Emin Alper Haberleri

Emin Alper haber, Emin Alper son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Emin Alper - 18.03.2021
MHP'nin Merkez Yönetim Kurulunda 36, Merkez Disiplin Kurulunda ise 4 isim değişti
Taner Gökçek, Cemil Yavuz Aksu, Fazıl Çağrı Kuş ve Emin Alper Öztürk ise listenin yeni yüzleri oldu.
Emin Alper - 18.03.2021
MHP'nin yeni MYK ve MDK üyeleri belirlendi
Resmi olmayan sonuçlara göre, MHP'nin yeni MYK asil üyeleri şu isimlerden oluştu: "Edip Semih Yalçın, İsmet Büyükataman, Feti Yıldız, İzzet Ulvi Yönter, İsmail Faruk Aksu, Mustafa Kalaycı, Mevlüt Karakaya, Sadir Durmaz, Yaşar Yıldırım, Kamil Aydın, Fatih Çetinkaya, Kadir Şekerci, Abdurrahman Başkan, Tamer Osmanağaoğlu, İsmail Özdemir, Ahmet Özyürek, Mehmet Celal Fendoğlu, Muharrem Varlı, Mehmet Taytak, Sermet Atay, Cemal Çetin, Hayati Arkaz, Nevin Taşlıçay, Ferhat Çakıroğlu, Özgür Bayraktar, Nur Tuğba Aktay, Murat Kodra, Volkan Dudu, Yüksel Kaleci, Nevzat Ünlütürk, Abdullah Bahadır Alperen, Davut Haskırış, İbrahim Özbay, Adem Yurdakul, Ali Uçak, Seçkin Odabaşı, Afşin Birben, Ahmet Kürşat Azkur, Bülent Maşaoğlu, Derya Bulut, Bahadır Bumin Özarslan, Ahmet Yiğit Yıldırım, Turah Şahin, Filiz Kılıç, Emrullah Türe, Ahmet Savaş Çolak, Hüseyin Yıldız, Eyüp Gönültaş, Tarkan Toper, Pelin Yılık, Gökhan Türkeş Öngel, İbrahim Uzun, Murat Turna, Turan Şener, İbrahim Çiftçi, Mehmet Duygulu, İbrahim Ünal, Volkan Uygunuçarlar, Musa Küçük, Hasan Özarslan, Ömer Çağlar Yılmaz, Deniz Depboylu, Uğur Öztürk, Necmi Yıldırım, Serdar Soydan, İdris Aydın, Ahmet Selim Yurdakul, Cengiz Şahin, Fevzi Altuntaş, Yavuz Tellioğlu, Şahin Gürz, Beşir Tatar, Muhammed Köse, Hüseyin Edis ve Ömer Ekici" Partinin MDK asil üyeliklerine de Halil Öztürk, Niyazi Paksoy, Kürşat Türker Ercan, Duygu Kurban Gözüoğlu, Taner Gökçek, Muhammet Tekin, Cemil Yavuz Aksu, Emin Alper Öztürk ve Fazıl Çağrı Kuş seçildi.
Emin Alper - 20.11.2020
Türk filmleri, ABD'nin Boston şehrinde sinemaseverlerle buluşacak
Festival programında, Emin Alper'in "Kız Kardeşler", Nihat Durak'ın "Kapı", Maryna Er Gorbach ve Mehmet Bahadır Er'in "Ömer ve Biz", Eylem Kaftan'ın "Kovan", Ali Özel'in "Bozkır", Kıvanç Sezer'in "Küçük Şeyler", Emre Yeksan'ın "Yuva", Özkan Yılmaz'ın "Soluk" isimli uzun metraj filmleri yer alıyor.
Emin Alper - 07.11.2020
Son dakika haber! Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali'nin kazananları belli oldu
Birol Ünel'in "Kraliçe Lear" ile "Jüri Özel Ödülü"nü kazandığı 8. Alman Sinemacılar Gözü ile Türk Filmleri Uzun Metraj Film Yarışmasında "En İyi Senaryo Ödülü"ne "Kronoloji" ile Ali Aydın, "En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü"ne "Aden" ile Barış Aygen, "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü"ne "Nuh Tepesi" ile Haluk Bilginer ve Ali Atay, "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"ne "Kız Kardeşler" ile Cemre Ebüzziya, Helin Kandemir ve Ece Yüksel, "En İyi Yönetmen Ödülü"ne "Kız Kardeşler" ile Emin Alper ve "En İyi Film Ödülü"ne "Nuh Tepesi" değer görüldü.
Emin Alper - 03.10.2020
"Türkiye'nin Oscar"ı Kovid-19'un gölgesinde kapılarını açıyor
Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması'nın jürisinde de senarist ve yönetmen Emin Alper, Romanyalı yapımcı Ada Solomon, Les Arcs Avrupa Film Festivali ve Tribeca Film Festivali'nin Sanat Yönetmeni Frederic Boyer, İranlı oyuncu, yönetmen Niki Karimi ile Brezilyalı video sanatçısı, yönetmen ve senarist Sandra Kogut yer alacak.
Emin Alper - 24.09.2020
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne doğru
Yönetmen Kıvanç Sezer, "İlk filmimi nasıl çektim?", oyuncu Damla Sönmez, "Türkiye'de kadın oyuncu olmak", yönetmen senarist Pelin Esmer, "Belgeselden kurmacaya, kurmacadan belgesele", yönetmen yapımcı senarist ve akademisyen Emin Alper, "Hikayeden sinemaya", yönetmen senarist İlksen Başarır ve oyuncu Mert Fırat, "Birlikte film yapmak üzerine" başlıklı söyleşilerle sinemaseverlerin karşısında olacak.
Emin Alper - 21.09.2020
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde doğru
Festivalde yarışacak 10 filmi, Türkiye'den senarist ve yönetmen Emin Alper, Romanyalı yapımcı Ada Solomon, Les Arcs Avrupa Film Festivali ve Tribeca Film Festivali'nin Sanat Yönetmeni Frederic Boyer, İranlı oyuncu, yönetmen Niki Karimi ile Brezilyalı video sanatçısı, yönetmen ve senarist Sandra Kogut'tan oluşan jüri değerlendirecek.
Emin Alper - 01.09.2020
KPMG Türkiye teknoloji ihraç edecek
KPMG Türkiye'den teknolojiye büyük yatırım. KPMG Türkiye, mevcut bilgi teknolojileri danışmanlığı hizmetleri için 150 kişilik uzman bir ekip kurdu.
Emin Alper - 29.08.2020
Sesini soluğunu bulmuş bir sinemacı: Emin Alper
Tüm sanat dallarında olduğu gibi sinemada da yaratıcının kendi sesini, ruhunu, üslubunu bulması ve kariyeri boyunca belli bir tutarlılıkla yoluna devam etmesi çok önemli bir kriter...
Emin Alper - 10.07.2020
DasDas, açık hava sahnesiyle geri dönüyor
DasDas, ayrıca sinema gecelerinde hem gişede ilgi gören filmleri hem de yurt dışı festivallerinde başarı kazanmış yapımları seyirci karşısına çıkaracak. Programda "Eltilerin Savaşı" ve "Karakomik Filmler 2" gibi gişe filmlerinin yanı sıra Berlin Film Festivali'nde dünya prömiyerini yapan Emin Alper'in son filmi "Kız Kardeşler" gösterilecek.
Emin Alper - 22.06.2020
Türk filmleri Cannes Film Festivali'nde
Son filmi "Kız Kardeşler" olan, 2019 yılında Berlin Film Festivali'nde büyük ödül için yarışan Emin Alper de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen yeni film projesi "Balkaya" ile Cannes Film Festivali'nin önemli bölümlerinden "Cinefondation L'Atelier" film geliştirme programında yer alacak.
Emin Alper - 22.06.2020
Türkiye, Cannes Film Festivali'nde
KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl çevrim içi olarak 'Cannes Online' ismiyle düzenlenen ve 60 ülkenin yer aldığı festivalin Türkiye bölümünde 'Filming in Turkey'in tanıtımının yapılacağını duyurdu.  Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; Cannes Film Festivali, 53 filmlik özel bir seçki ve market bölümüyle başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl çevrim içi olarak düzenlenen festival 22-26 Haziran tarihleri arasında 8 bin 500 sinema profesyoneli ile 250 satış temsilcisini buluşturacak. 'Cannes Online' ismiyle düzenlenen ve 60 ülkenin yer aldığı festivalde bu yıl film yarışması yapılmayacak. Belirlenen 53 filmlik seçki sonbahar aylarında Venedik ve San Sebastian gibi önemli festivallerde 'Cannes 2020' etiketiyle izleyicinin beğenisine sunulacak. Bakanlık ve Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı'nın iş birliğinde organize edilen Türkiye bölümünde 'Filming in Turkey' tanıtımı yapılacak. Yeni sinema yasası ile yürürlüğe giren ve yabancı film yapımcılarına Türkiye'de harcadıkları tutarın yüzde 30'una kadarının iade edilebilmesine imkan sağlayan 'Yabancı Film Yapım Desteği' uluslararası sinema profesyonellerine tanıtılacak. Destek ile doğal plato özelliğine sahip Türkiye'nin bu alandaki rekabet gücünün artacağı ve önemli film çekim merkezlerinden birisi olacağı öngörülüyor. Türkiye bölümünde ayrıca uzun metraj, kısa metraj ve belgesel türlerinde üretilmiş ya da geliştirme aşamasındaki filmler tanıtılarak sinemanın tüm türleri uluslararası alanda görücüye çıkıyor.    'BALKAYA' CINEFONDATION L'ATELIER BÖLÜMÜNDE Türkiye bölümünde yer alan satış ajansları da '7'nci Koğuştaki Mucize', 'Biz Böyleyiz', 'Ömer ve Biz', 'Deliler' ve 'Ailecek Şaşkınız' gibi Türk yapımı ödüllü filmleri tüm dünyanın beğenisine sunacak. Son filmi 'Kız Kardeşler' ile 2019 yılında Berlin Film Festivali'nde büyük ödül için yarışan Emin Alper ise bakanlık tarafından desteklenen yeni film projesi 'Balkaya' ile Cannes Film Festivali'nin önemli bölümlerinden Cinefondation, L'Atelier film geliştirme programında yer alacak.
Emin Alper - 31.03.2020
Alef'in dünyası nasıl yaratıldı?
Türkiye'de mistik polisiye türünün ilk örneği olan Alef'in yönetmenliğini Emin Alper, senaristliğini Emre Kayış, yapımını ise MAY Prodüksiyon üstleniyor.
Emin Alper - 28.03.2020
Bakanlıktan sinema sektörüne 23 milyon lira destek
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 'İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım', 'Uzun Metrajlı Sinema Film Yapım', 'Çekim Sonrası' ile 'Ortak Yapım' türündeki 257 projenin sinema sektör temsilcilerinden oluşan 8 kişilik destekleme kurulunca değerlendirildiği bildirildi. Yapılan değerlendirme toplantısında, 9 'İlk Uzun Metrajlı Kurgu Film Yapım' projesine 6 milyon 250 bin lira, 16 'Uzun Metrajlı Sinema Film Yapım' projesine 15 milyon 650 bin lira, 4 'Çekim Sonrası' projesine 775 bin lira, 1 'Ortak Yapım' projesine de 500 bin lira destek sağlandığı kaydedildi. Açıklamada, ilk filmini çekecek yönetmenlere destek verildiği belirtilerek, "Daha önce bakanlığın bu desteğini alan Emin Alper, Tolga Karaçelik, Kaan Müjdeci, Ali Özel, Mahmut Fazıl Coşkun, Vuslat Saraçoğlu gibi isimler yurt içi ve yurt dışı birçok festivalden ödüller kazandı" denildi.
Emin Alper - 28.03.2020
Kültür ve Turizm Bakanlığından sinema sektörüne 30 proje için 23 milyon 175 bin lira destek
Daha önce Bakanlığın bu desteğini alan Emin Alper, Tolga Karaçelik, Kaan Müjdeci, Ali Özel, Mahmut Fazıl Coşkun, Vuslat Saraçoğlu, yurt içinde ve dışında birçok festivalden ödüller kazandı.
Emin Alper - 10.03.2020
Ahmet Mümtaz Taylan, ALEF'i ve Settar'ı anlattı
Türkiye'de mistik polisiye türünün ilk örneği olan Alef'in yönetmenliğini Emin Alper, senaristliğini Emre Kayış, yapımını ise MAY Prodüksiyon üstleniyor.
Emin Alper - 17.02.2020
Foça'da Kış Sinemaları tüm hızıyla devam ediyor
Sinemaseverler Foça'da Kış Sinemaları gösterimleri kapsamında 15 Şubat Cumartesi günü, Emin Alper'in yönettiği 'Tepenin Ardı' isimli filmi izledi.
Emin Alper - 10.02.2020
Niğde'ye şehit ateşi düştü
Niğde'nin merkez Yıldıztepe Beldesi'nde oturan Keban - Mehmet Emin Alper çiftine çocuklarının şehadet haberi, Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılıç ile beraberindeki heyet tarafından verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Emin Alper Haberleri | Emin Alper Kimdir - Haberler - Emin Alper haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Emin Alper kimdir, hayatı ve biyografisi. Sen Ben Lenin Filmi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 02:56:40. #1.16#

title