EGEMEN BAĞIŞ HABERLERİ

Egemen Bağış haber, Egemen Bağış son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Egemen Bağış

Egemen Bağış

Doğum Yeri Bingöl / Türkiye
Doğum Tarihi 23.4.1970 - ...

Egemen Bağış Kimdir ?

23 Nisan 1970'te Bingöl'de doğdu. Aslen Siirt'lidir. Annesinin adı Güler'dir.Babası Abdullah Bağış, 1974–1979 yılları arasında Siirt Belediye Başkanlığı yapmıştır.Devlet Bakanı ve Başmüzakereci. 2002'de İstanbul Milletvekili seçilen Egemen Bağış, AB ile tam üyelik görüşmelerini yürütmek üzere Devlet Bakanı ve Başmüzakereci olarak görevini yürütmüştür.
Biyografinin devamı için tıklayın
Egemen Bağış - 10.11.2020
Avrupa'daki dış temsilciliklerde Büyük Önder Atatürk'ü anma törenleri düzenlendi
Programda konuşan Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, Cumhuriyet'in kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatından 82 yıl geçmesine rağmen her geçen gün daha iyi anlaşılarak sevildiğini söyledi.
Egemen Bağış - 6.11.2020
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış'tan İslamofobi değerlendirmesi Açıklaması
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, dünyada artan İslam düşmanlığına ilişkin, "Özellikle Avrupa'da bazı kesimler başta olmak üzere İslam ve Müslüman düşmanlığının ve peygamberimize saygısızlığın kanser gibi yayıldığı bir dönemdeyiz.
Egemen Bağış - 9.9.2020
İtalyan tenor Andrea Bocelli, Türkiye'nin Prag Büyükelçiliğini ziyaret etti
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, dünyaca ünlü İtalyan tenor Andrea Bocelli ile görüştü.
Egemen Bağış - 3.9.2020
"AB-Türkiye İlişkilerine Güvenlik Eksenli Bakış: Doğu Akdeniz ve Libya" paneli
Doğu Akdeniz'de, Türkiye'ye karşı yürütülen tüm faaliyetlerin uluslararası hukuka aykırı olduğunu dile getiren Musa, şöyle devam etti: "Türkiye ile Yunanistan arasında çıkan sorunları iki ülkenin kendi arasında halletmesi gerekiyor. Bu tip sorunlar başka ülkeler arasında da yaşanıyor. AB sanki iki ülke arasında ilk defa böyle bir sorun yaşanıyormuş gibi Türkiye ile Yunanistan sorununu Avrupa gündemine taşıyor ve sorunu Avrupalılaştırıyor. Avrupa'nın, Türkiye ile ilgili ikiyüzlü ve ikircikli tutumunun anlaşılır bir tarafı yok. Türkiye Doğu Akdeniz'de kendisi için özel bir tasarruf istemiyor. AB ülkeleri kendi aralarında bir münasebet olduğu zaman bir kıstasa müracaat ederken Türkiye söz konusu olduğunda ise sözüm ona birlik ve dayanışma altında Yunanistan'ın taleplerini Türkiye'ye dayatıyorlar. Bu mümkün değil. Bunun kabul edilebilir bir tarafı yok. AB'nin Türkiye Yunanistan arasındaki sorunlara bir kere müdahale etme yetkisi yok." "Avrupa'nın kendi çıkarlarını gözetmesi lazım" Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un en büyük hedefinin 2022 seçimlerinde başarıyla çıkmak ve Merkel'den sonra AB içindeki en güçlü lider konumuna gelmek olduğunu kaydetti.
Egemen Bağış - 30.8.2020
Büyük Zafer'in 98. yıl dönümü dolayısıyla dış temsilcilikler kutlama mesajı yayımladı
Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, ağustosun Türk milleti için zaferlerle dolu olduğuna dikkati çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Büyük Zafer'den aldığımız ilham ve cesaretle Türkiye'yi daha aydınlık, daha müreffeh bir geleceğe taşımak için mücadelemizi sürdüreceğiz.
Egemen Bağış - 21.8.2020
Medeniyetler İttifakı Yüksek Danışma Kurulu'ndan Prag Büyükelçisi Bağış'a üyelik daveti
Birleşmiş Milletler (BM) Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi ve İspanya eski Dışişleri Bakanı Miguel Moratinos'un Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış'ı Medeniyetler İttifakı'nın yeni kurulmakta olan Yüksek Danışma Kurulu üyeliğine davet ettiği öğrenildi.
Egemen Bağış - 22.7.2020
Büyükelçi Egemen Bağış'tan ırkçılık ve İslam karşıtlığıyla mücadele vurgusu
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, dünya genelinde artan ırkçılık, nefret söylemi ve İslam karşıtlığının birlikte yaşam ve barışı tehdit ettiğini vurgulayarak, "Bu duruma karşı hem ulusal hem de uluslararası düzeyde acil eyleme geçilmesi gerekiyor.
Egemen Bağış - 15.7.2020
Avrupa'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü törenleri
Prag Türkiye'nin Prag Büyükelçiliğinde düzenlenen törende, Büyükelçi Egemen Bağış, 15 Temmuz geçesi yaşananları büyük çoğunluğu yabancılardan oluşan davetlilere anlattı.
Egemen Bağış - 22.6.2020
FETÖ'nün "MİT kumpası" davası başladı
İddianamede, "mağdur" olarak şu isimler yer aldı: "61. Hükümet Başbakanı olan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 61. Hükümetin Bas¸bakan Yardımcıları Bülent Arınç, Ali Babacan, Bes¸ir Atalay, Bekir Bozdagˆ, Emrullah İs¸ler, Ulas¸tırma, Denizcilik ve Haberles¸me Bakanı Binali Yıldırım, Avrupa Birligˆi Bakanı Egemen Bağış, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Çalıs¸ma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Çevre ve S¸ehircilik Bakanı Erdogˆan Bayraktar, Dıs¸is¸leri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, İçis¸leri Bakanı Muammer Güler, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Egˆitim Bakanı Nabi Avcı, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İs¸leri Bakanı Veysel Eroğlu, Sagˆlık Bakanı Mehmet Müezzinogˆlu, Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çagˆlayan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma S¸ahin, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, o dönem MİT Müsteşarı olan MİT Başkanı Hakan Fidan, eski MİT Müsteşarı Emre Taner, eski MİT Müsteşar Yardımcısı Fatma Afet Günes¸, eski MİT personelleri Yas¸ar Hakan Yıldırım ve Hüseyin Emre Kuzuoğlu.
Egemen Bağış - 22.6.2020
Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Moratinos: "Dünyanın restart'a ihtiyacı var"
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Miguel Angel Moratinos, UİP İcra Kurulu Başkanı Prof.
Egemen Bağış - 22.6.2020
Dünyanın 'Restart'a ihtiyacı var
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Miguel Angel Moratinos, UİP İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin'e önemli tespitlerde bulundu.
Egemen Bağış - 11.6.2020
İstinaf, "17 Aralık kumpas" davasında sanıklara veriler cezaları uygun buldu
Sanıklar Yakup Saygılı, Kazım Aksoy, Yasin Topçu, İbrahim Şener ve Mehmet Akif Üner'e, eski bakanlar Mehmet Zafer Çağlayan, Muammer Güler ve Egemen Bağış'a yönelik "özel hayatın gizliliğini ihlal etme" suçundan toplam 13 yıl hapis cezası veren heyet, bu sanıkların her birini toplam 41 yıl altışar ay hapse mahkum etmişti.
Egemen Bağış - 11.6.2020
ABD İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Topuz'un yargılandığı davada karar günü
Duruşmada konuşan mahkeme heyeti başkanı, eski bakan ve Çek Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ile eski bakan Zafer Çağlayan'ın davaya katılma taleplerine ilişkin dilekçe gönderdiklerini belirterek, bu kişilerin taleplerini, "kişisel verileri kaydetmek" ve "gizliliğin ihlali" suçları yönünden kabul etti.
Egemen Bağış - 11.6.2020
Metin Topuz'un FETÖ davasının görülmesine devam ediliyor
Egemen Bağış ve Zafer Çağlayan katılma talebinde bulundu Mahkeme başkanı, Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve Zafer Çağlayan'ın katılma talepleri olduğunu söyledi.
Egemen Bağış - 11.6.2020
Son dakika! ABD İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU İRTİBAT GÖREVLİSİ METİN TOPUZ'UN DAVASINDA KARAR ARASI VERİLDİ
Haber: Özden ATİK / İstanbul, DHA Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantılı eski polis müdürleri ve askerlerin yanı sıra firari eski savcı Zekeriya Öz'le irtibatlı olduğu iddia edilen ve casusluk suçlaması yöneltilen ABD İstanbul Başkonsolosluk irtibat görevlisi Metin Topuz'un yargılandığı davada, mütalaaya karşı son savunmasını yapan sanık Metin Topuz suçlamaları reddederek beraatini talep etti. Mahkeme, kararını açıklamak üzere duruşmaya ara verdi. Bir önceki celsede mütalaa veren savcı, sanık Topuz'un "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsini ve diğer suçlardan beraatini talep etmişti.  İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Metin Topuz getirilirken; avukatları ve yakınları da hazır bulundu. ABD İstanbul Başkonsolosu Daria Darnell ile bazı konsolosluk yetkilileri de duruşmayı izledi. Duruşma salonuna maskesiz hiç kimse alınmazken, koronavirüs tedbirleri nedeniyle içeri sınırlı sayıda izleyici alındı. Topuz'u getiren jandarma görevlilerinin resmi kıyafetleri üzerine beyaz koruma kıyafetleri ve eldiven giydikleri görüldü.  EGEMEN BAĞIŞ VE ZAFER ÇAĞLAYAN'IN KATILMA TALEBİ KABUL EDİLDİ Mahkeme Başkanı, Çek Cumhuriyeti Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve eski Bakan Zafer Çağlayan suçtan zarar gördüklerini belirterek davaya katılma talebinde bulunduğunu tutanağa geçti.
Egemen Bağış - 4.6.2020
Prag Büyükelçisi Bağış'tan Çekya'da 1915 olaylarına ilişkin alınan karara tepki Açıklaması
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, Çekya Senatosunda 1915 olaylarına ilişkin alınan karara ilişkin tepkisini, Senato Başkanı Milos Vyrstrcil'e ilettiğini söyledi.
Egemen Bağış - 17.5.2020
Büyükelçi Bağış: "Türkiye dünyanın en genç kalifiye işgücü ile geleceğin teknoloji dünyasına yön...
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, bizim için en önemli sermeyenin beşeri sermaye olduğunu belirterek, "Hepimizin malumudur, Bill Gates arkadaşı Paul Allen ile Microsoft'u kurduklarında birer genç üniversite öğrencisiydiler, Facebook'un kurucusu Mark Zuckeberg ve Amazon'un kurucusu...
Egemen Bağış - 16.4.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Türkiye'nin Prag Büyükelçiliği öncülüğünde öğrencilere yardım Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrenci değişim programı ile Çekya'ya gelen ve salgın mağduru olan ya da zor durumda kalan onlarca Türk öğrencinin bir aylık ihtiyaçlarını temin ettiklerini bildirdi.
Egemen Bağış - 6.4.2020
Anadolu Ajansı 100 yaşında
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, Bratislava Büyükelçisi Aslıgül Üğdül, Birleşmiş Milletler (BM) Viyana Ofisi Nezdindeki Büyükelçisi Ahmet Muhtar Gün ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Rauf Engin Soysal, AA muhabirine konuştu.
Egemen Bağış - 30.3.2020
Kovid-19 nedeniyle Çekya'da mahsur kalan Türk tır şoförleri Belarus üzerinden yurda dönecek
Türkiye'ye dönmek isteyen şoförlere havalimanına kadar eşlik eden Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Hava Yolları'nın 21 Mart tarihli tarifeli Prag - İstanbul uçuşunun son anda iptal edilmesi nedeniyle Prag'da kalan 11 tır şoförünün 8'ini Türkiye'ye dönmek üzere Prag Vaclav Havel Havalimanı'ndan yolcu ettiklerini söyledi.
Egemen Bağış - 24.3.2020
Çekya'da mahsur kalan tır şoförleri için Egemen Bağış devreye girdi
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, korona virüs salgını nedeniyle sınırların kapanması sonucu Çekya'da mahsur kalan 4 Türk tır şoförü için devreye girdi.
Egemen Bağış - 6.3.2020
Türkiye'nin Çekya Büyükelçisi Bağış: "Uluslararası hukuka göre mülteciler istedikleri ülkeye...
Türkiye'nin Çekya Büyükelçisi Egemen Bağış, son günlerde mültecilerin Avrupa'ya hareketlerini değerlendirdi.
Egemen Bağış - 3.3.2020
Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Bağış, Çekya Dışişleri Bakanını ziyaret etti
Çekya Dışişleri Bakanı Tomas Petricek ve Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, iki ülke arasındaki ilişkiler başta olmak üzere İdlib ve Yunanistan-Türkiye sınırındaki düzensiz göçmenler konularını görüştü.
Egemen Bağış - 21.2.2020
CHP'li Altay İdlib konusunda Meclisin bilgilendirilmesini istedi Açıklaması
-"Kankasının atanması" Ozan Ceyhun'un Viyana Büyükelçisi olarak atanmasıyla ilgili bir soru üzerine Altay, bildiği kadarıyla Ceyhun'un, Egemen Bağış'ın yakın arkadaşı olduğunu belirtti.
Egemen Bağış - 11.2.2020
Çekya'da Türkiye'nin dış politikası anlatıldı
Türkiye'nin Çekya Büyükelçisi Egemen Bağış'ın ev sahipliği yaptığı etkinlikte, Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) Başkanı Dr.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Egemen Bağış Haberleri | Egemen Bağış Kimdir - Haberler - Egemen Bağış haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Egemen Bağış kimdir, hayatı ve biyografisi. Avrupa'daki dış temsilciliklerde Büyük Önder Atatürk'ü anma törenleri düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 07:44:12. #1.15#
title