Haberler

Niğde MHP Merkez İlçe Başkanı Öztürk'ün Açıklaması

Abone Ol

Niğde’de aralarında eski milletvekillerinin de bulunduğu bir gurup, MHP’den istifa ettiklerini açıklamasının ardından bir açıklama da MHP Merkez ilçe Başkanı Av. Emin Alper Öztürk yaptı.

Niğde'de aralarında eski milletvekillerinin de bulunduğu bir gurup, MHP'den istifa ettiklerini açıklamasının ardından bir açıklama da MHP Merkez ilçe Başkanı Av. Emin Alper Öztürk yaptı.

Öztürk MHP'den 300 kişi istifa etti haberiyle ilgili yaptığı açıklamada, önceki yıllarda partide milletvekilliği, belediye başkanlığı, il-ilçe yöneticiliği görevlerinde bulunmuş bir gurubun partilerine karşı ihanet içerisinde olduklarını söyledi.

Başkan Öztürk yaptığı basın toplantısında şunları söyledi; "Partimiz içerisinde önceki dönemlerde yer alan bu gurup içerisinde bazı kişilerin hukuken MHP'li olmasına rağmen fiilen MHP'li gibi davranmadıklarını, Niğde'de MHP'nin seçimlerde zarar görmesi için içeriden her türlü fitne ve fesadı çıkarttıklarını maalesef tüm ülküdaşlarımız şahittir. İl-ilçe yöneticisi iken ilimizde sözde yeni oluşum için organizasyon yapan şahısların o günlerde istifa etmeyip bugünü beklemelerini nasıl anlamalıyız?. Yaz aylarında yaptığımız il ilçe kongreleri ile liste dışında bırakılmaları üzerine mi bu kararır almışlardır?. Adını 'Ayrıkotu' olarak nitelendirebileceğimiz bu kişilerin kimisi yönetimlerden düşürülmüş kimisi de ihraç edilmiştir. Yönetimlerden düşürdüklerimiz, ihraç ettiklerimiz halen asılsız sıfatlar kullanarak milletimizi yanıltmaya devam etmektedirler. Lider değişsin diyenlerin tarlada kurultay yapanların gideceği adres belli olmuştur. Artık Türk Milliyetçiliğini yaşayanlar ile Türk Milliyetçiliğini oynayanlar aynı yerde olmayacaklardır. Görülen odur ki bu oluşum, MHP tabanına gözünü dikmiştir. Kamuoyundan takip ettiğimiz kadarıyla sözde her kesimi (muhafazakar, sağcı, solcu, komünist, liberal) kucaklayacağını iddia eden bu gurup ne hikmetse sadece Milliyetçi Hareket Partisinin üyelerini istifaya davet etmektedir. Bu ne yaman bir çelişkidir?. Bu ne samimiyetsizliktir?."dedi.

Partide yer bulamadıklarını için koltuk sevdasında olduklarını belirten Başkan Öztürk, konuşmasını şu şekilde sürdürdü; "Adı yeni oluşum olan fakat Milliyetçi Hareket Partisinde bir daha yer bulamayacaklarını anlayan bu şahıslar koltuk sevdasında olan eski simalardır. Unutulmamalıdır ki, bu şahıslara siyasi değer ve unvan katan Milliyetçi Hareket Partisidir. Milliyetçi Hareket Partisi sadece bir siyasi parti değildir. MHP büyük bir davanın, büyük bir mücadelenin ve büyük bir ülkünün somut tezahürüdür. Bu sebeple ülkücünün yeni Milliyetçi Hareket Partisidir. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanlığı ve tüm teşkilatlarımız Başbuğun açtığı yolda Lider Devlet Bahçelinin izinde çalışmalarını devam ettirmektedir. Bizler 48 yıllık kutlu ve dualı bu davaya hizmet eden birer kişiyiz. Görevimizi layıkıyla yapmaya devam edeceğiz ve hiçbir leke sürmeden de bizden sonra gelecek ülküdaşlarımıza teslim edeceğiz. Bu sebeple tüm ülküdaşlarımızın gönlü rahat olsun. Son sözümüzü Cennet mekan Başbuğ'umuzun vasiyeti ile noktalayalım, 'Hepiniz birer Türk Bayrağısınız, Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, yere düşürmeyin." - NİĞDE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Milliyetçi Hareket Partisi Alparslan Türkeş Emin Alper Niğde Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
title