seviyesi anlık takip edilecek
Doğal havuzları, endemik bitki örtüsü ve ziyaretçilerine her mevsim farklı bir görsel şölen sunan şelale, her yıl yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Endemik Haberleri | Endemik Haber - Haberler - Endemik haberleri, son dakika endemik haber ve gelişmeleri burada. Akdağ'daki 'Kızılgeyikler' için yem bırakıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.1.2021 06:54:59. #1.15#
title