Haberler

KPMG Türkiye teknoloji ihraç edecek

Abone Ol

KPMG Türkiye'den teknolojiye büyük yatırım. KPMG Türkiye, mevcut bilgi teknolojileri danışmanlığı hizmetleri için 150 kişilik uzman bir ekip kurdu.

KPMG Türkiye Teknoloji Lideri Emin Alper Karaçar, "Yenilenen ve güçlenen ekibimizle Türkiye'yi teknoloji ihracatçısı bir ülke yapmak için, hem kamu hem de özel sektör alanlarında ülkenin dijitalleşmesine destek sağlamayı hedefliyoruz" dedi

KPMG Türkiye, şirketlerin teknolojik atılımlarda ihtiyaç duyduğu hizmeti 150 kişilik uzman kadrosuyla karşılıyor. Bilgi Teknolojileri Denetimi'ni de çatısı altına dahil ederek büyümesini sürdüren KPMG Türkiye Teknoloji Danışmanlığı ekibi, teknoloji dönüşümü, siber güvenlik, IT risk yönetimi, veri analitiği, teknoloji etkinleştirme, yeni nesil teknolojiler ve dijital hizmet konularında yurt içindeki müşterilerine hizmet verirken aynı zamanda yurt dışına da yeni teknolojileri ihraç edecek.

KPMG Türkiye Teknoloji Lideri Emin Alper Karaçar, oluşturdukları 150 kişilik uzman kadroyla Bilgi Teknolojileri Denetimi dahil teknolojiyle ilgili her başlıkta uluslararası standartlarda hizmet verdiklerini söyledi. Karaçar, "KPMG Türkiye, ülkenin en büyük teknoloji uzmanı kadrolarından birine sahip. Küresel ağımızdan aktarılan güç ve tecrübeyle şirketlerin faaliyetlerine katma değer sağlıyor, veri odaklı teknolojileri kusursuz şekilde uygulamalarına destek oluyoruz" dedi.

Alper Karaçar, teknolojik dönüşüm ve dijitalleşme süreçlerinin Covid-19 nedeniyle hızlandığını belirterek şöyle konuştu:

"Yıkıcı teknolojiler dünyadaki tüm şirketleri derinden etkiliyor, dönüşüme mecbur bırakıyor. Bunu küresel koronavirüs salgını sırasında çok net gözlemledik. Bu koşullarda teknolojik dönüşüm yolculuğuna başlamış şirketler rekabette öne geçti. Geleneksel iş modellerini sürdüren şirketler ise olumsuz etkileri bu süreçte daha yoğun hissetti. Biz de sektörün teknoloji lideri şirket olarak üzerimize düşeni yaparak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bilgi Teknolojileri Denetimi'ni de hizmet başlıklarımıza ekledik. Böylelikle KPMG Türkiye olarak, Bilgi Teknolojileri hizmetlerimizi tek elden yöneterek, denetim süreçleri tamamlanan ya da devam eden şirketlerin bilgi teknoloji danışmanlığı alanındaki hizmetlere erişimlerini hızlandıracağız ve sürdürülebilir bir dönüşüme de destek sağlayacağız.

Şirketlerin büyüme, risk ve maliyet stratejilerini temele alarak iş modellerini dönüştürmelerine yardımcı oluyoruz. Başarılı bir dönüşüm süreci için KPMG'nin küresel ağının birikimini ve tecrübesini, veri bilimi ve yapay zeka gibi teknolojilerle bir araya getiriyoruz. Bu alanda Türkiye'yi teknoloji ihracatçısı ülke yapacağız, ülkenin dijitalleşme atılımına destek sağlayacağız."

Kaynak: Bültenler / Güncel

Emin Alper Türkiye Kamu Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title