Emin Alper Haberleri

Emin Alper haber, Emin Alper son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emin Alper 10.7.2020
DasDas, açık hava sahnesiyle geri dönüyor
DasDas, ayrıca sinema gecelerinde hem gişede ilgi gören filmleri hem de yurt dışı festivallerinde başarı kazanmış yapımları seyirci karşısına çıkaracak. Programda "Eltilerin Savaşı" ve "Karakomik Filmler 2" gibi gişe filmlerinin yanı sıra Berlin Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapan Emin Alper'in son filmi "Kız Kardeşler" gösterilecek.
Emin Alper 22.6.2020
Türk filmleri Cannes Film Festivali'nde
Son filmi "Kız Kardeşler" olan, 2019 yılında Berlin Film Festivali'nde büyük ödül için yarışan Emin Alper de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen yeni film projesi "Balkaya" ile Cannes Film Festivali'nin önemli bölümlerinden "Cinefondation L'Atelier" film geliştirme programında yer alacak.
Emin Alper 22.6.2020
Türkiye, Cannes Film Festivali'nde
KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl çevrim içi olarak 'Cannes Online' ismiyle düzenlenen ve 60 ülkenin yer aldığı festivalin Türkiye bölümünde 'Filming in Turkey'in tanıtımının yapılacağını duyurdu.  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; Cannes Film Festivali, 53 filmlik özel bir seçki ve market bölümüyle başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl çevrim içi olarak düzenlenen festival 22-26 Haziran tarihleri arasında 8 bin 500 sinema profesyoneli ile 250 satış temsilcisini buluşturacak. 'Cannes Online' ismiyle düzenlenen ve 60 ülkenin yer aldığı festivalde bu yıl film yarışması yapılmayacak. Belirlenen 53 filmlik seçki sonbahar aylarında Venedik ve San Sebastian gibi önemli festivallerde 'Cannes 2020' etiketiyle izleyicinin beğenisine sunulacak. Bakanlık ve Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı'nın iş birliğinde organize edilen Türkiye bölümünde 'Filming in Turkey' tanıtımı yapılacak. Yeni sinema yasası ile yürürlüğe giren ve yabancı film yapımcılarına Türkiye'de harcadıkları tutarın yüzde 30'una kadarının iade edilebilmesine imkan sağlayan 'Yabancı Film Yapım Desteği' uluslararası sinema profesyonellerine tanıtılacak. Destek ile doğal plato özelliğine sahip Türkiye'nin bu alandaki rekabet gücünün artacağı ve önemli film çekim merkezlerinden birisi olacağı öngörülüyor. Türkiye bölümünde ayrıca uzun metraj, kısa metraj ve belgesel türlerinde üretilmiş ya da geliştirme aşamasındaki filmler tanıtılarak sinemanın tüm türleri uluslararası alanda görücüye çıkıyor.    'BALKAYA' CINEFONDATION L'ATELIER BÖLÜMÜNDE Türkiye bölümünde yer alan satış ajansları da '7'nci Koğuştaki Mucize', 'Biz Böyleyiz', 'Ömer ve Biz', 'Deliler' ve 'Ailecek Şaşkınız' gibi Türk yapımı ödüllü filmleri tüm dünyanın beğenisine sunacak. Son filmi 'Kız Kardeşler' ile 2019 yılında Berlin Film Festivali'nde büyük ödül için yarışan Emin Alper ise bakanlık tarafından desteklenen yeni film projesi 'Balkaya' ile Cannes Film Festivali'nin önemli bölümlerinden Cinefondation, L'Atelier film geliştirme programında yer alacak.
Emin Alper 31.3.2020
Alef'in dünyası nasıl yaratıldı?
Türkiye'de mistik polisiye türünün ilk örneği olan Alef'in yönetmenliğini Emin Alper, senaristliğini Emre Kayış, yapımını ise MAY Prodüksiyon üstleniyor.
Emin Alper 28.3.2020
Bakanlıktan sinema sektörüne 23 milyon lira destek
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 'İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım', 'Uzun Metrajlı Sinema Film Yapım', 'Çekim Sonrası' ile 'Ortak Yapım' türündeki 257 projenin sinema sektör temsilcilerinden oluşan 8 kişilik destekleme kurulunca değerlendirildiği bildirildi. Yapılan değerlendirme toplantısında, 9 'İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım' projesine 6 milyon 250 bin lira, 16 'Uzun Metrajlı Sinema Film Yapım' projesine 15 milyon 650 bin lira, 4 'Çekim Sonrası' projesine 775 bin lira, 1 'Ortak Yapım' projesine de 500 bin lira destek sağlandığı kaydedildi. Açıklamada, ilk filmini çekecek yönetmenlere destek verildiği belirtilerek, "Daha önce bakanlığın bu desteğini alan Emin Alper, Tolga Karaçelik, Kaan Müjdeci, Ali Özel, Mahmut Fazıl Coşkun, Vuslat Saraçoğlu gibi isimler yurt içi ve yurt dışı birçok festivalden ödüller kazandı" denildi.
Emin Alper 28.3.2020
Kültür ve Turizm Bakanlığından sinema sektörüne 30 proje için 23 milyon 175 bin lira destek
Daha önce Bakanlığın bu desteğini alan Emin Alper, Tolga Karaçelik, Kaan Müjdeci, Ali Özel, Mahmut Fazıl Coşkun, Vuslat Saraçoğlu, yurt içinde ve dışında birçok festivalden ödüller kazandı.
Emin Alper 10.3.2020
Ahmet Mümtaz Taylan, ALEF'i ve Settar'ı anlattı
Türkiye'de mistik polisiye türünün ilk örneği olan Alef'in yönetmenliğini Emin Alper, senaristliğini Emre Kayış, yapımını ise MAY Prodüksiyon üstleniyor.
Emin Alper 17.2.2020
Foça'da Kış Sinemaları tüm hızıyla devam ediyor
Sinemaseverler Foça'da Kış Sinemaları gösterimleri kapsamında 15 Şubat Cumartesi günü, Emin Alper'in yönettiği 'Tepenin Ardı' isimli filmi izledi.
Emin Alper 10.2.2020
Niğde'ye şehit ateşi düştü
Niğde'nin merkez Yıldıztepe Beldesi'nde oturan Keban - Mehmet Emin Alper çiftine çocuklarının şehadet haberi, Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılıç ile beraberindeki heyet tarafından verildi.
Emin Alper 29.1.2020
Dünya sanatı Şubat'ta Maltepe'de buluşacak
BÜYÜK USTA YAŞAR KEMAL ANILACAK Edebiyatın büyük ustası Yaşar Kemal beşinci ölüm yıldönümünde "Binbir Çiçekli Bahçe" isimli programla anılacak. Yönetmen Emin Alper'in, ulusal ve uluslararası birçok festivallerden ödüllerle dönen filmi "Kız Kardeşler" sinemaseverlerin karşısına çıkacak.
Emin Alper: SİYAD adayları açıklandıEmin Alper 15.1.2020
Emin Alper 14.1.2020
"52. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri"nin adayları açıklandı
Açıklanan 2019 Türkiye Sineması SİYAD Ödülleri kapsamında "En İyi Film" adaylarında "Görülmüştür", "Kız Kardeşler", "Kraliçe Lear", "Küçük Şeyler" ve "Sibel" yapımları yer alırken, "En İyi Yönetmen" dalında Emin Alper, Pelin Esmer, Serhat Karaaslan, Kıvanç Sezer ve Çağla Zencirci yarışacak.
Emin Alper 14.1.2020
52. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri Adayları belirlendi!
Emin Alper'in yazıp yönettiği Kız Kardeşler'i dokuzar adaylıkla Görülmüştür ve Küçük Şeyler ile sekiz adaylıkla Sibel izledi.
Emin Alper 4.12.2019
25. Gezici Festival Sinoplu sinemaseverlerle buluşacak
Özkan Yılmaz'ın yönettiği "Soluk" adlı filmle başlayacak festivalde, Emin Alper'in yönettiği "Kız Kardeşler", İspanyol yönetmen Luis Bunuel'in "Tristana", Kıvanç Sezer'in "Küçük Şeyler", Cenk Ertürk'ün "Nuh Tepesi", Norman Jewison'ın "Gecenin Sıcağında", Burak Çevik'in "Aidiyet", Ali Özel'in "Bozkır" adlı filmleri gösterilecek.
Emin Alper 25.11.2019
Gezici Festival, 25. yılında!
Emin Alper'in üçüncü filmi Kız Kardeşler, ulusal ve uluslararası festivallerdeki başarısıyla bu yılın en öne çıkan yapımlarından biri.
Emin Alper 14.11.2019
Uluslararası Zeugma Film Festivali'ne doğru
Festival, Emin Alper'in "Kız Kardeşler", Hüseyin Karabey'in "İçerdekiler", Pelin Esmer'in "Kraliçe Lear", Elya Suleyman'ın "Burası Cennet Olmalı" filmleriyle başlayacak.
Emin Alper: Kız KardeşlerEmin Alper 12.9.2019
Emin Alper 12.9.2019
Bu hafta 9 film vizyona girecek
Cemre Ebuzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Müfit Kayacan ve Kayhan Açikgöz'ün başrollerinde oynadığı filmin yönetmen koltuğunda Emin Alper oturuyor.
Emin Alper 3.9.2019
Antalya Film Forum'a başvurular için son günler
Sinema sektörü Antalya'da buluşacak Yeni projelerin hayat geçirilmesinde Türkiye'deki en önemli fon ve networking platformu olan Antalya Film Forum, bu yıl 6. kez gerçekleşecek. Olena Yershova Yıldız yönetmenliğinde dört gün boyunca sürecek Forum, KurmacaPitching, Kurmaca Work in Progress,BelgeselWork in Progress başlıklarının yanı sıra, Antalya'yı bir film platosuna dönüştürmeyi amaçlayan Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu ile de sinemamıza olan desteğini sürdürecek. Yapım süreci halen devam eden birçok filmin yanı sıra; Emin Alper'in geçtiğimiz günlerde Saraybosna'dan En İyi Yönetmen Ödülü ile döndüğü "Kız Kardeşler", Banu Sıvacı'nın Sofya Film Festivalinden En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazandığı "Güvercin",Tolga Karaçelik'in Sundance Film Festivalinin Dünya Sineması bölümünde Jüri Büyük Ödülü'nü kazanan "Kelebekler",Onur Saylak'ın East End Film Festivalinde En İyi Film seçilen "Daha", Vuslat Saraçoğlu'nun İstanbul Film Festivali'nde En İyi Film Ödülü kazanan "Borç" ve Ayşe Toprak'ın İnsan Hakları ve En iyi Belgesel dallarında 10'dan fazla ödül kazanan "Mr.
Emin Alper 22.8.2019
Saraybosna'nın Kalbi Ödülü'nü Türk yönetmen Alper kazandı
"Kız Kardeşler" adlı Türk filminin yönetmeni Emin Alper, Bosna Hersek'te düzenlenen 25. Saraybosna Film Festivali kapsamında en iyi yönetmen seçilerek Saraybosna'nın Kalbi Ödülü'nü kazandı.
Şu an buradasınız: Emin Alper Haberleri | Emin Alper Kimdir - Haberler - Emin Alper haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emin Alper kimdir, hayatı ve biyografisi. DasDas, açık hava sahnesiyle geri dönüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.7.2020 17:21:07. #1.15#
title