ÇANKAYA KÖŞKÜ HABERLERİ

Çankaya Köşkü Haberleri

Çankaya Köşkü haber, Çankaya Köşkü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çankaya Köşkü 3.8.2020
Otomobil, KGYS direğine çarptı 4 yaralı
Kaza, saat 23.00 sıralarında Çankaya ilçesi Turan Güneş Bulvarı'nda meydana geldi. Çankaya Köşkü yönünde giden Mohammed İ.
Çankaya Köşkü 3.8.2020
Otomobil, KGYS direğine çarptı: 4 yaralı
ANKARA'da, kontrolden çıkan otomobilin Kent Güvenlik Yönetim Sisitemi (KGYS) direğine çarpması sonucu meydana gelen kazada, Irak uyruklu 4 kişi yaralandı.  Kaza, saat 23.00 sıralarında Çankaya ilçesi Turan Güneş Bulvarı'nda meydana geldi. Çankaya Köşkü yönünde giden Mohammed İ.
Çankaya Köşkü 15.7.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 15 Temmuz gecesini anlattı Açıklaması
O dönemde Başbakanlık Müsteşarı olarak görev yapan Oktay, akşam saatlerinde çalışma arkadaşlarıyla Çankaya Köşkü Yerleşkesi'nde İstanbul'da bir hareketlilik olduğu haberini aldıklarını, ardından Çankaya Köşkü üzerinden bir uçağın geçtiğini gördüklerini söyledi.
Çankaya Köşkü 14.7.2020
FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti (1)
Ayrıca Akay Kavşağı'nda tankın üzerinden düşen 2, Dikimevi'nde ise ateşli silahla vurulan bir vatandaş hayatını kaybetti. Havada bulunan F-16'ların birinden saat 02.35'te Genelkurmay'a birkaç yüz metre mesafedeki TBMM'ye bomba atıldı. Aynı dakikalarda, TRT Genel Müdürlüğü binasını ele geçirmeye çalışan FETÖ mensubu askerler gözaltına alınmaya başlandı. Kurumun yayını saat 03.00'te normale döndü. Darbeci pilotlarlar Gölbaşı'ndaki TÜRKSAT tesislerine 4, TBMM'ye 2 bomba daha attı. TBMM'ye atılan bombalar 32 kişiyi yaraladı. Darbe girişiminin ardından yapılan tespite göre, Meclis'te yaklaşık 20 milyon liralık hasar meydana geldi. Bu sırada Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Meclis kürsüsünden, "Meclis burada dursun, burayı kapatıp aşağıya (sığınağa) gidersek bu millet meydana gelmez, bu millet 'Meclis bunlardan korktu' der. Bizim burada yapacağımız şey burada ölmektir." dedi. Jandarma Genel Komutanlığı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve AK Parti Genel Merkezi civarındaki eylemler sırasında biri tankın üzerinden düşen, diğerleri ateşli silahlarla vurulan 14 vatandaş şehit oldu. Darbeci askerlerden bir kısmı gözaltına alınırken darbenin idare merkezi konumundaki Akıncı Üssü'nün elektrikleri saat 04.29'da kesildi. Külliyeyi hedef aldılar Darbeciler günün aydınlanmasıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesini hedef aldı. Darbe girişimi içinde yer alan pilotların kullandığı F-16'ların birinden saat 06.19'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki köprülü kavşak ve otoparka 2 bomba atıldı. Burada 15 kişi şehit edildi, 7 kişi yaralandı. Darbeci pilotların Ankara üzerindeki uçuşlarının sabah saatlerinde de devam etmesi üzerine darbe girişiminde yer almayan uçaklar, üsteki çeşitli noktaları vurarak darbecilerin uçaklarının kalkışının önüne geçti. Halk ve polisin mücadelesi sonucu darbecilerin mukavemetlerinin kırılmasının ardından Akıncı Üssü'nde tutulan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, saat 08.26'da helikoptere binerek Çankaya Köşkü'ne hareket etti.
Çankaya Köşkü 14.7.2020
SETA'dan "Devlet Toplum ve Siyasette FETÖ ile Mücadele" paneli
"Devletine sahip çıkan bir millet ortaya çıktı" Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Aktay da darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlattı. Darbe girişimini duyar duymaz önce Çankaya Köşkü'ne daha sonra da TBMM'ye gittiklerini belirten Aktay, Meclis'i açtıklarını ve ilk ışıkların da kendisinin de içinde bulunduğu bir grup tarafından yakıldığını aktardı.
Çankaya Köşkü 30.6.2020
43 yıllık muhtar, 13 başbakan 7 cumhurbaşkanı gördü
Mahallesinde üst üste 9 seçim kazanan Kütük, şöyle konuştu: 1977 yılında mahalli seçimlerde mahallemizde aday oldum. Muhtarlık seçimini kazandım. O günden sonra da hata yapmamaya, vatandaşı incitmemeye çalıştık. Elimizden geldiğince mahallemizdeki vatandaşların sorunlarına çare olmaya başladık. Belediye, kaymakamlık ve valilik ile vatandaş arasında köprü olmaya çalıştım. Diğer seçimlerde çalışma yapmadım, 'takdir ederseniz ben adayım' dedim. Sağ olsunlar takdir ettiler, aday oldum. Çok büyük farklarla da seçimleri kazandım. Bazen karşımıza aday bile çıkmadı. Böylece 43 yılı geçirdik."  'YERİMİZİ GENÇLERE BIRAKMANIN ZAMANI GELDİ' 2024 yılına kadar görev süresinin olduğunu anımsatan Kütük, şöyle devam etti: "Torunlarımız, çocuklarımız bizi özlüyor. 70 yaşındayım. Artık belli yaşa da geldik. Her şeyi zamanında bırakmak gerekiyor. Gelecek seçimde aday olmayı düşünmüyorum. Muhtar adaylarının donanımlı, yaşadığı mahalleyi iyi bilmesi gerekiyor. Siyaset, ekonomi, hukuk alt yapısının olması gerekiyor ki vatandaşların taleplerine cevap versin. Yerimizi gençlere bırakmanın zamanı geldi."  'CUMHURBAŞKANIMIZ MUHTARLIK MÜESSESİNE BÜYÜK BİR İTİBAR GETİRDİ' Muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlık görevine büyük bir itibar getirdiğini kaydeden Kütük, şunları söyledi: "Eskiden Ankara'ya gittiğimde Çankaya Köşkü'nü uzaktan seyrederdim, ama şimdi Cumhurbaşkanımızın muhtarlarla bizzat görüşerek ülkenin sorunlarını tespit ediyor.
Çankaya Köşkü 30.6.2020
MERSİN 43 yıllık muhtar, 13 başbakan 7 cumhurbaşkanı gördü
Mahallesinde üst üste 9 seçim kazanan Kütük, şöyle konuştu: 1977 yılında mahalli seçimlerde mahallemizde aday oldum. Muhtarlık seçimini kazandım. O günden sonra da hata yapmamaya, vatandaşı incitmemeye çalıştık. Elimizden geldiğince mahallemizdeki vatandaşların sorunlarına çare olmaya başladık. Belediye, kaymakamlık ve valilik ile vatandaş arasında köprü olmaya çalıştım. Diğer seçimlerde çalışma yapmadım, 'takdir ederseniz ben adayım' dedim. Sağ olsunlar takdir ettiler, aday oldum. Çok büyük farklarla da seçimleri kazandım. Bazen karşımıza aday bile çıkmadı. Böylece 43 yılı geçirdik." 'YERİMİZİ GENÇLERE BIRAKMANIN ZAMANI GELDİ' 2024 yılına kadar görev süresinin olduğunu anımsatan Kütük, şöyle devam etti: "Torunlarımız, çocuklarımız bizi özlüyor. 70 yaşındayım. Artık belli yaşa da geldik. Her şeyi zamanında bırakmak gerekiyor. Gelecek seçimde aday olmayı düşünmüyorum. Muhtar adaylarının donanımlı, yaşadığı mahalleyi iyi bilmesi gerekiyor. Siyaset, ekonomi, hukuk alt yapısının olması gerekiyor ki vatandaşların taleplerine cevap versin. Yerimizi gençlere bırakmanın zamanı geldi." 'CUMHURBAŞKANIMIZ MUHTARLIK MÜESSESİNE BÜYÜK BİR İTİBAR GETİRDİ' Muhtarlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlık görevine büyük bir itibar getirdiğini kaydeden Kütük, şunları söyledi: "Eskiden Ankara'ya gittiğimde Çankaya Köşkü'nü uzaktan seyrederdim, ama şimdi Cumhurbaşkanımızın muhtarlarla bizzat görüşerek ülkenin sorunlarını tespit ediyor.
Çankaya Köşkü 26.5.2020
27 Mayıs'a Çankaya Köşkü'nde şahit olan koruma polisi yaşananları anlattı
Türk demokrasi tarihinin kara lekesi 27 Mayıs 1960 askeri darbesinde Çankaya Köşkü'nde dönemin Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın kapısında nöbet tutan koruma polisi Niyazi Çelebi (92), o gün yaşadıklarını unutamıyor.
Çankaya Köşkü 24.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1921- Çankaya Köşkü, Mustafa Kemal'e armağan edildi.
Çankaya Köşkü 10.5.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Yeni normalin başlamasıyla her şeyin pandemi öncesi dönem gibi olacağı anlamına gelmediğini ifade eden Kurtulmuş, şunları aktardı: "Tedbirlerimizi alarak, sosyal mesafemize uyarak, kademeli olarak alanlara geçişi sağlayarak bu işi sürdüreceğiz. Tedbirli olacağız. Teyakkuz halinde olacağız ama bir taraftan da hayatın normalleşmesiyle ilgili süreç başlayacak. Bu sürecin çok dinamik bir süreç olduğunu Cumhurbaşkanımız açık bir şekilde ifade etti. Başından beri Türkiye'nin en büyük avantajı hem sağlık sisteminin çok hazırlıklı olması, yetenekli bir sağlık ordusuna sahip olması, sistemin alt yapısının sağlam olması hem de Türkiye'nin ilk andan itibaren tedbirleri çok etkin bir şekilde uygulaması, pandemiyi bir şekilde kontrol altına almaya başlamamızda büyük faydası oldu. Bundan sonraki süreçte de 'Bu iş nasılsa kontrol altına alındı.' diye boş vermeyeceğiz. En ufak bir gevşemeye mahal bırakmayacağız. Atılan normalleşme adımlarının sonuçlarına bakılacak, eğer gerçekten en ufak bir risk görülürse buralarda yeniden bir sıkılaştırma politikalarına gidilecek." "İlk vakadan sonra etkin ve anında tedbirler alındı" Kurtulmuş, Türkiye'nin Kovid-19'la mücadele ettiği dönemde karşılaştığı manipülasyonlara dair ise şu değerlendirmelerde bulundu: "Türkiye, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu sürece son derece hazırlıklı. Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi'nin de sağladığı etkin mücadele araçlarıyla birlikte son derece başarılı şekilde bunu sürdürüyoruz. Sağlık sistemimizin sonuçlarını başarılı şekilde almaya başladık. İlk andan itibaren dedik ki; bu sadece sağlıkla ilgili bir alan değildir. 11 Mart'ta ilk vaka görülmüş, 12 Mart'ta Cumhurbaşkanımız Çankaya Köşkü'nden Bilim Kurulu üyelerini bir taraftan Bakanlar Kurulu üyelerini bir taraftan ekonominin aktörlerini, sendikaları, odaları, borsaları, bizleri ve geniş bir kadroyu toplayarak alınacak tedbirler üzerine konuşuldu.
Çankaya Köşkü 10.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1998- Atatürk Uluslararası Barış Ödülü, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen törenle Prof.
Çankaya Köşkü 7.5.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, gündemi değerlendirdi: (2)
Türkiye'de ilk vakanın görüldüğü 11 Mart'tan itibaren Çankaya Köşkü'nde ne yapılması gerektiğini ele alan bir toplantı yaptıklarını anlatan Kurtulmuş, tıp personelinin olağanüstü fedakarlıklarıyla bu işin üstesinden gelindiğini kaydetti.
Çankaya Köşkü: 10 yıl önce bugün neler oldu ?Çankaya Köşkü 22.4.2020
Çankaya Köşkü 17.4.2020
Özal'ın ölümünün üzerinden 27 yıl geçti
Çankaya Köşkü'nde 12 Mart 1991'de Celal Talabani ile görüşen Özal, terör olaylarının ve "Kürt sorununun" çözümü için çaba harcadı.
Çankaya Köşkü 12.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1993- Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Çankaya Köşkü'nde geçirdiği kalp krizi sonucu kaldırıldığı Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.
Çankaya Köşkü 7.4.2020
İçişleri Bakanı Soylu, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (2)
"Kabine toplantıları telekonferans ile yapılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile en son yüz yüze ne zaman görüştünüz?" sorusunun yöneltildiği Soylu, Erdoğan ile en son 18 Mart'ta Çankaya Köşkü'ndeki koordinasyon toplantısında görüştüklerini ifade etti.
Çankaya Köşkü 5.4.2020
Haftanın tarihine bakış
1980- Görev süresi sona eren Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk Çankaya Köşkü'nden ayrıldı.
Çankaya Köşkü 23.3.2020
Bankalar koronavirüse karşı ekonomiyi destek paketleriyle savunuyor
Geçen hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'ndeki Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı'nın ardından "Ekonomik İstikrar Kalkanı" adını verdiği paketle 100 milyar liralık bir kaynak setini devreye aldı.
Çankaya Köşkü 23.3.2020
Kamu personeli uzaktan veya dönüşümlü çalışabilecek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'ndeki 'koronavirüs' toplantısının ardından 'Covid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler' başlıklı bir genelge kaleme aldı.
Çankaya Köşkü 23.3.2020
Çankaya Köşkü'nde 'koronavirüs' toplantısı
CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Çankaya Köşkü'nde koronavirüs tedbirlerine ilişkin koordinasyon toplantısı yapıldı.
Çankaya Köşkü 23.3.2020
"COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirler" başlıklı genelge, Resim Gazete'de...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Çankaya Köşkü'nde korona virüs tedbirlerine ilişkin koordinasyon toplantısı yapıldı.
Çankaya Köşkü 22.3.2020
Çankaya Köşkü'nde 'koronavirüs' toplantısı
CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Çankaya Köşkü'nde koronavirüs tedbirlerine ilişkin koordinasyon toplantısı yapıldı.
Çankaya Köşkü 22.3.2020
Çankaya Köşkü'nde korona virüs toplantısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Çankaya Köşkü'nde korona virüs tedbirlerine ilişkin koordinasyon toplantısı yapıldı.
Çankaya Köşkü 20.3.2020
Koronavirüs ile birlikte Türkiye'de e-ticaret satışları arttı
Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgınının ardından tüm dünyada alınan önlemler artarak devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Çankaya Köşkü'nde düzenlenen Koronavirüsle Mücadele Eş Güdüm Toplantısı'nın ardından Türkiye'nin aldığı önlemleri basın mensupları ile paylaştı.
Şu an buradasınız: Çankaya Köşkü Haberleri | Çankaya Köşkü Haber - Haberler - Çankaya Köşkü haberleri, son dakika çankaya köşkü haber ve gelişmeleri burada. Otomobil, KGYS direğine çarptı 4 yaralı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 06:57:34. #1.14#
title