Çeçenistan Haberleri

Çeçenistan haber, Çeçenistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çeçenistan - 26.10.2021
Tataristan "cumhurbaşkanı" sıfatından vazgeçmedi, Kremlin açıklama yaptı
Meselenin tekrar tartışıldığı 2010 yılında Çeçenistan Cumhuriyeti'nin o dönem Cumhurbaşkanlığını yapan Ramazan Kadirov, sadece bir kişinin devlet başkanı sıfatı kullanabileceğini belirterek, "devlet başkanı" sıfatından ilk imtina eden yönetici oldu.
Çeçenistan - 20.09.2021
Rusya'da Duma seçimlerinden Putin'in partisi Birleşik Rusya birinci çıktı
Bölgelerdeki yöneticilerin çoğunluğu da Birleşik Rusya'dan Çeçenistan, Dağıstan, Mordovya ve Tuva cumhuriyetlerinin de aralarında bulunduğu 12 federal bölgede başkan ve vali seçimi, 39 bölgede parlamento seçimi, 19 bölgede ara seçimler, 11 bölgenin idari merkezinin parlamento seçimleri ve 5 şehirde de yerel seçimler yapıldı.
Çeçenistan - 19.09.2021
Rusya'da milletvekili seçiminde 5 parti barajı geçiyor
Çeçenistan, Dağıstan, Mordovya, Tuva cumhuriyetlerinin aralarında bulunduğu 12 federal bölgede başkan ve vali seçimi, 39 bölgede parlamento seçimi, 19 bölgede ara seçim, 11 bölgenin idari merkezinin parlamento seçimi ve 5 şehirde yerel seçimdeki oy sayımı da devam ediyor.
Çeçenistan - 17.09.2021
Rusya'da halk, milletvekili seçimleri için sandık başında
Federatif bölgelerin parlamentolarında da seçimler var Aralarında Çeçenistan, Dağıstan, Mordovya, Tuva cumhuriyetlerinin bulunduğu 12 federal bölgede başkan ve vali seçimi, 39 bölgede parlamento seçimi, 19 bölgede ara seçimler, 11 bölgenin idari merkezinin parlamento seçimleri ve 5 şehirde de yerel seçimler yapılıyor.
Çeçenistan - 25.07.2021
Haftanın tarihine bakış
1995- Çeçenistan ve Rusya arasındaki savaşa son veren bir dizi anlaşma Grozni'de imzalandı.
Çeçenistan - 31.05.2021
Rusya'nın Çerkes fobisi
Nitekim mazlumların sesi onlara zulmedenler kadar yüksek çıktığında dengelerin bozulacağını öngören Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova'nın bu bildirilere karşı dahi alelacele bir gard alma çabası tesadüfi değildir. Zira mazlumların sesi yükseldiğinde Rusya'dan sorulacak hesap, Zaharova'nın kendi ifadesi ile 19. ve 20. yüzyılın zorlu olayları esnasında Çerkeslere yaptıkları insanlık dışı katliam ve soykırımlarla sınırlı kalmayacaktır. Zira Çarlık Rusyası'nın zulümleri, Stalin'in katliamları ve Putin'in acımasız politikaları Çerkeslerle sınırlı değildir. Kuzey Kafkasya'da yaptıkları, tarihin derinliklerine gömülmüş eski bir hikaye değil. Bu sebeple Çerkes meselesi Rusya için görüldüğü kadarıyla adeta bahsedilen bağlamda sonun bir başlangıcını teşkil eder mesabede görülmektedir. Nitekim geçtiğimiz sene Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov'un Çerkes soykırımına ve sürgününe atıfla öne sürdüğü "Onlar da bizim köylerimize saldırıyordu" bahanesi adeta Ukrayna, Kırım, Çeçenistan ve Suriye'de yaptıklarına gelecek tepkilere karşı ön alma niteliği taşıyor.
Çeçenistan - 21.05.2021
Çerkez sürgünü 157. yılında acı ve hüzünle anılıyor
Ruslar, ilk olarak Doğu Çerkezya'da Kabardey, ardından Dağıstan, Çeçenistan ve nihayetinde Batı Çerkezya'da Karadeniz kıyılarına doğru askeri harekatlara girişti.
Çeçenistan - 19.04.2021
Töton şövalyelerinden NATO'ya: Rusya'nın istila paranoyasını anlamak
NATO neden doğuya ilerliyor? Asıl hedef Almanya mı, Rusya mı? Berlin Duvarı'nın yıkılması ve Varşova Paktı'nın dağılmasını takiben SSCB'nin de dağılmasıyla, Gorbaçov'a verilen kağıda dökülmemiş sözlerin tutulmasına da gerek kalmadı. NATO'nun doğuya genişlemesi meselesi, dikkat çekici bir şekilde, 1994 yılının Kasım ayında ABD'deki Kongre seçimleriyle aktif bir şekilde gündeme geldi. Kongre'de çoğunluğu kazanan Cumhuriyetçi Parti temsilcileri 1995'te Polonya, Macaristan, Çekya ve Slovenya'nın NATO'ya alınması için Beyaz Saray üzerinde baskı kurmaya başladı. Bu süreçte eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Zbigniew Brzezinski'nin 28 Aralık 1994'te New York Times gazetesinde yayımlanan makalesi, konuya dair ilginç ipuçları içeriyor. [2] "NATO: Genişle ya da öl" başlıklı makalede, Çeçenistan ve Bosna Savaşları örnekleri üzerinden, İttifak'ın neden doğuya doğru ilerlemesi gerektiği gerekçelendiriliyordu.
Çeçenistan - 18.04.2021
Haftanın tarihine bakış
1996- Çeçenistan Devlet Başkanı Cahar Dudayev, Rus füze saldırısında öldü.
Çeçenistan - 08.04.2021
Sakarya'da kurulan merkezde kadınların ürettiği ürünler yurt içi ve dışına pazarlanıyor
İnternet üzerinden satışımızı sürdürüyoruz. Türkiye'nin her bir noktasına mal gönderiyoruz. Özellikle salgın döneminde vatandaşlarımızın daha sağlıklı daha güvenilir gıdaya ulaşmasını Geyve olarak sağlamış bulunduk. Kullandığımız tüm ürünler birinci kalite. Katkı maddesi ve boya kesinlikle kullanmıyoruz. Ürünlerimizi, vatandaşımızın evlerinde yaptığı eski sistemle yapıyoruz." "Yurt dışına mal göndermeye devam edeceğiz" Kaya, "Geyva" markasını kurarken Türkiye'nin yanı sıra dünyaya mal satma amacıyla hareket ettiklerini belirterek, "Geçenlerde Çeçenistan Grozni'ye ve Almanya Stuttgart'a mal gönderdik.
Çeçenistan - 07.04.2021
Tokat'ta sanayi sitesi bölgesinde yeni yağmur suyu hat çalışmaları yapılıyor
Göreve geldikleri günden itibaren şehrin alt yapı sorununu çözüme kavuşturacağını anlatan Eroğlu, "Bir yandan yeni içme suyu hatları, yeni kanalizasyon hatları yaparken bir yandan da yağmur suyunu bertaraf etmek amacıyla yeni yağmur suyu hatları oluşturuyoruz. Ekiplerimiz bugün Yeşilırmak Mahallesi sanayi bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Yeşilırmak kenarı Vali Zekai Gümüşdiş Bulvarı'ndan başlayarak Çeçenistan Caddesi'ne uzanacak yaklaşık 800 metre uzunluğunda yeni yağmur suyu hattı çalışmamızı hafta sonuna kadar tamamlamayı planladık.
Çeçenistan - 01.04.2021
Son dakika haberleri: Başakşehir'de 2 kişinin öldüğü silahlı kavga; 3 Çeçen gözaltına alındı
Son dakika haber... Başakşehir'de Çeçenistan ve Gürcistan uyruklu iki grup arasında alacak verecek meselesinden çıkan silahlı kavgada 2 kişi ölürken, 1'i ağır 2 kişi yaralandı.
Çeçenistan - 22.03.2021
AB'den Myanmar'daki darbecilere ve Uygurlara yapılanlardan sorumlu Çinli yetkililere yaptırım kararı
AB Konseyi, Çin, Rusya, Myanmar, Kuzey Kore, Libya, Çeçenistan, Güney Sudan ve Eritre'den toplam 22 kişi ve 4 kuruma yönelik yeni kısıtlayıcı tedbirlerin yürürlüğe konulduğunu bildirdi.
Çeçenistan - 12.03.2021
"Eşimin intihar ettiğini düşünüyorum" diyen katil zanlısına ağırlaştırılmış müebbet hapis
Mehmet Dik, yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Melikgazi ilçesi Esenyurt Mahallesi Çeçenistan Parkı'nda aracını bırakıp, 155 Polis İmdat hattını aradı.
Çeçenistan - 21.02.2021
"Şeyh Şamil: Mücadelesi ve Tasavvufi Yönü" başlıklı çevrim içi panel düzenlendi
Budak, 1840'dan sonra Çeçenistan'da Ruslara karşı büyük zaferler kazanan Şeyh Şamil'in 1846'dan itibaren büyük çaplı mücadelelere son verdiğini belirterek, "Şeyh Şamil, Ruslarla mücadele ederken Osmanlı Devleti'ne İstanbul'a elçiler göndermiştir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Çeçenistan Haberleri | Çeçenistan Haber - Haberler - Çeçenistan haberleri, son dakika çeçenistan haber ve gelişmeleri burada. Ankara su kesintisi! 27 Ekim Çarşamba Ankara'da sular saat kaçta gidecek, saat kaçta gelecek? Su kesintisi yaşanacak ilçeler ha
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.10.2021 18:36:44. #1.14#

title