Edebiyat Fakültesi Haberleri

Edebiyat Fakültesi haber, Edebiyat Fakültesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edebiyat Fakültesi - Dün
ÇOMÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Telat Koç vefat etti
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Telat Koç vefat etti.
Edebiyat Fakültesi - Dün
Tatlı su miktarının yüzde 70'i tarımsal sulamada kullanılıyor
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Hidrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okan Külköylüoğlu, tatlı su miktarının yüzde 70'inin tarımsal sulamada kullanıldığını söyledi.
Edebiyat Fakültesi - 18.01.2021
Çanakkale'deki iki asırlık çok işlevli köy camisi restore edilecek
Tarihi camiyle ilgili araştırma yaparak makale kaleme alan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Doç.
Edebiyat Fakültesi - 16.01.2021
28 Şubat mağdurlarından öğretmen Zekiye Yağmurcu vefat etti
28 Şubat sürecinde İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde okuyan Zekiye Yağmurcu, başörtüsü direnişine omuz verdi ve mücadelenin en ön saflarında yer aldı.
Edebiyat Fakültesi - 15.01.2021
Aleyna'yı öldürdükten sonra cezaevinde intihar eden Kheyrian'ın cenazesi İran'a gönderildi
DENİZLİ'de Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Aleyna Yurtkölesi'ni (22) boğazını sıkarak öldürdükten sonra tutuklu bulunduğu cezaevinde intihar eden İran uyruklu Shayan Kheyrian'ın (25) cenazesi ülkesine gönderildi.
Edebiyat Fakültesi - 15.01.2021
Unutulmaz romanların usta kalemi: Afet Ilgaz
Pınarhisar'a ortaokul öğretmeni olarak atanan usta yazar, Türkoloji bölümüne girmek ve üniversitede kalmak düşüncesiyle görevinden ayrılarak İstanbul'a geldi. Ilgaz, üniversiteye girerken kararını değiştirerek, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Klasik Filoloji bölümlerinde eğitim gördü.
Edebiyat Fakültesi - 14.01.2021
Edirne'den kısa kısa
Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Bülent Atalay'ın, "Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'nin Siyasi Faaliyetleri (1908-1923)" adlı kitabı Türk Tarih Kurumu tarafından yayımlandı.
Edebiyat Fakültesi - 14.01.2021
Aleyna'nın katil zanlısı İranlı eski sevgili, cezaevinde intihar etti
Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi Aleyna Yurtkölesi, 9 Ocak Cumartesi günü, yalnız yaşadığı Yunus Emre Mahallesi 6422 Sokak'taki apart dairesinde ölü bulundu.
Edebiyat Fakültesi - 12.01.2021
Kalp krizi nedeniyle ölen profesör için Ordu Üniversitesi'nde tören düzenlendi
Evinde dün kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yuman Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Başkanı ve fakültenin kurucu dekanı Yapar (68) için Cumhuriyet Yerleşkesi'ndeki fakülte önünde tören düzenlendi.
Edebiyat Fakültesi - 11.01.2021
Topkapı Sarayı eski müze müdürlerinden Dr. Çağman Edirne'de vefat etti
Çağman, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nin Estetik ve Sanat Tarihi Enstitüsü Türk ve İslam kürsüsünden 1964 yılında mezun oldu.
Edebiyat Fakültesi - 11.01.2021
RTEÜ öğretim üyelerinin buluşu "incelemeli patent" olarak tescillendi
Rektörlükten yapılan açıklamada, Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Edebiyat Fakültesi - 11.01.2021
Beyşehir'deki tarihi konak kurtarılıyor
Beyşehir ve Yöresi Tarih Kültür ve Turizm Mirasını Koruma Platformu Kurucusu ve Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı, Yakınçağ Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
Edebiyat Fakültesi - 11.01.2021
Son dakika haberleri | Pamukkale Üniversitesi Rektörü Kutluhan'dan Aleyna Yurtkölesi'nin öldürülmesine ilişkin açıklama Açıklaması
Üniversite öğrencilerinin özgür bireyler olduğunu belirten Kutluhan, şunları kaydetti: "Ancak onların anne ve babaları, aileleri var. Öğrencilerimiz bizim de evlatlarımız olup onları hayata nasıl daha iyi hazırlarız çabası içindeyiz. Bu nedenle apartlarda yaşayan öğrencilerimizin daha güvenli olabilmesi için hep birlikte el ele vermeliyiz. Üniversite yönetimi olarak, apartlarda yaşanan bu gibi elim olayların bir daha tekrarlanmaması için gereken önlemlerin alınması konusunda ne yapılması gerekiyorsa hazırız." Yunusemre Mahallesi 6422 Sokak'taki apartta yalnız yaşayan Pamukkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Aleyna Yurtkölesi, önceki gün evinde ölü bulunmuştu.
Edebiyat Fakültesi - 10.01.2021
Dijital kültür sanat gazetesi "Litros Sanat" 15 Ocak'ta yayına başlıyor
Misafir köşe yazarlarını da konuk edecek Litros Sanat'in ilk sayısında, aralarında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.
Edebiyat Fakültesi - 08.01.2021
Turistlere gezilerinde rehberlik sağlayacak "Rota Kars" kitapçığı hazırlandı
Kitapçığın metnini hazırlayan Kafkas Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Öğretim Üyesi Muhammet Arslan, kentin turizmde önemli potansiyele sahip olduğunu söyledi.
Edebiyat Fakültesi - 07.01.2021
BAİBÜ'lü 2 akademisyene TÜBİTAK'tan "Proje Performans Ödülü"
Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Edebiyat Fakültesi - 06.01.2021
Lise öğrencilerinin yüzde 97,4'ü akıllı telefon kullanıyor
Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Doç.
Edebiyat Fakültesi - 05.01.2021
KLÜ Rektörü Şengörür, TÜBA ödülüne layık görülen Fettahoğlu'na plaket verdi
Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, "2020 Yılı TÜBA Ödülleri"ne layık görülen Fen Edebiyat Fakültesi araştırma görevlisi Dr. Kübra Fettahoğlu'na plaket verdi.
Edebiyat Fakültesi - 04.01.2021
İstanbul Üniversitesinden "Tonyukuk Neden Bilge İdi" paneli
Panelde Tonyukuk yazıtlarını tarihsel olarak ele alan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Edebiyat Fakültesi - 03.01.2021
Edirne'den kısa kısa
TÜ öğretim üyesinin kitabı yayımlandı Trakya Üniversitesi (TÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Dr.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Edebiyat Fakültesi Haberleri | Edebiyat Fakültesi Haber - Haberler - Edebiyat Fakültesi haberleri, son dakika edebiyat fakültesi haber ve gelişmeleri burada. ESKİŞEHİR- Hayalleri için 50'sinde üniversiteli olan kadın, engelli çocuklar için merkez açmak istiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.1.2021 16:26:50. #1.15#
title